Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Orchidėjos
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Kaktusine
Sena tema

[attachmentid=131016]
Sandrutia
Sveikos!!

visas sveikinu su Valentino diena!! Linkiu siu gelyciu pagausejimo per sia diena wink.gif
As nuo MB gavau orcideja balta, tokios jau senokai norejau, BET stai vaizdas ir keli klausimukai 'profem' biggrin.gif :

Ka daryti su persodinimu?
Saknys jau islinde per vazonelio apacia, ir vazonelis net nestovi o krenta ant sono.
1. Ar reiktu tiesiog apkarpyti tas saknis ir patepti cinamonu, ( nes jos ilinde ir yra sveikos, bet istraukti ju jau nebepavyktu, nes per skylutes jos susiaurejusios o islinde vel isplateje)
2. Ar palaukti kol nuzydes ir tada persodinti i didesni inda, bet daba nenukarpyti saknu. ( bet tada tektu laikyt vazona ant sono nes jis nestovi)??

aciu uz atsakymus !! 4u.gif 4u.gif

user posted image

user posted image

user posted image
Mamce
QUOTE(agnek @ 2008 02 14, 00:10)
jungiuosi prie orchidėjų augintojų. Nežinau nuo ko pradėti, kad persodinti, į ką persodinti ir dar nežinia kiek klausimų.................

gavau šį stebuklą Valentino dienos proga ir labai noriu, kad ji pas mane ilgam išsilaikytų. patarkit nuo ko pradėti smile.gif
*

QUOTE(agnek @ 2008 02 14, 00:36)
nuo to ir pradedu  lotuliukas.gif
*

QUOTE(Gaurė @ 2008 02 14, 00:48)
Sako, kai nežinai ką daryti, tai nedaryk nieko  tongue.gif  Skaityk, domėkis, bet neskubėk persodinti ar kitaip ją skriausti  blink.gif - ne laikas dabar. Jei žydi, džiaukis žiedais ir tiek. Neperliek, neperdžiožvink, neperšaldyk, nelaikyk ant skersvėjo ir viskas bus OK. O beje, kokia orchė? Phaleanopsis?
*

Agnek, esu tavo likimo drauge hi.gif . Uzsiprasiau Valentino dienos proga orchideja, tai dabar didziausia problema, kaip jos nenumarinti biggrin.gif
Is pirmu atgarsiu itariu, kad didelio palaikymo, kaip naujokes, cia nerasim, teks pacioms kapstytis is bedos.... lotuliukas.gif
Merginos, mes nenorim rasti viso orchideju pradziamokslio vienam puslapy, mes tik norim paprasyti palaikymo ir patarimu, kaip nenumarinti naujakuriu.
Pvz., Gaure, rasai, kad nelaikyt ant skersvejo, o RS skaiciau straipsni, kad orchidejoms patinka gaivus oras. Jau kesinausi statyti salia terasos duru.... Dabar vel reikes galvoti apie nauja vieta... doh.gif O jei as ja pastatyciau ant siaurines palanges? Nebutu per mazai sviesos?
Angelic
Registruojuos naujoje temoje 4u.gif
Kaktusine, ikelk i savo pirma zinute nuorodas ir praeitos temos pradzios mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Mamce @ 2008 02 14, 13:12)
Pvz., Gaure, rasai, kad nelaikyt ant skersvejo, o RS skaiciau straipsni, kad orchidejoms patinka gaivus oras. Jau kesinausi statyti salia terasos duru.... Dabar vel reikes galvoti apie nauja vieta...  doh.gif O jei as ja pastatyciau ant siaurines palanges? Nebutu per mazai sviesos?
*

Skersvejis ir gaivus oras yra du laaabai skirtingi dalykai.
O del siaurines palanges, tai mazoka aisku sviesos butu, ypac dabar kai dienos apsiniaukusios. Bet jau geriau siaurine palange, nei skersvejis... ax.gif
Niktė
Šiandien MB padovanojo man dar vieną orchidėją wub.gif Negaliu atsistebėti kokios tai nuostabios gėlytės wub.gif
Tina*
Prisiregistruoju 4u.gif
Murielė
kaip greitai nauja tema bigsmile.gif Registruojuos 4u.gif
Kaktusine
QUOTE(Angelic @ 2008 02 14, 13:29)
Registruojuos naujoje temoje  4u.gif
Kaktusine, ikelk i savo pirma zinute nuorodas ir praeitos temos pradzios  mirksiukas.gif
*

Keičiau, nukopijavau, viską nuspalvinau ir išmetė man atsakymą forumo pranešime, kad "įvyko klaida". Nusikopinau savo žinutę, bet įdėt jau negaliu.
Daugiau nesikišiu į temų kūrimą. 000189.gif

Info visoms naujokėms

Kokią orchidėją turiu?
http://www.napavalleyorchidsociety.org/culturetype.asp - orchidėjų rūšies atpažinimas pagal lapus, žiedus, stiebus (pagrindinės rūšys)

BENDRA INFO
Dzijankos puslapis lietuvių kalba http://orchidejos.apie.lt/
orchidėjų enciklopedija http://www.orchidspecies.com - Galite rasti info beveik apie visas orchidėjų rūšis
apie orchidėjas lenkų kalba http://www.orchidarium.pl
bendra informacija http://www.orchidsonline.com.au/interactive/node/25
trumpai apie skirtingas rūšis anglų kalba (pasirinkus augalą ir care instructions) http://www.beautifulorchids.com/orchids/orchid_potted.html
Bendra informacija apie rūšis: http://www.orchids.mu/Species/

KEIKIAI
Keikiai - vaizdingas atskyrimas: http://www.easyorchids.co.uk/site/content/view/30/71/

FORUMAI ORCHIDĖJOMS - LIETUVIŠKA INFO
Rojaus sodų forumas: http://www.rojaussodai.lt/forumas/viewforum.php?f=26
Nors uždaryta, bet nemažai info, ir vis dar kartais veika http://www.1001orchids.com (labai tinka naujokams, pagrindiniai priežiūros straipsniai lietuviškai)
1001 orchids forumas (jei ten nerasit atsakymo, jo turbūt iš viso nėra) http://www.1001orchid.com/phorum/index.php
Orchidėjų ABC lietuviškai: http://www.rojaussodai.lt/tema.php?s=631

PERSODINIMAS
vaizdingas falenopsio persodinimas http://www.easyorchids.co.uk/site/content/view/27/69/
Čia phalaenopsio persodinimas lietuvoj, naminėmis sąlygomis (ta gėlytė šiuo metu gražiai gyvena ir augina naujas šaknis)
http://picasaweb.google.com/Alinva/PhalaenopsioPersodinimas (neveikia)

KARŠTAS DUŠAS
http://flowersweb.info/orchids/experience/hotshower.php
Apie karštą dušą nemažai informacijos yra rojaus sodų forume

LIGOS
Na ir visiems, verkiantiems, kas yra jų phalaenopsiui - pavartykit, gal rasit info čia? Nuoroda su nuotraukomis http://shop.passiflora.ru/article_info.php/articles_id/59
Ledo karalienė
QUOTE(Murielė @ 2008 02 14, 10:39)
lucky, negaliu atsižiūrėti koks grožis pas tave pražydo wub.gif
*

Labai dekavoju bigsmile.gif aciuks.gif
QUOTE(LĖTA @ 2008 02 14, 11:01)
Užėjau aš į orchidėja.lt, o ten toks pasirinkimas, net nažinau , koks geriau substatas. Rašo, kad phalaenopsiams visokie tinka.. Pasimečiau visai. Gal kuri patarsit. Ir dar ar reikia įmaišyti ko nors dar. g.gif
*

Tikriausiai orchidariumas.lt Orchidejos. lt apie ka kita hihihi.gif
Is SKM gali drasiai Phal'ams imti "Ekstra" substrata. Jis gau pilnai pagamintas, nieko primaisyt nereikia.

Sandrutia ,as toki parsinesus persodinau. Tik yra tikimybe, kad ziedus numes po to daug greiciau verysad.gif
Gali ideti ji i truputi mazesnio skersmes vazona, kad tos saknys lyg kabetu, o kaip nuzydes persodinsi. Arba, jei sugalvosi dabar, tai nukirpk tik nudziuvusias saknis, o sveikas islaisvinsi sukarpydama vazona. Kerpi per tas skyles, kad atsirastu daugiau erdves istraukimui mirksiukas.gif
rarity
Registruojuosi 4u.gif

QUOTE(Mamce @ 2008 02 14, 12:12)
Is pirmu atgarsiu itariu, kad didelio palaikymo, kaip naujokes, cia nerasim, teks pacioms kapstytis is bedos....  lotuliukas.gif
Merginos, mes nenorim rasti viso orchideju pradziamokslio  vienam puslapy, mes tik norim paprasyti palaikymo ir patarimu, kaip nenumarinti naujakuriu.

Tik jau nereikia lia lia blink.gif Taigi ir patariam. Aš labai rimtai parašiau, kad jei nežinai ką daryti, tai nedaryk nieko. Ko prie jų žydinčių lįsti? Nebent žiedų nenorit, tada prašom. tongue.gif
Nereikia būti tokioms jautrioms mirksiukas.gif
Sandrutia, nepersodink, šaknys gražios, įdėk į kokį sunkesnį vazoną ir nevirs.
Ateis pavasaris, nužydės, tada ir persodinsi.

PRAŠYMAS - MAŽINKIT DEDAMAS NUOTRAUKAS!!!
Mamce
QUOTE(Angelic @ 2008 02 14, 13:29)
Skersvejis ir gaivus oras yra du laaabai skirtingi dalykai.
O del siaurines palanges, tai mazoka aisku sviesos butu, ypac dabar kai dienos apsiniaukusios. Bet jau geriau siaurine palange, nei skersvejis...  ax.gif
*

1) O tai kas tada yra gaivus oras?
2) O tai gal geriau rytine palange nei siaurine? Nors as bijau per daug sviesos - sanpaulijos vasara ant jos nudega.
3) Ar orchidejos pakelia vietos pakeitimus ar geriau ju nekrutint?
Papildyta:
QUOTE(Gaurė @ 2008 02 14, 14:14)
Tik jau nereikia lia lia  blink.gif  Taigi ir patariam. Aš labai rimtai parašiau, kad jei nežinai ką daryti, tai nedaryk nieko. Ko prie jų žydinčių lįsti? Nebent žiedų nenorit, tada prašom.  tongue.gif
*

O tu kai pradejai, viska zinojai? Jei butum nieko nedarius, tai ir dabar nezinotum.... Aciu uz patarimus mirksiukas.gif

QUOTE(Gaurė @ 2008 02 14, 14:14)
Nereikia būti tokioms jautrioms  mirksiukas.gif
*

Tai ir nebukim drinks_cheers.gif
Vendetta
QUOTE(lucky @ 2008 02 14, 13:54)
Labai dekavoju bigsmile.gif  aciuks.gif

Tikriausiai orchidariumas.lt  Orchidejos. lt apie ka kita hihihi.gif
Is SKM gali drasiai Phal'ams imti "Ekstra" substrata. Jis gau pilnai pagamintas, nieko primaisyt nereikia.

Aha, orchidariumas.lt, biški ne taip užašiau.
Aš Valentoni proga pati sau žadu pasidovanoti kokią mažą, nes MB sako, kad man nuo orchių smeganai susisuko. Dar sako "Ir taip daug turi", nesupranta nieko... O aš turiu tik 4, iš kurių 1 jau kokie 5 metai nežydi.
Taigi, orchių mylėtojos, prisijungiu ir aš prie gausaus jūsų būrio... 4u.gif
rarity
QUOTE(Mamce @ 2008 02 14, 13:20)
2) O tai gal geriau  rytine palange nei siaurine? Nors as bijau per daug sviesos - sanpaulijos vasara ant jos nudega.
3) Ar orchidejos pakelia vietos pakeitimus ar geriau ju nekrutint?
Papildyta:

O tu kai pradejai, viska zinojai? Jei butum nieko nedarius, tai ir dabar nezinotum.... Aciu uz patarimus  mirksiukas.gif
Tai ir nebukim  drinks_cheers.gif
*

1. Bijau, kad nesugebėsiu atsakyti lotuliukas.gif
2. Geriau rytinė bent jau šiuo metu, o vasarą gali būti liūdna. Pas mane irgi ant rytinės gyvena, bet vasarą planuoju ištremti į lauką.
3. Geriau nekrutinti. Bet vieną kitą pernešimą per metus tikrai atlaikys.

Patariu iš patirties blush2.gif Kai pradėjau tikrai nieko nežinojau ir per tą nežinojimą ir norą ką nors daryti turiu tris reanimuojamas gėlytes. Jei būčiau nepuolusi joms daryti bet ką, o pirmiausia pasigilinusi, tikrai tokių problemų būčiau išvengusi. Dabar, jei nėrą akivaizdžių problemų, tikrai nešautų į galvą vidury žiemos persodinėti žydinčią orchidėją ax.gif
Dabar kiekvieną laisvą minutę skaitau, skaitau, skaitau (beveik kaip Leninas mokė biggrin.gif )
Papildyta:
QUOTE(LĖTA @ 2008 02 14, 13:37)
Taigi, orchių mylėtojos, prisijungiu ir aš prie gausaus jūsų būrio... 4u.gif
*

Prašom, prašom, kuo daugiau tuo smagiau 4u.gif
Vendetta
Klausykit, nieko nebesuprantu, Čia paskaičiau, kad persodinant reikia orines šaknis pakirpti, nes jos prdės pūti ir gali visas augalas numirti. Bet rodo, kad sveikas šaknis pakerpa, tai ar nenumirs gėlytė po tokios egzekucijos. A tas nukirptas vietas pabarstyti reikia. g.gif
rarity
QUOTE(LĖTA @ 2008 02 14, 13:43)
Klausykit, nieko nebesuprantu, Čia paskaičiau, kad persodinant reikia orines šaknis pakirpti, nes jos prdės pūti ir gali visas augalas numirti. Bet rodo, kad sveikas šaknis pakerpa, tai ar nenumirs gėlytė po tokios egzekucijos.  A tas nukirptas vietas pabarstyti reikia.  g.gif
*

Jei teisingai supratau, ta šaknis toliau papuvusi. Tokias reikia apkarpyti, užgriebiant dalį sveikos vietos. Pjūvio vietą pabarstyti cinamonu arba angliuku (iš vaistinės tabletę sutrinti). O kad karpyti sveikas šaknis g.gif čia reikia rimtesnių specų nuomonės.
Vendetta
Ačiū, Gaurė, dabar žinosiu, o tai kažkaip likau nesumojusi... doh.gif
Mamce
QUOTE(Gaurė @ 2008 02 14, 14:38)
2. Geriau rytinė bent jau šiuo metu, o vasarą gali būti liūdna. Pas mane irgi ant rytinės gyvena, bet vasarą planuoju ištremti į lauką.
3. Geriau nekrutinti. Bet vieną kitą pernešimą per metus tikrai atlaikys.
*

Ta ir turiu omeny, kad ziema laikyt ant rytines, o vasara pernest ant siaurines palanges. Tikiuosi, tokios keliones ju labai neisvargintu....
rike
gavau ir aš šiandien vieną orchidėją wub.gif , buvau nupasakojus kokios reikia, tai tokią ir gavau, bet verysad.gif , kad jos šaknys visiškai nudžiūvę, viduje irgi nieko nesimato, labai mažas vazonėlis, taip bus gaila jei neišgyvens. Dabar lieka tik laukti verysad.gif , gal jai patiks mano priežiūra ir kitų kompanija ir ji sugalvos tas šaknis leisti biggrin.gif

Depresyja
Gavau per kalėdas dovanų phalaenopsį,niekada neturėjau,ir matyt iš tos didelės meilės ją perlaisčiau,yra du žiedstiebiai,žydėjo gražiausiai,o dabar ėmė žiedai krist,lapas tik vienas tėra ir jis pajuodavęs,dėmė tokia riebaluota,perskaičiau kur buvo kaktusinės nuoroda apie ligas,tai mano pagal aprašyma būtų jai kaput,ten rusiškai rašo,kad jei taip yra,reikia augalą sudegint...negi teisingai supratau?nejau nieko nebegalima padaryt,kad išgelbėt?
Mufasa
Aš taip pat labai žaviuosi šiomis gėlėmis. Planuoju įsigyti, bet pasimečiau...Pradėjau domėtis orchidėjų rūšimis, bet niekur nerandu, kokia rūšis yra pati NELEPIAUSIA. Gal galėtumėte patarti, kokia rūšis reikalauja mažiausiai priežiūros? Ačiū 4u.gif
*sony*
QUOTE(Depresyja @ 2008 02 14, 14:41)
Gavau per kalėdas dovanų phalaenopsį,niekada neturėjau,ir matyt iš tos didelės meilės ją perlaisčiau,yra du žiedstiebiai,žydėjo gražiausiai,o dabar ėmė žiedai krist,lapas tik vienas tėra ir jis pajuodavęs,dėmė tokia riebaluota,perskaičiau kur buvo kaktusinės nuoroda apie ligas,tai mano pagal aprašyma būtų jai kaput,ten rusiškai rašo,kad jei taip yra,reikia augalą sudegint...negi teisingai supratau?nejau nieko nebegalima padaryt,kad išgelbėt?
*

sveikos orchidėjų mylėtojos smile.gif
tikiuosi priimsit ir mane į savo būrį bigsmile.gif
gavau ir aš gimtadienio proga tokią pačią orchidėją,ir labai džiaugiuosi,kad radau šią temą,tikiuosi rasiu čia informacijos,kaip teisingai auginti ir puoselėti thumbup.gif
Pusnė
QUOTE(LĖTA @ 2008 02 14, 13:43)
Klausykit, nieko nebesuprantu, Čia paskaičiau, kad persodinant reikia orines šaknis pakirpti, nes jos prdės pūti ir gali visas augalas numirti. Bet rodo, kad sveikas šaknis pakerpa, tai ar nenumirs gėlytė po tokios egzekucijos.  A tas nukirptas vietas pabarstyti reikia.  g.gif
*

sitoj nuorodoj raso ne tik apie papuvusiu saknu pakirpima, bet ir apie sveiku oriniu. Nes jei orines saknis susodinsit i substrata, jos prades puti.
Bet - persodinant galima orines saknis palikti isoreje, tada ju kirpti nereikes . tik pries traukiant is vazono apziurekit ir isidemekit, kurios cia orines mirksiukas.gif
Gift
Oi, kaip gerai, kad radau šią temelę thumbup.gif nes siandien gavau antra orchidėją smile.gif o pirmoji kurią turiu - dėl mano nežinojimo labai nukentėjo sad.gif jungiuos prie jūsų, skaitau visą info ir rūpinuos savo orchidėjom smile.gif
Ledo karalienė
Kiek valentindienio proga nauju myletoju atsirado biggrin.gif bigsmile.gif thumbup.gif
*sony*
paskaitinėjau truputį,kaip reikia persodinti,tik dar niekaip nesuprantu,kurios šaknys yra orinės doh.gif toks vaizdas,kad pas mane tos šaknys lipa lauk iš vazono unsure.gif
oi įtaisė man draugai galvos skausmą,kad tik sugebėčiau teisingai viską padaryt unsure.gif
neli
QUOTE(Mufasa @ 2008 02 14, 15:53)
Aš taip pat labai žaviuosi šiomis gėlėmis. Planuoju įsigyti, bet pasimečiau...Pradėjau domėtis orchidėjų rūšimis, bet niekur nerandu, kokia rūšis yra pati NELEPIAUSIA. Gal galėtumėte patarti, kokia rūšis reikalauja mažiausiai priežiūros? Ačiū 4u.gif
*

Nelepiausia orchidėja, vis tik gal phalenopsis, jį paprasčiausiai auginti pradedančiai smile.gif Bent jau aš nuo jų pradėjau. tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(sony @ 2008 02 14, 16:47)
paskaitinėjau truputį,kaip reikia persodinti,tik dar niekaip nesuprantu,kurios šaknys yra orinės doh.gif toks vaizdas,kad pas mane tos šaknys lipa lauk iš vazono unsure.gif
oi įtaisė man draugai galvos skausmą,kad tik sugebėčiau teisingai viską padaryt unsure.gif
*

Orinės tos šaknys, kurios kyšo iš substrato, vazono viršuje. smile.gif
Dudute
Help 4u.gif
Gavau spali orchideja dovanu, bet ji labai greitai numete ziedus. Laukiu laukiu, kada vel prazys, o ji net neketina. Gidejau, kad reikia palirpt ziedu stieba. man tai skamba kaip nesamone, bet gal tikrai reikia? Gal zinot, kaip man ja priprasyt prazysti vel?
Susiena
QUOTE(LĖTA @ 2008 02 13, 17:54)
beje, ir vazonėlius permatomus, parduotuvėse nesu užtikusi.
*

Aš pirkau Senukuose, buvo ir didesnių, ir mažesnių.

QUOTE(Gaurė @ 2008 02 14, 13:38)
Pas mane irgi ant rytinės gyvena, bet vasarą planuoju ištremti į lauką.
*

O lauke tai kur laikote? Balkone, šiltnamyje ar kur? g.gif
Andra*
Sveikutes 4u.gif
as davbar istraukiau perzydejusi phal,o ten visos saknys supuve verysad.gif nera nei vienos sveikos.Gelyte buvo pirkta is senuku (nukainuota) tai todel man ir nukrito taip gret visi ziedai cray.gif

help.gif tai kaip man dabar daryt,pasakykit ar teisingai unsure.gif

1. nukerpu visas nupuvusias saknis ir patepu cinamonu
2.tada visiskai nukirpti ziedkoti ar ties 3-4 nareliu?
3. dedu i maiseli,ar koki stiklini dideli inda,uzdengiu maistine plevele

ir ka toliau? be to neturiu kiminu verysad.gif jei siandien uzsisakau taip gret neatsisius doh.gif KA DARYT??????????????

4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
*sony*
QUOTE(neli @ 2008 02 14, 15:53)

Orinės tos šaknys, kurios kyšo iš substrato, vazono viršuje.  smile.gif
*

aciuks.gif o jų nereikia apkarpyti,nes galiukai nudžiuvę unsure.gif tik labai neužpykit,kad taip iš karto užverčiau klausimais,dar tik savaitė,kai turiu gėlytę,tai nieko nžn.apie ją blush2.gif
Angelic
QUOTE(Mamce @ 2008 02 14, 14:20)
*

Gaivus oras, yra oras prisotintas deguonies. Uzklijuokite vienam kambary visa langa, orlaide ir suseskit kuria diena su seima ten ir tupetik neatidarinedami nei lango nei orlaides. Istupejus pakankamai ilga laiko tarpa oras ten pasidarys negaivus. hihihi.gif
Gaivus oras buna lauke, gerai isvedintanme kambaryje. Ir su skersvejais tai neturi nieko bendro.
Nzn ar cia gerai paaiskinau, nes istikruju is vienos puses elementarus, is kitos baisiai sudetingas klausimas lotuliukas.gif
O del palanges, tai rytine tiks kuo puikiausiai ir ziema ir vasara. Orchems patinka rytine saule. Vasara nepatinka pietine saule, taip kad, jei per pietus saule tiesiogiai nesvies i geles viskas bus gerai. As pati auginu ant rytines palanges.
Susiena
QUOTE(Dudute @ 2008 02 14, 15:57)
Gavau spali orchideja dovanu, bet ji labai greitai numete ziedus. Laukiu laukiu, kada vel prazys, o ji net neketina. Gidejau, kad reikia palirpt ziedu stieba. man tai skamba kaip nesamone, bet gal tikrai reikia? Gal zinot, kaip man ja priprasyt prazysti vel?
*

Pas mane phelenopsiai 3 ir seniausiam jau kokie gal 3 metai, bet niekada nekirpau nė vieno žiedstiebio, jeigu pats nenudžiūvo. Labai šauniai toliau ant žiedstiebio sukraudavo naujus žiedus. wub.gif
neli
QUOTE(sony @ 2008 02 14, 17:01)
aciuks.gif o jų nereikia apkarpyti,nes galiukai nudžiuvę unsure.gif tik labai neužpykit,kad taip iš karto užverčiau klausimais,dar tik savaitė,kai turiu gėlytę,tai nieko nžn.apie ją blush2.gif
*

Jei gėlytė žydi, gali nieko nedaryti, jai bus geriau smile.gif , o pavasary ją persodinsi ir tada apkarpysi nudžiuvusias šaknis.

P.S. Naujas mano gėliukas, nesusilaikiau wub.gif
Angelic
QUOTE(neli @ 2008 02 14, 17:08)
P.S. Naujas mano gėliukas, nesusilaikiau  wub.gif
*

Prisipazink, ar lapai margi? wub.gif
As siandien maciau Maximoje katik atveztus phal, tai keli buvo tokie i schillerianas panasus ir lapai margi. Gaila kad negalejau laukt, kol jas isdelios, o vezimelis buvo taip nustumtas, kad pati prieit ir pasiziuret is arciau negalejau. doh.gif
*sony*
QUOTE(neli @ 2008 02 14, 16:08)
Jei gėlytė žydi, gali nieko nedaryti, jai bus geriau  smile.gif , o pavasary ją persodinsi ir tada apkarpysi nudžiuvusias šaknis.

P.S. Naujas mano gėliukas, nesusilaikiau  wub.gif
*

gėlytė tai žydi ir dar daug nepražydėjusių pumpurėlių yra thumbup.gif bet pamačiau,kad porą žiedelių kažkaip apvyto,tai pagalvojau gal kažkas negerai unsure.gif

labai graži naujoji gėlytė wub.gif na pažiūrėsiu,kaip man seksis šitą augint,jei pavyks,tai reikės ir man pagausint savo menką kolekciją smile.gif
jediara
Štai pražydo ir mano "mini" smile.gif
user posted image
Vendetta
QUOTE(Susiena @ 2008 02 14, 17:02)
Pas mane phelenopsiai 3 ir seniausiam jau kokie gal 3 metai, bet niekada nekirpau nė vieno žiedstiebio, jeigu pats nenudžiūvo. Labai šauniai toliau ant žiedstiebio sukraudavo naujus žiedus. wub.gif
*

Aš tai visiems nukirpdavau, kai visiškai nudžiūdavo, tik palieku 1-2 cm. O kažkokia veislė yra (neatsimenu kuri, bet tikrai ne phal'ai), kur net negalima kirpti, kitąmet ant to pačio sukrauna žiedus. Taip skaičiau knygoj "Gėlių knyga".

O Valentinkės proga šiandien įsigyjau naują phaliukią. Spalva 'Pink panther' thumbup.gif , kai turėsiu laiko foto įmesiu.
Tina*
O as margalapes kaip seniai noriu wub.gif
Angelic
QUOTE(LĖTA @ 2008 02 14, 18:48)
Aš tai visiems nukirpdavau, kai visiškai nudžiūdavo, tik palieku 1-2 cm. O kažkokia veislė yra (neatsimenu kuri, bet tikrai ne phal'ai), kur net negalima kirpti, kitąmet ant to pačio sukrauna žiedus. Taip skaičiau knygoj "Gėlių knyga".

O Valentinkės proga šiandien įsigyjau naują phaliukią. Spalva 'Pink panther'  thumbup.gif , kai turėsiu laiko foto įmesiu.
*

Lauksim nuotraukos.
Beje jei prisiminsi kokia tenn orch. rusis butinai parasyk, nes nelabai sugalvoju kas cia toks apart phal galetu ant to pacio ziedstiebio kraut pumpurus (na dar zinau kad Psychopsis krauna, bet nemanau, kad ji turi rolleyes.gif )
kasiopeja
QUOTE(Angelic @ 2008 02 14, 15:58)
Beje jei prisiminsi kokia tenn orch. rusis butinai parasyk, nes nelabai sugalvoju kas cia toks apart phal galetu ant to pacio ziedstiebio kraut pumpurus (na dar zinau kad Psychopsis krauna, bet nemanau, kad ji turi  rolleyes.gif )

Pati tokių neturiu, bet pas mano mamą dendrobium nobile pražydo antrą kartą. Bet čia negali sakyti, kad ant paties "žiedkočio", nes ne ant žiedkočio stiebai, o ant normalaus "stiebo" (jeigu galima jį taip pavadinti)...
Angelic
QUOTE(kasiopeja @ 2008 02 14, 19:25)
Pati tokių neturiu, bet pas mano mamą dendrobium nobile pražydo antrą kartą. Bet čia negali sakyti, kad ant paties "žiedkočio", nes ne ant žiedkočio stiebai, o ant normalaus "stiebo" (jeigu galima jį taip pavadinti)...
*

Tai tie gumbai ir yra pats augalas... as butent apie ziedkocius klausiau. mirksiukas.gif
kasiopeja
QUOTE(Angelic @ 2008 02 14, 16:48)
Tai tie gumbai ir yra pats augalas... as butent apie ziedkocius klausiau.  mirksiukas.gif

Čia tu gudri ir atskiri, kur gumbas, o kur žiedkotis mirksiukas.gif O mano mama, pvz., kankinosi po pirmo žydėjimo - kirpt ar nekirpt stiebą g.gif
Kai prigrasiau nekirpti, tai ir nužydėjusio odontoglosumo žiedkočio nenorėjo judinti su viltim, kad gal ir šitas antrą kartą pražys... doh.gif
Dudute
Va, siandien gavau dar viena orchideja dovanu. Nezinau lotynisko pavadinimo, nes neraso ant aprasymo. Va koki pavadinima raso: Jewel Orchid - Ludisia Red Velvet. Ziedas sukrautas, bet ji dar nezydi.. Nu nerealiai lauksiu, kada prazys. Gal turit kas tokia pat? Kuo ypatinga prieziura? Nu va... Antra orchideja, o man jau kablys nugaroj. Sakiau MB, kad noreciau kovo 8 proga ne tulpiu, o kokios kitokios orchidejos nei turiu bigsmile.gif
volker
visų jūsų orchidėjos thumbup.gif .
Angelic
QUOTE(Dudute @ 2008 02 14, 19:53)
Va, siandien gavau dar viena orchideja dovanu. Nezinau lotynisko pavadinimo, nes neraso ant aprasymo. Va koki pavadinima raso: Jewel Orchid - Ludisia Red Velvet. Ziedas sukrautas, bet ji dar nezydi.. Nu nerealiai lauksiu, kada prazys. Gal turit kas tokia pat? Kuo ypatinga prieziura? Nu va... Antra orchideja, o man jau kablys nugaroj. Sakiau MB, kad noreciau kovo 8 proga ne tulpiu, o kokios kitokios orchidejos nei turiu bigsmile.gif
*

Tai Ludisia ir yra jos pavadinimas... Prieziura niekuom neipatinga, tik nemegsta intensyvios ryskios saules, nes tada lapai praranda savo "aksomiskuma". Sodint i zieves jos nereikia, puikiai gyvena ir durpeje. Bijo dregmes uzsistovejimo, taip kad pasistenkit neperlaistyt. Ziedai yra visai neispudingi, augalas yra vertinamas butent uz savo grazius lapus.
Ledo karalienė
QUOTE(Dudute @ 2008 02 14, 18:53)
*

Va kaip ji atrodys
http://www.ephotozine.com/photo/805045

O cia kaip auginti
http://www.rojaussodai.lt/forumas/viewtopi...=104&t=3817
mirksiukas.gif

Jediara ir Neli gelytes wub.gif wub.gif As apie tokia kaip Neli gelyte neperseniausiai ratais vaiksciojau lotuliukas.gif Bet kazkaip susilaikiau biggrin.gif
Angelic
QUOTE(kasiopeja @ 2008 02 14, 19:52)
Čia tu gudri ir atskiri, kur gumbas, o kur žiedkotis mirksiukas.gif  O mano mama, pvz., kankinosi po pirmo žydėjimo - kirpt ar nekirpt stiebą  g.gif
Kai prigrasiau nekirpti, tai ir nužydėjusio odontoglosumo žiedkočio nenorėjo judinti su viltim, kad gal ir šitas antrą kartą pražys...  doh.gif
*

Na tai tada tegu laikosi taisykles "kol nenudziuvo - nekerpam" smile.gif
Ko augalui nereikia, jis pats nudziovina, o nudziuvusias dalis galima drasiai kirpti, nes jos nebegyvos.
Dudute
QUOTE(Angelic @ 2008 02 14, 21:11)
Tai Ludisia ir yra jos pavadinimas... Prieziura niekuom neipatinga, tik nemegsta intensyvios ryskios saules, nes tada lapai praranda savo "aksomiskuma". Sodint i zieves jos nereikia, puikiai gyvena ir durpeje. Bijo dregmes uzsistovejimo, taip kad pasistenkit neperlaistyt. Ziedai yra visai neispudingi, augalas yra vertinamas butent uz savo grazius lapus.
*

QUOTE(lucky @ 2008 02 14, 21:11)

Aciu, mergytes 4u.gif Dabar teks daznai i sita skyreli uzsukt mirksiukas.gif
kasiopeja
QUOTE(Dudute @ 2008 02 14, 16:53)
Va, siandien gavau dar viena orchideja dovanu. Nezinau lotynisko pavadinimo, nes neraso ant aprasymo. Va koki pavadinima raso: Jewel Orchid - Ludisia Red Velvet. Ziedas sukrautas, bet ji dar nezydi.. Nu nerealiai lauksiu, kada prazys. Gal turit kas tokia pat? Kuo ypatinga prieziura?

Sveikinu, gražuolę gavai 4u.gif Apie jos auginimą pasiskaityk čia:
http://www.rojaussodai.lt/forumas/viewtopi...=104&t=3817

atrodo, mane jau aplenkė su šita nuoroda lotuliukas.gif
Vendetta
QUOTE(Angelic @ 2008 02 14, 18:58)
Lauksim nuotraukos.
Beje jei prisiminsi kokia tenn orch. rusis butinai parasyk, nes nelabai sugalvoju kas cia toks apart phal galetu ant to pacio ziedstiebio kraut pumpurus (na dar zinau kad Psychopsis krauna, bet nemanau, kad ji turi  rolleyes.gif )
*

Ryt parvarau namo ir iškarto sėdu pažiūrėti(su sąlyga jeigu mažoji leis), tada parašau. Dabr galvoju, gal aš kokius terminus sumaišiau, pvz žiedstiebis it t.t. ar nereikėtų kur nors patalpinti orchidučių dalių pavadinimus su nuotraukom ar aš ką nors praleidau ir jau tas yra padaryta? blush2.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.