Įkraunama...
Įkraunama...

Bažnytinė santuoka

Savaitgalį susitikau buvusią klasiokę, po trečios vyno taurės pokalbis tapo atviresnis rolleyes.gif
pavadinsiu ją Lina.
Tai gi Lina susituokė bažnyčioje, pažymą apie santuoką ji tiesiog nunešė į metrikacijos biurą, tuokėsi jaunieji iš meilės ir buvo laimingi, deja taip atsitiko, kad santuoka iširo, o išskirt oficialiai jų niekas negali, teisininkai gali panaikinti tik teisinias pasekmes, t.y sutvarkyti turtinius reikalus, vaikų globą, gražinti moteriai mergautinę pavardę jei ši to nori, bet ištuokti negali.
Kai jie pradėjo gyventi atskirai, oficialios skyrybos nebuvo svarbios, bet žmonės jauni, susirado antras pusias su kuriomis norėtų kurt gyvenimą kartu, susituokt, bet negali nutraukt pirmos santuokos. Įvyko bažnytinis teismas doh.gif kuris lyg ir vienintelis gali anuliuoti santuoką, bet atsakymo kaip Lina sako gali laukti metus du ir tai nereiškia, kad jis bus tavo naudai, advokatai šiek tiek sutrikę, tai gana naujas reiškinys Lietuvoje, nėra teisinės praktikos tokiais atvejais.

Norėčiau paklaust gal kas buvot susidūre su panašia situacija ar bent jau girdėję?
ir norėčiau įspėti jaunas poras, kurie ruošiasi sujungti gyvenimus būtent bažnytine santuoka apie gresiančias pasekmes, visi tuokiamės tikėdami sulaukt senatvės kartu, bet kartais tai nepavyksta.
Atsakyti
Oje,aš irgi būčiau ne prieš bažnytinę santuoką nutraukti,jau 10 metų,kaip ji realiai nutraukta,bet net bijau pajudinti tą klausimą...Na,bet jei iškiltų mirtinas reikalas...kažką daryčiau.
Atsakyti
Tam ir yra baznytine santuoka...kaip sakant iki grabo lentos smile.gif. Baznytine santuoka visiskai prarastu prasme, jei ja, kaip ir civiline butu galima sudaryti n kartu smile.gif. Tai yra sprendimas visam gyvenimui g.gif. Kiek zinau, tai ja galima anuliuoti tik isimtinais atvejais. Tiesa sakant jie labai reti... Paklauskit savo parapijos klebono, jumis ir apsvies ax.gif
Atsakyti
Tai palaukit as nelabai supratau.....vadinasi jusu drauge Lina dabar susiradus kita vyra ir norint su juo susituokti to padaryti negales ar gales,bet tik ne baznycioje,o santuokos rumuose g.gif gal pasirodys zioplas klausimas,bet man siaip idomu.nes man tai aktuali tema siu laikotariu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(VILGRA @ 2008 02 21, 23:07)
Tai palaukit as nelabai supratau.....vadinasi jusu drauge Lina dabar susiradus kita vyra ir norint su juo susituokti to padaryti negales ar gales,bet tik ne baznycioje,o santuokos rumuose  g.gif  gal pasirodys zioplas klausimas,bet man siaip idomu.nes man tai aktuali tema siu laikotariu  blush2.gif

g.gif ko gero jei nesugebės santuokos anuliuoti - negalės ir civiliškai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2008 02 21, 22:10)
g.gif ko gero jei nesugebės santuokos anuliuoti - negalės ir civiliškai g.gif

Galima anuliuoti civilinę santuoką, o bažnytinę labai retais atvejais. Nematau problemos, mergina gali tuoktis vėl, bet tik civiline santuoka. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2008 02 21, 20:10)
g.gif ko gero jei nesugebės santuokos anuliuoti - negalės ir civiliškai g.gif

blink.gif oho

QUOTE(dontstop @ 2008 02 21, 20:15)
Galima anuliuoti civilinę santuoką, o bažnytinę labai retais atvejais. Nematau problemos, mergina gali tuoktis vėl, bet tik civiline santuoka. mirksiukas.gif

sita ir as girdejau.Dar girdejau,kad baznytine santuoka tik labai retais atvejais isskiria unsure.gif
Atsakyti
Butu gerai, jei tas posakis apie baznytine santuoka veiktu, taciau ne visiem pavyksta duotos priesaikos laikytis verysad.gif
Baznytine santuoka gali anuliuoti tik kunigu konsulatas ir tai jei neklystu pacio Popieziaus leidimu, turi buti labai rimtos priezastys tokios kaip: suzinojo, kad gimines ar buvo prievarta ar apgaules budu priversti tuoktis, ir pan.
O civilne kad ir 10 kartu tuokis ir skirkis, jokio skirtumo, tik kad va pries D.... tai skaitysis svetimavimas verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(VILGRA @ 2008 02 21, 22:07)
Tai palaukit as nelabai supratau.....vadinasi jusu drauge Lina dabar susiradus kita vyra ir norint su juo susituokti to padaryti negales ar gales,bet tik ne baznycioje,o santuokos rumuose  g.gif  gal pasirodys zioplas klausimas,bet man siaip idomu.nes man tai aktuali tema siu laikotariu  blush2.gif



ji negalės tekėti už kito vyro kol nebus panaikinta bažnytinė santuoka, jei ji iš vis bus panaikinta, nes metrikacijos biuras negali įregistruoti antros santuokos kol galioja pirmoji.
Dažnai žmonės painioja bažnytinę santuoką su vadinamu šliūbu, kur bažnyčia tiesiog palaimina jau įvykusią santuoką ir žinoma antrą kart taip pat šliūbo niekas negauna, bet jei įvyksta skyrybos civilinė santuoka yra nutraukiama ir žmogus gali tuoktis vėl jei tik nori rolleyes.gif

o šiuo atveju santuoka buvo įregistruota bažnyčioje ir tik pažyma apie jau esantčią santuoką nunešta į metrikacijos skyrių, ją gali nunešti tiesiog kažkuris vienas iš sutuoktinių, ten ji tarsi įgauna kaip suprantu tam tikrų teisinių galių ir jei įvyksta skyrybos yra tiesiog panaikinamos teisinės pasekmės, bet santuoka lieka ir kol jų bažnyčia neišskirs, tol jie negalės tuoktis net ir civilinėje metrikacijoje doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Brėkšta @ 2008 02 22, 10:54)

o šiuo atveju santuoka buvo įregistruota bažnyčioje ir tik pažyma apie jau esantčią santuoką nunešta į metrikacijos skyrių,

bet santuoka lieka ir kol jų bažnyčia neišskirs, tol jie negalės tuoktis net ir civilinėje metrikacijoje  doh.gif

Obana blink.gif Va cia tai geeeras? cool.gif
Cia rimtai? Faktai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Beigbeder @ 2008 02 22, 11:04)
Obana  blink.gif Va cia tai geeeras?  cool.gif
Cia rimtai? Faktai?  g.gif

swoon.gif


nesąmonė. mūsų civilinė santuoka įregistruota net visai kita data- po gero mėnesio prisiruošėm blush2.gif Tai ta pati civilinė santuoka tik be ceremonijos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Apuokas: 22 vasario 2008 - 11:06
Tai gal, škes, paprasčiau būtų pakeisti tikėjimą ir po to bažnyčiai pranešti, kad mol, škes, ne narys aš jau. Braukit iš sarašų. Tuo pačiu ir santuoką anuliuokit.

Protestantai - tie patys krikščionys, bet kažkaip ten, man rodos, paprasčiau pas juos su tais dalykais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Peliauckų Jadzė: 22 vasario 2008 - 11:11