Įkraunama...
Įkraunama...

Hidrocefalija-smegenu vandene

Laba diena, mamytes 4u.gif
na mes su MB tik planuojame vaikeli, ir as norejau jusu paklausti (kadangi daug apie hidrocefalija zinote), ar si liga yra paveldima, nes... mano broliukas buvo gimes su sia liga (deja, neisgyveno verysad.gif ) Aciu uz atsakyma.
Atsakyti
QUOTE(aleks@ndra @ 2009 04 02, 17:00)
Laba diena, mamytes  4u.gif
na mes su MB tik planuojame vaikeli, ir as norejau jusu paklausti (kadangi daug apie hidrocefalija zinote), ar si liga yra paveldima, nes... mano broliukas buvo gimes su sia liga (deja, neisgyveno  verysad.gif ) Aciu uz atsakyma.


manyciau, kad gal nepaveldimas, nes gydytoja is karto manau butu uzklaususi g.gif . Nors sio forumo dalyves manau tau geriau atsakys i si klausima...
uzuojauta del broliuko....betgi mire turbut ne todel kad buvo vandenlige?....
Atsakyti
Beje, norejau pasiteirauti, jei liga sparciai progresuoja ir tas Daicabras nepadeda, tai ka tada daro? Tiesiog kas gresia leliui? verysad.gif
Kazkaip pasiskaiciau as cia Vingro knyga ir bepatinka kaip ten rasoma...
Atsakyti
labutes,
na nemanau kad paveldima smile.gif ir abejejoju ar tik nuo tos ligos galeko mirt..... nu gal..... sad.gif

o jei liga progresuoja - operacija numatoma smile.gif

nors maniske va vaiskto su vos ne 4 cm, abu skilveliai, ir nieko blush2.gif gydymas jau nutrauktas 4u.gif

as tikiu, kad manoji tokia yra ir bus, ir jai viskas gerai, sako genealus zmones tokie zmones biggrin.gif
Atsakyti
sveikos mamytes, noreciau su jumis pasikonsultuoti, kaip vystosi jusu vaikuciai nuo metuku, kazkur?? ar labai skiriasi nuo savo bendraamziu? mums 14men, dar nevaikstom, tik lovytej ismokom, nelaiko dar pusiausvyros, kalba tai pat veluoja, yra letoka, bijo vaiku, nors kai viena linksma ir viskuom domisi, dirbam su ja labai daug ir logopede ir manksta. Dar labai domina ar jums teko daryti DISCO testa??? kokius rezultatus turejot?
labai nerimauju nes matau kaip mes skiriames nuo kitu
Atsakyti
QUOTE(liolikas.lt @ 2009 04 04, 19:21)
sveikos mamytes, noreciau su jumis pasikonsultuoti, kaip vystosi jusu vaikuciai nuo metuku, kazkur?? ar labai skiriasi nuo savo bendraamziu? mums 14men, dar nevaikstom, tik lovytej ismokom, nelaiko dar pusiausvyros, kalba tai pat veluoja, yra letoka, bijo vaiku, nors kai viena linksma  ir viskuom domisi, dirbam su ja labai daug ir logopede ir manksta. Dar labai domina ar jums teko daryti DISCO testa??? kokius rezultatus turejot?
labai nerimauju nes matau kaip mes skiriames nuo kitu

mes disc testa darem du kartus.pirma kai vaikui buvo 17men,tai raida velavo 3-4men.kita darem 26men-veluoja 8men.bet siaip yra judrus,viskuom domisi.bet kalba ir atsakineja kai to nori jis.pas logopede lankomes nuo 7men,tai pazanga didele.tik yra zemas raumenu tonusas(taip nustate VRC)siuo metu esam 32men,nesedim ant puodo,nes sustangina raumenis.o kas svarbiausia mes sedeti,stoveti ir vaikscioti ismokom beveik vienu metu.sulig metais.
manau pasivysim bendraamzius.
to linkiu ir Jums 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(elenaf @ 2009 04 02, 18:48)
Beje, norejau pasiteirauti, jei liga sparciai progresuoja ir tas Daicabras nepadeda, tai ka tada daro? Tiesiog kas gresia leliui? verysad.gif
Kazkaip pasiskaiciau as cia Vingro knyga ir bepatinka kaip ten rasoma...

Jei liga progresuoja, ir vaistukai nepadeda, tada daro operaciją - deda šuntą. Aš irgi prisiskaičius buvau baisių dalykų. Svarbiausia tikėti, ir nekalbėti per daug apie tą ligą su aplinkiniais, nes kai kurie žmonės tikrai "užgrūzina". Mano vyrui viena bendradarbė pasakė, kad daug kyšio turbūt davėm, nes mus greit echoskopijai priėmė...Na...man trūksta žodžių...Niekam nesu nei cento davusi, vaikučių daktarai tikrai visada maloniai priima, o jei su tokia ligele dar ateini, tai ypač dėmesingi būna..

Suprantu mamytes, kurios nerimauja dėl atsiliekančios raidos...Nors mes dar labai mažytės, domėjausi dėl vaikščiojimo ir kalbėjimo. Literatūroje rašo, kad nevaikšto būna ir 18 mėn...o kai pradeda, tai ir kalbos vystymasis paspartėja.
Atsakyti
Labos,

mes turim gera naujiena - neurochirurgas mums irase, kad liga kompensuota. Del galvytes dydzio kazkaip neprikibo, nors perklausiau dar jo. Tai kaip ir baigem gydyma thumbup.gif

As irgi noriu paklausti apie vaikucio raida virs metuku. Gal zinot, kur galima butu reikalavimus raidai virs metuku rasti, nes mes irgi greiciausiai eisim atlikti DISC testa.
Atsakyti
Sveikos,

taip tuscia cia, net nejauku, kad po paskutinio posto nieko nera. Nei su dziaugsmais, nei su problemom niekas nebeapsilanko.

Gal pavasarinis oras visus dziaugtis isvijo i lauka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vaidasqrt @ 2009 04 07, 12:04)
Labos,

mes turim gera naujiena - neurochirurgas mums irase, kad liga kompensuota. Del galvytes dydzio kazkaip neprikibo, nors perklausiau dar jo. Tai kaip ir baigem gydyma  thumbup.gif

As irgi noriu paklausti apie vaikucio raida virs metuku. Gal zinot, kur galima butu reikalavimus raidai virs metuku rasti, nes mes irgi greiciausiai eisim atlikti DISC testa.



Džiaugiuosi už jus 4u.gif

Apie metukų vaikučio raidą nieko pasakyt negaliu, nes pati mažai ką žinau, mūsų dar mažytė...Šiaip, džiaugiuosi, kad einame į kineziterapiją, ten ir logopedė pasižiūri, kaip mums sekasi (deja, moteris ne iš maloniųjų, egzaminavo mane, kaip universitete, užuot patarimus davusi). Iš kineziterapeutės daugiau sužinojau, nei iš jos...Gydytojams atrodo, kad turim žinoti viską apie vaikučio ugdymą, ligeles ir t.t. O tam juk ir kreipiamės į medikus, kad apžiūrėtų mūsų vaikučius ir patartų. Aš ir iki metukų nežinau, ką vaikas turi mokėti, ko ne...Klinikose kai apžiūri, vienaip sako, poliklinikoj - kitaip. Lieteratūroj - dar kitaip, bet labai siaurai...
Atsakyti
QUOTE(vaidasqrt @ 2009 04 07, 11:04)
Labos,

mes turim gera naujiena - neurochirurgas mums irase, kad liga kompensuota. Del galvytes dydzio kazkaip neprikibo, nors perklausiau dar jo. Tai kaip ir baigem gydyma  thumbup.gif

As irgi noriu paklausti apie vaikucio raida virs metuku. Gal zinot, kur galima butu reikalavimus raidai virs metuku rasti, nes mes irgi greiciausiai eisim atlikti DISC testa.

aga, tikrai visi i lauka issiruose 4u.gif smagu girdeti, kad geros naujienos (taip supratau, nors ka tai reiskia- "liga kompensuota"? g.gif
o tai lopselyje nedaro? as isivaizduoju, kad ta disc metodika sukurta ir jei ja daro, tai gali ivairaus amziaus vaikuciams. Mums sake butu tikslina isivertinti kokiu 10 men g.gif

o del paveldimumo tai kaip suprantu ji tikrai nepaveldima. Igimta hidrocefalija del persirgtu infekciju, vaistu, nestumo metu kokiu stresu ypoatingu ar ko, o igyta tai po tam tikru ligu, ap[ie paveldimuma niekas niekad nieko neklause g.gif
Atsakyti
sveikos mamytes,
Trankėmės šiandien visą dieną po gydymo įstaigas...esu labai pasimetus ir nusivylus. Lankom mankšteles ir kineziterapeutė ir mūsų vaikučio gydytoja patarė važiuot į klinikas kuo anksčiau...Nes dukrytė varto akytes vis labiau...Priėmė extra tvarka, padarė echoskopiją ir išvada: progresuoja....be to, atsirado dar vienas - subarachnoidinis tarpas, kurio anksčiau niekas nematė...Kai neonatologė pažiūrėjo echoskopuotojų išvadas ir sulygino su pirmom ir su praėjusio mėn...pasirodo, praeitą mėn skaičiukai buvo didesni nei dabar, o išvada buvo, kad neprogresuoja...Aš be žodžių...Gyd Matukevičius buvo netoliese, pasikvietė jį, bet gydymo mums dar neskyrė...patarė apsilankyti pas neurologą....
Kaip gydytojai tada "atidžiai" dirba? Ir koks tikslas tada lankytis, jei jie netikslaii ismatuoja ir išvadas iš dangaus rašo...
Nežinau, dabar net kaip elgtis...kopijuotis sau išvadas ir neštis ten kiekvieną kartą ir lyginti jų naujus skaičiukus...sad.gif
Atsakyti