Įkraunama...
Įkraunama...

Artroskopinė kelio menisko operacija

O kam Grybo g. darė operaciją? Ar ten reikia turėti kokius nors rūbus? Ten praleisiu parą laiko, bet, kaip ir minėjau, iš baimės pamiršau viską paklausti.
Atsakyti
QUOTE(agurčikas @ 2012 03 10, 14:40)
O kam Grybo g. darė operaciją? Ar ten reikia turėti kokius nors rūbus? Ten praleisiu parą laiko, bet, kaip ir minėjau, iš baimės pamiršau viską paklausti.


Tai manau koks skirtumas kur operuostes su savo rubais visada maloniau ax.gif
Atsakyti
Pasiskaitinėjau šį įrašą ir pagalvojau, kad parašysiu visą savo patirtį apie dalinę menisko šalinimo operaciją atliktą artroskopu.

Operaciją atliko d. Šaikus VU Antakalnio ligoninėje šį trečiadienį (03-28). Man asmeniškai skausmingiausia dalis buvo kojos nusmausminimas: bedė į užpakalį ir į kirkšnį. Kiek žinau, leidžia elektrą tam, kad surastų pagrindinius nervus (jei pėda ar kelias tvinkčioja, reiškia rado nervą ir jį nuskausmins). Tuo pat metu pajungė visus kitus aparatus, daviklius, įvedė kateterį, davė pakvėpuot deguonies. Pilnos narkozės nedarė, bet suleido raminamųjų, nuo kurių aš tikriausiai užmigau (nepamenu ax.gif ). Kitas kadras buvo kai liepė nuo operacinio stalo perlipt ant ant neštuvų. Operacija užtruko apie 40 minučių, kurios metu buvo pašalinta dalis lateralinio menisko. Palatoj sulašino gal 2 ar 3 lašelines, nuo kurių nenustojau šlapintis. Esu vyras, tad 'antelė' pagelbėjo, kaip ten moterims su šitais reikalais- nežinau rolleyes.gif . Nieko neskaudėjo, nes koja buvo kaip daržovė, atrodė lyg liesčiau kito žmogaus koją. Vakare sesutė suleido nuskausminamųjų (nors nieko ir neskaudėjo). Iš ryto atėjo fizioterapeutė, paaiškino, kaip daryti pratimus, kiek vėliau atėjo sesutė ir nukirpo tvarsčius, dezinfekavo ir užklijavo du pleistrus. Kaip jau ir kitos minėjo, savaitę reikia leistis Zibor vaistus (parduodami iš karto užpildytuose švirkštuose). Adata max vieno centimetro ilgio, plonytė. Absoliučiai jokio skausko bedant nėra, gal kiek nemalonu, kol vaistai teka į 'baranką' lotuliukas.gif . Taip pat du kartus per dieną geriu Nimesil. Svarbu po operacijos koją mankštini, kad atistatytų silpni/nunykę raumenys. Taip pat dar ligoninėje įsigijau įtvarą, kuris kainavo 70 Lt. Atrodo jis taip pat, kaip kažkuri panelė čia jau buvo įkėlusi nuotrauka- mėlynas. Šiandien jau trečia diena po operacijos, vaikštau su ramentais, su kiekviena diena koja darosi vis lankstesnė, praktiškai nieko neskauda.

Tiesa, gydytojui pamokėjom, tad eilėse stovėti niekur nereikėjo: viskas greitai.

Jei turite dar kokių nors klausimų, tai klauskite, bandysiu atsakyti.

Geros dienos
Atsakyti
Sveikos. Po MRT tyrimo paaikejo, kad laterinio menisko plysimas su uzlinkimu sanariniame tarpe, PKR plysimas ir LKR dalinis proksimalines dalies plysimas. Mano traumatologas siuncia artroskopuotojo konsultacijai, uzrase pas daktara Šimku. Gal turite kokiu atsiliepimu apie si gydytoja? ax.gif
Atsakyti
Sveiki, norejau paklausti o kiek laiko reikia isbut buleteny po menisko operacijos?
Papildyta:
Sveiki, norejau paklausti o kiek laiko reikia isbut buleteny po menisko operacijos?
Atsakyti
QUOTE(lina.mazylis @ 2012 05 31, 20:12)
Sveiki, norejau paklausti o kiek laiko reikia isbut buleteny po menisko operacijos?
Papildyta:
Sveiki, norejau paklausti o kiek laiko reikia isbut buleteny po menisko operacijos?


Laba. Bent jau man sake, kad visu svoriu galesiu primint tik po 2-3 menesiu. Pirma menesi su ramentais teks man pavaiksciot. Jei sedimas darbas, manau uztektu ir menesio.
Atsakyti
QUOTE(Extrem @ 2012 05 31, 19:17)
Laba. Bent jau man sake, kad visu svoriu galesiu primint tik po 2-3 menesiu. Pirma menesi su ramentais teks man pavaiksciot. Jei sedimas darbas, manau uztektu ir menesio.


mano vyra isoperavo ir jau kita diena liepe eiti paciam, be ramentu. Operaves gyd. sake, kad reikia stotis ir eiti paciam tam, kad kelyje prisitrintu viskas, nes jei vaiksciosi su ramentu pagalba, tai taip gali ir sugyti, tada bus blogai. Svarbu nesiklaupti ant kelio isoperuoto. Biuleteni isbuvo menesi laiko.
Atsakyti
QUOTE(Irikira @ 2012 05 31, 22:32)
mano vyra isoperavo ir jau kita diena liepe eiti paciam, be ramentu. Operaves gyd. sake, kad reikia stotis ir eiti paciam tam, kad kelyje prisitrintu viskas, nes jei vaiksciosi su ramentu pagalba, tai taip gali ir sugyti, tada bus blogai. Svarbu nesiklaupti ant kelio isoperuoto. Biuleteni isbuvo menesi laiko.

Visko gali buti, bet mane operuosiantis gydytojas liepe iskart atsivezti ramentus, nes pirma diena bus labai sunku eiti. Kadangi man ne vien meniskas plyses, tai gal delto visiskai kitaip, reabilitacija 2-3 menesiai bus. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Extrem @ 2012 05 31, 21:43)
Visko gali buti, bet mane operuosiantis gydytojas liepe iskart atsivezti ramentus, nes pirma diena bus labai sunku eiti. Kadangi man ne vien meniskas plyses, tai gal delto visiskai kitaip, reabilitacija 2-3 menesiai bus.  g.gif

pirma diena tai taip, ejo su ramentais. kiekvienam skirtingai,operacija sake irgi apie 40min truks, o uzsitese iki 3val. sekmes jums 4u.gif
Atsakyti
Bilioteni gali duoti ilgai jei tik pageidauji.....As asmeniskai ejau i stovima darba jau po 10 dienu, nes kitaip negalejau.Bet galima prasyti gydytoju reabilitaciju ivairiu kojai mankstinti, tai manau pora menesiu tikrai galima isbuti 4u.gif
Su ramentais as irgi nevaikciojau, bet tik todel kaip gydytojas sake, nes nebuvo truke raisciai ar sausgysles- dabar jau pamirsau kaip vadinasi.Kita dien po operacijos jau slubciodama ejau savom kojom ax.gif
Atsakyti
Aš po menisko ir PKR operacijos jau 10d. Operavo V. Loiba KMUK. Viskas labai sklandžiai ir gražiai praėjo. Rytoj važiuoju pažiūrėsim kaip gyja viskas.
Operavo apie 1,5val. Po operacijos dar kelias valandas nieko nejaučiau, paskui jau pajutau, jog skauda. Bet paprašius bet kada suleidžia nuskauminamųjų. Stotis su įtvaru būčiau galėjusi jau tą pačią dieną, bet neturėjo tinkamo įtvaro ir manau bučiau neatsistojusi, skaumas tikrai pakankamai didelis, jausmas, kad koja ties keliu ims ir nutruks jei ne taip kažką padarysi biggrin.gif kai gavau įtvarą pradėjau vaikščioti su ramentu, taip tikrai jaučiausi saugiau.
Gulėjau 2 paras, trečios ryte išleido namo. Namuose pirmosiomis dienomis tikrai buvo sunku, į automobilį įlipti sunku, išlipti taipogi, kelias dienas dar gėriau nuskausminamuosius. Dabar jau apseinu be jų.
Su įtvaru vaikčiosiu dar ilgai, vaikštau jau be ramentų, kasdien gulėdama mankštinu koją, kaip liepė gydytojas, miegoti vis dar sudėtinga, bet jau lengviau patogiai atsigulti. Deja, kiek ilgai tęsisi nedarbingumas dar nežinau.
Po šio operacijos manęs laukia 3 savaičių reabilitacija. Tik, kadangi negyvenu Kaune, nežinau ar kasdien pavyks važinėti į KMUM rebilitacijas. Ten labai gerai tuom, kad yra specialus vandens takas, kuriame atliekami pratimai būtent po tokių traumų kaip mano.

Jei kam nors kiltų klausimų mielai atsakysiu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vyyšnia: 06 birželio 2012 - 07:14
Labutis. Pagaliau jau ir as po operacijos, operavo daktaras A. Šimkus Antakalnio ligonineje. Daktarelis saunus, bent jau man jis labai patiko kaip gydytojas.Namuose tik pusdienis, vakar ryte isoperavo meniska, apvale raisti ir siandien ryte paleido. Po operacijos jauciausi puikiai, greitai atsigavau po bendros narkozes, koja truputi paskaudejo, bet pakenciamai. Nakciai jau paprasiau nuskausminamuju, nes uzmigt negalejau nuo maudimo, plius dar venos subadytos, nelabai pataike kateteri ivest. Naktis buvo kosmariska, neradau sau vietos, karsta palatoje, o dar sesute nekaip suleido nuskausminamuosius, kad net dabar skauda ta vieta. sad.gif Siandien jau geriau, bet stotis ant tos kojos negaliu visiskai, skausmas nezmoniskas. Reiks ieskotis itvaro, kitaip nieko nebus, nes su ramentais ziauriai nepatogu vaikscioti. Geriu nimesili ir 10 dienu reiks leistis i pilva Zibor. Man cia sunkiausia uzduotis, nes paniskai bijau adatu, kad ir mazyciu. doh.gif Po geros savaites, bandysim traukt siulus ir pradet mankstint koja, reiks dar savo daktares issireikalaut siuntimo i reabilitacijos centra. g.gif Operuotai kojai vengt didesnio kruvio 6-7 savaites nuo operacijos. O po 3-4 menesiu vel pasirodyti pas traumatologa ir aptarti ka daryt su PKR, nes jis plyses. Zodziu manes laukia dar daug terliones su koja ir skausmelio... verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Extrem: 09 birželio 2012 - 21:22