Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų karšinimas (2)

QUOTE(Simense @ 2008 09 03, 13:24)
Užuojauta.  4u.gif
Suprantu, kaip jūs jaučiatės, nes mano mamai ir šią savaitę buvo pora nesuvaldomų priepuolių, kad net rankos nusviro.  4u.gif Niekada negali žinot, kas bus rytoj. Žodžiu, senoliai apkiaust neleidžiamirksiukas.gif

Ačiū, ir patarimai labai panašūs į tai, ką nujaučiu, tik ne visada pavyksta įgyvendint blush2.gif . Man nesunku kas porą valandų pašildyti košę, kurios vistiek iš karto nesuvalgo, tik baisu, kad žmogus jaučiasi šitoks apleistas ir nelaimingas, gyvenantis tarp priešų.
Ar tu pati būni su mama, ar radai slaugę? Dėl to neleidimo neseniai kalbėjomės su vyru - jų ligos, turbūt, labiau išbandymas mums, nei jiems, nes jie nelabai suvokia kas vyksta.

QUOTE(barsukele @ 2008 09 03, 14:13)
Una Li, palaikau bent jau morališkai. O kas mamai skauda, kad morfiną duodat?

Ačiū. Mamai jau trys metai, kaip diagnozuotas krūties vėžys, darė dvi operacijas, po antrosios ligai atsinaujinus ji atsisakė palaikomosios chemijos ir dabar jau nuo vasario klijuojam narkotinius pleistrus, geriam tramadolį, o dabar jį pakeitė morfino tabletės. Onkologė mus įspėjo, kad ilgiau pavartojus pleistrus su ligoniu nebesusišnekėsim, bet... Kažkaip mama visąlaik bėgo pirma ligos simptomų, labai bijojo skausmo ir, mano akim žiūrint, per anksti pradėjo vartoti nuskausminamuosius. Kita bėda, kad rentgenologė matomai apsiriko dėmelę plaučiuose palaikydama metastaze, todėl onkologai lengvai skyrė nuskausminamuosius. Dabar šeimos gydytoja sako, kad ji jau būtų uždusus, jei lapkričio mėnesį būtų buvę metastazės plaučiuose... Taigi, esam pasmerkti mirties bausme, kurios vykdymas atidėtas neaiškiam terminui, kas dažnai sukelia įtampą (nežinau, ar lengviau būtų buvę, jei tiksliau būtume žinoję, tik pati mama, gal nebūtų taip greit pasidavus, atgulus, gal...)
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2008 09 03, 13:41)
Ačiū, ir patarimai labai panašūs į tai, ką nujaučiu, tik ne visada pavyksta įgyvendint blush2.gif . Man nesunku kas porą valandų pašildyti košę, kurios vistiek iš karto nesuvalgo, tik baisu, kad žmogus jaučiasi šitoks apleistas ir nelaimingas, gyvenantis tarp priešų.

Visi mes jaučiamės vieniši ir apleisti, kai susiduriame su nauja, mums nepažįstama situacija.
Mano mamai tik ką buvo priepuolis, o nuraminome tik davę neplanuotai maisto – šiuo atveju, saldumynų (nors manau, kad būtų tikęs bet koks maistas, tik saldumynai šiuo metu buvo po ranka, arčiausiai). 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2008 09 03, 13:41)
Ar tu pati būni su mama, ar radai slaugę? Dėl to neleidimo neseniai kalbėjomės su vyru - jų ligos, turbūt, labiau išbandymas mums, nei jiems, nes jie nelabai suvokia kas vyksta.

Slaugę turiu jau pusantro mėnesio (mano pažįstama), bet beveik ištisai būnu namie, nors bandau dirbti. Kadangi darbas protinis, sunku dviem frontais susiorientuoti, tai, aišku, kenčia darbas. Slaugė mano mamos viena rytais nepakelia (nes mama miegūsta, nesistoja), tai turime daryti dviese. Palikti vėl mamos vienos po pietų nenori, o mokėti iki vakaro aš negaliu, tai vėl kentės darbas. 4u.gif
Tai iš tiesų mums išbandymas, nors aš manau, kad ir jie (senoliai) suvokia, bet nepajėgūs kontroliuoti. O pagal tai, kaip mes sugebame susivaldyti, daug kuo galime padėti jų ligai. Juk nuolatinis leidimas išvesti save iš pusiausvyros nepadeda ir jų emocinei būklei.
Aišku, man dabar lengviau – mano mama nekalba (kalba nesuprantamai). Todėl ir jos pikti žodžiai nepasiekia mano ausų. 4u.gif Sunku, kai reikia ką nors išklausti, bet gerai, kai neskaudina.
Atsakyti
kaip neveiksnus zmones yra priziurimi, tikrina savivaldybes socialines paramos skyriaus darbuotojai. Norint tapti globeju, reikia irodyti teismui, kad tu rupiniesi zmogumi, ar pakankamai uztenka laiko jo globai ir rupybai, ar pats turi pakankamai piniginiu lesu, o ,,nusibodus'' buti globeju, galima teismo prasyti pakeisti globeja ir rupintoja kartu ir turto administratoriu. Globojant neveiksnuji, tikrina jau minetas anksciau savivaldybes skyrius.
Atsakyti
Na va, į vakarą truputį aprimo. Lauksim rytojaus, gal tikrai palaipsniui pripras prie vaistų ir nebebus tokios sunkios reakcijos. Dar kartą ačiū, Simense, už palaikymą. Rodos ir pati suprantu, kad reikia nepasiduoti "provokacijoms" biggrin.gif ,bet nerandu teisingo sprendimo ir kartais taip gerai išgirsti iš kito jau išbandytus variantus.
Atsakyti
QUOTE(Skaidre @ 2008 09 03, 22:03)
Globojant neveiksnuji, tikrina jau minetas anksciau savivaldybes skyrius.

Kiek girdėjau, praktiškai niekas nieko netikrina. Gal kokiais ypatingais atvejais?
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2008 09 03, 22:33)
Rodos ir pati suprantu, kad reikia nepasiduoti "provokacijoms"  biggrin.gif ,bet nerandu teisingo sprendimo ir kartais taip gerai išgirsti iš kito jau išbandytus variantus.

Dar seniai seniai mano mama tris dienas širdo, vis ieškojo priekabių. Aš buvau geros nuotaikos. Ketvirtą dieną neištvėriau, pradėjau pykti. Tada mano mamai nuotaika iškart pasitaisė: na matai, tu dabar juk pyksti (tu blogietė). ax.gif Tąsyk aš labai aiškai pamačiau, kaip kito žmogaus nuotaika, nerimas persiduoda tau pačiam.
O dabar mano mamos priepuoliai, pastebėjau, trunka apie porą valandų, tokiom bangom. Tada jos geriau nekrutinti, nes bus tik dar blogiau (tuo metu net sauskelnių geriau nekeisti). Bandymas nuraminti tik gilina situaciją. sad.gif Todėl aš dažniausiai išeinu iš kambario (ką nors švelniai pasakiusi), leidžiu jai išsibūti. Paskui jau galima bandyt kalbėtis. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2008 09 03, 11:30)
Atėjau pasiguost verysad.gif . Nuo šeštadienio mamai išrašė morfino tabletes, nes skundėsi, kad tramadolis nebepadeda. Pirmą parą miegojo, antrą pasidarė itin aktyvi, nuolat vaikščiojo pirmyn atgal po namus. O dabar antra diena kas porą valandų skundžiasi, kad jai neduodam valgyt, kad tyčiojamės, laikom purviną, kad nekviečiam policijos, kai ji mato ant menamo bendrabučio sienos kažkokius užrašus. Ji pradėjo įsivaizduot, kad mes jos priešai ir ji nuo mūsų turi gintis, gelbėtis, nes mums nerūpi. Nežinau, ar vėliau pripras prie vaistų ir bent kiek pradės susigaudyt, ar taip ir liks. Darosi problema išeit į darbą, nes senukas galėjo padėt, kol reikėjo vandens atnešt atsigert, o dabar jiedu visai nesusišneka, jis nežino ką daryt, kai nieko nėra namie bent porą valandų, jau pradėjo skųstis galvos svaigimu, nervai įtempti. Anksčiau tikėjomės kaip nors išsiverst, nes į darbą išeinu popiet, o po poros valandų grįžta dukra dvyliktokė. Dabar jau nežinau...


Užjaučiu console.gif
Visad sunku prisitaikyt prie naujų ligos pokyčių. Jau apsipranti su "lygiu", kuriame atsidūrei, ir še tau, tskant, naują porą kaliošų... Reiktų pasitart su psichiatre, jei įmanoma. Mums nuo haliucinacijų skirtas haloperidolis - tėčiui l.dažnai atrodo, kad namai pilni svetimų, jis vejamas lauk ir pan. Širdį tik sugniaužia - taip apgailėtinai atrodo persigandęs verysad.gif
Una Li , teks dairytis kokio pagelbstinčio žmogaus, kitaip nebus. Kad ir kokius vaistus vartotume, panašios situacijos, deja, neišvengiamos. Ir, ko gero, jos vis keblės. Net neįsivaizduoju, kaip versčiaus be slaugės.
Šarvuokitės kantrybe mirksiukas.gif
Geros dienos visoms 4u.gif
Atsakyti
visoms linkiu stiprybes o as dabar galiu truputi pasigirti mama jau netokia pikta netokia bambli ir reikalaujanti demesio gal delto kad liepiau uzsiimti piesimu parupinau knygu tai ji paskaito tai papiesia Unali uzuojauta ir stiprybes
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kudle: 04 rugsėjo 2008 - 09:15
Džiaugiuosi dėl tavęs ir ačiū. Maniškė šiandien ne tokia agresyvi, bet vėl pradėjo skųstis skausmais...
Atsakyti
QUOTE(Kudle @ 2008 09 04, 09:14)
liepiau uzsiimti piesimu parupinau knygu tai ji paskaito tai papiesia

Smagu, kad mama ėmėsi piešti. bigsmile.gif Gal ji ir gyvenime piešdavo? Kažkaip neįsivaizduoju savo mamos piešiančios (aišku, dabar ji jau ir nebeskaito). g.gif
Atsakyti
kad nepiese bet megeja buvo tik kai isejo i pensija tik tada pradejo daugiau piesti po to vel nepiese tai as ja pradejau ragint kad paisytu tai po truputi pateplioja dar toks kaimynuos berniukas yra tai jis serga psichine liga tai ir jis piesia tai abu papaisiodavo Simense gal ji gali klausytis radio arba ziureti televizoriu Unali o vaistus morfiju leidziat i raumenis nepykit dar nemoku nei kableliu sudeliot nei klaustuku
Atsakyti