Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Burokėliai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Antri patiekalai
Pages: 1, 2
Burbulytis
Kas zinote kokiu receptu su burokeliais? Noretusi kuo ivairiau, gi sveika...

BUROKELIU SRIUBA
Burokeliai marinuoti (mazas indelis)/jei virtas burokas, tai dedame dar sauksteli ob. acto ir sauksta aliejaus
Smulkiai pjaustytos 2 bulves
Smulkiai sutarkuota morka
Smulkiai pjaustytas svogunas
mazas indelis pupeliu
darzoviu sultinio kubelis
puse saukstelio cukraus

BUROKELIU SALOTOS
Tarkuotas burokas (virtas)
Zali svogunu laiskai pjaustyti
pupeles arba zirneliai
druskyte
majonezas ar aliejus

SILKE SU BUROKAIS
Tas pats, kaip salotos, tik ipjaustome silkes mazais gabaliukais
Elena
Aš mėgstu burokėlius užtaisyti mojonezu sumaišutų su krienais. Man skanu mirksiukas.gif
Burokėlių salotos su krienais
Išvirtus, nuluptus burokėlius sutarkuoti. Sudėkite į indą eilėmis, perskirdamos tarkuotais krienais. Viską užpilkite atšaldytu marinatu (kelis šaukštus vandens parūgštinkite citrinų rūgštimi, įberkite šaukštelį cukraus, truputį druskos, smulkiųjų pipirų, truputį aliejaus). Indą sandariai uždarykite ir palaikykite vėsioje vietoje. Vartokite po 1-2 dienų, prie įvairių mėsiškų patiekalų.
*
200 g konservuotų burokėlių
1-2 svogūnai
3 kietai išvirti kiaušiniai
1 raugintas agurkas
3 šaukštai majonezo
žalių petražolių
2 šaukštai išlukštentų saulėgrąžų
druskos
pipirų
Burokėlius, kiaušinius ir agurką supjaustyti smulkiais kubeliais.
Sudėti į salotinę, pabarstyti druska ir pipirais.
Įpilti 2-3 šaukštus majonezo ir išmaišyti.
Pabarstyti sukapotomis petražolėmis bei pakaitintomis keptuvėje saulėgrąžomis.
*
3 burokėliai , virti
1 morka, virta
1 obuolys (Obuolys)
1 svogūnas
1 stiklinė marinuotų pievagrybių
4 šaukštai majonezo
druska
pipirai
Burokėlius, morką ir obuolį sutarkuojame burokine trintuve. Suberiame kubeliais supjaustytą svogūną ir per pusę perpjautus pievagrybius.
Salotas užpilame majonezu, paskaniname druska bei pipirais ir gerai išmaišome. Puošiame pievagrybių puselėmis ir petražolėmis.
*
1 obuolys,
12 morkos,
12 burokėlio,
2 šaukštai aliejaus,
druskos, citrinų sulčių,
2 skiltelės česnako.
Morkas ir burokėlius sutarkuojame šiaudeliais, obuolį supjaustome skiltelėmis. Viską sumaišome, įdedame druskos, aliejaus, pabarstome kapotais česnakais bei apšlakstome citrinų sultimis.
alles
Naujausias atradimas: karšti troškinti burokėliai. Skamba keistokai, bet skanu. biggrin.gif

Virtus burokėlius sutarkuoti burokine tarka. Keptuvėje aliejuje pakepinti kubeliais supjaustytą svogūną, suversti burokėlius, uzpilti trupučiuką vandens, paskaninti kalendra, juodaisiais pipirais, druskyte, jei trūksta rūgštumo, įspausti citrinos. Ir patroškinti. Štai ir visas sudėtingumas. Ypač gerai tinka prie veršienos arba jautienos (sorry, Burbulyti, tu lyg ir vegetarė mirksiukas.gif ).
Plunksnė
Burokėlių salotos su ananasais
3 virti burokėliai;
5 konservuotų ananasų griežinėliai;
6 _ 8 maži konservuoti agurkai (kornišonai);
1 virto kiaušinio trynys papuošimui;
100 _ 150 g. majonezo;
50 g. ananasų sirupo;
1 arbatinis šaukštelis garstyčių;
truputis druskos, cukraus.

Burokėlius supjaustome kubeliais, susmulkiname keturis ananasų griežinėlius, kelis nedidelius agurkėlius. Užpilame majonezo, sirupo ir garstyčių mišiniu, pabarstome druska bei pipirais. Sudedame į salotinę, puošiame likusiu ananasu, sutrupintu kiaušinio tryniu bei supjaustytais mažais agurkėliais (kornišonais).

imra
O as galiu pasiulyti labai jau sveikas sakotas su burokeliais.
Imame vieną dalį zalio buroko, viena dali zalios morkos ir tris dalis zalio kopusto. Viska graziai susmulkiname ir uzpilame marinatu. Marinata darome is vandens, acto ir cukraus visko vienodomis dalimis- uzverdame ir karsta uzpilame ant susmulkintu darzoviu. Druska dedame pagal skoni. Viska sumaisome ir bent jau para laikome saldytuve. tinka valgyti savaite ir ilgiau. Pabandykit, tikrai nenusivilsit. Tik gal jas geriau butu daryti rudeni, kai darzoves tikrai sviezios, o dabar jos jau tokios nelabai... biggrin.gif
Anka
Aš tai mėgstu tokias:
Sutarkuoju vieną virtą burokėlį, 100g. olandiško sūrio, skiltelę česnako, įberiu žiupsnelį druskos ir įdedu majonezo.
Skanaus.
Jergus
sutarkuoju zalia buroka, ispaudziu cesnako (skaniau - kai smulkiai kapotas, bet dazniausiai nenoriu ranku smardint ax.gif ) dar - ipjaustau marinuotu agurkeliu, ir sumaisau su majonezu.
Astrios, bet ir lengvos, buvau isigudrinus net be majonezo - irgi visai nieko...
Ypac tinka besiliekninanciom, bei tom, kuriom viduriai uzkieteje blush2.gif tongue.gif
Lekker Kontje
o gal kuri netychia zino burokeliu pyraga? blush2.gif
atsimenu kazkada valgiau bet nezinau recepto 4u.gif
olé
QUOTE(myte @ 2005 05 17, 21:01)
o gal kuri netychia zino burokeliu pyraga? blush2.gif
atsimenu kazkada valgiau bet nezinau recepto 4u.gif
*

oho, kaip įdomu! jei sužinosi, būk gera, parašyk jo receptą! o ten buvo pyragas su burokėlių įdaru ar visas iš burokėlių?
olé
QUOTE(Busta @ 2005 04 21, 15:46)
Naujausias atradimas: karšti troškinti burokėliai. Skamba keistokai, bet skanu.  biggrin.gif

Virtus burokėlius sutarkuoti burokine tarka. Keptuvėje aliejuje pakepinti kubeliais supjaustytą svogūną, suversti burokėlius, uzpilti trupučiuką vandens, paskaninti kalendra, juodaisiais pipirais, druskyte, jei trūksta rūgštumo, įspausti citrinos. Ir patroškinti. Štai ir visas sudėtingumas. Ypač gerai tinka prie veršienos arba jautienos (sorry, Burbulyti, tu lyg ir vegetarė mirksiukas.gif ).
*

šitas liuks, aš irgi labai mėgstu, kartais dar poro žaliąsias dalis su svogūnu patroškinu. dar skanu nesaldaus obuolio įpjaustyt su burokėliais
olé
BUROKĖLIŲ KEPSNIUKAI

šį patiekalą suimprovizavau pagal salierų kepsniukų receptą. reikės:

didesnio virto burokėlio (arba dviejų mažesnių),
1 kiaušinio
1 didesnės morkos (nevirtos)
1 svogūno (jį galima pakeisti gabalėliu poro)
0,5 - 1 stiklinės manų kruopų (priklausys nuo masės drėgnumo),
druskos, pipirų, kvapių prieskonių (aš dėjau mairūno, petražolių ir baziliko)
1 česnako skiltelės (galima ir daugiau)
aliejaus kepimui
sėlenų pavoliojimui (kas nemėgsta, gali voliot džiūvėsėliuose)

svogūną smulkiai supjausčiau ir apkepiau trečdalyje arbatinio šaukštelio aliejaus (mano keptuvė tefloninė, tai nedaug tereikia). burokėlį sutarkavau burokine tarka, o morką - šiek tiek smulkesne tarka. į daržoves įmušiau kiaušinį, bėriau prieskonius, viską išmaišiau, tada po truputį pyliau manus. nurodytas manų kiekis santykinis, jo reikės priklausomai nuo to, kiek daržovių dėsit. manų pyliau tik tiek, kad išeitų tirštesnė masė (bet vis dar gana drėgna), iš kurios galima būtų formuot kepsnelius, bet labai daug nepridėkit, nes jie išeis kietoki. suformavau kepsnelius, apvoliojau sėlenose ir kepiau įkaitintoj keptuvėj su trupučiu aliejaus ant nedidelės ugnies. smikei patarus, kepiau uždengtus, tai išėjo minkštučiai.
valgėm su sojos padažu, labai skanūs išėjo ax.gif
san
QUOTE(imra @ 2005 04 25, 15:53)
O as galiu pasiulyti labai jau sveikas sakotas su burokeliais.
Imame vieną dalį zalio buroko, viena dali zalios morkos ir tris dalis zalio kopusto.
*

as darau panasias salotas tik imu buroko, morkos ir kopusto lygiomis dalimis; marinatas: vanduo aliejus actas cukrus lygiomis dalimis. valgyti po savaites, o prasilaiko ir menesi (sandariai svariai uzdarius).

o dar labai patogu issikepti buroka orkaitej (ivynioji nuplauta buroka i folija ir imeti i orkaite - iskepa per 1-1.5 val. priklausomai nuo dydzio).
as issikepu, kai siaip ka nors kepu (taupau blush2.gif ) ir paskui naudoju misrainem-salotom.
olé
QUOTE(olé @ 2006 01 30, 10:54)
BUROKĖLIŲ KEPSNIUKAI

šį patiekalą suimprovizavau pagal salierų kepsniukų receptą. reikės:

didesnio virto burokėlio (arba dviejų mažesnių),
1 kiaušinio
1 didesnės morkos (nevirtos)
1 svogūno (jį galima pakeisti gabalėliu poro)
0,5 - 1 stiklinės manų kruopų (priklausys nuo masės drėgnumo),
druskos, pipirų, kvapių prieskonių (aš dėjau mairūno, petražolių ir baziliko)
1 česnako skiltelės (galima ir daugiau)
aliejaus kepimui
sėlenų pavoliojimui (kas nemėgsta, gali voliot džiūvėsėliuose)

svogūną smulkiai supjausčiau ir apkepiau trečdalyje arbatinio šaukštelio aliejaus (mano keptuvė tefloninė, tai nedaug tereikia). burokėlį sutarkavau burokine tarka, o morką - šiek tiek smulkesne tarka. į daržoves įmušiau kiaušinį, bėriau prieskonius, viską išmaišiau, tada po truputį pyliau manus. nurodytas manų kiekis santykinis, jo reikės priklausomai nuo to, kiek daržovių dėsit. manų pyliau tik tiek, kad išeitų tirštesnė masė (bet vis dar gana drėgna), iš kurios galima būtų formuot kepsnelius, bet labai daug nepridėkit, nes jie išeis kietoki. suformavau kepsnelius, apvoliojau sėlenose ir kepiau įkaitintoj keptuvėj su trupučiu aliejaus ant nedidelės ugnies. smikei patarus, kepiau uždengtus, tai išėjo minkštučiai.
valgėm su sojos padažu, labai skanūs išėjo  ax.gif
*

pamiršau parašyt, kad česnako skiltelę įspaudžiau į tą daržovių masę smile.gif
Gyvenimas yra gražus
Mišrainė: nusiperku kubeliais pjaustytų virtų burokėlių(bet čia ir pačios galit susitvarkyt rolleyes.gif ), kubeliais pajustystos virtos bulvės ir morkytės, konservuoti žirneliai, smulkiai pjaustyto svogūno( užtenka puses mažyčio) ir konservuoti agurkėliai(nepagailėkit). Kai kurios dar deda pupelių, bet aš nemoku jų paruošt, bo to organizmo reakcija nekokia dėl jų būna tongue.gif puikiausiai apsieinu be ju biggrin.gif
Mano vaikas apskritai mėgsta viską kas su burokėliais- šaltibarščiai, burokėlių sriuba, šita mišrainytė. Skanaus thumbup.gif
Rasukas
as darau paprasciausia misraine su virtais burokeliais.keli virti burokeliai,supjaustyti kubeliais,truputi svoguno ir zaliu konservuotu zirneliu,truputi malto juodo pipiro ir majonezo,zoiupsnelis druskos.mano seimyna labai megsta. blush2.gif
egliosha
man nieko skaniau už šaltibarščius nėra 4u.gif
ir greitai pasigaminu ir skanu labai. tereikia tik pasipjaustyt agurko, svogūnų laiškų, krapų, dėti į puodą su burokėliais, įpilti kefyro, gal dar virinto vandens jei per tirštai gaunas, biški druskytės ir vualia thumbup.gif
ant virtų bulvių būtinai užpilu paspirgintų lašinukų ir į sriubą įpjaustau virto kiaušinio.
Nerytė
QUOTE(egliosha @ 2006 04 04, 20:13)
man nieko skaniau už šaltibarščius nėra 4u.gif 
ir greitai pasigaminu ir skanu labai. tereikia tik pasipjaustyt agurko, svogūnų laiškų, krapų, dėti į puodą su burokėliais, įpilti kefyro, gal dar virinto vandens jei per tirštai gaunas, biški druskytės ir vualia thumbup.gif
ant virtų bulvių būtinai užpilu paspirgintų lašinukų ir į sriubą įpjaustau virto kiaušinio.
*

Man šaltibarščiai irgi laaabai patinka thumbup.gif
jurguliukas
Kažkada per „kulinarines keliones“ pasakojo kaip kepti žalius burokus orkaitėje. Gal kuri matė ir prisimena? Ten reikia nuluptus ir nuplautus burokus suvinioti į foliją (kiekvieną atskirai). Privalumai: nereikia vandens, neapsitaško viryklė, gaunasi labai skanūs. Vitaminai neprasiskiedžia vandenyje, lieka ryški spalva ir skonis. Tik neatsimenu blush2.gif kiek laiko reikia kepti ir kokioja temperatūroja . Gal kuri žinot?
Shiduh
QUOTE(Burbulytis @ 2005 04 21, 08:33)
Kas zinote kokiu receptu su burokeliais? Noretusi kuo ivairiau, gi sveika...

BUROKELIU SRIUBA
Burokeliai marinuoti (mazas indelis)/jei virtas burokas, tai dedame dar sauksteli ob. acto ir sauksta aliejaus
Smulkiai pjaustytos 2 bulves
Smulkiai sutarkuota morka
Smulkiai pjaustytas svogunas
mazas indelis pupeliu
darzoviu sultinio kubelis
puse saukstelio cukraus

*

kaip suprast mazas indelis? puse litro? o jei virtas burokas tai kiek? 1?
Alambra
O as darau "vinigreta":
Pakepinu aliejuje pora svogunu ziedeliais pjaustytu, tada ant ju dedu raugintus kopustus ir troskinu kokias 20 minuciu po dangciu, pamaisant. Kai atsala, pilu i inda, ten taip pat sudedu virtus kubeliais pjaustytus burokus kokius 5, pora virtu morku kubeliais, maza indeli zirneliu konservuotu, ir keleta raugintu agurku pjaustytu kubeliais. Idedu pora saukstu majonezo - nedaug nes uztenka aliejaus kuriame troskinosi svogunai su raugintais kopustais. Nu man tai skanu, vaiksyte primena smile.gif Musu seimoj taip visada darydavom.
Frosted
Burokėlių salotos:
* Žalias borokas
* Morkos
* Obuoliai
Burokus sutarkuojam, morkas sutarkuojam, obuolius supjaustom kubeliais, viską sumaišom su majonezu. Man patinka ax.gif
adrytės mama
Super paprastas burokėlių garnyras prie mėsos:
supjaustyti virtus burokėlius mažomis skiltelėmis, įdėti krienų pagal skonį (nepagailėti0 ir druskos. Beje, jei viskas pasistovi pora dienų šaldytuve, skonis dar gardesnis thumbup.gif
silsta
Aš prisiminiau labai skanų, paprastą patiekalą su burokėliais. Dar vaikystėj mama mums pagamindavo karštus burokėlius. Sutarkuoju virtus burokėlius. Keptuvėje pakepinu smulkiai pjaustytu lašinuku( daugokai), svogūniuką. Tada į tuos spirgučius dedu tarkuotus burokėlius, visokių prieskonių, gale dar juos patirštinu krakmolu arba miltais, valgom su bulvėm karštom. Tai pigu ir paprasta. Tik vyras sako, kad tai ne valgis - daržovė su daržove... ax.gif
Alexia
Rusiški barščiai:

Į verdantį vandenį sudėti smulkiai supjaustyto ar juostelėm sutarkuoto kopūsto, parūgštintų marinuotų burokėlių, ant sviesto pakepinto jautienos faršo su prieskoniais ir svogūnu, 1 stambiai sutarkuota morka, kubeliais supjasutytos bulvės. Galima įdėti dar prieskonių ar druskos pagal poreikį, krapų ar petražolių pagal fantaziją. Turėtų išeiti tiršta ir labai skani 4u.gif
Pingvinukas
Raudonieji maltinukai

500 g maltos kiaulienos, 250 g maltos jautienos, 250 g marinuotų burokėlių, 1 svogūnas, 1 kiaušinis, truputis druskos, pipirų, 2 šaukštai krakmolo, truputis aliejaus, džiūvėsėlių.

Svogūną susmulkinti ir pakepti aliejuje.
Burokėlius sumaišyti su mėsa, sudėti svogūną, įmušti kiaušinį, įberti druskos, pipirų, krakmolo. Gerai išmaisyti ir suformuoti apvalius maltinukus. Juos apvolioti džiūvėsėliuose, dėti į aliejumi pateptą skardą ir kepti orkaitėje.
Patiekti su virtomis bulvėmis arba bulvių koše.

Skanaus smile.gif
AGFA
QUOTE(jurguliukas @ 2006 04 04, 22:40)
Kažkada per „kulinarines keliones“ pasakojo kaip kepti žalius burokus orkaitėje. Gal kuri matė ir prisimena? Ten reikia nuluptus ir nuplautus burokus suvinioti į foliją (kiekvieną atskirai). Privalumai: nereikia vandens, neapsitaško viryklė, gaunasi labai skanūs. Vitaminai neprasiskiedžia vandenyje, lieka ryški spalva ir skonis. Tik neatsimenu  blush2.gif kiek laiko reikia kepti ir kokioja temperatūroja . Gal kuri žinot?
*

Va va...ir aš norėčiau sužinot daugiau.....kas, kaip, kiek.... mirksiukas.gif
Glacee
o aš visuomet burokėlius verdu, kepti man kažkaip ilgai buvo. Verdu be acto, tik nuplautus ir būtinai su trupučiu kotų, nes kitaip labai spalvą burokėliai praranda.

Štai tokie mano burokėliai smile.gif

Burokėlių salotos su kmynais

user posted image

Virti burokėliai
Smulkintos petražolės
Užpilui
trinti kmynai
citrinos sultys
druska
medus
aliejus

burokėlius supjaustyti, užpilti užpilu ir truputį palaikyti. Užpilui visus ingredientus sumaišyti smile.gif
Aurute
Jurguliukas, labai tiksliai ir nusakė, kaip reik dayt.
Aš mišrainei visas daržoves kepu orkaitėje mirksiukas.gif . Nuplaunu, suvynioju ir kepu thumbup.gif . 180 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Kiek laiko g.gif ? Gal kokią valandą. Priklausomai nuo daržovių dydžio smile.gif .
Kai daržovių reikia daug, tai sudedu į skardą ir uždengiu folija, nes tingiu kiekvieną vyniot. Tikrinu smailiu pagaliuku, ar gatava.
jurguliukas
QUOTE(Aurute @ 2006 10 22, 15:43)
Jurguliukas, labai tiksliai ir nusakė, kaip reik dayt. 
Aš mišrainei visas daržoves kepu orkaitėje mirksiukas.gif . Nuplaunu, suvynioju ir kepu thumbup.gif . 180 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Kiek laiko  g.gif ? Gal kokią valandą. Priklausomai nuo daržovių dydžio smile.gif .
Kai daržovių reikia daug, tai sudedu į skardą ir uždengiu folija, nes tingiu kiekvieną vyniot. Tikrinu smailiu pagaliuku, ar gatava.
*

Tik dabar pamačiau atsakymą blush2.gif Labai ačiū, kad patarėt.
Agniska
QUOTE(Gyvenimas yra gražus @ 2006 03 03, 00:43)
Mišrainė: nusiperku kubeliais pjaustytų virtų burokėlių(bet čia ir pačios galit susitvarkyt rolleyes.gif ), kubeliais pajustystos virtos bulvės ir morkytės, konservuoti žirneliai, smulkiai pjaustyto svogūno( užtenka puses mažyčio) ir konservuoti agurkėliai(nepagailėkit). Kai kurios dar deda pupelių, bet aš nemoku jų paruošt, bo to organizmo reakcija nekokia dėl jų būna tongue.gif puikiausiai apsieinu be ju biggrin.gif
Mano vaikas apskritai mėgsta viską kas su burokėliais- šaltibarščiai, burokėlių sriuba, šita mišrainytė. Skanaus thumbup.gif
*

Apsivalgymas thumbup.gif O Jūs kuo pagardinate,aliejumi,ar majonezu? 4u.gif
katulė fainulė
Mes tai labai mėsgstam šiltus burokėlius - virtus stambiai sutarkuoju, į keptuvę, druskytės prieskoniukų, prieš baigiant kepti grietinės ir niam niam ax.gif Labai tinka prie kokių karštų mėsos patiekalų rolleyes.gif
mickute7
Virtus burokėlius sutarkuoti stambiai, įdėti raugintų kopūstų ir viską sumaišyti su aliejumi ax.gif

Galima virtus burokėlius maišyti su ir su raugintais agurkais, bet tada viską pjaustau kubeliais. O maišyt galima ir su aliejumi ar su majonezu

Agniska
Oj skaniai Jūsn čia papasakojot drinks_cheers.gif biggrin.gif
sarlote
Sveikos, pasiūlysiu ir aš savo burokėlių sriubos variantą. Kol verda kokia nors mėsytė, burokelius (žalius) supjaustau juostelėmis ir keptuvėje troškinu, pabaigoje įspaudžiu skiltelę česnako. Po to pakepinu truputį rūkytos šoninės, morkytę ir svoguniuką.Tuo tarpu mėsytė išverda, taip pat kopūstas ir bulvės. O jei turiu ir grybą džiovintą įmetu.Tada jau eina mėgstami prieskoniai ir skanaus 4u.gif
silsta
QUOTE(katulė fainulė @ 2008 09 26, 12:52)
Mes tai labai mėsgstam šiltus burokėlius - virtus stambiai sutarkuoju, į keptuvę, druskytės prieskoniukų, prieš baigiant kepti grietinės ir niam niam  ax.gif  Labai tinka prie kokių karštų mėsos patiekalų  rolleyes.gif
*

Pasiskaičiau apie tavo šiltus burokėlius, prisiminiau kaip dar pas tėvus gyvenant, mama gamindavo. Labai jau užsimaniau aš jų....
Išverda burokėlius, sutarkuoja per burokinę tarką. Tada į keptuvę deda smulkiai pripjaustytų lašinukų arba šoninės (būtinai rūkytų, skaniau) spirgučiais (daug), juos pakepina, tada smulkiai pjaustyto svogūniuko, vėl pakepina, tada sutarkuotus burokėlius sudeda, sukepina viską, pipiriukų, druskos jei reikia, dar petražolių, krapų smulkintu. Kad rūgštelė jaustusi, dėdavo citrinos rūgštelės arba darydavo iš raugintų burokėlių.
Dėl tirštumo būtinai dėdavo miltų. Miltų gerą šaukštą deda į puodelį, užpila mažu kiekiu šalto virinto vandens, gerai išmaišo ir supila ant burokėlių. Dar kiek pakepina, kad miltai susitroškintų.
Taip paruoštus valgydavom su karštomis bulvėmis
Agniska
QUOTE(silsta @ 2008 10 06, 12:55)
Pasiskaičiau apie tavo šiltus burokėlius, prisiminiau kaip dar pas tėvus gyvenant, mama gamindavo. Labai jau užsimaniau aš jų....
Išverda burokėlius, sutarkuoja per burokinę tarką. Tada į keptuvę deda smulkiai pripjaustytų lašinukų arba šoninės (būtinai rūkytų, skaniau) spirgučiais (daug), juos pakepina, tada smulkiai pjaustyto svogūniuko, vėl pakepina, tada sutarkuotus burokėlius sudeda, sukepina viską, pipiriukų, druskos jei reikia, dar petražolių, krapų smulkintu. Kad rūgštelė jaustusi, dėdavo citrinos rūgštelės arba darydavo iš raugintų burokėlių.
Dėl tirštumo būtinai dėdavo miltų. Miltų gerą šaukštą deda į puodelį, užpila mažu kiekiu šalto virinto vandens, gerai išmaišo ir supila ant burokėlių. Dar kiek pakepina, kad miltai susitroškintų.
Taip paruoštus valgydavom su karštomis bulvėmis
*

Mmm wub.gif kaip čia skanu,net seilės pradėjo kauptis biggrin.gif
Garbanes
Skanios burokeliu salotos su obuoliais ir grietine prieskoniai pagal skoni.
Papildyta:
Kai buvo kraujas blogas dariausi tokias salotas,sveika ir skanu;
Burokeli sutarkuojam smulkia tarka butinai,tada itarkiojame obuoli stambia tarka, siek tiek rugsteles,pipiriuko ir valgom.Tiesa burokelis zalias.
snickers
QUOTE(alles @ 2005 04 21, 15:46)
Naujausias atradimas: karšti troškinti burokėliai. Skamba keistokai, bet skanu.  biggrin.gif

*

dar vienas TROšKINTŲ BUROKĖLIŲ- MOLIŪGŲ SALOTŲ receptas

Šiuo metu labai daug doh.gif turiu moliūgo (to geltono Helovyninio biggrin.gif ), tai dedu bil kur. biggrin.gif
Pora virtų burokėlių sutarkuoti burokine tarka. Keptuvėje pakepinti du svogūnus, sutarkuoti burokine tarka 0,5-1kg moliūgo, pilti į keptuvę ant svogūnų, išmaišyti, porą obuolių sutarkuoti irgi supilti. Vėliausiai suberiame burokėlius, nes jie virti. Druskos, pipiriukų, moliūgas išskirs truputį sulčių. Aš dar įpyliau šaukštą sojos padažo ir citrinos įvarvinau.
Skanu ir kaip karštas garnyras ir šaltom salotom.
alexxandra
Anyta pridėjo burokėlių marinuotų obuolių sultyse. Aš mėgstu ir naudoju tik žalius, virtus arba marinuotus paprastai. Marinuoti obuolių sultyse man nelabai... tiksliau labai nelabai biggrin.gif Išmesti lyg ir gaila. Gal kas turit kokių įdomesniu receptų ką su jais galima gero nuveikti? Bsiu dėkinga už pagalbą 4u.gif
Neryte
QUOTE(alexxandra @ 2009 03 26, 23:28)
Anyta pridėjo burokėlių marinuotų obuolių sultyse. Aš mėgstu ir naudoju tik žalius, virtus arba marinuotus paprastai. Marinuoti obuolių sultyse man nelabai... tiksliau labai nelabai  biggrin.gif Išmesti lyg ir gaila. Gal kas turit kokių įdomesniu receptų ką su jais galima gero nuveikti? Bsiu dėkinga už pagalbą  4u.gif
*

Kaip tik siandien dariau saltibarscius su tokiais burokeliais,man labai thumbup.gif
mammka
Uošvenė daro labai paprastai,bet skonis tai pasaka wub.gif .
Burokus išverda,sutarkuoja.Pakepina daaaug svogūno pjaustyto kūbeliais.Sumeta tarkuotus burokėlius,druskos,cukriuko,pipiriuko,lauro lapo,kmynus kelis ir patroškina.Mūsų šeimyna litrinį stiklainį sudoroja iš kart thumbup.gif .Tinka visur kaip garnyras.Netgi prie žuvies laabai skanu 4u.gif
regna
Man,labai skanūs burokeliai kepti folijoje{juos kepa ir J.Oliveris}
Keptuvėje aliejuje pakepinama svogūnėlis,obuolys,prieskoniai
Tuomet papjaustyti česnako keletą skiltelių{smulkiai}
Sumaišyti su sutarkuotais burokėliais.
Ant viršaus užberti smulkintų riešutų.
mickute7
QUOTE(ferari @ 2008 10 16, 14:10)
Skanios burokeliu salotos su obuoliais ir grietine prieskoniai pagal skoni.
Papildyta:
Kai buvo kraujas blogas dariausi tokias salotas,sveika ir skanu;
        Burokeli sutarkuojam smulkia tarka butinai,tada itarkiojame obuoli stambia tarka, siek tiek rugsteles,pipiriuko ir valgom.Tiesa burokelis zalias.
*

Aš virtą burokėlį supjaustau kubeliais, obuolį irgi, ir su majonezu rolleyes.gif visai skanu
Neryte
QUOTE(regna @ 2009 03 28, 02:16)
Man,labai skanūs burokeliai kepti folijoje{juos kepa ir J.Oliveris}
Keptuvėje aliejuje pakepinama svogūnėlis,obuolys,prieskoniai
Tuomet papjaustyti česnako keletą skiltelių{smulkiai}
Sumaišyti su sutarkuotais burokėliais.
Ant viršaus užberti smulkintų riešutų.
*

Labai skaniai skamba,dar kokios grietines,o jei dar prie silkutes doh.gif
emiliuxas
vienasyk vaisino burokeliu troskiniu pasirode labai skanu tik nedasuto recepto paklausti. gal kas zino ka tiksliau? prisimenu tik kad ten buvo kopustas stambiai supjaustytas, morka ir burokai irgi stambiai supjaustyti gal dar kokia paprika ir viskas su kmynukais ir pomidoru tyre sutroskinta. turbut ten dar ko nors dejo g.gif bet buvo skanu tongue.gif
Shliopke
QUOTE(alexxandra @ 2009 03 26, 22:28)
Anyta pridėjo burokėlių marinuotų obuolių sultyse. Aš mėgstu ir naudoju tik žalius, virtus arba marinuotus paprastai. Marinuoti obuolių sultyse man nelabai... tiksliau labai nelabai  biggrin.gif Išmesti lyg ir gaila. Gal kas turit kokių įdomesniu receptų ką su jais galima gero nuveikti? Bsiu dėkinga už pagalbą  4u.gif
*

as kaup tik siandien mastau daryti burokelius ziemai su obuoliu sultimis g.gif
As pernai padariau, tai viskas suejo ir saltibarsciam ir salotom thumbup.gif Ir labais sveika be jokio acto. Kiti deda acta g.gif
Bet as uzpernai dariau su actu, tai man kai kurie stiklainiukai gerai laikesi, o kiti nelabai, o vat su obuoliu sultim tai skonis pasaka buvo wub.gif
Aplamai, kas turi problemeliu su krauju, tai burokleis geriausias vaistas thumbup.gif
regna
Man labai skanu virti burokeliai+pakepintas svogūniukas+keptas obuolys{jeigu jo neturime galima pakeisti raugintu agurku}supjausčius nedidukais kūbeliai+prieskoniai+pasrudinti saulėgrąžų branduoliai.
Aš,nemėgstu majonezo,nebent kraštutiniu atveju,geriau aliejus 4u.gif
due drops
QUOTE(alexxandra @ 2009 03 26, 23:28)
*

as su tokiais verdu "tinginiu" barscius.10 min paverdu sultinyje su prieskoniais frikadeles (kotletu tesla) ir morkytes griezinelius,po 10 min sudededu bulviu kubelius paverdu dar 10min.tada sukratau is stiklainiuko burokelius su visom sultim.pakaitinu iki uzvirimo ir valgom.
regna
Turiu,klausimuką,kiek laiko verdate burokėlius.?
Mano pažįstama man pasakojo,kad ji paverda juos15-20min.ir palieka per naktį,pastovėti.
Ir,jie tame skystyje sekančią dieną,būna tinkami naudojimui.
Prašau pasidalinkite,savo patirtimi.
4u.gif
Greta77
QUOTE(regna @ 2009 09 27, 23:38)
Turiu,klausimuką,kiek laiko verdate burokėlius.?
Mano pažįstama man pasakojo,kad ji paverda juos15-20min.ir palieka per naktį,pastovėti.
Ir,jie tame skystyje sekančią dieną,būna tinkami naudojimui.
Prašau pasidalinkite,savo patirtimi.
4u.gif
*

Burokėlius aš verdu mikrobangėje: dedu į stiklinį indą, įpilu labai mažai vandens, uždengiu ir jungiu mikrobangę 20-30 min. Iš jų neišbėga sultys. Dar galima kepti orkaitėje, įvyniojus ar pridengus folija.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.