Įkraunama...
Įkraunama...

Mozaika. 3dalis

Pirmoji tema
Antroji tema
4u.gif
Mielos/i mozaikintojos/ai ir prijaučiančios/tys, mėgėjos/ai ir profesionalės/ai, kviečiu ir toliau dalintis patirtimi, rodytis, pasidžiaukti maloniais (...ir ne tik hihihi.gif ) atradimais, grožėtis, diskutuoti ir, be abejo, biggrin.gif kritikuoti... tik taip mes kaskart patobulėsime ir žinosime, kur reikia pasistengti bigsmile.gif .

Sėkmės darbuose mirksiukas.gif

Na, o kad įrodyti, kad dirbame smile.gif - pirmam šioje dalyje teismui mano nauji darbai blush2.gif - seniai pažadėti mozaikinti vazonai jaukiems namams. ax.gif Tikiuosi įneš pavasario
Rimtiejiuser posted image
Saulėtiejiuser posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GAPO: 04 balandžio 2008 - 12:34
Man labai patinka mozaikos wub.gif jau šią vasarą bandysiu daryti ant betoninių šulinių dangčių (kieme pas save) ir noriu balkone siena papuošti mozaika bigsmile.gif Tai labai šaunu,kad yra tokia tema smile.gif
Gapo, labai gražūs vazonai wub.gif tiesiog super thumbup.gif
Atsakyti
Sveikute, GAPO, labai saunus vazonai. as parodysiu savo nediduke sege-tulpe. Bent jau turejo but tulpe. smile.gif
user posted image

O del balkonio sienos, ir man si ideja labai idomi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Morta_Morta: 05 balandžio 2008 - 12:25
Sveikutes 4u.gif as cia naujoji 4u.gif uztikau netycia sia tema ir ziuriu kad labai grazu cia blush2.gif Gal galit trumpai drutai papasakoti is kur gaunate tokiu nuolauzeliu is kuriu darote mozaika ir ant ko su kuo klijuojate ax.gif dekui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Koxamte @ 2008 04 05, 15:09)
Sveikutes  4u.gif  as cia naujoji  4u.gif  uztikau netycia sia tema  ir ziuriu kad labai grazu cia blush2.gif  Gal galit trumpai drutai papasakoti is kur gaunate tokiu nuolauzeliu is kuriu darote mozaika ir ant ko su kuo klijuojate  ax.gif dekui  4u.gif



Peržvelk PIRMĄ DALĮ ir ANTRĄ DALĮ ten rasi iš ties daug info iš kur gauti nuolaužėlių, kaip pradėti mozaikinti ir t.t.t..tt mirksiukas.gif
Atsakyti
Dekui 4u.gif labai daug laiko neturiu tai maniau trumpai drutai papasakosit ax.gif bet tada pakentesiu ir kai galesiu book.gif pasiskaitinesiu mirksiukas.gif Dekui oro_buckis.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Koxamte: 05 balandžio 2008 - 15:58
Koxamte, jei trumpiau, tai aš pvz. plytelių duženas pirkau Jonavos g. Senukuose. Įėjus po kaire po stogu stovi didelė dėžė plytelių dūžio. Pasiknaisioji kaip bomža lotuliukas.gif , išsirenki, nueini į apačią, pasikvieti pardavėją, kad pasvertų. Kilogramas - 0,69Lt g.gif man atrodo. Tiems saulėtiems vazonams, reikėjo būtent tokių spalvų, tai pirkau neduženas, bet brangiau kainavo. Paskui tas plyteles tiesiog su plaktuku sudaužiau. Norint vienodesnių formų dalelių galima ir su spec. plytelių pjovimo mašina.
Stikliukų gali rasti daug kur, tame tarpe ir Jysk, ir Senukuose. Tik pastarajame pc didesnis pasirinkimas.
Galima klijuoti ir paprastus akmenukus, tereikia prisirinkti biggrin.gif .
Yra pirkti ir jau paruoštų mozaikai detalių, kaip šioje internetinėje parduotuvėje.
Galima manau ir pačiai išsikepti iš modelino įvairiausių detalių detalyčių.
Naudojamos tam pačiam tikslui ir kitoks įvairus dūžis, pvz. lėkštės, puodeliai storas stiklas, veidrodis ir kitos šukės dėl laimės.
Ir kas be ko kiaušinių lukštai bigsmile.gif . Bet čia jau reiks pačiai pasiskaityti temas, jei susidomėjai kur ir kaip su jais reikia dirbti. Ir tikrai yra, ką. Pvz, nosinių dėžutės, indeliai nuo kremų ir t.t.
Klijuoti stiklus galima su Moment klijais, galbūt ir su floristikai skirtais karštais klijais.
Plyteles, akmenukus - su plytelių klijais.
Jei klijuosi ant medinio paviršiaus, pvz. stalą, patartina pirmiau "pašiaušti" paviršių, gruntuoti... bet čia neišsemiama ir mano dar neištyrinėta tema, nes pati kaip ir nebandžiau. blush2.gif Kol kas praktikavausi ant paprastų molinių vazonų, kurių yra ir Maximoj ir Senukuose, ir Thomas Philips...
Toliau... plytelių tarpų glaistų ir pigmentų pasirinkimas vėlgi tuose pačiuose Senukuose.

Viskas ką čia paminėjau yra tik maža dalelė info ir daugiausia iš asmeninės patirties mirksiukas.gif Ir praktiškai kiekvieną sakinį galima pabaigti "ir t.t.".
Paskaityk I ir II temas ten rasi daug daugiau info ir idėjų. Bet kas be ko gali ir paklausti konkretesnių klausimų, nieks per galvą neduos lotuliukas.gif .

Beje perkant plyteles patariu rinktis plonesnes, man pvz. gražesni, aptakesni vazonai gaunasi, ir tarpai vienodesni mažesni.
Dariau vieną vazoną iš skirtingų storių plytelių irgi įdomiai gavosi. g.gif reiks kada įmest nuotrauką nufotkinus iš arčiau.

Va kaip trumpai gavosi hihihi.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GAPO: 05 balandžio 2008 - 19:37
Nuosirdziausias tau didelis dekui uz issamia informacija notworthy.gif aciuks.gif Nius reiks isbandyt si malonuma wub.gif
Papildyta:
Beja tavo darbeliai labai saunus thumbup.gif
ypac rimtieji ir stiklas+akmuo 4u.gif
Atsakyti
aciuks.gif už pagyras , beje rimtieji daryti iš plonų plytelių.
Morta morta, negaliu patikėt, kad čia sagė! Kokio ji tada dydžio? Aš būčiau apvadą dariusi vienspalvį mastau.gif . Iš kokios medžiagos darei?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GAPO: 05 balandžio 2008 - 20:28
Aš kažkada buvau sumąsčiusi savo daugiabučio balkoną iš išorės apmozaikinti lotuliukas.gif lotuliukas.gif bigsmile.gif - t.y. pradžioje padaryti ant kokių plokščių (gal gipsinių, tokių kur vonios šoną uždengia, ir ant jų klijuoja plyteles- bet nežinau aš atsparios lietui būtų) mozaiką, o paskui tas plokštes kaip nors tvirtint prie balkono kraštų - na taip, kad nebūtų sunku nuimti, jei kokia valdžia pretenzijas pareikštų, dar buvo kilę mintis apmozaikinti spintą, padarant ją tarsi senovinio pečiaus imitaciją, bet paskui nutariau pradėti nuo paprastesnių projektų, o paskui žiūrėti lotuliukas.gif Taigi, prdėsiu nuo palmės vazono. Vis neatrandu laiko, bet iki vasaros tikiuosi atrasti- plytelių jau turiu prisilaužiusi, bet man tas laužymas labai bjaurus darbas, ypač didesnį kiekį jei reiki, o man labai norisi turėti ir tokių taisyklingesnių ir įdomdesnių formų detaių, kokias išpjaustyti iš plytelių sunku arba reikia spec įrankių, kurių t. nėra, o ir naudoti juos reikia įgusti- aš turiu minty tokias formas kaip gražūs trikampiai, skrituliai, stačiakampiai- pernai lankiau keramikos studiją, tai būtų labai patogu prisigaminti kokių tik nori formų, tikrai mozaikai puikiai tarnautų- pačių gražiausių galima prisiruošti, ir išpaišytų visaip. Bet įsidarbinau naujame darbe ne pagl. specialybę, bent kol įsivažiavau, ir keramikai neužteko laiko, taigi mečiau ir jau seniai nelankau... Todėl dabar belieka bandyti nusilieti iš gipso (naudojant kokias saldainių dėžutes ar torto dėžių dugnus) ar lipdyti iš modelino (bet brangu pasiutusiai). Bandžiau lieti iš gipso- bet sald. dėžučių formos tokios ne visos itin tinkamos, o be to, jei vazonas, tai kažin ar gipsas, sudrėkęs nesuminkštės g.gif Pabandymui bandžiau Toffies (atrodo taip vadinasi tie saldainiai) dėžutėje- tokie pusrutuliukai gaunasi- bet kažkaip man kitokių biskį reikia- ypač noriu trikampių tokių grakščių, pailgų, o tokių saldainių nemačiau.. Dar paprastų gana nedidelių skrituliukų norėčiau, tai dairausi kamštelių kokių nuo ko nors, bet dauguma yra su srėgiais, užsukamų, tai gali neišsiimti iš jų gipas, o perkant saldainių dėžes, dažniausiai nesimato, kas viduje, koks tas plastikinis įdėklas saldainiams sudėti, kokių formų, tai irgi pirkti brangių saldainių nedrąsu, o pigių dėžėse su tokiais įdėklais nebūna... Tai jei kas turite minčių, ar matėte kokių panašių saldainių ar kt. dėžučių foemelių, kuriomis galima būtų pasinaudoti, tai pasidalinkite mintimis- kad nereiktų pačiai prisipirkti krūvą saldainių dėžių, o paskui pasirodys kad netinkamos doh.gif lotuliukas.gif Gal kas ką valgė ir pastebėjo kokias formeles, kurios tiktų mirksiukas.gif Paprasti didoki kvadratėliai mane neitin domina, nes tokių galima nusipirkti, specialiai skirtų mozaikai, senukuose, bet man įdomu trikampiai, skrituliukai nedideli, stačiakampiai ilgi ir siauri arba šiaip stačiakampiukai, ir įvairios kitos įdomesnės formos... Turiu nusipirkusi to purškiamo sandarinimo silikono, gal jame "įšaldžius" kokių figūrėlių ir išėmus, galima įspaudus naudoti kaip formeles g.gif ? Dar, gal kas bandė gipsines formas modelinu aptraukti (išeitų gal pigiau nei vien iš modelino, tik ar modelinas nebijo drėgmės, jei vazoną apklijuoti mozaika iš jo- na ne visą, bet tik truputį detalių iš modelino?).. Kažkaip nesinori pradėti ir daryti bet kaip- norisi, kad rezultatas džiugintų, tai kažkaip kol nesusirenku visų norimų detalių ir spalvų- nesiryžtu pradėti- vis tik palmės vazonas- jei gausis sh, tai bus didelis sh, ir l. gadins vaizdąsmile.gif)))
Atsakyti
Skrituliams lieti galima naudoti arbatinių žvakučių indelius. Bet gali būti per dideli, nors, jei darai didelį daiktą, tai manau, gali daryt ne iš tokių jau smulkių detalių. Jei visgi nori labai mažų skrituliukų, pasidairyk indelių užspaudžiamais kamšteliais, pvz.nuo vitaminų.
Dėl trikampių, jei nori iš plytelių, tai nešauna jokia mintis, tik spec. pjaustymo įrankis. Na, o jei lietis iš gipso štai kokie mano pasiūlymai apie formos pasigaminimą. Mąstau, gal galima būtų pačiai išsipjauti iš putų polistirolo formą g.gif tik kaip tą dugną lygų pasidaryti? O jei išsipjauti plonesniame polistirolio lape trikampį ar kokią kitą formą, kaip popieriaus lakšte, kad būtų tos formos skylė, ir paskui tą gabaliuką polistirolo priklijuoti ant kito plono lakšto polistirolo. Idėja su silikonu g.gif , kažin paskui tu jį atlupsi nuo figurėlių paviršiaus? Reikia pasiskaityti apie jo savybes.
Dar yra vienas būdas pasigaminti formelę, bet reikia turėti norimos formos kietą daiktą. Gali būti medinis, stiklinis, akmeninis ar kt. Jį įdėti į plastikinį indelį, geriausia plonesnėmis sienelėmis, pvz. toks, į kokį dedama mišrainė parduotuvėje ar į vienkartinę plastikinę stiklinę lygiom sienelėm, skirtą nekarštiems gėrimams, ir staigiai merkti į verdantį vandenį.
ax.gif Be abejo yra ir pirkti formelių...
Gipso detales galima nusilakuoti ar nusidažyti, kad nebūtų sąlyčio su drėgme. mirksiukas.gif
Tikiuosi padėjau. rolleyes.gif
Atsakyti
thumbup.gif Ačiū GAPO už idėjas 4u.gif thumbup.gif Geros mintys, reiks kurią išbandyti... O tas būdas kur su vienkartiniu plastikiniu indeliu remiasi principu, jog indelis išsilydo ir aptraukia įdėtą formelę, pats įgaudamas jos formą, ir paskui toks ir lieka, ir į jį galima lieti gipsą? Ar aš kažką ne taip supratau?

Dėl polistirolo- bijau kad jis labai trupės- aš jį naudoju sausų augalų medeliams kaip pagrindą vietoj oazės, nes man atrodo, kad pigiau išeina, tai kai pjaustau jį- labai trupa ir nesigauna labai lygiai pjauti, aptrupėję būna... Bet kai paskaičiau apie polistirolą, kilo mintis jog gal iš tokios medžiagos kaip daro turistinius kilimėlius pavyktų lygiau išpjauti g.gif Tai kažkas panašaus į polistirolą, tik lygus paviršius, nesimato tų burbuliukų...

O gal gautųsi iš to paties g.gif įmetus kokį daiktelį, o paskui jį ištraukus, taip gauti jo formą gipse, ją išdažyti, palakuoti, pamuiluoti kaip nors, kad neliptų gipsas, ir lieti tą patį gipsą į ten, ir ištraukti paskui g.gif Skaičiau gipso liejinių temoje kad kažkas panašiai darydavo, bet ten kaip suprantu didesnėms figūroms, o nedidelis trikampiukas kažin ar išsitrauktų paskui, ar nesusitrupintų g.gif Bandžiau kažkada žvaigždės pavidalo formą vonios bomboms iš gipso pasidaryti, tai paskiau niekaip nepavyko ištraukti tos vonios bombos iš gipsinės formos, net ir mėginant ištraukti sutrupintą- tai sutrupinti net nepavyko- teko mesti su visa forma blink.gif Nu bet gipsas gal kietesnis, tai gal ištraukčiau kaip nors...

Dar pagalvojau, gal trikampiukus pavyktų išlieti kaip nors iš kartono pasidarytose formelėse- pavyzdžiui degtukų dėžutę paėmus, ją kokia kartono juostele padalinti įstrižai pusiau, ir gausis formelės dviems trikampiukams- tik neaišku ar pro tos pertvarėlės apačią gipsas nesusisieks, nes tada gautųsi kaip apkramtyti trikampiukai...

Nu va, kai su kuo pasitari minčių iškart ir pačiai daugiau atsiranda thumbup.gif

Eisiu bandyti ką nors... Su tais vitaminų indeliais gera mintis, kaip tik mėtėsi pas mus jų nemažas kiekis, kaip tik tokio dydžio kokio reiktų mano darbui
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 06 balandžio 2008 - 15:35