Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vestuviniai žiedai ant kairės rankos
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Vestuvės > Gražios vestuvių dieną
Pages: 1, 2
Gabija25
Sveiki, girdejau kad yra nauja tradicija tuokiantis ziedus mauti ne ant desines rankos pirstu, bet ant kaires... su mintim, kad arciau sirdies.. butu idomu suzinoti ka apie tai galvoja naujai susituokusios ar besiruosiancios tuoktis poros 4u.gif

! 
Forume galioja temų skelbimo taisyklės, ir jos visada būna matomos kai skelbiama nauja tema.

TEMOS SKELBIMO TAISYKLĖS:
® Prieš užvesdami naują temą, pasinaudokite Paieška, galbūt forume jau yra tokia tema.
® Temos pavadinimą prašome rašyti tik lietuviškomis raidėmis (ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž).
® Nerašykite didžiosiomis raidėmis!
® Pasistenkite kuo konkrečiau įvardinti temos pavadinimą.

Prašome jų  laikytis

Moderatorė.

litavkasam
Aš nešioju ant kairės blush2.gif man tiesiog patogiau biggrin.gif nemanau, kad daug reikšmės turi ant kokios rankos nešioji. Svarbu nešiot. MB nešioja ant dešinės, bet jis kairiarankis - jam taip patogiau wub.gif Kiek žinau užsieny dažniausiai nešioja ant kairės rankos, bet nesidomėjau labai g.gif
JM
Vestuvinius ziedus ant kaires rankos nesioja nasliai-nasles.
Grasilda
O as visai neseniai skaiciau butent apie sitas ziedu nesiojimo ant kaires/desines rankos! ax.gif Pasirodo nuo senoves laiku jie visada buvo nesiojami ant kaires rankos, nes anot visu zyniu ir kitu sventiku yra jungiamos sirdys, po to atsiradus daugiau krypciu tikejimo pasidare savotiskos taisykles ir pan. Neberandu to straipsnio, galeciau viska tiksliai papasakoti 4u.gif Be to, ligi siol dauguma europos valstybiu per tuoktuves ziedus deda ant kairiosios rankos, tik kad va ta musu lietuviu visuomene tokia jau konservatyvi, kad sunkiai tai supras, ypac vyresnioji karta rolleyes.gif
srauni_upe
QUOTE(jolita.martyna @ 2008 04 05, 09:40)
*

teisybė, atsimenu, kai mano senelis numirė tai močiutė persimovė žiedą ant kairės rankos.

Bet esu mačius kad tik susituokę žmonės ant kairės nešioja, tai keistokai atrodo..
Papildyta:
QUOTE(Grasilda @ 2008 04 05, 09:45)
O as visai neseniai skaiciau butent apie sitas ziedu nesiojimo ant kaires/desines rankos!  ax.gif  Pasirodo nuo senoves laiku jie visada buvo nesiojami ant kaires rankos, nes anot visu zyniu ir kitu sventiku yra jungiamos sirdys, po to atsiradus daugiau krypciu tikejimo pasidare savotiskos taisykles ir pan. Neberandu to straipsnio, galeciau viska tiksliai papasakoti  4u.gif  Be to, ligi siol dauguma europos valstybiu per tuoktuves ziedus deda ant kairiosios rankos, tik kad va ta musu lietuviu visuomene tokia jau konservatyvi, kad sunkiai tai supras, ypac vyresnioji karta  rolleyes.gif
*

paieškok tą straipsnį jei nesunku, labai įdomu pasidarė smile.gif
Grasilda
QUOTE(srauni_upe @ 2008 04 05, 10:51)
teisybė, atsimenu, kai mano senelis numirė tai močiutė persimovė žiedą ant kairės rankos.

Bet esu mačius kad tik susituokę žmonės ant kairės nešioja, tai keistokai atrodo..
Papildyta:
*

Be jokiu problemu mirksiukas.gif tuoj begsiu raustis po savo spinta ir idomiaja savo literatura ax.gif
Valetta
jo uzsieny zmones vestuvinius ziedus maunasi ant kaires rankos, man visai grazu smile.gif o ir sirdis arciau biggrin.gif
taciau pati nesioju(l.retai) ant desines, vyras kartais ant kaires uzsideda, nes desne spaudzia ohmy.gif
Inesa22
Ant kaires rankos nesioja Airijoje, nes pagal ju tradicijas ir paprociu nesiojama ant kaires. As tai manau, kad jaunieji turi patys apsispresti, o dar geriau pasitarti su kuningu ir paklausti jo nuomones, reikia gerai apgalvoti jei nezinai ant kurios rankos nesioti vestuvinius ziedus. As kazkaip su tokios nuomones, kad istkejusios turi nesioti ant desines, o jai taip nutinka, kad prarandi mylima savo zmogu ant kaires.
ruteler
QUOTE(jolita.martyna @ 2008 04 05, 08:40)
*

Kodel is karto butinai nasles ir nasliai?
taip, uzsienije, daugimoje saliu nesioja ant kaires, nes yra manoma, kad arciau sirdies. Tik lietuvoje galima prisigalvotitokiu nesamoniu apie persidejima ziedo ant kitos rankos. niekur kitur tokiu nesamoniu negirdejau
ikristute
Mes neperseniausiai susituokem ir ziedus tiek rotusej, tiek baznycioj vienas kitam movem ant kaires rankos, nes norim, kad jie butu arciau sirdies, kaip ir buvo nuo senu laiku, tik daug veliau is kazkur atsirado mada Lietuvoj nesioti ziedus ant desines rankos. Ir beje daug patogiau kai ziedas yra ant kaires, ir taip nesiraizo kaip nesiojant ant desines rankos, ir mums visai vienodai ka galvoja kiti apie toki musu pasirinkima.
Chippie
Praktiskai visose Vakaru europos salyse ziedus nesioja ant kaires rankos, kadangi sirdis yra kaireje puseje, atseit arciau sirdies.

O as va mastau ar sita tradicija nesioti ant desines rankos musu visuomeneje prigijo sovietiniais laikais ar dar pries tai egzistavo. Nes kazkada snekejau su drauge ruse tai ji sake kad visi provoslavai nesioja ziedus ant "pravos" rankos t.y. desines, ir desine ranka zegnojasi....

as teku uz prancuzo Lietuvoje, tai va dabar pas mus tokia dilema... ant kurios rankos deti ziedus, jis aiskina kad ant kaires, o man ant kaires nesiziuri ir as nepripratus, o ir suzadetuviu zieda nesioju ant desines... issirinkom ziedus, tai jis desis ant kaires, nes ant desines jam maisys dirbti, o as desiuos ant desines, nes man taip priimtiniau.

Bet dabar bijau, kad kai koks vyriskis zvilgters i kaire ranka ir ten nieko nepamatys, dar pagalvos, kad as netekejusi ir prades demesi rodyti g.gif na reiks kazka sumastyti blink.gif
srauni_upe
Gaila kad Lietuvoje nėra rimto leidinio vestuvėms, kuriame būtų galima apie tokius dalykus pasiskaityt... g.gif Jau susiparinau
vorukas
Cituoju viena kunigo pasisakyma:
Klausimai ir atsakymai

Viktoras klausia:
# Garbė Jėzui Kristui. Keliose bažnyčiose teiravausi, ant kokios rankos katalikai nešioja sutuoktuvių žiedą, tačiau gavau skirtingus atsakymus. Vieni sako, kad ant dešinės, kiti-ant kairės. Kaip gi iš tikrųjų yra, norėčiau gauti pagrįstų atsakymų. Dėkoju už atsakymą.

Atsakome:
# Tiesiogiai su katalikiškumu ar, bendrai imant, su krikščionybe, vestuvių žiedo tema nėra susijusi. Bažnyčia, žinoma, priima vestuvinio žiedo nešiojimą kaip gražią tradiciją, ir per Santuoką žiedus laimina. O pati vestuvinio žiedo nešiojimo tradicija gyvavo, jei ne anksčiau, jau senosios Romos Imperijoje. Romėnai naudodavo jau sužadėtuvių žiedą, kurį vadindavo «anulus pronubus». Tuo tarpu santuokinis žiedas buvo vadinamas «vinculus» - neišardomas ryšys. Iš tiesų, jau pati žiedo forma išreiškia užbaigtumą ir amžinumą. Atrodo, kad anksčiau toks vestuvinis žiedas buvo nešiojamas nesvarbu ant kurios rankos ir ant kurio piršto. Vėliau tradicija išryškino kairiąją ranką (nes ji simbolizuoja širdies pusę) ir ketvirtąjį pirštą, kuris kai kuriose kalbose netgi yra vadinamas «žiediniu pirštu». Taip pat ir dabartiniais laikais yra išlikusi pagrindinė tradicija vestuvinį žiedą nešioti ant kairės rankos (pasirenkant patogų pirštą), o žiedą iki vestuvių – ant dešinės. Vis tiktai ne visi šios tradicijos laikosi, nes žiedas jau pats savyje yra reikšmingas. Kita vertus, kas nešioja labai puošnius žiedus (tiek vestuvinius, tiek ne), netgi mėgsta juos dėtis ant dešinės rankos. Taip žiedas gražiai spindi vakariniame apšvietime, dešine ranka laikant kokteilinį gėrimą…

kun. teol. dr. Visvaldas Kulbokas
Papildyta:

O sis pasisakymas kaip ir paneigia pirmojo teigini, kad vestuvių žiedo tema nėra susijusi su krikscionybe g.gif :
VEDYBOS. Sužadėtuvių žiedas - tai garantas, kad jis ves (saltinis www.nedelsk.lt)
2006 kovo 13

Vestuvinis žiedas nešiojamas ant kairės rankos bevardžio piršto, nes nuo seno tikėta, jog nuo šio piršto tiesiai į širdį teka „meilės vena“« (vena amoris). Vestuviniai žiedai atsirado Senovės Romoje I-ame amžiuje. Deja, bet romantikos čia nebuvo. Kadangi užteko žodinio jaunikio ir jaunosios tėvų susitarimo, tai santuoka prasidėdavo nuo to momento, kai jaunikis perduodavo geležinį žiedą savo uošviams. Jau II-ame amžiuje jaunosios norėjo bronzinio, o nuo III-iojo amžiaus – auksinio žiedo. Tokius žiedus nešiojo tik moterys. 1215 popiežius oficialiai įteisino vestuvinio žiedo ceremoniją per jungtuves. Žiedas siejamas su begalybe ir amžinybe, kaip ir žmonės tuokiasi „iki grabo lentos“. Ginčijamasi autentiška ar ne istorija pasakojama Biblijoje, kai mergelei Marijai Juozapas užmauna vestuvinį žiedą. Ne viena bažnyčia tvirtina, jog būtent „šis žiedas“ saugomas jų lobynuose. Viena populiariausių tokių vietų – Perudžija, Italijoje.
srauni_upe
Bet visgi linkstama labiau link kairės...

ne į temą (pirmo kunigo pasisakymo pabaiga tai lotuliukas.gif , nuo vestuvių iki kokteilių)
vorukas
QUOTE(srauni_upe @ 2008 04 05, 16:54)
ne į temą (pirmo kunigo pasisakymo pabaiga tai  lotuliukas.gif , nuo vestuvių iki kokteilių)
*

biggrin.gif man irgi juokas sueme, kai perskaiciau drinks_cheers.gif
mirele
Pasiskaicius ivairos medziageles priejau isvados, kad: pas katalikus ziedai nesiojami ant kaires rankos bevardzio pirsto, o pas staciatikius - ant desines rankos bevardzio pirsto (naslystes atveju pas staciatikius ziedas nuo desines permaunamas ant kaires).
Pagal europieciu mentaliteta desinioji ranka siejama su valdzia, stiprybe ir pan, o kairioji ranka-su silpnybe, vaidmainyste ir pan.
Pati as nesiosiu ant desines rankos pirsto, nes man taip patogiau. kadangi musu ziedu nebus imanoma veliau paplatint, tai jei ka persimausiu ant kaires rankos. vat ax.gif
Gabija25
QUOTE(Grasilda @ 2008 04 05, 10:45)
O as visai neseniai skaiciau butent apie sitas ziedu nesiojimo ant kaires/desines rankos!  ax.gif  Pasirodo nuo senoves laiku jie visada buvo nesiojami ant kaires rankos, nes anot visu zyniu ir kitu sventiku yra jungiamos sirdys, po to atsiradus daugiau krypciu tikejimo pasidare savotiskos taisykles ir pan. Neberandu to straipsnio, galeciau viska tiksliai papasakoti  4u.gif  Be to, ligi siol dauguma europos valstybiu per tuoktuves ziedus deda ant kairiosios rankos, tik kad va ta musu lietuviu visuomene tokia jau konservatyvi, kad sunkiai tai supras, ypac vyresnioji karta  rolleyes.gif
*

zinok visiskai tau pritariu... visai neseniai apie tai suzinojau, kokia tamsuole esu pasirodo ... ax.gif bet man patinka ta mintis ant kaires rankos... nes man labai gerai bus, ant desines suzadetuviu, o ant kaires mausim vestuvinius, liux 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(ikristute @ 2008 04 05, 14:37)
Mes neperseniausiai susituokem ir ziedus tiek rotusej, tiek baznycioj vienas kitam movem ant kaires rankos, nes norim, kad jie butu arciau sirdies, kaip ir buvo nuo senu laiku, tik daug veliau is kazkur atsirado mada Lietuvoj nesioti ziedus ant desines rankos. Ir beje daug patogiau kai ziedas yra ant kaires, ir taip nesiraizo kaip nesiojant ant desines rankos, ir mums visai vienodai ka galvoja kiti apie toki musu pasirinkima.
*

labai gera nuomone thumbup.gif
Chippie
QUOTE(srauni_upe @ 2008 04 05, 16:54)
ne į temą (pirmo kunigo pasisakymo pabaiga tai  lotuliukas.gif , nuo vestuvių iki kokteilių)
*

na kodel ne i tema tongue.gif visai i tema, matai zmogus praktiskas. As jei buciau savo suzadetuviu zieda nesiojus ant kaires rankos tai niekas jo ir nebutu pamates, o va ant desines ypac koktieliu metu vakare zedelsi grazai suspindedavo ir visi pradedavo klausineti blush2.gif
Na zinoma vestuvinis ziedas nera skritas tam kad graziai blizgeti ir kitiems i akis kristu, bet ant sirdies tai desine ranka dedam mirksiukas.gif sveikinantis irgi desine paduodam.

Cia manau tiesiog iprociai ir profesinis gyvenimas pakoreguoja ant kurios rankos zmones deda zieda, as daug rasau ir desine ranka mosikuojuosi, tai man patinka kai ant desines rankos yra ziedas, tieisog man paciai melonu ji matyti wub.gif na o kitiems atvirksciai...
nereiketu taip labai sureiksminti ant kurios rankos butinai deti, reikia deti ant tos, ant kuriospatinka mirksiukas.gif
Grasilda
QUOTE(srauni_upe @ 2008 04 05, 10:51)

Papildyta:
*

Radau ta straipsniuka, bet jis yra vokieciu vestuviniame zurnale "Braut", kuri as prenumeruoju ax.gif
JM
QUOTE(ruteler @ 2008 04 05, 11:14)
Kodel is karto butinai nasles ir nasliai?
taip, uzsienije, daugimoje saliu nesioja ant kaires, nes yra manoma, kad arciau sirdies. Tik lietuvoje galima prisigalvotitokiu nesamoniu apie persidejima ziedo ant kitos rankos. niekur kitur tokiu nesamoniu negirdejau
*

Todel,kad taip iprasta LT,tokios tradicijos 4u.gif
O jei jums nesamone,tai nesiokite ant kaires rankos,bet nevadinkite nesamone,kai kiti nesioja ant desines rankos...kiekvienas laisvas pasirinkti...vieni laikosi savo salyje gyvuojanciu paprociu,kiti priima kitatauciu...Svarbiausia,kad kiekviena gerai jaustusi. 4u.gif
srauni_upe
QUOTE(Grasilda @ 2008 04 06, 09:10)
Radau ta straipsniuka, bet jis yra vokieciu vestuviniame zurnale "Braut", kuri as prenumeruoju  ax.gif
*

aaa na vokiškai aš skaitau, bet tiek to gal nesivargink, daug darbo... smile.gif)
Grasilda
QUOTE(srauni_upe @ 2008 04 06, 12:27)
aaa na vokiškai aš skaitau, bet tiek to gal nesivargink, daug darbo... smile.gif)
*

tai jeigu skaitai vokiskai, patarciau uzsiprenumeruoti ta zurnaliuka, labai super thumbup.gif o gal tau atsiusti ta tekstuka? per kelias dieneles surinkciau, juk nesunku mirksiukas.gif
Labanoriska
As nesioju ant kaires ir nesuku sau galvos, blogai cia ar gerai irnesakyk.gif
svarbu tarpusavio meile wub.gif
Dax
Jei myli zmogu tai ant bet kurios rankos ziedas yra grazu, o jei jau nemyli tai isvis kam ji nesioti? g.gif
Nezinau kaip dabar bet ankciau buvo jei jau istekejai tai ant desines, jei issiskyrei ar nasliu patapai tai ant kaires perdedi... mano nuomone jei jau issiskyrei tai isvis nusiemei, o jei naslys ir nesioji zieda kaip atminima tai nera jokio reikalo tu ranku ir pirstu kaitaliot blush2.gif

Mes abu nesiojam ant kaires, bet man asmeniskai nera visiskai jokio skirtumo. mirksiukas.gif Na ant kaires biski patogiau unsure.gif

Emerencija
Man tai dedelio skirtumo nera ar ant kaires ar ant desines, arciau, toliau sirdies koks skirtumas irnesakyk.gif As nesioju taip, kaip ir priklauso Lietuvoje.
Nors pastebejau, kad mano desines rankos pirstai daug plonesni biggrin.gif Tai kai nebeuzmausiu ant desines, nesiosiu ant kaires biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
AiNi
Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių biggrin.gif Pradėjus gilintis, tai ko tik nerandi senovės raštuose... man MB bažnyčioje užmovė ant dešinės, aš jam taip pat, tai ir nešiosim taip visą laiką... kai kuriose šalyse ant kairės nešioja... Mūsų Švedijoje dabar pasitaiko, kad paklausia kodėl mes ant dešinės vestuvinius užsimovę... unsure.gif jie ant kairės nešioja... bet net nesiruošiam persidėti pagal kitus, pas mus LT įprasta taip, tai ir kitoj šaly gyvendami ant kairės nesidėsim. biggrin.gif
spikita
Niu pas mus tai kaip ir problemele yra... unsure.gif verysad.gif MB desines rankos pirsto sanarys biskiuka isejes is vietos, tai sake desi man ant kaires ir viskas, nes paskui kai reikes i baznycia eiti ir is naujo detis, nenumaus... unsure.gif tai dabar ir nezinau ka daryti, sakiau dar su kunigu pasitarsiu, as tai gal noreciau ant desines savo nesiot, nes ant kaires suzadetuviu nesioju, bet va MB neiseis tikriausiai... doh.gif
Joa
mes isvis tik svenciu proga smile.gif uzsidedam ziedus, ant kaires rankos...
rugiuks
Sveikos busimos nuotakos!
Idomi temele! Paskaiciau pavadinima ir juokas sueme. Mes su MB gaminomes ziedus ir tuokdamiesi baznycioje uzmoveme vienas kitam ant kaires rankos. Uztat kiek soko buvo moterytem ir netgi kai kam is musu giminiu lotuliukas.gif Kiek teko pakeliaut po pasauli, tai ant desines rankos vestuvinius ziedus mauna buvusios SSSR salys - rusai, lenka ir pabaltijo salys, kitur - ant kaires rankos. Beje ne nuo ziedu priklausys Jusu seimos laime. Musu abieju ziedai sudeti lentynoje ax.gif man jau netelpa ant rankos, nes esu nestuke.gif , o mano vyro toks darbas, kad ne kiekviena diena iseina nesioti... todel dedasi kai kur nors eina...
Kaip ir visa kita, manau tai kiekvienos seimos pasirinkimas ir susitarimas. Grazios Jums sventes 4u.gif
Kuitulienė
Na, mes ant kairės rankos nešiojam.
Kiek žinau, beveik visam pasauly žiedus maunasi ant kairės rankos, o Lietuvoj sovietų okupacijos metu valdžios buvo įbrukta "dešinė" tradicija, tiesiog kaip priešinga anksčiau gyvavusiai okupuotose tautose. Gal norint išstumti religiją.

Kitas aspektas. Esu skaičiusi tokio C.G. Jung, žymaus psichologo darbų, jis domėjosi simboliais - o jie ateina nuo senų senų laikų ir gyvena mūsų visų pasąmonėje (čia toks poetiškas įvadas smile.gif ) Dabar taip tiksliai neatpasakosiu, bet žiedo nešiojimas ant dešinės rankos simbolizuoja tokią "nelaisvą", nelygią santuoką, kuomet partneriai ją priima lyg priklausymą vienas kitam. Kairė ranka simbolizuotų "žiūrėjimą viena kryptimi", pagarbą, lygiavertiškumą, laisvę saviraiškai.
andromed111
QUOTE(Kuitulienė @ 2008 04 23, 16:08)
Kairė ranka simbolizuotų "žiūrėjimą viena kryptimi", pagarbą, lygiavertiškumą, laisvę saviraiškai.
*

thumbup.gif Va, va del to as ir muvesiu tiek suzadetuviu, tiek vestuvini ant kaires rankos.
Melynasaule
mes irgi nesiojam ant kaires. kai pirkom ziedus, kazkaip ne nesusimaste matavomes ant kaires smile.gif Plius gyvenam salyje, kur visi nesioja ant kaires. Desine man asocijuojasi su sovietmeciu kazkaip. bet cia kiekvieno reikalas: mano tevai, kelios drauges nesioja ant desines, mes ant kaires ir visiems viskas gerai.
Auksinė
Mes taip pat planuojam žiedukus nešioti anr kairės rankos mirksiukas.gif
Verdaina
As tai nesiojau visa laika ant desines, bet po nestumo pirstai dabar storesni ir telpa tik ant kaires doh.gif Taip kad man klausimu jokiu ir nekyla - nesioju kaip galiu lotuliukas.gif Bet siaip man ant desines labiau patinka.
svajonė1
koks skirtumas manau ant kurios rankos, svarbiausia kad vestuvinis žiedas ir tiek. biggrin.gif
Suomi
As suzadetuviu zieda nesioju ant desines, tai vestuvinius mausimes ant kaires. O stai Suomijoje ir suzadetuviu, ir vestuvini ziedus ABU nesioja ant to paties bevardzio kaires rankos pirsto. Siaip visai idomiai atrodo...

Bet galiu jus visas panervinti ir papasakoti tokia siaubo istorija smile.gif Viena pazistamu pora pries kelis metus tuokesi baznycioje ir jau ketino vienas kitam mauti ziedus ant kaires rankos pirstu, kai tam grieztai pasipriesino kunigas. Jis garsiai ceremonijos metu pareiske, kad jeigu jie nemaus ant desines, jis stabdys ceremonija. Isivaizduojat?! blink.gif Tai teko jo paklausyti, o kadangi ziedai buvo pamatuoti kaip ant kaires, jaunajai vestuviu metu pirstas istino ir pamelynavo, teko ta zieda skubiai mauti lauk... Zodziu, pasitarkit su savo kunigeliais mirksiukas.gif
ikristute
QUOTE(Suomi @ 2008 04 29, 19:02)
As suzadetuviu zieda nesioju ant desines, tai vestuvinius mausimes ant kaires. O stai Suomijoje ir suzadetuviu, ir vestuvini ziedus ABU nesioja ant to paties bevardzio kaires rankos pirsto. Siaip visai idomiai atrodo...

Bet galiu jus visas panervinti ir papasakoti tokia siaubo istorija smile.gif Viena pazistamu pora pries kelis metus tuokesi baznycioje ir jau ketino vienas kitam mauti ziedus ant kaires rankos pirstu, kai tam grieztai pasipriesino kunigas. Jis garsiai ceremonijos metu pareiske, kad jeigu jie nemaus ant desines, jis stabdys ceremonija. Isivaizduojat?!  blink.gif Tai teko jo paklausyti, o kadangi ziedai buvo pamatuoti kaip ant kaires, jaunajai vestuviu metu pirstas istino ir pamelynavo, teko ta zieda skubiai mauti lauk... Zodziu, pasitarkit su savo kunigeliais  mirksiukas.gif
*

Na mums tuokiantis baznycioj kunigas ne puses zodzio nesake g.gif , bet kaip sakoma visokiu "durniu" yra, pasitaike zmonem g.gif
svajonė1
oi būna kunigėlių dar ir kokių, ir man tekę susidurti tik ne per vestuves. biggrin.gif
Plumeria
kai mes tuokėmės bažnyčioje žiedus movėmė ant kairės, o zagse - ant dešinės
Lucrumė
Mes tai ant desines nesiosim ziedus, o mano mama visa laika ant kaires ir dar vidurinio pirsto nesioja. Jos brolis, beje taip pat, tai sakau gimines bruozas. Matyt tiesiog nelimpa ant kito pirsto.... ax.gif
zuzla
o kaip gi tas pasisakymas pasipersant "prasau rankos ir sirdies" (ar kazkaip panasaus)? nemanau, kad "praso" kaires rankos... sirdies praso, kad myletu, o rankos desines, kad veiktu, nueitu viska kartu... nu bet cia mano nuomone ax.gif
Furby's
As nesioju ant kaires (ir vyresnes tetulytes pastebejau, kad snairuoja), o vyras ant desines tongue.gif
man daug patogiau ant kaires, ir jokiu teoriju as nesilaikau biggrin.gif
NiuniaX
Na mes su vyru ir ant kairių rankų žiedukus nešiojame rolleyes.gif aš ir nemažai straipsniukų skaičiau nes man įdomu buvo, o tas kad našliai ar išsiskyrę dedasi ant kairės tai aplamai neaišku iš kur tos nesąmonės, išsiskyrei ir nusiėmei žiedą blink.gif, o dešinės rankos tai pas mus nuo rusų laikų mama pasakojo kad net bažnyčioj uždėdavo doh.gif
prox579
QUOTE(ikristute @ 2008 04 05, 14:37)
*

Labai pritariu šiai nuomonei!! Tikrai taip 4u.gif
Deimantuke33
as suzadetuviu nesioju ant desines,o vestuvinius desimes ant kaires rolleyes.gif desine viska darom,tai ant kaires maziau ziedai braizysis biggrin.gif cia juokauju...nzn,man ant kaires labiau patinka ax.gif
suilele :)
Kaip jums pasiseke .....

Mes gyvename ne Lietuvoje, tai ziedus pirkome is masteme mautis ant kaires rankos. Likus porai dienu iki vestuviu as uzklausiau kunigelio (kad nebutu nesusipratimu ceremonijos metu) ar nieko pries. o jis atsake, kad biblijoje yra minima desinioji ranka ir tik ji ir jis negali pasakyti duokit vienas kitam kairiasias rankas. tai man buvo sokas, ieskojau ziedo ant kaires rankos, o ant desines jis per mazas ohmy.gif ka daryti galvojam, ka cia bepridarysi, visi juvelyrai atsisake didinti, nes tas baltas auksas kazkoks kitoks buvo ir visi bijojo atsakomybes. Tai vienas padidino bet perspejo, kad skils, taip ir buvo. Tada pagalvojom, kad nereikia rizikuoti ir likus porai dienu iki vestuviu nusipirkom paprastus ziedelius, tinkancius ant desines rankos.

Niekad nebuciau uzklaususi kunigelio apie rankas, jeigu nebuciau prisiskaiciusi kitu paneliu atsiliepimu kaip joms yra buve. Tada ir sove mintis, kad paklausiu ir se tau kad nori...... unsure.gif
Papildyta:
QUOTE(prox579 @ 2008 10 13, 12:35)
*

Mes irgi taip sakeme kunigeliui, bet jis pasake, kad tai yra netiesa, pagal biblija, kai zegnojiesi tai is kaires i desine puse, tai reiskia pereini is blogio i geri.
Angie_Kiras
QUOTE(prox579 @ 2008 10 13, 12:35)
*

Aš irgi pritariu drinks_cheers.gif Mes irgi ant kairės nešiojam.

Papildyta:
Mes gyvename ne Lietuvoje, tai ziedus pirkome is masteme mautis ant kaires rankos. Likus porai dienu iki vestuviu as uzklausiau kunigelio (kad nebutu nesusipratimu ceremonijos metu) ar nieko pries. o jis atsake, kad biblijoje yra minima desinioji ranka ir tik ji ir jis negali pasakyti duokit vienas kitam kairiasias rankas.
...
Niekad nebuciau uzklaususi kunigelio apie rankas, jeigu nebuciau prisiskaiciusi kitu paneliu atsiliepimu kaip joms yra buve. Tada ir sove mintis, kad paklausiu ir se tau kad nori......  unsure.gif

O aš kažkurioj SM temoj skaičiau vienos merginos įdėtą kunigo atsakymą dėl žiedų (ji užklausė, kokia nuomonė būtų pagal bažnyčią - ant kurios rankos reikia žiedą dėtis), tai ten jokio kategoriško nusistatymo nepateikė (gaila, dabar tiksliai nepamenu to atsakymo).
Žodžiu, manau, reikia daryti, kaip patiems geriau atrodo, jokių čia taisyklių nėra ir negali būti 4u.gif
Atsimenu, vestuvių dieną visi klausė, kodėl ant kairės rankos žiedai, sakiau, nes širdis šitoj pusėj tongue.gif
O tokiais vėjais, kaip kad išsiskyrę ar našliai persimauna žiedus nuo dešinės ant kairės, netikiu blink.gif Kaip ir sakiau, manau, čia kiekvieno įsitikinimų reikalas.
Daiva Ž.
as suzadetuviu zieda nesioju ant kaires rankos, o vestuvini zieda nesiojame tik ant desines biggrin.gif
Ramune_lt
Mes su MB vestuvinius ziedus nesiojam ant desines rankos, bet nematau jokio skirtumo ant kurios rankos tas ziedas g.gif . Pazystu seimu, kurie nemuvi ziedu, tiesiog trukdo darbui.
Cukraus Vata
Mes prieš vestuves buvom nusprendę žiedus dėtis nat kairės, nes arčiau širdies. wub.gif
Dėl viso pikto pasiklausėm kunigo, ar leis dėt ant kairės, o jis mum atsakė, kad net nesvarbu ant kurio piršto, čia yra simbolis, kad suriši savo širdį su kitu žmogumi ir gali nešiot jei nori net ne žiedą, o kad ir medaljoną.

Vis dėl to tėvai labai užprotestavo, tad per vestuves dėjomės ant dešinės ir ištvėrę vos savaitę persimovėm ant kairės. thumbup.gif Vyrui sveikintis labai nepatogu buvo, o man ir valgyt daryt ir rašyt ir t.t. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.