Įkraunama...
Įkraunama...

Sausainiai

QUOTE(mash @ 2009 09 23, 08:03)
Laba  4u.gif

gal kas žino, kur Lietuvoj galima nusipirkti prancūziškų sausainių, vadinamų macaroons?
buvo vienu metu atsiradę IKI, bet vėliau dingo..


Kur pirkti tai nezinau,bet turiu keleta labia sauniu receptuku,kaip namie issikept,ir tikrai gaunasi neprastesni mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(SandruzeG @ 2009 09 23, 12:00)
gal kuri mamyte gali parasyti saldziu suniuku recepta, nes man kazkaip niekaip neleidzia ieit i nerytes bloga. Kaip tik susipirkau produktus, bet nepamenu tiksliu kiekiu ax.gif

Prasom 4u.gif
Reikia:

Tešlai

* 200 g. kvietinių miltų
* 25 g. kukurūzų miltų
* 25 g. pieno miltelių
* 3 v. šaukštų cukraus pudros
* 180 g. kambario temp. sviesto
* 3 v. šaukštų 36% grietinės
* 1/2 plytelės pieniško ar juodojo šokolado

Dekoracijai

* šokoladinių sausų dribsnių ausytėms
* šokoladinių pagaliukų akytėms
* nosytės g. b. iš razinos, dž. spanguolės ar tešlos gabalėlio sumaišyto su kakvos milteliais

Kvietinius miltus sumaišyti su kukuruzų miltais bei pieno milteliais. Sviestą išsukti su grietine bei cukraus pudra iki vientisos masės. Po to palaipsniui sudėti miltų – pieno mišinį. Suminkyti tešlą. Tešla gaunasi fainos konsistencijos, labai gerai minkosi. Šokolado plytelę susmulkinam į nedidelius gabalėlius. Atgnybiam nedidelį tešlos gabalėlį (apie 10 g.), rankomis suformuojame rutuliuką, suplojame lyg darytume cepelinus, į vidų dedame šokolado gabalėlį ir vėl padarome rutuliuką. Ir tai pakartojame su likusia tešla. Dabar iš tešlos rutuliukų padarome mielus šuniukus. Iš dribsnių padarome ausytes, iš šokoladinių pagaliukų skirtų tortų puošimui padarome akytes, o nosyte pagal fantaziją – aš keletą padariau su razinomis, bet vis tik gražiausiai atrodė su tešlos gabalėliu, į kurį įberiau šiek tiek kakvos, gerai išminkiau ir susukusi nedidelį rutuliuką prilipčiau šuniukui nosytę.
Atsakyti
QUOTE(SandruzeG @ 2009 09 23, 12:00)
gal kuri mamyte gali parasyti saldziu suniuku recepta, nes man kazkaip niekaip neleidzia ieit i nerytes bloga. Kaip tik susipirkau produktus, bet nepamenu tiksliu kiekiu ax.gif

ir man neleidzia g.gif verysad.gif
Atsakyti
o sakykit is gauti pieno miltelius? reikia tiems nerealiems suniukams... gal galima pakeisti sausa grietinele?
Atsakyti
QUOTE(makalaika @ 2009 09 23, 13:11)
o sakykit is gauti pieno miltelius? reikia tiems nerealiems suniukams... gal galima pakeisti sausa grietinele?

gali pabandyti pakeisti, nebandziau, bet manau didelio skirtumo nebus jei bus tikrai grietinele, o ne jos pabadinimas. Buvau kuria diena pas MB darbe, o jie daznai kava su ta grietinele geria, paskaiciau sudeti tai ten nei grietineles, nei pieno beveik nera unsure.gif

dar bandyciau su kapucino kava daryti, bet skonis ir spalva pasikeistu
Atsakyti
Na as neseniai idejau i orkaite savo saldzius kaciukus biggrin.gif (man jie kazkaip labiau i kaciukus ir peliukus panasus isejo), bet jau dabar per stikla matau kad tie mano sausainiai "issiskete" verysad.gif Kazin kas negerai? Atrodo viska pagal recepta dariau, gal reikejo dar miltu ideti? dabar tai jie i "pertukusias" peles panasus lotuliukas.gif
Atsakyti
kaip gaila, kad nesigavo sad.gif

jei jautei, kad reikia miltu, reikejo ideti... gal perdaug grietines idejai? nubraukta sauksta dejai?

Stai viena mamyte kitoj temoj kepe ir dar sumaste kita idara thumbup.gif

QUOTE(sinta @ 2009 09 24, 08:31)
Kepiau Nerytė's sausainiukus šuniukus nu žinokit thumbup.gif kaip skanu tokie trapūs wub.gif Tik aš į vienus dėjau šokolado, o į kitus lazdyno riešutą tai su riešutais kaip tinka thumbup.gif: Ačiū už receptą 4u.gif



Atsakyti
Nieko, baika, bus dar tu sausainiu smile.gif Kadangi tai buvo pirmi mano kepti sausainiai gyvenime, tai visai nenusimenu smile.gif gal cia pamaise , kad dejau sausos grietineles, o ne pieno milteliu. Kita karta desiu sojos pieno, turbut su sausa grietinele gavosi per riebu.
Atsakyti
SAUSAINIAI SU MIGDOLAIS

Reikes :

1 kiausinis
1 stikline grietines
200 g sviesto
100g cukraus pudros
100g kristalinio cukraus
0,5 kg miltu (bet geriausia yra ziureti pagal teslos lipsnuma)
ziupsnelis vanilinio cukraus
migdolo riesutu (pagal skoni)

Gaminimas:
Sviesta atsaldyti. Isplakti kiausinio tryni su cukraus pudra ir vaniliniu cukrum. Sudeti grietine, gerai ismaisyti. Tuomet sudeti sviesata bei miltus, greitai suminkyti, kad sviestas nespetu istirpti nuo ranku. Tesla palaikyti saldytuve apie 1 val. Tuo metu galite sutarkuoti per burokine tarka riesutus, arba juos sumalti kavamaleje. Sumaisyti susmulkintus riesutus su kristaliniu cukrumi (is esmes, cukraus reik tiek, kokio norit saldumo sausainiu, nes tesla nebus itin saldi). Teslai, atsalus, kuo skubiau ja iskocioti 0,5 cm storio ir isspausti kokias tik norite formas. Priklausomai, kaip jums labiau patinka, kiausinio baltymu aptepti arba jau iskociota tesla, arba tik pacius sausainius, ir ant virsaus uzberti riesutu ir cukraus misini. Kepti apie 15 min.

Patikekit, verta pabandyti, nerealus skonis. Kai iskepiau visa kalna, per kelias minutes nieko neliko. wink.gif

Skanaus thumbup.gif

Atsakyti
O kur būna pirkti kukurūzų miltų šuniukams? blush2.gif Didesnes parduotuves apieškojau, nu niekur nėr unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(W@idaw @ 2009 09 25, 11:57)
O kur būna pirkti kukurūzų miltų šuniukams?  blush2.gif Didesnes parduotuves apieškojau, nu niekur nėr  unsure.gif

Sveika! Nezinau ar visuose PC, bet viena karta irgi ieskojau tu kukuruzu miltu ir radau prie sveiko maisto produktu arba gal dar prie ekologisku produktu paieskok mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(W@idaw @ 2009 09 25, 11:57)
O kur būna pirkti kukurūzų miltų šuniukams?  blush2.gif Didesnes parduotuves apieškojau, nu niekur nėr  unsure.gif

maximose maciau sudeta prie ekologisku prekiu,o kitose prie kruopu ir kitu miltu mirksiukas.gif
Atsakyti