Įkraunama...
Įkraunama...

Šildymo sistemos

QUOTE(Grand @ 2010 07 16, 20:33)
Aš puikiai suprantu, kad viską galima rasti ir pigiau. Pavyzdžiui, aš žiūrėjau, kad gera 2000 l akumuliacinė talpa (su apšiltinu) ir tas pats Viadrus (25 kW) katilas išeitų apie 10 000 Lt. Dar šiek tiek litų suvalgytų pajungimas, tačiau šiuo atveju aš pateikiau firmų kainas: ir vienu, ir kitu atveju.
Papildyta:
Statybų kainos tikrai kritę, bet 1200 Lt su visa apdaila - gal jau per pigiai išeina. O dėl akumuliacinės talpos - aš gi ir rašau, kad jinai didelė - net 2 tonos. Kitas dalykas, dėl katilinės dydžio. Projektuojant namą geotermai galima pasidaryti mažesnę katilinę ir sutaupyti namo statyboms arba, žinant, kad bus KKK, daryti ja didesne. Tai reiškia, kad nemažai dalykų galima išspręsti jau projektavimo metu. O židinys, jei kalbėti apie šiltą namą (kažkas link pasyvaus) tikrai name nereikalingas, nes tik šalčio tiltelis.


nu primeskite kiek sukaups tos 2 tonas vandens.. zaodno primeskite, kiek reikes kurenti 25 Kw KK katila, kad ja prisildyti..

1200*260 (mano) = 3120000.. bet manishkis su viskuo tiek nekainavo.. dezute be vid apdailos gal 150000 trauke.. sunku jau ir prisiminti..

technines patalpos pagal apdaila labiau prilygsta dezutei negu pilnam dekuori..

projektuojant nama galima - o galima 3-4 kartus pigiau nupirkt kartotini projekta..

Kad svarbiausia projektavimas PRIESH statybas - pilnai sutinku

o namo be zidinio as neisivaizduoju - tai seimos zidinis, pagaliau gi!!

galiausiai i tai i susiveda viskas - kas stato nama sau, o kas stato namo pagal "madas"..

Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 07 16, 18:23)
Taigi skirtumas - 1462,38 Lt. Tarkim kad abi sistemas eksploatuoji apie 10 metų. Per tą laikotarpį susitaupo nemenka suma - 15 000 Lt. O  tai reiškia, kad atėjus laiku atnaujinti katilinę katilas kainuos nemokamai ir dar liks pinigų apie 8-10 metų malkų išlaidoms. Įdomu ir kol kas neaišku ar gestų, kas gestų vertinant geoterminį šildymą, bet galutinė šios sistemos eksploatacija mano galva per tų pačių 10 metų laikotarpį būtų didesnė.

Kol kas nesu 100 proc. apsisprendęs, bet manau, kad tikrai rimta kieto kuro katilinė su saulės kolektoriais apsimokėtų labiausiai. Ir kas įdomiausiai - tai turėtų būti ganėtinai komfortiška sistema, nes kurti pečiaus kiekvieną dieną tikrai nereikėtų.

Pats skaičiavimo principas yra visiškai teisingas. Aišku, negalima pateikto skaičiavimo vadinti išsamiu- per mažai variantų palyginimui, praleista visa eilė detalių. Be to, prielaidose yra kelios klaidos:

* Neverta demonizuoti grindinio šildymo. Iš esmės- tai tik plastikiniai vamzdžiai ir kelios geležėlės. Visą kitą (stiažkę, izoliacinius pasluoksnius)- įsirenginėtumėte ir prie radiatorinio šildymo.

* Katilinės išpildymai gali būti įvairūs. Pvz. minimalistiniame rūsyje m² kaina kristų ≈ dvigubai. Šildant elektra- galimas variantas iš viso be katilinės.

* Pagal anksčiau Jūsų pateiktas sąlygas (šilumos poreikis, vertikalus)- keistai neefektyvią geoterminę sistemą planuojate įsirenginėti!!! Metinį COP'ą planuojate tokį mažą, kad pagal bendrus kaštus- tiesioginis šildymas elektra atrodytų nepalyginamai patraukliau. Todėl ir gaunasi, kad gerai apšiltintam namui (kaip jau minėjote)- keistai didelės elektros sąnaudos. Toks mažas COP'as būtų mažu net oras-vanduo ŠS- tik ten įrengimo kaštai nepalyginamai mažesni, ir visi skaičiavimai verstus aukštyn kojom.

* Kodėl geoterminis be saulės kolektorių? Jei planuojant šildymą, neatsirado vietos šiai sistemai- ženklas kad kas tai netvarkoje su prielaidomis.

* Planuojate įsirenginėti душагубк'ę. Kur tuomet rekuperacinis vėdinimas? Ši sistema taipogi dengtų nemažą dalį šildymo kaštų.

Didelės problemos su eksploatacinių kaštų skaičiavimai:

* Standartiškai naudojamas koeficientas kasmetiniam kuro/energijos kainų augimui ≈ 3 %. Rekomenduojamas pokriziniam dešimtmečiui- ne mažiau 5 %. Minėtas koeficientas, kartu su tinkamai skaičiuojamu geoterminio šildymo metiniu COP'u- iš esmės pakeistų skaičiavimų rezultatus geoterminio (ar oras-vanduo ŠS) naudai.

* Nėra standartinio koeficiento vertės atstatymo kaštams (labai grubiai- remonto). Paprastai katilo (ir jo įrengimo) kaina dalijama iš katilo tarnavimo laiko (pvz. gamintojo nurodyto). Šis koeficientas taipogi gali iš esmės pakeisti skaičiavimus: neretą KKK teks žegnoti po kelerių metų eksploatacijos- kai ŠS gali nesunkiai pratempti kelis dešimtmečius.

Todėl: leiskite nesutikti su Jūsų galutinėmis išvadomis. Tokie skaičiavimai- delikatus dalykas su mase niuansų. Taip paprastai kaip pabandėt- tikrai nepavyks...
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 07 16, 22:37)
nu primeskite kiek sukaups tos 2 tonas vandens.. zaodno primeskite, kiek reikes kurenti 25 Kw KK katila, kad ja prisildyti..


galiausiai i tai i susiveda viskas - kas stato nama sau, o kas stato namo pagal "madas"..


Jei ne paslaptis, kuo pats šildote namą ir kiek tai kainuoja per šildymo sezoną?
Papildyta:
QUOTE(EVOY© @ 2010 07 17, 00:39)
Pats skaičiavimo principas yra visiškai teisingas.

Todėl: leiskite nesutikti su Jūsų galutinėmis išvadomis. Tokie skaičiavimai- delikatus dalykas su mase niuansų. Taip paprastai kaip pabandėt- tikrai nepavyks...


Būtų malonu, jei mano netikslias vietas pagrįstumėte tiksliais skaičiais. Turiu mintyje tai, kad išdėstytumėte viską taip, kaip aš. Man tikrai malonu būtų pamatyti kito žmogaus skaičiavimus, nes kaip ir sakau - mano skaičiavime gali būti klaidų.
Atsakyti
Gal kas susidūrėte ir galėtumėte padėti. Jei pagal detalų planą (kalbu apie Vilniaus miestą, o ne rajoną) numatyta, kad šildymo sistema - dujos, centralizuota arba elektra ar galiu iš sostinės valdininkų išsiprašyti, kad mano name šildymo sistema "valgys" biokurą. ES kaip ir skatina tokius dalykus, tačiau valdininkai biokurą supranta tik malkas, o jiems jos - padidintas aplinkos taršos šaltis. Kaip yra iš tiesų?
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 07 17, 08:44)
Būtų malonu, jei mano netikslias vietas pagrįstumėte tiksliais skaičiais. Turiu mintyje tai, kad išdėstytumėte viską taip, kaip aš. Man tikrai malonu būtų pamatyti kito žmogaus skaičiavimus, nes kaip ir sakau - mano skaičiavime gali būti klaidų.

SM išmokė nedėlioti iš konteksto ištrauktų skaičiukų. T.y.- neklaidinti žmonių.

Jau porą metų sėdžiu prie programėlės tokiems skaičiavimams/palyginimams. Bent porą kartų teko ją mesti ir pradėti iš naujo- nepavykdavo aprėpti viso konteksto/kriterijų. Galų gale, tai virto priedu prie pagrindinės programos. Todėl. Kai tvirtinu, kad Jūsų skaičiavimai tėra žmonių klaidinimas- tam turiu šiek tiek pagrindo ir įdirbio.

P.S. Skirtingai nei Jūsų skaičiavimų rezultatus- Jūsų pastangas vertinu tik teigiamai. Neklysta tik tie, kurie nieko nedaro.
Atsakyti
Kaip sužinoti, kokio dydžio akumuliacinę talpą rinktis, kad ji nebūtų nei per maža, nei per didelė. Tai priklauso nuo šildomo ploto ar nuo šilumos šaltinio?
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 07 17, 11:01)
Kaip sužinoti, kokio dydžio akumuliacinę talpą rinktis, kad ji nebūtų nei per maža, nei per didelė. Tai priklauso nuo šildomo ploto ar nuo šilumos šaltinio?

Skaičiuoti- tai atliktų įmonė, su kuria pradėtumėt rimčiau bendradarbiauti. Pasirinkimas (l ar m³) pirmiausiai priklauso nuo akumuliacinės talpos paskirties. Akumuliacinės paskirtys gali būti įvairiausios: suvesti kelias sistemas į vieną, išlyginti svyravimus, naudoti tik naktinį tarifą ar tik saulės energiją, perteklinę vasaros metu išgaunamą energiją akumuliuoti šildymo sezonui ir t.t. Kaip ir išpildymai: elementari talpa, baseinas, žemė ir t.t.
Atsakyti
Grand, kodel lygini tik 2 sistemas - KK ir geotermini? ir- jei esi Vilniuje, pamirsk apie KK. Kodel neimi banaliu ekleltriniu radiatoriu - juos pakabinti, isivaizduoju, uzteks ir 10 000 su kaupu. Nereik nei patalpu, nei kaminu, nei katilu. 40-50 000 jau sutaupysi. Uz juos kokia saules vejo jegaine pastatysi, kazkiek laikui begant valstybe gal kompensuos prijungimo islaidas. Ziureti reikia i prieki, teisus cia Evoy. O be to, kadangi nama silta planuoju statyti, isivaizduok, kike elektros uz 50 000 galesi nusipirkti. Rudeni pavasari rekuperacine kazkiek panes tau sildyma, kelis menesius dasildysi ir viskas.
Atsakyti
QUOTE(nikvik @ 2010 07 17, 15:38)
Grand, kodel lygini tik 2 sistemas - KK ir geotermini? ir- jei esi Vilniuje, pamirsk apie KK. Kodel neimi banaliu ekleltriniu radiatoriu -  juos pakabinti, isivaizduoju, uzteks ir 10 000 su kaupu. Nereik nei patalpu, nei kaminu, nei katilu. 40-50 000 jau sutaupysi. Uz juos kokia saules vejo jegaine pastatysi, kazkiek laikui begant valstybe gal kompensuos prijungimo islaidas. Ziureti reikia i prieki, teisus cia Evoy. O be to, kadangi nama silta planuoju statyti, isivaizduok, kike elektros uz 50 000 galesi nusipirkti. Rudeni pavasari rekuperacine kazkiek panes tau sildyma, kelis menesius dasildysi ir viskas.


Lyginu šias dvi sistemas todėl, kad viena leidžia šildytis labai pigiai (KKK), o kitą (kadangi ten nėra dujų) manau savivaldybės architektai tikrai leis. Tiesa, prašydamas projektavimo sąlygų savado aš nurodysiu, kad žadu šildytis ne malkomis, o biokuro. Toks dalykas dabar labai skatinamas visoje ES. Jei toks planas neišdegs, teks rinktis geoterminį. O šildytis elektra gali tik visai pinigų neskaičiuojantis žmogus.
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 07 18, 20:34)
O šildytis elektra gali tik visai pinigų neskaičiuojantis žmogus.

As tai sakyciau priesingai. Elektra sildytis gali tik labai skaiciuojantis pinigus. Labai netolimos ateities iprastas namas ir tures buti toks siltas kad net elektra sildytis butu pigu. Isirengti elektrini sildyma kainuoja nuo mazdaug 2000Lt. Jei namas mazo energetinio poreikio tai islaikymas nebus brangus, o ateity irengus saules ir vejo elektra isviso nemokamas.
Atsakyti
ka reishkia nemokamas sildymas? kai nemoki uz elektra? ir uz dujas? bet tam reikia padaryti investicijas, kurias yra mokamas - palukanos uz kredita.. ir moketi tektu daugiau negu reiktu uz tas dujas ir elektra.. ir kas menesi o ne tik per sildymo sezona..
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 07 18, 20:34)
Lyginu šias dvi sistemas todėl, kad viena leidžia šildytis labai pigiai (KKK), o kitą (kadangi ten nėra dujų) manau savivaldybės architektai tikrai leis. Tiesa, prašydamas projektavimo sąlygų savado aš nurodysiu, kad žadu šildytis ne malkomis, o biokuro. Toks dalykas dabar labai skatinamas visoje ES. Jei toks planas neišdegs, teks rinktis geoterminį. O šildytis elektra gali tik visai pinigų neskaičiuojantis žmogus.

Nežinau- nuo kada šildytis malkomis pasidarė besąlygiškai labai pigu? Visada vertėtų patikslinti: žiūrint su kuo lyginant. Gal pabandykite paskaičiuoti iš naujo. Visi skaičiukai ir prielaidos Jūsų- pagal juos ir paskaičiuokime:

KK naudojanti šildymo sistema standartiškai apšiltintam namui Jums temps iki 60.000 Lt (nesigilinant ar nepavyktų prasisukti pigiau). Čia grubiai su radiatoriais ir per 30 metų bent porą kartų keičiamu KKK.
Per 30 metų Jūsų „labai pigios“ malkos pakratys kišenę 92.000 Lt. Nesismulkinant dėl elektros sąnaudų- tačiau nepamirštant neišvengiamo kasmetinio kuro kainų augimo.
Summa Sumarum: per 30 metų šildymas malkomis visumoje kainuos apie 152.000 Lt. Čia ne mano skaičius- tokias davėte sąlygas skaičiavimams...

Standartiškai apšiltintą namą „dašiltinti“ iki Pasyvaus termoso- papildomai reikėtų maksimum 100 m3 polistirolo. Tiek to- 10.000 Lt.
Šildymo elektra įranga su sumontavimu: tiek to- 10.000 Lt.
Per 30 metų elektra šildymui prisuktų apie 75.000 Lt. Čia su elektros kainų augimo koeficientu.
Summa Sumarum: per 30 metų Pasyvaus namo šildymas elektra visumoje kainuotų apie 95.000 Lt.

Skirtumas: 57.000 Lt. Suma kiek tai primena saulės kolektorių ir jėgainės kainą- ir kai tik skirstomieji tinklai bus priversti... Tiesa: yra dar vienas įdomus momentas. Investavus į saulės „išnaudojimą“ tuos 57.000 Lt- per 30 metų nebetektų pakloti apie 75.000 Lt už šildymą elektrą.

Paantrinsiu Dario: šildytis elektra gali tik labai gerai skaičiuojantys. Tai šildymo sistema su labiausiai rožinėmis perspektyvomis.
Atsakyti