Įkraunama...
Įkraunama...

Šildymo sistemos

QUOTE(Grand @ 2010 07 19, 21:47)
Aš matau bendrą vaizdą ir kalbu apie tai, kad mano pasirinktas namas yra jau konstrukciškai ganėtinai pasyvus (nėra balkonų, maži langai, mažas išorinių sienų plotas, gera orientacija pasaulio šalių atžvilgiu ir t.t.), o be to aš jį dar  ir labiau žadu apšiltinti nei standartą. Tačiau mane domina ne pasyvaus namo privalumai ar trūkumai, o šildymo sistema: kokią rinktis - geoterminį, KKK ar elektrą, kaip jie atiduos šilumą - į grindis, radiatorius ar maišyta sistema ir t.t. Šiuo atveju būtų geriau, kad kalbėtumėte į temą ir be įžeidimų.

Jei savo nuomonę apie Pasyvų namą pasilaikytumėte sau- viskas būtų į temą ir be įžeidimų. Kai vietoje to kad klausti- viešai skelbiate visokias keistenybes... Jūsų teisė tikėtis, kad tai liks be atsako. Tačiau tikrai ne mano pareiga. Ypač, kai deklaruojamas vos ne Pasyvaus namo standartus atitinkantis šiltinimas- ir kartu kalbama apie KKK (GKK tai neliečia). Ar gali būti keistesnė simbiozė, jei esate ne miško savininkas, o malkų pirkėjas?

Jei ramiai. Nėra tokių skaičiavimų kurie įrodytų: egzistuoja ekonomine logika grįsta alternatyva Pasyviam namui, jei skaičiuojama 30 metų eksploatacija. Pabrėšiu: NEEGZISTUOJA, jei nekreipti dėmesio į kelis senomis kainomis grįstus, ir kuro/energijos kainų augimą ignoruojančius skaičiavimus. Išpildymai gali būti įvairūs- nebūtinai vien tik Pasyvus namas. Tačiau kryptis į energijos poreikio mažinimą- šiandieniniam besistatančiam turėtų tapti aksioma/dogma.

Kaip vyras visai suprantu, kodėl stebitės (ir dar įsižeidžiate) kai Jums pirštu bado į akivaizdų prieštaravimą. Deklaruojate savo planuojamo statyti namo šiltinimą iki netoli Pasyvaus namo reikalavimų. Būtų visiškai logiška, jei žengtumėt paskutinį mažą žingsnelį iki galo- nebereikėtų aiškintis dėl katilinių, geoterminio ar KKK- o kišenėje išsaugotumėte nemažą sumą. Kaip laidoti savo pinigus, savaime suprantama- tik Jūsų reikalas. Aišku, kol savo pasirinkimo viešai nepristatote sektinu pvz.

Gana akivaizdu, kad sukūrėte temą ne tam, kad prisirankiotumėt patarimų savo namo statyboms. Teieškote pritarimo savo pasakomis grįstiems išankstiniams nusistatymams. Kitaip tema tema būtų užvadinta ne „Šildymo sistema namui“ (kaip pareiškimas, kad visais kitais statybų klausymais neturite jokių neaiškumų)- o „Kaip pigiai pasistatyti kokybišką namą, kurio eksploataciniai kaštai ateityje nesuvalgytų šeimos biudžeto“. Pražiopsojau šį niuansą, ko pasekoje nepasinaudojau R.Rolano patarimu: „Jokie išvedžiojimai negali parodyti žmogui kelio, kurio jis nenori matyti“.

P.S. Nedidelė kompensacija už kas buvo ne taip.

Sėkmės!
Atsakyti
Gerbiamieji nesipykit.

Kad Grand iesko pritarimo savo sprendimui tai pastebeta, bet nereikia jo kaltinti yra kaip yra. Tik kad vienas dalykas Grand turi apsispresti ko ieskai - ar ieskai pigiausio sildymo saltinio su investicija - darbu, ar ieskai brangesnio sildymo saltinio - daugiau komforto.
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 07 20, 16:09)
Gerbiamieji nesipykit.

Kad Grand iesko pritarimo savo sprendimui tai pastebeta, bet nereikia jo kaltinti yra kaip yra. Tik kad vienas dalykas Grand turi apsispresti ko ieskai - ar ieskai pigiausio sildymo saltinio su investicija - darbu, ar ieskai brangesnio sildymo saltinio - daugiau komforto.


Vat čia labai tiksliai pasakyta. Kitą savaitę einu į savivaldyne prašyti projektavimo sąlygų sąvado. Po gero mėnesio kai gausiu (čia tikriausiai bus rugpjūčio pabaiga arba rugsėjo pradžia) bus aišku ar leido man šildyti namą biokuro, ar ne. Jei leido greičiausiai, kad rinksiuosi kieto kuro katilą ir gerai išdžiovintas malkas arba granulių briketus/granules. Problema tik kur malkas sandėliuoti, nes briketus granules galima sandėliuke ar bent jau garaže. Malkoms reikia daryti malkinę, o šešoų arų apkrauti dar keliais papildomais statiniais nesinori. Štai kur visa dilema. Kita vertus, aš puikiai suprantu, kad geoterma komfortiškiau, tačiau tiek pati sistema brangsnė, tiek eksploatacija. Visgi, jei neleis biokuro, tai teks pasirinkti geotermą.
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 07 19, 22:25)
kokiame gylije, koks diametras, koks trasos ilgis, is ko sudeta? smile.gif o tai man reikia drenaza kasti kokiu 30m, tai galeciau biski labiau isigylintis ir pakloti ir toki vamzdi po drenazu..
Siaip cia ne apie tai tema, bet trumpai pakonkretinsiu.
Vamzdis 110mm kanaleikos plastikinis su tarpikliais. Uzbegdamas uz akiu pasakysiu: storesnis yra blogai, nes turio ir pavirsiaus ploto santykis isauga beveik eksponentiniu desniu ir krinta efektyvumas. Ilgis 33m po zeme. Siaip pgl bandymus nepakenktu mazdaug tarp 40-50m. Tada net su dideliu srautu greiciausiai net nesumazetu efektyvumas ir iseinancio oro temp. prie mazo srauto dar labiau skirtusi nuo paduodamo.
Gylio reikia kad butu zemiau isalo zonos, apie 1.5m. Mano atveju isvedziota mazdaug metro gylyje po garazu ir techninem patalpom. Ten niekada nepasieks isalas ir temperatura idealiai stabili isliks visus metus.

Papildyta:
QUOTE(Grand @ 2010 07 19, 21:47)
... O būtent pirktinės, kurios į darbą kinko vėją, saulę, žemę ar orą kainuoja brangiai ir COP jų ne per didžiausias. Aišku susidėjus viską sistema gal ir labai efektyvi taptų, bet tokios sistemos kaina lengvai ir 80 000 - 100 000 Lt pasiektų. O tai jau labai labai brangu.
Kaip galima kalbeti apie COP jei saule, vejas ir zeme ekspluotojant sanaudos tik tiek kiek prisuka ventiliatoriukas elektros visa kita nemokamai. Ispleciant ir didinant daugumos sistemu galia visos sistemos keist nereikia. Pigu isplesti.
Kaina. Jokiu 100 000Lt namu ukiui skirtos sistemos nekainuoja, nebent tinklam pardavinet sugalvotumet. Netgi sakyciau neperzengia geoterminio irengimo kainu. Minimaliai tik sildymui saule ir vejas kainuoja tarp 12 000-15 000Lt su darbu siltam namui apie 120kv.m sildomo ploto. Veliau galima plestis kai sistema dar labiau atpigs ir atsisakyti buityje naudojamos elektros tiekejo - VST ar RST. Saules moduliai vien nuo sio pavasario atpigo 1.5 karto. Inverteriai kainave po 1000Lt dabar po 300Lt kinietisku privezta.
Saules kolektoriu plokscia padaryt paciam kainuoja 400-450Lt. Parduotuvej dabar tokios galios nuo 900Lt; pernai apie 2000Lt kainavo. Tai tik pavyzdeliai atskiri, bet manau tendencija daugiau nei aiski.
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2010 07 20, 20:58)

Papildyta:
Kaip galima kalbeti apie COP jei saule, vejas ir zeme ekspluotojant sanaudos tik tiek kiek prisuka ventiliatoriukas elektros visa kita nemokamai.

Saules kolektoriu plokscia padaryt paciam kainuoja 400-450Lt. Parduotuvej dabar tokios galios nuo 900Lt; pernai apie 2000Lt kainavo. Tai tik pavyzdeliai atskiri, bet manau tendencija daugiau nei aiski.


Arba aš kažko nesuprantu, arba kažkas čia negerai. Jei viskas būtų taip kaip sakote, tai ir VST ir RST bankrutuotų, nes visi viską gamintųsi už kapeikas. Aš manau, kad taip negali būti.
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 07 20, 21:08)
Arba aš kažko nesuprantu, arba kažkas čia negerai. Jei viskas būtų taip kaip sakote, tai ir VST ir RST bankrutuotų, nes visi viską gamintųsi už kapeikas. Aš manau, kad taip negali būti.
Rasydamas norejau sudelioti nuorodas i tas minetas kainas, bet paskui pagalvojau kad reklama tikrai neuzsiiminesiu, cia ne vieta reklamai. O ar jus tikite tai cia tik jusu reikalas. Kolkas turit laiko, jei pasidomesit placiau visomis galimybemis jusu namui tai tikimybe kad iskarto pataikysit dar projektavimo stadijoje stipriai isaugs, o ir gailetis paskui nereikes. Pastaruosius 4m tenka tiesiogiai susidurti su ivairiom sildymo sistemom, medziagom, gamintojais, prekeiviais. Kur link viskas juda jau buvo pernai aisku. Klausimas tik kiek uztruks kol tai paaiskes masems. O eiliniam konservatyviam lietuviui deja dazniausia "dasunta" paveluotai. Cia jums netaikau, neskubekit isizeisti, kalbu apskritai.
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2010 07 20, 21:19)
Rasydamas norejau sudelioti nuorodas i tas minetas kainas, bet paskui pagalvojau kad reklama tikrai neuzsiiminesiu, cia ne vieta reklamai. O ar jus tikite tai cia tik jusu reikalas. Kolkas turit laiko, jei pasidomesit placiau visomis galimybemis jusu namui tai tikimybe kad iskarto pataikysit dar projektavimo stadijoje stipriai isaugs, o ir gailetis paskui nereikes. Pastaruosius 4m tenka  tiesiogiai susidurti su ivairiom sildymo sistemom, medziagom, gamintojais, prekeiviais. Kur link viskas juda jau buvo pernai aisku. Klausimas tik kiek uztruks kol tai paaiskes masems. O eiliniam konservatyviam lietuviui deja dazniausia "dasunta" paveluotai. Cia jums netaikau, neskubekit isizeisti, kalbu apskritai.


Tikrai nepykstu ir linkai būtų labai sveikintini. Jei ne sunku, įmeskit. Ačiū
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2010 07 20, 20:58)
Siaip cia ne apie tai tema, bet trumpai pakonkretinsiu.
Vamzdis 110mm kanaleikos plastikinis su tarpikliais. Uzbegdamas uz akiu pasakysiu: storesnis yra blogai, nes turio ir pavirsiaus ploto santykis isauga beveik eksponentiniu desniu ir krinta efektyvumas. Ilgis 33m po zeme. Siaip pgl bandymus nepakenktu mazdaug tarp 40-50m.

A kaip ponas dezinfekuos ta ortaki?Jame tikriausiai bus dregna nuo kondensato ir ziedadulkiu/dulkiu visokiu pritraukta-jauciu,kaip jau raugu paduoda... ax.gif blink.gif
O tuos linkus meskit drasiai-uzskaitysim kaip ekologijos propagavima drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Carbon: 20 liepos 2010 - 21:40
Reikia protingo patarimo: jei namą kurenti malkomis, kur jas sandėliuoti. Sklypas juk mano mažas (tik 6 arai arba 20x30 m). Ar protinga mintis pirkti/atsivežti tikrai sausų malkų ir jas sandėliuoti sandėliuke, t.y. namo vidinėje patalpoje. Ar tai visiška nesąmonė ir malkos turi būti laikomos tik lauke. Pjuvenų briketus tai tikrai reikėtų sandėliuoti tik sausoje patalpoje, t.y. sandėliuke. Beje, kiek grubiai šiek tiek šiltesniam nei vidurkis 160 kv. šildomo ploto namui gali reikėtų pjuvenų briketų tonų/europalečių per metus?
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 07 21, 15:57)
Reikia protingo patarimo: jei namą kurenti malkomis, kur jas sandėliuoti. Sklypas juk mano mažas (tik 6 arai arba 20x30 m). Ar protinga mintis pirkti/atsivežti tikrai sausų malkų ir jas sandėliuoti sandėliuke, t.y. namo vidinėje patalpoje. Ar tai visiška nesąmonė ir malkos turi  būti laikomos tik lauke. Pjuvenų briketus tai tikrai reikėtų sandėliuoti tik sausoje patalpoje, t.y. sandėliuke. Beje, kiek grubiai šiek tiek šiltesniam nei vidurkis 160 kv. šildomo ploto namui gali reikėtų pjuvenų briketų tonų/europalečių per metus?


malku turetu uztekti ~15m3 cia jei namas siltas. cia jau suskaldytu todel atsimatuok toki turi sandeliuke ir daugiank is 3, taigi reiketu ~50m3 sandeliuko malku sandeliavimui+vietos apsisukti ar tas pacias malkas paskaldyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vyckaju: 21 liepos 2010 - 15:41
QUOTE(Vyckaju @ 2010 07 21, 16:40)
malku turetu uztekti ~15m3 cia jei namas siltas. cia jau suskaldytu todel atsimatuok toki turi sandeliuke ir daugiank is 3, taigi reiketu ~50m3 sandeliuko malku sandeliavimui+vietos apsisukti ar tas pacias malkas paskaldyti.


Tarkim kad patalpos aukštis standartinis, t.y. 2,8 m. Koks tokiu atveju turi būti grindų plotas arba patalpos plotas? Jei nesunku.
Atsakyti
QUOTE(Grand @ 2010 07 21, 17:04)
Tarkim kad patalpos aukštis standartinis, t.y. 2,8 m. Koks tokiu atveju turi būti grindų plotas arba patalpos plotas? Jei nesunku.


2,8mx18m2= apie 50m3 jei taip kad duris uzdarei ir po to po truputi atidarai kad neisbyretu
2,8mx21m2= apie 60m3 - kad drasiau durys atsidarytu
Atsakyti