Įkraunama...
Įkraunama...

Vestuvių tradicijos

rūtų vainikėlio temos pratęsimui smile.gif

Kaip manote, ar verta laikytis tradicijų, kurios pagal prasmę neatitinka tikrovės? Pvz. rūtų vainikėlis+neskaisti nuotaka, arba išlydėjimas iš tėvų namų, kai ten jau seniai negyvenama? Manau tokių pavyzdžių ir daugiau būtų g.gif
Ką jums reiškia tradicijos? Ar gilinatės į jų reikšmę?
Ką manote apie lietuviškas ir užsienio tradicijas, ar dera jos tarpusavyje?

Manau gana plati ir aktuali tema diskusijoms smile.gif Tikiuosi įdomių nuomonių ir idėjų ax.gif
Atsakyti
Nejau neįdomi tema? unsure.gif
Man tai ji labai aktuali, nes su MB nelabai sutariam dėl tradicijų blush2.gif Pasakiau kad rūtų nesegėsiu, išlydėjimų nenoriu, keliaraiščio irgi. Tada jis sako - tai juk paprastas balius bus o ne vestuvės jei be jokių tradicijų doh.gif
Kokios jūsų nuomonės? 4u.gif
Atsakyti
Aš esu tik už aktualias tradicijas. Žinoma gražu visi tie rūtų vainikėliai ir kai tėvas prie altoriaus veda, bet nereikia vaikytis visko, kas gražu. Skaičiau delfio straipsnį apie lietuvišką vestuvių tradiciją, tai ji iš tiesų labai graži ir mums artima.

Kadangi su MB iki vestuvių negyvename, tai bus išlydėjimas iš jaunosios namų. Rūtų vainikėlio suprantama nebus ir spynos ant tilto nekabinsime, vistiek paskui jas nuima. Gal sugalvosime ką nors kitą.
Atsakyti
zmones atsirenka ko jie patys nori smile.gif musu atveju islydetuves is teveliu namu bus,man ne kiek tas islydetuviu procesas svarbus ir jo ta visa reiksme,man svarbu tevu palaiminimas ir kad kita karta kai jau izengsiu i ju namus nebebusiu jau su ju pavarde. Del rutu vainikelio dar istikro nemasciau,nekeliu tam daug sureiksminimo,jei va su rutu vainikeliu keliautu nescia arba jau vaikeli turinti,tai man keistai atrodytu schmoll.gif o stai man visi tie pirslio korimai,vaiku vystimai,malku skaldymai yra nesamoniu nesamone doh.gif bet cia tik mano poziuris,kitiems jis gali pasirodyti kvailas,todel ir sakau,kad kiekvienas renkasi pagal save mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš irgi manau, kad kiekviena konkreti pora turėtų atsirinkti, kas jai tinka ir patinka. Pritariu, jog nekaip atrodo nėščia jaunoji su rūtų vainikėliu, ar seniai nebe pas tėvus gyvenanti nuotaka vestuvių dieną išlydima iš jų namų smile.gif
Tačiau bent kažkokių tradicijų reikėtų laikytis, nes kitaip, kaip kažkas jau rašė, bus eilinis balius, o ne vestuvės g.gif
Atsakyti
O kokios jūsų manymu lietuviškos tradicijos yra tinkamos šiuolaikinėms vestuvėms?
pas mus bus piršliai (liudininkai), poros, vestuviniai žaidimai. Ką čia dar sugalvojus g.gif
Atsakyti
Gerą temą užvedei smile.gif

Na mano manymu, tradicijos yra aktualios kai jos turi priežastį, o ne daromas cirkas. Ir kai žinoma tradicijos prasmė.

Dabar svarstau ar yra parašyta tikrai rimtų straipsnių, ar kokių knygų skirtų plačiai visuomenei apie vestuvių tradicijų reikšmes, paskirtį, etiketą vestuvėse ir taip toliau...

Savo vestuvėse apskritai bandau išvengti tradicijų lietuviškų ir atėjusių. Noriu tiesiog elegantiškos gražios šventės gražioje aplinkoje su brangiais žmonėmis. Tiesa iš vienos draugės gavau priekaištą, kad svečiai važiuoja į vestuves tikėdamiesi vestuvinių tradicijų ir žaidimų, o ne tik pavakarieniaut, nes tik taip neapsimoka blink.gif Na aš tikiuosi, kad jie važiuoja norėdami pasveikinti naujo gyvenimo pradžią ir ją švęsti kartu. Nenoriu nei iš savęs nei iš savo brangiausio daryti klouno vien tam kad svečiam būtų linksmiau. Tam skirta muzika ir gera kompanija smile.gif

Atsakyti
Dekui 4u.gif
aš tai irgi manau kad jei svečiai nuoširdūs ir ne kažkokio spektaklio tikisi tai ir šventė smagi turėtų būt. O jei svečiai zanūdos tai nei tradicijos, nei pokštai nei geriausias vakaro vedėjas nepadės..
o apie tradicijas ir jų reikšmes išties labai mažai informacijos. įdomu būtų sužinoti daugiau, tada galima būtų atsirinkti kas tinka ir kas ne ax.gif
Atsakyti
Teisingai sakai smile.gif
Hm žinau kad tik tautosakinių visokių yra rinkinių apie šventes nuo laidotuvių iki vestuvių, bet ar ko populiaresnio yra, dabar kažkaip nesu mačius... Ieškojau straipsnių internete, bet nieko konkretesnio apart jau cituoto straipsnio delfyje neradau... Ir išvis susidaro nuomonė, kad toli gražu ne visi vestuvių planuotojai gaudosi tuose papročiuose. g.gif Ir šiaip įvairiose tradicijose.

Dar žinau kad kažkada rudenį per laidą "Šeštadienio Rytas" BTV buvo geras interviu, kur pasakojo apie rūtas, keliaraiščius ir apie tai kad paleisti balandžiai po to neranda namų...
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2008 04 16, 22:49)
Teisingai sakai smile.gif
Hm žinau kad tik tautosakinių visokių yra rinkinių apie šventes nuo laidotuvių iki vestuvių, bet ar ko populiaresnio yra, dabar kažkaip nesu mačius... Ieškojau straipsnių internete, bet nieko konkretesnio apart jau cituoto straipsnio delfyje neradau... Ir išvis susidaro nuomonė, kad toli gražu ne visi vestuvių planuotojai gaudosi tuose papročiuose.  g.gif Ir šiaip įvairiose tradicijose.

Dar žinau kad kažkada rudenį per laidą "Šeštadienio Rytas" BTV buvo geras interviu, kur pasakojo apie rūtas, keliaraiščius ir apie tai kad paleisti balandžiai po to neranda namų...



Mums apie balandžius per paskaitas bažnyčioje pasakojo, kad tie vargšeliai į varpinę įskrenda ar į kokį kampą bažnyčioje ir numiršta ten. Žmonėms gražu, o paukštelis gyvulėlis kamuojamas. Velniop tokią tradiciją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Samira: 17 balandžio 2008 - 09:08
QUOTE(Samira @ 2008 04 17, 09:07)
Mums apie balandžius per paskaitas bažnyčioje pasakojo, kad tie vargšeliai į varpinę įskrenda ar į kokį kampą bažnyčioje ir numiršta ten. Žmonėms gražu, o paukštelis gyvulėlis kamuojamas. Velniop tokią tradiciją.


Ai tai gerai kad aiškina per paskaitas tokius dalykus smile.gif
Atsakyti
aš tai norėčiau išėjus iš bažnyčios daug raudonų širdutės formos balionų į dangų paleist ax.gif bet kaip juos heliu pripildyt tai nežinau unsure.gif
na kokių daugiau vestuvių tradicijų žinote? ar patikit savo vestuves organizuot piršliam? Mūsų piršliai labai užimti žmonės tai aš pati bandau ir scenarijų sudaryt. Tik va ką daugiau sugalvot nežinau blush2.gif
Atsakyti