Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vestuvių tradicijos
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Vestuvės
Pages: 1, 2, 3
maidala
rūtų vainikėlio temos pratęsimui smile.gif

Kaip manote, ar verta laikytis tradicijų, kurios pagal prasmę neatitinka tikrovės? Pvz. rūtų vainikėlis+neskaisti nuotaka, arba išlydėjimas iš tėvų namų, kai ten jau seniai negyvenama? Manau tokių pavyzdžių ir daugiau būtų g.gif
Ką jums reiškia tradicijos? Ar gilinatės į jų reikšmę?
Ką manote apie lietuviškas ir užsienio tradicijas, ar dera jos tarpusavyje?

Manau gana plati ir aktuali tema diskusijoms smile.gif Tikiuosi įdomių nuomonių ir idėjų ax.gif
maidala
Nejau neįdomi tema? unsure.gif
Man tai ji labai aktuali, nes su MB nelabai sutariam dėl tradicijų blush2.gif Pasakiau kad rūtų nesegėsiu, išlydėjimų nenoriu, keliaraiščio irgi. Tada jis sako - tai juk paprastas balius bus o ne vestuvės jei be jokių tradicijų doh.gif
Kokios jūsų nuomonės? 4u.gif
Samira
Aš esu tik už aktualias tradicijas. Žinoma gražu visi tie rūtų vainikėliai ir kai tėvas prie altoriaus veda, bet nereikia vaikytis visko, kas gražu. Skaičiau delfio straipsnį apie lietuvišką vestuvių tradiciją, tai ji iš tiesų labai graži ir mums artima.

Kadangi su MB iki vestuvių negyvename, tai bus išlydėjimas iš jaunosios namų. Rūtų vainikėlio suprantama nebus ir spynos ant tilto nekabinsime, vistiek paskui jas nuima. Gal sugalvosime ką nors kitą.
spanieliuke
zmones atsirenka ko jie patys nori smile.gif musu atveju islydetuves is teveliu namu bus,man ne kiek tas islydetuviu procesas svarbus ir jo ta visa reiksme,man svarbu tevu palaiminimas ir kad kita karta kai jau izengsiu i ju namus nebebusiu jau su ju pavarde. Del rutu vainikelio dar istikro nemasciau,nekeliu tam daug sureiksminimo,jei va su rutu vainikeliu keliautu nescia arba jau vaikeli turinti,tai man keistai atrodytu schmoll.gif o stai man visi tie pirslio korimai,vaiku vystimai,malku skaldymai yra nesamoniu nesamone doh.gif bet cia tik mano poziuris,kitiems jis gali pasirodyti kvailas,todel ir sakau,kad kiekvienas renkasi pagal save mirksiukas.gif
*Saulute*
Aš irgi manau, kad kiekviena konkreti pora turėtų atsirinkti, kas jai tinka ir patinka. Pritariu, jog nekaip atrodo nėščia jaunoji su rūtų vainikėliu, ar seniai nebe pas tėvus gyvenanti nuotaka vestuvių dieną išlydima iš jų namų smile.gif
Tačiau bent kažkokių tradicijų reikėtų laikytis, nes kitaip, kaip kažkas jau rašė, bus eilinis balius, o ne vestuvės g.gif
maidala
O kokios jūsų manymu lietuviškos tradicijos yra tinkamos šiuolaikinėms vestuvėms?
pas mus bus piršliai (liudininkai), poros, vestuviniai žaidimai. Ką čia dar sugalvojus g.gif
srauni_upe
Gerą temą užvedei smile.gif

Na mano manymu, tradicijos yra aktualios kai jos turi priežastį, o ne daromas cirkas. Ir kai žinoma tradicijos prasmė.

Dabar svarstau ar yra parašyta tikrai rimtų straipsnių, ar kokių knygų skirtų plačiai visuomenei apie vestuvių tradicijų reikšmes, paskirtį, etiketą vestuvėse ir taip toliau...

Savo vestuvėse apskritai bandau išvengti tradicijų lietuviškų ir atėjusių. Noriu tiesiog elegantiškos gražios šventės gražioje aplinkoje su brangiais žmonėmis. Tiesa iš vienos draugės gavau priekaištą, kad svečiai važiuoja į vestuves tikėdamiesi vestuvinių tradicijų ir žaidimų, o ne tik pavakarieniaut, nes tik taip neapsimoka blink.gif Na aš tikiuosi, kad jie važiuoja norėdami pasveikinti naujo gyvenimo pradžią ir ją švęsti kartu. Nenoriu nei iš savęs nei iš savo brangiausio daryti klouno vien tam kad svečiam būtų linksmiau. Tam skirta muzika ir gera kompanija smile.gif

maidala
Dekui 4u.gif
aš tai irgi manau kad jei svečiai nuoširdūs ir ne kažkokio spektaklio tikisi tai ir šventė smagi turėtų būt. O jei svečiai zanūdos tai nei tradicijos, nei pokštai nei geriausias vakaro vedėjas nepadės..
o apie tradicijas ir jų reikšmes išties labai mažai informacijos. įdomu būtų sužinoti daugiau, tada galima būtų atsirinkti kas tinka ir kas ne ax.gif
srauni_upe
Teisingai sakai smile.gif
Hm žinau kad tik tautosakinių visokių yra rinkinių apie šventes nuo laidotuvių iki vestuvių, bet ar ko populiaresnio yra, dabar kažkaip nesu mačius... Ieškojau straipsnių internete, bet nieko konkretesnio apart jau cituoto straipsnio delfyje neradau... Ir išvis susidaro nuomonė, kad toli gražu ne visi vestuvių planuotojai gaudosi tuose papročiuose. g.gif Ir šiaip įvairiose tradicijose.

Dar žinau kad kažkada rudenį per laidą "Šeštadienio Rytas" BTV buvo geras interviu, kur pasakojo apie rūtas, keliaraiščius ir apie tai kad paleisti balandžiai po to neranda namų...
Samira
QUOTE(srauni_upe @ 2008 04 16, 22:49)
Teisingai sakai smile.gif
Hm žinau kad tik tautosakinių visokių yra rinkinių apie šventes nuo laidotuvių iki vestuvių, bet ar ko populiaresnio yra, dabar kažkaip nesu mačius... Ieškojau straipsnių internete, bet nieko konkretesnio apart jau cituoto straipsnio delfyje neradau... Ir išvis susidaro nuomonė, kad toli gražu ne visi vestuvių planuotojai gaudosi tuose papročiuose.  g.gif Ir šiaip įvairiose tradicijose.

Dar žinau kad kažkada rudenį per laidą "Šeštadienio Rytas" BTV buvo geras interviu, kur pasakojo apie rūtas, keliaraiščius ir apie tai kad paleisti balandžiai po to neranda namų...
*

Mums apie balandžius per paskaitas bažnyčioje pasakojo, kad tie vargšeliai į varpinę įskrenda ar į kokį kampą bažnyčioje ir numiršta ten. Žmonėms gražu, o paukštelis gyvulėlis kamuojamas. Velniop tokią tradiciją.
srauni_upe
QUOTE(Samira @ 2008 04 17, 09:07)
Mums apie balandžius per paskaitas bažnyčioje pasakojo, kad tie vargšeliai į varpinę įskrenda ar į kokį kampą bažnyčioje ir numiršta ten. Žmonėms gražu, o paukštelis gyvulėlis kamuojamas. Velniop tokią tradiciją.
*

Ai tai gerai kad aiškina per paskaitas tokius dalykus smile.gif
maidala
aš tai norėčiau išėjus iš bažnyčios daug raudonų širdutės formos balionų į dangų paleist ax.gif bet kaip juos heliu pripildyt tai nežinau unsure.gif
na kokių daugiau vestuvių tradicijų žinote? ar patikit savo vestuves organizuot piršliam? Mūsų piršliai labai užimti žmonės tai aš pati bandau ir scenarijų sudaryt. Tik va ką daugiau sugalvot nežinau blush2.gif
aridax
QUOTE(maidala @ 2008 04 17, 15:32)
aš tai norėčiau išėjus iš bažnyčios daug raudonų širdutės formos balionų į dangų paleist  ax.gif bet kaip juos heliu pripildyt tai nežinau unsure.gif
na kokių daugiau vestuvių tradicijų žinote? ar patikit savo vestuves organizuot piršliam? Mūsų piršliai labai užimti žmonės tai aš pati bandau ir scenarijų sudaryt. Tik va ką daugiau sugalvot nežinau blush2.gif
*

Na, as tai noriu idomios ir grazios sventes, kazko originalaus, ir tuo paciu mielo ir jaukaus... Nepatinka tie visi tradiciniai dalykai kaip vaiko vystymas, malku kapojimas, rutu vainikas ar pirslio korimas schmoll.gif visa tai daroma ne del to, kad ka nors asmeniskai reikstu tiem zmonem, o todel, kad taip iprasta, todel, kad taip "reikia" schmoll.gif fu... lygiai taip paciai nepatinka ir visi "naujadarai" - balandziai, ziedlapiai ir t.t. ir pan. Kazkaip manau imanoma rasti kita varianta. Dar ziauriai nekenciu dvieju pagrindiniu lietuvisku vestuviu akcentu - alkoholio ir nuolatinio graudenimo, snarpsciojimo ir potvynio asaromis doh.gif
Mano isivaizduojamas dalykas tikiuosi ir bus per mano vestuves- pulkelis ir liudininkai susirinks mano namuose, kol as apsirengsiu, papuos masinas, paskui vaziuosim i CM ir i baznycia, po jos - kazkur i gamta pasivaiksciot, pasifotografuot, uzkast... net nezinau ar bus kokiu zaidimu, nes liudininkai nenusiteike kazka organizuot, o as ir nereikalauju. Jei pritruks kazkokio veiksmo, vietoj sugalvosim ax.gif
o vakare balius vyks su vakaro vedejais, netradiciniais. Jau kalbejom su jais, kad bus ivairiu atrakciju, be kazkokiu, mano nuomone - idiotisku stalo komendantu ir pan. Net muzikantu nebus biggrin.gif tie vedejai leis CD. Man to uzteks smile.gif nezinau, ko tikesis sveciai, ir gal liks nusivyle, bet man paciai jei viskas vyks pagal plana tai bus liuks - keliu tradiciju ir netradiciju suderinimas tongue.gif as pati noreciau dalyvaut idomiose vestuvese, o ne matyt simta kartu regetus "atrakcionus" schmoll.gif
As uz tradicijas visom keturiom tada, kai jos JAUCIAMOS, SUPRANTAMOS, o ne bet kaip sabloniskai atkartojamos rolleyes.gif
Papildyta:
Beje, turiu patarima norincioms originaliu vestuviu ax.gif isnarsykit visa informacija apie seniausius vestuviu paprocius. Tikrai yra tautosakiniu knygu ivairiu, ir is interneto galima ka rast... buvo skirtingi paprociai dzuku, aukstaiciu, zemaiciu ir suvalkieciu. Pasidomekit, ir issirinkit jums tinkancius elementus mirksiukas.gif pacius seniausius... pamatysit, kokia liuks svente gausis smile.gif
as kazkada organizavau Joniniu sventima pagal daugeli ju tradiciju. ir sukvieciau jaunima biggrin.gif patikekit, buvo nereali svente, su uzduotim, vainikais, lauzu ir paparcio ziedo ieskojimu (kai kas ir rado ji). Atrodytu, atgyvena, o istraukus i dienos sviesa - super thumbup.gif
maidala
Aridax, o gal turi internetinių puslapių su senais vestuvių papročiais išsisaugojus? Aš perkračiau vestuves.lt, bet nieko labai originalaus neradau. Ten daugiau rašoma apie šiuolaikines vestuves, kas ir taip jau matyta..
aridax
QUOTE(maidala @ 2008 04 17, 16:25)
Aridax, o gal turi internetinių puslapių su senais vestuvių papročiais išsisaugojus? Aš perkračiau vestuves.lt, bet nieko labai originalaus neradau. Ten daugiau rašoma apie šiuolaikines vestuves, kas ir taip jau matyta..
*

mmm, tuoj pasiziuresiu ax.gif bet jei ka, prisiruosk ir nulek i biblioteka, paprasysi, ir moteriskes Tau tokiu knygiukiu pririnks... mirksiukas.gif
aridax
niu va ka dabar "ant greicio" radau intere ax.gif
http://www.santuoka.lt/index.php?option=co...&Itemid=150
cia knygu saraso nurodymas apie dzuku paprocius http://www.alytus.rvb.lt/etnokultura/tradi...ima/centras.htm
cia jeigu labai labai reikia gal galima kazka parsisiut?... http://www.moku.lt/darbai/moku.lt-vestuviu-paprociai
taip pat ten ir speros.lt kazkas tokio yra
cia irgi mokamas parsisiuntimas.... http://www.vadovelis.lt/darbai/lt/kita/ref...tuviu_paprociai
cia sis tas... http://www.anonsas.lt/portal/categories/34.../1/article/8466
reiktu pasiziuret, cia gal eina pasiekt ta filma, apie kuri rasoma http://www.lfc.lt/lt/Page=AMovieList&I...amp;GenreID=455
na sitas gal siaip pamastymams, ar netgi fotomenininko paieskoms mirksiukas.gif http://test.svs.lt/?Nemunas;Number(78)
o cia va sis tas pacioj supermama egzistuojancio http://www.supermama.lt/forumas/lofiversio...p/t5811-50.html
na pradziai gal tiek ax.gif o siaip vis tiek patariu ir knygas pavartyt. Kas jose aprasyta, nebutinai i interneta speta perkelti mirksiukas.gif
srauni_upe
QUOTE(maidala @ 2008 04 17, 14:32)
aš tai norėčiau išėjus iš bažnyčios daug raudonų širdutės formos balionų į dangų paleist  ax.gif bet kaip juos heliu pripildyt tai nežinau unsure.gif
*

Pas mus tai piršlių nebus (tik liudininkai) bet gal jiem nekrausim nieko. Kol kas aktyviai tariamės ir ginčijamės su mama. Bet pas mane ji šaunuolė - daug dalykų jau suorganizavo. Tiesa nori kai kurių tradicijų, tai aš sakau ne. Ir kol kas ji supranta. Pvz norėjo, kad tėtis vestų prie altoriaus - o man tai tik amerikoniškų ir meksikietiškų filmų/serialų detalė, prie altoriau eisime patys.

----
aridax, gerai padirbėjai thumbup.gif
maidala
aridax, šaunuolė 4u.gif dabar studijuosiu ir atsirinkinėsiu info ax.gif ačiū labai, tikrai naudingos informacijos randu rolleyes.gif
bezdzionele
Galiu pasakyti jog, kiekvienas turi savo nuomone,kaip nori pazymeti savo svente patys renkasi. mano manymu yra trys zmoniu tipai: 1.vieni tik ir vaikosi tradiciju, 2.kitiems ju is vis nereikia, 3. tradiciju gali buti gali ir nebuti.
na as save priskiriu prie paskutinio punkto, leliu vystymas,malku kapojimas juk tai atrakcija! bigsmile.gif zidinio iteikimas,keliaraistis,puokstes metimas,jaunosios nesimas per tilta,duona ir druska pasitinkant jaunuosius,stalo uzsedimas,jaunuju valsas,pirslio polka ir t.t. juk tai ir yra vestuve! na ne viska gali panaudoti bet bent si bei ta turi. del rutu vainikelio tai esu kategoriskai pries,na nebent is tikruju skaisti mergele teka,bet juk visi zino kad tokiu kazin ar yra uzsilikusiu... g.gif ar nuometo persegimas pamergei,atimti jaunosios nuometa,man tas pats kad ja palikt pusnuoge. biggrin.gif o alkoholis ar graudenimas nemanau kad priskiriama tradicijoms,bet isreiksiu savo nuomone... ax.gif asaru nesulaikysi, mamoms juk ypac graudu atrodo tika supavo ant ranku o jau ir uz vyro isleidzia. (prisipazystu ir pati verkiau per savo vestuve,turiu tik mama o zodziai skirti abiem tevams) o alkoholis... g.gif reikalingas! kas nores gers,kas nores is vis negers,o kas nores pasilinksminti tas gers su saiku! (p.s. labai noreciau pamatyti vestuve is vis be alkoholio,tikrai butu idomu)
taiva manau kad kiekvienoje vestuveje reikia nors trupucio tradiciju,nes jei isvis nera vadinasi ir baltos suknios nereikia juk tai irgi tradicija! mirksiukas.gif
is anksto atsiprasau jeigu kuria nors izeidziau,bet as tik issakiau savo nuomone! ax.gif
maidala
Nematau ko čia įsižeisti wink.gif
Na bet išskirčiau dar 4 "tipą" smile.gif - tie kuriems reikia tradicijų, tačiau tik tinkančių pagal prasmę ax.gif
bezdzionele
QUOTE(maidala @ 2008 04 18, 07:37)
Nematau ko čia įsižeisti wink.gif
Na bet išskirčiau dar 4 "tipą" smile.gif - tie kuriems reikia tradicijų, tačiau tik tinkančių pagal prasmę ax.gif
*

na man atrodo kad tavo teiginys panasus i treciaji mano... blush2.gif
aridax
QUOTE(bezdzionele @ 2008 04 18, 02:02)
o alkoholis ar graudenimas nemanau kad priskiriama tradicijoms,bet isreiksiu savo nuomone...  ax.gif  asaru nesulaikysi, mamoms juk ypac graudu atrodo tika supavo ant ranku o jau ir uz vyro isleidzia. (prisipazystu ir pati verkiau per savo vestuve,turiu tik mama o zodziai skirti abiem tevams) o alkoholis...  g.gif  reikalingas! kas nores gers,kas nores is vis negers,o kas nores pasilinksminti tas gers su saiku! (p.s. labai noreciau pamatyti vestuve is vis be alkoholio,tikrai butu idomu)
taiva manau kad kiekvienoje vestuveje reikia nors trupucio tradiciju,nes jei isvis nera vadinasi ir baltos suknios nereikia juk tai irgi tradicija! mirksiukas.gif 
is anksto atsiprasau jeigu kuria nors izeidziau,bet as tik issakiau savo nuomone! ax.gif
*

Tikrai niekas cia neisizeidineja biggrin.gif
Nu tai kad ir as lygiai ta pati apie daliniu tradiciju buvima kalbejau mirksiukas.gif
o zinok jei imanomas siaip koks nors baliukas be alkoholio, tai imanomos ir vestuves. As irgi labai noreciau tokias ne tik pamatyt, bet ir sudalyvaut rolleyes.gif as pati esu rengus itin daug vakareliu, ir juose nebudavo ne laso alkoholio. Cia as kalbu apie pavykusius ir labai smagius. O butent tuose, kurie nepavyko, to alkoholio buvo...
Sventimas yra kita, negu alkoholio gerimas. O cia tai jau tikrai lietuviu tradicija. Ne vestuviu, bet paciu lietuviu mirksiukas.gif
Dar as uz tas tradicijas tada, kai nedaroma isdivonu. Va jau kazkurioj temoj aprasiau pavyzdi, bet pakartosiu.
Pries 5 metu tuokesi mano kaimyne. As buvau vyriausia pamerge. Oi, visos tradicijos buvo, ir balta suknele, ir rutu vainikelis, ir islydejimai is namu (kuriuose ir pries tai, ir po to gyveno), ir pasigraudenimai "kaip cia teveliai dukrela atiduoda" (nors ji nuo 16 m tuose pat namuose gyveno su vienu vyriskiu, ji isvijo kai busima jauniki susirado) ir t.t. ir pan. VISKO buvo, kas "pridera".
po 1,5m jie issiskyre.
Pernai tuo paciu metu kaip ir tada, vos ne ta pacia diena ji vel tekejo. Sikart manes nekviete, bet ir nereikejo. Jauciausi kaip dalyvavus biggrin.gif nes svente namie, o mano kambario langai i ta puse. Buvo kokiam 4 men nescia. Balta suknele, rutu vainikelis, pirsliai su pagraudenimais ir t.t. ir pan. Zavinga biggrin.gif sveciai jau kaip sliures dar pries dvylika buvo. Antra diena jie ten vieni kitus jau nesiojo, t.y. tie, kurie dar pajege nest biggrin.gif o muzikantai.. buvo tie patys, su ta pacia programa kaip ir tasyk, pirma karta biggrin.gif tai ir pirslio korimas toks pat.. nors ka ten korimas, tokios busenos zmogaus net pakart neimanoma, o ir ziurovai nebe kondicijoj...
Tai va cia pavyzdys, paneles, kokios kartais buna tradicijos lietuviskose vestuvese lotuliukas.gif
bezdzionele
QUOTE(aridax @ 2008 04 18, 12:49)
Tikrai niekas cia neisizeidineja  biggrin.gif
Nu tai kad ir as lygiai ta pati apie daliniu tradiciju buvima kalbejau  mirksiukas.gif
o zinok jei imanomas siaip koks nors baliukas be alkoholio, tai imanomos ir vestuves. As irgi labai noreciau tokias ne tik pamatyt, bet ir sudalyvaut  rolleyes.gif as pati esu rengus itin daug vakareliu, ir juose nebudavo ne laso alkoholio. Cia as kalbu apie pavykusius ir labai smagius. O butent tuose, kurie nepavyko, to alkoholio buvo...
Sventimas yra kita, negu alkoholio gerimas. O cia tai jau tikrai lietuviu tradicija. Ne vestuviu, bet paciu lietuviu  mirksiukas.gif
Dar as uz tas tradicijas tada, kai nedaroma isdivonu. Va jau kazkurioj temoj aprasiau pavyzdi, bet pakartosiu.
Pries 5 metu tuokesi mano kaimyne. As buvau vyriausia pamerge. Oi, visos tradicijos buvo, ir balta suknele, ir rutu vainikelis, ir islydejimai is namu (kuriuose ir pries tai, ir po to gyveno), ir pasigraudenimai "kaip cia teveliai dukrela atiduoda" (nors ji nuo 16 m tuose pat namuose gyveno su vienu vyriskiu, ji isvijo kai busima jauniki susirado) ir t.t. ir pan. VISKO buvo, kas "pridera".
po 1,5m jie issiskyre.
Pernai tuo paciu metu kaip ir tada, vos ne ta pacia diena ji vel tekejo. Sikart manes nekviete, bet ir nereikejo. Jauciausi kaip dalyvavus  biggrin.gif nes svente namie, o mano kambario langai i ta puse. Buvo kokiam 4 men nescia. Balta suknele, rutu vainikelis, pirsliai su pagraudenimais ir t.t. ir pan. Zavinga  biggrin.gif sveciai jau kaip sliures dar pries dvylika buvo. Antra diena jie ten vieni kitus jau nesiojo, t.y. tie, kurie dar pajege nest  biggrin.gif o muzikantai.. buvo tie patys, su ta pacia programa kaip ir tasyk, pirma karta  biggrin.gif tai ir pirslio korimas toks pat.. nors ka ten korimas, tokios busenos zmogaus net pakart neimanoma, o ir ziurovai nebe kondicijoj...
Tai va cia pavyzdys, paneles, kokios kartais buna tradicijos lietuviskose vestuvese  lotuliukas.gif
*

hihihi.gif hihihi.gif hihihi.gif lotuliukas.gif na jau cia ne vestuve,o issisaipymas! kokia gali but tradicine vestuve kas keli metai ir su rutu vainikeliu ir ta pacia programa,viskas tas pats tik jaunikis kitas! lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
na kekviena renkasi kokias nori vestuves svesti,ar kas kiek laiko lotuliukas.gif
na as tai tikrai taip negaleciau,meile prisiekinet vienam po metu kitam,dar tam reikia ir pinigu daug tureti!
nu pralinksminai mane! thumbup.gif lotuliukas.gif
aridax
QUOTE(bezdzionele @ 2008 04 18, 15:13)
hihihi.gif  hihihi.gif  hihihi.gif  lotuliukas.gif  na jau cia ne vestuve,o issisaipymas! kokia gali but tradicine vestuve kas keli metai ir su rutu vainikeliu ir ta pacia programa,viskas tas pats tik jaunikis kitas!  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
na kekviena renkasi kokias nori vestuves svesti,ar kas kiek laiko  lotuliukas.gif
na as tai tikrai taip negaleciau,meile prisiekinet vienam po metu kitam,dar tam reikia ir pinigu daug tureti!
nu pralinksminai mane!  thumbup.gif  lotuliukas.gif
*

Tai saunu, kad pralinksminau 4u.gif manau, ir kitos nusisypsos, perskaite smile.gif o dar zinai.. ejo vidurnakti fejerverku ziuret (cia jau naujiena, anose vestuvese to nebuvo).. mane prizadino tie poksejimai.. nu pasiziuriu per langa, vaizdelis topinis. Sveciai nebepajege is sales iseit, tai i fejerverkus ziuri dviese - jaunieji. Jaunojo rankoj - alaus butelis, kita ranka - kisenej, nuotaka - salia biggrin.gif
As tai nesakau, kad negalima antra karta tuoktis. Bet as tai jau nedaryciau tokios isjuokos - tyliai ramiai sau susirasai, su tevais pavalgai vakariene, ir viskas. Dar zinau kad ji rase vyskupam ar kam ten, prase panaikint pirma santuoka.. kad galetu ir dabar baznycioj tuoktis biggrin.gif na, kaip jai tai pavyko, nezinau... bet gal ir pavyko biggrin.gif
maidala
joo, čia tai istorija lotuliukas.gif bet iš dalies ir gaila žmonių dėl jų bukumo..
aridax
QUOTE(srauni_upe @ 2008 04 17, 20:57)
Pas mus tai piršlių nebus (tik liudininkai) bet gal jiem nekrausim nieko. Kol kas aktyviai tariamės ir ginčijamės su mama. Bet pas mane ji šaunuolė - daug dalykų jau suorganizavo. Tiesa nori kai kurių tradicijų, tai aš sakau ne. Ir kol kas ji supranta. Pvz norėjo, kad tėtis vestų prie altoriaus - o man tai tik amerikoniškų ir meksikietiškų filmų/serialų detalė, prie altoriau eisime patys.
*

Zinai, srauni_upe, as vis ivairiose temose kiek pastebiu Tavo pasisakymus, tai ir siaip mudvieju poziuriai labai daug kur sutampa, ir panasu, kad musu vestuves daugeliu aspektu panasios bus biggrin.gif

Na, ta mano kaimynka tai tikrai tokia buka.. man tai labiausiai gaila to jos pirmojo vyro, na, oficialaus. Labai saunus zmogus. Siaip ten su juo pazaide, iskrapste pinigus, kiek per kelis metus uzsieni buvo uzsidirbes, ir isspyre.
bezdzionele
QUOTE(aridax @ 2008 04 18, 13:20)
Tai saunu, kad pralinksminau  4u.gif  manau, ir kitos nusisypsos, perskaite  smile.gif  o dar zinai.. ejo vidurnakti fejerverku ziuret (cia jau naujiena, anose vestuvese to nebuvo).. mane prizadino tie poksejimai.. nu pasiziuriu per langa, vaizdelis topinis. Sveciai nebepajege is sales iseit, tai i fejerverkus ziuri dviese - jaunieji. Jaunojo rankoj - alaus butelis, kita ranka - kisenej, nuotaka - salia  biggrin.gif
As tai nesakau, kad negalima antra karta tuoktis. Bet as tai jau nedaryciau tokios isjuokos - tyliai ramiai sau susirasai, su tevais pavalgai vakariene, ir viskas. Dar zinau kad ji rase vyskupam ar kam ten, prase panaikint pirma santuoka.. kad galetu ir dabar baznycioj tuoktis  biggrin.gif  na, kaip jai tai pavyko, nezinau... bet gal ir pavyko  biggrin.gif
*

4u.gif 4u.gif 4u.gif cia tau uz sia istorija! na kas ten per nuotaka tai niekaip nesuprantu doh.gif dar raso vyskupam kad panaikintu santuoka! jau kai eini prie altoriaus turi buti tikra ar su tuo zmogum zadi visa gyvenima gyventi,ir zinai kad prie altoriaus gali eiti tik viena karta! o ji sau cirkus krecia! na nesuprantu tokiu zmoniu... bet ir teisti nezadu!
maidala
na padirbėjau šiek tiek su scenarijum karsta.gif
dabar nesu tikra dėl stalo užsėdimo - vienam puslapy rašo, kad anksčiau buvo išperkamas jaunosios sodas, o vienam forume perskaičiau kad kaimuose kaimynai padėdavo ruošt stalą ir paskui jį užsėsdavo nes taip "gražiau" išprašydavo atlygio už darbą g.gif
Piršlio juosta irgi nežinau ar tinka mūsų amžiaus piršliui, ar ne juokingai atrodys g.gif
aridax
Na, tai nereik tos juostos 4u.gif as tai labai dziaugiuosi, kad mano brolio statusas bus liudininkas, o ne pirslys - taip ir tos juostos isvengiam biggrin.gif kazkaip tikrai,kai jaunas zmogus, tai nei siaip, nei taip ta juosta atrodo.. na cia mano nuomone... ax.gif
maidala
QUOTE(aridax @ 2008 04 22, 09:30)
Na, tai nereik tos juostos  4u.gif  as tai labai dziaugiuosi, kad mano brolio statusas bus liudininkas, o ne pirslys - taip ir tos juostos isvengiam  biggrin.gif  kazkaip tikrai,kai jaunas zmogus, tai nei siaip, nei taip ta juosta atrodo.. na cia mano nuomone...  ax.gif
*

drinks_cheers.gif
ti va įdomu kaip SB tą išaiškint lotuliukas.gif vėl sakys kad jokių tradicijų pas mus vestuvėse nebus doh.gif
aridax
QUOTE(maidala @ 2008 04 22, 09:56)
drinks_cheers.gif
ti va įdomu kaip SB tą išaiškint lotuliukas.gif vėl sakys kad jokių tradicijų pas mus vestuvėse nebus doh.gif
*

Na as su saviskiu kazkaip greit kalba randu... jis toks. ramesnis ir ramesne nuomone uz mane turintis biggrin.gif as tai, kai noriu ko nors pagal mane, pasiglaustau prie jo, pradedu kalbet apie tai, kokia svarbi man ta svente, kaip norisi jos grazios, originalios, idomios, ar netgi netiketos sveciams... rolleyes.gif pasiglaustau, pamurkiu, ir gavus pritarima einu vykdyt plano biggrin.gif
Gal ir Tu pabandyk taip? mirksiukas.gif vyrus reik "jamt" gudrumu biggrin.gif
O as dabar mastau apie netradicini jaunuju valsa rolleyes.gif MB pritaria tam irgi pritaria biggrin.gif cia is ivairiu smulkmenu sm forumuko pasiskaiciau.. patiko mintis pradet sokt valsa, o paskui kazkoki kita soki ipint.. bigsmile.gif
maidala
Na kaip nors. Jau šiaip beveik visa vestuvių programa pagal mano planą, jis nelabai kišasi blush2.gif Tik kartais sumasto ką nors kas man nepatinka, tai tenka diskutuot ir įrodinėt smile.gif Bet šiaip padiskutavę randam kompromisą, tikiuosi ir toliau taip bus rolleyes.gif
Na mes kai ne šokėjai, tai nelabai ir ruošiamės šokiui. Tiesiog paprašėm kad padainuotų draugas savo dainą, kuri buvo kaip ir mūsų draugystės pradžia ax.gif
flesi
QUOTE(maidala @ 2008 04 21, 10:19)
Piršlio juosta irgi nežinau ar tinka mūsų amžiaus piršliui, ar ne juokingai atrodys g.gif
*

Labutės vestuvininkės 4u.gif
mes juostos nesidėsim, nors anyta susirūpino:iš kur visi žinos, kad mes piršliai lotuliukas.gif nors mes kaip ir būsim liudininkai (?) Ir apskritai tradicijas reikia "performuot". Mano scenarijus jau irgi gatavas, tik smulmkemenas reikia susipirkt, bet yra dar laiko.
aridax
QUOTE(flesi @ 2008 04 22, 15:26)
Ir apskritai tradicijas reikia "performuot".
*

drinks_cheers.gif
flesi
QUOTE(aridax @ 2008 04 22, 10:27)
O as dabar mastau apie netradicini jaunuju valsa  rolleyes.gif
*

taigi nebūtinai šokt Vienos valsą, tiesiog tai yra jaunųjų šokis, galima šokt ką norit mirksiukas.gif
aridax
QUOTE(flesi @ 2008 04 22, 16:51)
taigi nebūtinai šokt Vienos valsą, tiesiog tai yra jaunųjų šokis, galima šokt ką norit  mirksiukas.gif
*

Ne, as turiu omeny pradet sokt tradiciskai, valsa, o paskui sveciams nesitikint ipint nu kad ir pvz hip hopo elementu. Nesakau kad butent tokiu biggrin.gif nu bet kazka gal panasaus..
flesi
QUOTE(aridax @ 2008 04 22, 17:09)
Ne, as turiu omeny pradet sokt tradiciskai, valsa, o paskui sveciams nesitikint ipint nu kad ir pvz hip hopo elementu. Nesakau kad butent tokiu  biggrin.gif  nu bet kazka gal panasaus..
*

g.gif o kaip hip hopas prie nuotakos suknelės "tortinės" derės lotuliukas.gif kažkaip reikia pagalvot, kad būtų "stiliukas" kad smagu patiems būtų ir kvailai neatrodytų...
Dabar iš viso kažkokia makaliūzė vestuvėse gaunasi: iš vienos tautos vieną tradiciją pasigaunam, iš kitos - kitą, o nepasigilinama į reikšmes, svarbu, kad norisi. Va ir išeina kartais juokingai iš to mandrumo. Aš scenarijų derinu su jaunaisiais: atsižvelgiu į jų norus, bet visada stengiuosi išsiaiškint prasmę. Jaunoji nori dėtis nuometą, nors tai yra kaip ir nekaltybės simbolis, na bet jeigu jai taip gražiau, vadinasi reikia sutikt su jos noru, tokiu atveju reikės ir "gobtuvių" - nuometo nuėmimo, įvedimo į moterystę g.gif tai ir svarstau, kaip įdomiau apžaisti, kad išvengus skaros ir prijuostės (argi tai siejasi su šiuolaikine emancipuota mietiete karjeriste lotuliukas.gif )
Ir iš viso, labai norėtųsi pasidalinti "naujienomis", labai įdomu, kaip kitos "keičia" tradicijas, laviruoja tarp seno ri naujų, plūstančių net iš už anapus Atlanto
maidala
QUOTE(flesi @ 2008 04 22, 15:26)
Labutės vestuvininkės 4u.gif
mes juostos nesidėsim, nors anyta susirūpino:iš kur visi žinos, kad mes piršliai  lotuliukas.gif nors mes kaip ir būsim liudininkai (?) Ir apskritai tradicijas reikia "performuot". Mano scenarijus jau irgi gatavas, tik smulmkemenas reikia susipirkt, bet yra dar laiko.
*

QUOTE(flesi @ 2008 04 22, 17:46)
Dabar iš viso kažkokia makaliūzė vestuvėse gaunasi: iš vienos tautos vieną tradiciją pasigaunam, iš kitos - kitą, o nepasigilinama į reikšmes, svarbu, kad norisi.

Ir iš viso, labai norėtųsi pasidalinti "naujienomis", labai įdomu, kaip kitos "keičia" tradicijas, laviruoja tarp seno ri naujų, plūstančių net iš už anapus Atlanto
*

drinks_cheers.gif radau bendramintę thumbup.gif
o ką darysit su išvažiavimu iš namų, slėpsit nuotaką?
jo, skarelės vietoj veliumo ir prijuostės irgi gaut nenorėčiau, bet ką čia sugalvojus g.gif gal tiesiog gražią skraistę ant pečių kaip moteriškumo simpolį g.gif
flesi
QUOTE(maidala @ 2008 04 22, 21:19)
drinks_cheers.gif radau bendramintę thumbup.gif
o ką darysit su išvažiavimu iš namų, slėpsit nuotaką?
jo, skarelės vietoj veliumo ir prijuostės irgi gaut nenorėčiau, bet ką čia sugalvojus g.gif gal tiesiog gražią skraistę ant pečių kaip moteriškumo simpolį g.gif
*

drinks_cheers.gif man irgi labai trūksta diskusijų podrūžkės mirksiukas.gif
galvoju nuotaką slėpt visgi, bet pamergių nekaišiosiu, geriau jaunajam bus kokių kliūčių ruožas (pvz klausimai, kiek pažįsta nuotaką: kokio dydžio batus nešioja, kada pradėjo miegot atskirai nuo tėvų.... ir pan.) O vietoj veliumo skaičiau forume, kad įteikė jaunajai plaukų suktukų ir sexi chalačiuką: kad būtų tarsi iš kirpyklos, kad visada graži vyro lauktų.. o jaunajam - drbines pirštines ir plaktuką - namo statyboms lotuliukas.gif galima dar ką nors sugalvot. Na kas dabar moteriškumo simbolis? g.gif
maidala
QUOTE(flesi @ 2008 04 22, 21:55)
drinks_cheers.gif  man irgi labai trūksta diskusijų podrūžkės mirksiukas.gif
galvoju nuotaką  slėpt visgi, bet pamergių nekaišiosiu, geriau jaunajam bus kokių kliūčių ruožas (pvz klausimai, kiek pažįsta nuotaką: kokio dydžio batus nešioja, kada pradėjo miegot atskirai nuo tėvų.... ir pan.) O vietoj veliumo skaičiau forume, kad įteikė jaunajai plaukų suktukų ir sexi chalačiuką: kad būtų tarsi iš kirpyklos, kad visada graži vyro lauktų.. o jaunajam - drbines pirštines ir plaktuką - namo statyboms  lotuliukas.gif galima dar ką nors sugalvot. Na kas dabar moteriškumo simbolis? g.gif
*

thumbup.gif
na šiuolaikinės moterys vairuojančios, karjeristės. Bet kažkokio simbolio nesumastau. Vaikiška automobilinė kėdutė gal tiktų, bet jau kaina jos nemaža. Sexy chalačiukas manau pats tas.
dar dėl stalo išpirkimo mastau. kažkaip man tie stumdymaisi kai visi alkani po dienos grįžta nelabai g.gif o ir jo prasmės nelabai suprantu. su idėjom man nelabai sekas blush2.gif
"Šis paprotys atkeliavęs iš senųjų vestuvių, tačiau tada ne išpirkdavo vietas, o pirkdavo „jaunosios sodą"." kilo mintis - pas mus bus širdis su mūsų inicialais J ir V, galbūt ją išpirkinėt įdomiau būtų. Pvz jei apsimetę jaunieji pasivadintų Juozu ir Valerija ar pan biggrin.gif
aridax
QUOTE(flesi @ 2008 04 22, 17:46)
g.gif  o kaip hip hopas prie nuotakos suknelės "tortinės" derės lotuliukas.gif  kažkaip reikia pagalvot, kad būtų "stiliukas" kad smagu patiems būtų ir kvailai neatrodytų...
Dabar iš viso kažkokia makaliūzė vestuvėse gaunasi: iš vienos tautos vieną tradiciją pasigaunam, iš kitos - kitą, o nepasigilinama į reikšmes, svarbu, kad norisi. Va ir išeina kartais juokingai iš to mandrumo.
*

cia nuorodyte, kaip gali atrodyt ne tradicinis jaunuju pasiubavimas http://www.youtube.com/watch?v=4FbeDx6LSVo...feature=related
Duok Dieve, as ir siekiu, kad juokingai atrodytu biggrin.gif as tai manau, kad butent susikurimas savo scenarijaus, sirdziai nieko nereiskianciu tradiciju ismetimas ir ipynimas kazkokio idomaus elemento ir suteikia visa smaguma. Del to sumetimo daugelio saliu tradiciju i viena visiskai sutinku - prie altoriaus veda tetis, isejus i dangu paleidziami balti balandziai ir jaunieji apibarstomi ziedlapiais, o paskui grize i sventes vieta kapoja malkas, vysto leles ir karia pirsli.. va cia tai tikrai jokio vientiso stiliaus.. blink.gif
as kazkaip vestuves isivaizduoju kaip didele, grazia, idomia ir isimintina svente... ir duok Dieve visiems jauniesiems jos butent tokios, kokia jie isivaizduoja ir kokios troksta - su tomis tradicijomis, kurias jie supranta ir sirdim jaucia, ir su tais elementais, kurie suteikia zaismingumo ir juoko.
Panelee
QUOTE(maidala @ 2008 04 22, 11:21)

Na mes kai ne šokėjai, tai nelabai ir ruošiamės šokiui. Tiesiog paprašėm kad padainuotų draugas savo dainą, kuri buvo kaip ir mūsų draugystės pradžia ax.gif
*

O tai Jus visai nesoksite valso? Na, man siaip smalsu, kaip buna pas kitus blush2.gif 4u.gif
Lucrumė
Sveikos visos. ax.gif

As cia gal truputi ne i tema, blush2.gif bet man iskilo klausimas toks: ar gali buti liudininku nepilnametis asmuo??? g.gif Gal kas zinot???
plunksnyte_irl
QUOTE(juruze @ 2008 05 19, 00:45)
Sveikos visos.  ax.gif

As cia gal truputi ne i tema,  blush2.gif  bet man iskilo klausimas toks: ar gali buti liudininku nepilnametis asmuo???  g.gif Gal kas zinot???
*

as manau kad negali,nes liudininkas ne siaip zmogus,jis turi pasirasyti i knyga ir nemanau kad taj gali atlikt nepilnametis. konkreciau pasiskan=mbink i zaksa ir paklausk mirksiukas.gif
Lucrumė
As irgi taip galvoju... Labai gaila, nes norejosi kad musu sese ir brolis liudininkais butu. Na nieko, ka nors sugalvosim! Aciu dar karta aciuks.gif
maidala
QUOTE(Panelee @ 2008 05 18, 11:23)
O tai Jus visai nesoksite valso? Na, man siaip smalsu, kaip buna pas kitus   blush2.gif  4u.gif
*

mes nešoksim valso, bet ne todėl kad tai nepriimtina tradicija, o todėl kad nesam šokėjai. Jei mokėtume, šoktume, bet kadangi nemokam tai specialiai nesimokinsim. O šoksim pagal gyvą muziką ax.gif
man visgi svarbiausia ne padaryt pramogą svečiam, o tai kad mes su MB savo vestuvių dieną gerai jaustumės ax.gif
maidala
rūtelių tema jau prikalbėta, dalinamės nuomonėm toliau čia 4u.gif
truth
o as del ruteliu dar isiterpsiu - vainikelio detis tai tikrai net minciu nekilo biggrin.gif bet isskaiciau neseniai vestuviu zurnale kad rutos piktas dvasias atbaido, del to butu gerai prie jaunuju ant stalo padeti puokstele g.gif sita prasme as tada uz ruteles lotuliukas.gif
ir dar man labai patiko kazkurios ideja ne rutu vainikeli deginti - o mergautine pavarde - manau pasinaudosiu thumbup.gif
Lailatina
o kazi ka daryti, kai nera pulko ir fotkintis i gamta su seima vaziuosim, tai kaip sutikima suorganizuot. Kazkaip nekaip atrodytu jei kartu vazineje tevai "pasitiktu" su duona ir druska... o siaip tyliai atvaziuot kai net stalo ispirkimo nenoriu, tai liudna butu...
maidala
QUOTE(Lailatina @ 2008 06 17, 00:58)
o kazi ka daryti, kai nera pulko ir fotkintis i gamta su seima vaziuosim, tai kaip sutikima suorganizuot. Kazkaip nekaip atrodytu jei kartu vazineje tevai "pasitiktu" su duona ir druska... o siaip tyliai atvaziuot kai net stalo ispirkimo nenoriu, tai liudna butu...
*

kiek žinau stalą "užsėda" muzikantai arba svečiai, o ne tėvai, tai neturėtų būt problemų wink.gif
Mūsų tėvai bus bažnyčioje, tada važiuos į sodybą o mes dar pusvalanduką pasifotkinsim - ir tėvai pasitiks. Galit juk ir jūs atskirom mašinom važiuot g.gif
Papildyta:
QUOTE(truth @ 2008 06 16, 22:40)
o as del ruteliu dar isiterpsiu - vainikelio detis tai tikrai net minciu nekilo  biggrin.gif  bet isskaiciau neseniai vestuviu zurnale kad rutos piktas dvasias atbaido, del to butu gerai prie jaunuju ant stalo padeti puokstele  g.gif sita prasme as tada uz ruteles  lotuliukas.gif 
ir dar man labai patiko kazkurios ideja ne rutu vainikeli deginti - o mergautine pavarde - manau pasinaudosiu  thumbup.gif
*

o cia tai geras drinks_cheers.gif
pavdre tai galima sudegint biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.