labinta3
2007 01 19, 01:00
Gimdziau VGN'e. Po gimdymo ligonineje teko praleisti savaite laiko, taigi "susipazinau" su visomis budinciomis slaugemis ir galiu pasakyti kad tikrai nenusivyliau. Ypac geru zodziu galiu pamineti viena slauge (tik gaila dabar vardo neprisimenu), kuri tikrai rupinosi kad tik vaikutis butu maitinamas krutimi, kelis kartus parode kaip reikia taisyklingai maitinti ir t.t. Nei vienam is aptarnaujancio personalo nedavem jokiu dovanu. Ir palatoje atskiroje gulejau (kadangi dar vyras pora naktu nakvojo), tad teko uz tai papildomai susimoketi, bet dziaugiausi kad sioje ligonineje yra tokia galimybe.
Na bet pasakykit, kurios susidūrėt su VGN, ar neužknisa tokia kategoriška ligoninės nuostata dėl tik gimusio vaikučio maitinimo? Turiu omeny, kad griežtai draudžiami buteliukai, pientraukiai ir pan. Labai šaunu, jei mamytė iš karto gali maitinti, t.y. yra priešpienis, po to pienas, vaikutis noriai ima krūtį, žodžiu viskas kaip iš knygos. Bet būna ir kitokių atvejų. Vienas toks mano pažįstamas naujagimis belaukdamas mamytės (po cezario pienelis atsiranda vėliau) pieno buvo maitinamas tik iš puodelio, ir ne kitaip. Tai paskui griežtai atsisakė imti krūtį, o taip pat ir buteliuką. Daug vargo mamytė - pienelio turėjo nedaug, vaikelis žįsti atsisako, pienelis dar labiau mažėjo, buteliuko vėlgi atsisako. Žodžiu galų gale viskas baigėsi maitinimu mišinukais. Aš tai esu prieš bet kokias kategoriškas nuostatas. Pati abu vaikus maitinau iki 1,2 metų savo pienu, nors tik gimus beveik tris paras buvo maitinami mišinukais iš buteliukų. Aišku, kiekvienas vaikas individualus, bet argi tik gimęs vaikutis gali taip greitai priprasti prie buteliuko su guminiu čiulptuku, kad paskui neimtų šiltos, raminančios ir kvepiančios mama krūties? Ir dar kaip teko išgirsti iš VGN gimdžiusių draugių - kas draudžiama mamytėms, tas leistina ligoninės personalui: ten kur niekas nemato (naujagimių priežiūros skyriuje) maitinami tie vaikučiai iš buteliukų labai sėkmingai Aš pati gimdžiau Jokūbo ligoninėje (dar spėjau) ir Antakalnyje. Žinoma, Antakalnio priežiūra baisoka palyginus so Jokūbo ligonine - ne aplinka, o personalo atžvilgiu. Deja, nebėra jau Jokūbo ligoninės, o Antakalnis (nors daug darbuotojų ten perėjo iš Jokūbo ligoninės) tai konvejeris. Gerai, kad ten gimdžiau antrą vaiką, tai nelabai reikėjo man kokios nors pagalbos su naujagimiu.
swarcas
2007 01 23, 10:26
Paskutiniu metu daug leliuku is VGN patenka i Santariskiu vaiku ligonine su itariama infekcija...Atsitiktinumas ar ten kazkas negerai su hospitaline infekcija...?Gal kas turit kokiu ziniu?
QUOTE(swarcas @ 2007 01 23, 11:26) Paskutiniu metu daug leliuku is VGN patenka i Santariskiu vaiku ligonine su itariama infekcija...Atsitiktinumas ar ten kazkas negerai su hospitaline infekcija...?Gal kas turit kokiu ziniu? VAT VAT! Visiška teisybė - turiu netiesioginę patirtį. Joks ne atsitiktinumas, tikrai kazkokia infekcija, bet kas labiausiai piktina, kad nieko nepaaiškinę (matyt bando nuslėpti) tik gimusį vaikelį šeria baisiais antibiotikais. O Santariškėse gydymo antibiotikais kursas dar pratęsiamas. Mamos, būtinai reikalaukit iš gydytojų informacijos!!! Aš tai buvau šokiruota gydytojų veiksmais...
sraigyte1
2007 01 26, 14:55
Gimdžiau VGN, na nuomonė mano,kad galėjo būti ir geriau,bet šiaip nesiskundžiu.Negaliu lyginti su kitomis ligoninėmis,nes neteko kitur būti,o tik girdėti atsiliepimus.O mūsų visų atsiliepimai skirtingi.Vienos patenkintos VGN,o kitos ne. Manau,priklauso nuo budinčio personalo. Kai gimdžiau,buvo nuostabi akušerė,kuri savo darbą myli,gydytoja taip pat nesiskundžiu Bet kai pervežė į palatą po gimdymo,tai va tos sesutės,ar kaip jos ten vadinasi,labai nusivyliau,grubios,viena tik pasitaikė,kuri mielai padėjo. Norėjom ir mes su vyru tos palatos,kur ir gimdai,ir kol išleidžia tave namo,būni ten. Bet ji buvo užimta  ir dar neturėjo atskirų tuščių palatų,kad visi trys-mažiukė,aš ir vyras,galėtume sau praleisti 2 paras be kitų gimdyvių.Pati mačiau kaip buvo perpildytos palatos. Manyčiau reikia nuvažiuoti prieš gimdymą į kelias ligonines ir išsirinkti,kuri jums patiks.
kadangi pirma vaikuti gimdziau pries beveik 13 metu antakalni,tada atrodydavo viskas OK-jauna buvau,o dabar ,kada yra supratymas kaip kas turi vykti ir kokia turetu buti prieziura,pasakysiu,kad ir gimdit ten galima ir vaiku prieziura gan normali,BET!!!!! kokia antisanitarija tualetuose!!!! stoti svariau!nors ir valo,bet tikrai retoka.o gal mes pacios moteris esam tokie?nesvaruoliai?svarbu paciai sugebeti apsiprausti,o kas po manes-dzin.bet ir visa ta apsiprausimo sistema ten turbut vyrai sugalvojo  apie vaiko prieziura- galiu tik padekot personala-sunus gyme men anksciau termino,tai 10d.gulejo neisniesiotuku skyriuje-ten tokios rupestingos seseles ir daktares  niekam ne linkesiu tenais patektii,bet butent prieziuros atzvilgiu man pasirode visai ne baisu.
Amareto
2007 02 19, 20:51
Visai neseniai pagimdžiau sunelį VGN, negaliu nieko blogo pasakyti apie šiuos gimdymo namus. Su nieko nesitarėme ir niekam nemokėjome, bet mane ir pataloginiam ir po gimdymo daktarai ir seselės visai gerai prižiūrėjo  Papuoliau pataloginiam pas tokį ganėtinai jauną daktarą Evaldas Loda, jeigu neklystu, labai rimtai žiūri į savo darbą, per dieną kokius penkis kartus vis ateidavo pasiteirauti kaip mano sveikata, kai pasiskundžiau, kad gerklę skauda - tuoj nusiuntė pas terapeutą, vietoj standartinių dviejų kartų per dieną, vaisiaus širdies tonus ir spaudimą liepė matuoti tris kartus. Galų gale man buvo atlikta Cezario pjūvio operacija, visai neblogai. Ir po operacijos vis ateidavo, apžiūrėdavo. Priežiūra po gimdymo irgi buvo gera, man labai sunkai pienas bėgo, vaikui sunku žįsti buvo, tai seselės vis lakstydavo pas mane, padėdavo teisingai pamaitinti, patardavo. Taigi jeigu sugalvosiu antrą vaiką gimdyti, tai pasirinksiu VGN vėl.
Klastūnė
2007 06 09, 13:16
As irgi neseniai pagimdziau suneli, o gimdziau irgi VGN. Palyginti ir as negaliu su kitomis ligoninemis. Buvom susitare su akusere, ji zinojo kad mokesim gydytojui, kuris budes ir siaip, anesteziologei irgi buvo sumoketa. Pats stumimas buvo itin sunkus, tad ir akusere, ir daktaras, ir anesteziologe su savo padejeja, ir vaiku daktare su padejeja, visi buvo pas mane. Nors tuo paciu metu gimde kita mergina ir veliau kartu gulejom toje pacioje palatoje, nes pagimdem 10 min. skirtumu. Mane priziurejo siek tiek geriau. Ir siuvo pats daktaras o kaimyne - akusere. Nors velesne prieziura niekuo nesiskyre, nors mes dar ir sesutems mokejom, kurios budejo pirmaja nakti, viskas buvo taip pat.
zmonelyte
2007 08 22, 14:38
Nezinau, kaip VGN, bet Antakalnio tai niekam nerekomenduociau. Be zodziu... Jokio susidomejimo, nei prieziuros nei mamai, nei vaikui.
na as sitos temos taip ir nesuprantu, kokios jums prieziuros reikia? As gimdziau abu vaikiukus VGN gavau tiek prieziuros kiek reikejo, vaikui bamba pavalydaco sesute, apziuredavo gydytoja, ir mane gydytojas karta per diena apziuredavo ir viskas. Jokios man daugiau prieziuros ir nereikejo, juk mama pati turi savo vaika priziureti pampersa pakeisti apiprausti, nereikia cia priprasti prie cackinimosi, juk namuose tarnaites nesamdysit, kad vaika pamaitintu ir pampersa pakeistu. Nemokejau nei gydytojai nei akuserei ir namanau, kad gavau maziau nei kitos, tiesiog ir vieni ir kiti atliko savo darba- tai kas jiem priklauso.
Anamaze
2007 08 28, 10:53
As apvaziavau visas ligonines VGN niekada gyvenime negimdyciau ten taip niuru baisu  (cia mano nuomone) antakalnyje nieko bet prisiklausiau visokiu nesamoniu tai atsisakiau tos minties. O va Raudonasis kryzius liuks liuks tik ten gimdysiu antra arba jau varysiu i Kauno mazyli. Kodel giriu Raudonaji kryziu paprasciausai kai su vyru nuvykome i VGN ir man parode mokama gymdykla tai simta kartu geresne ir nemokama RK. Bet rinktis reikia paciai RK prieziura
Gimdziau VGN. Kol gulejau patologiniam viskas buvo  ir daktarai ir seseles. Bet po gimdymo tikrai nieko gero. Siaip patalyne atnesa kiekviena diena, vaiko gydytoja ateina kiekviena diena, pavalo bambute apziuri, pasveria ir viskas, daugiau jokios prieziuros. Gulejau tris dienas, nei karto neisplove palatos, neisvale dulkiu (patologiniam tai dare kiekviena diena) visgi guliu su naujagimiu  , mano savijauta niekam nerupejo, gydytoja aplanke tik pries israsyma. Sakiau, kad neiseina maitinti, tai tik viena sesute faina buvo, kuri kelis kartus atejo paklause ar maitinau maziuka, pamoke  O visiems kitiems nusisvilpt  O gal as per daug norejau???
Stellute
2007 11 02, 15:02
QUOTE(zmonelyte @ 2007 08 22, 15:38) Nezinau, kaip VGN, bet Antakalnio tai niekam nerekomenduociau. Be zodziu... Jokio susidomejimo, nei prieziuros nei mamai, nei vaikui. Pritariu! pati ten gimdziau,net neparode kaip teisingai zindyt maziu...nei kaip sauskelnes pakeist...gal ir juokingia skamba bet kai gimdai pirmagimi ir zinai tik teorija, tai labai svarbu
Sofocka
2007 11 19, 18:11
Gimdziau VGN-esu patenkinta ir labai dekinga gydytojams ir sesutems  Tikrai, atsidavusios tos sesutes  ko paklausiu-atsako, vos ne pamoka praveda (papasakoja, parodo ir pan.)  tik vat minusas, jog palatose nera spintu-daiktai po lova sukrauti O vat mano drauge (tuo pat laikotarpiu gimdem) pagimde Antakalny... Pagulde ja po gimdymo i sesiaviete palata, kur ir lialiukai ir ateinantys lankytojai ant lovu susede, jokios ramybes... Apie vaiko prieziura nieko neaiskino, apie maitinima krutimi taip pat... Gal cia koks sutapimas, jog ja su mazule taip nesirupino, net nezinau... O siaip nei cento nemokejau personalui
Pačios baisiausios Antakalnyje - tai naujagimių seselės. Visa kita galima iškentėt
QUOTE(zmonelyte @ 2007 08 22, 15:38) Nezinau, kaip VGN, bet Antakalnio tai niekam nerekomenduociau. Be zodziu... Jokio susidomejimo, nei prieziuros nei mamai, nei vaikui. O as gimdziau antakalni, nes ten yra tretinio (auksciausio) lygio ligonine. Visas personalas gal ir nesisypso, bet savo darba tikrai ismano. Dar argumentas kodel ten gimdyt buvo tas, kad ten yra naujagimiu intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrius. dziaugiuosi, kad jame apsilankyt kaip pacientei neteko. Ir siaip patys medikai vaziuoja gimdyt ten..
Skraiduolė
2007 12 16, 11:47
Gimdziau antakalny abu vaikus ir ne kiek nenusivyliau. Tvarka tikrai neideali, bet gydytoju profesionalumu abieju gimdymu metu nesuabejojau.
Gimdžiau AK ir tik todėl, kad ten dirba konkretus gydytojas, pas kurį norėjau gimdyti. Taigi. Darė Cez.pjūvį. iki to--viskas norma. Po to-- personalo abejingumas, bjaurus elgesys, nemandagumas, tiksliau, apsimestinis mandagumas ir t.t. ir panašiai. Kaip kažkas rašė, kad nereikia norėt, kad cackintusi, tai galiu pasakyt labai paprastai--aš ne iš tų, kuriom reikia, kad apie jas šokinėtų. Ir kantri esu moteriškė visais atžvilgiais. Ir mandagi taipogi. Bet , kai net po kelių prašymų ir praėjus kelioms dienoms niekas nesugeba atkreipt dėmesio į didžiausias problemas, tai sorry--ne tik profesionalumo trūkumas, bet visų pirma žmogiškumo. labai šaunu, kad daugeliui mamų viskas OK, taip ir turėtų būti. Bet, kaip matau, labai daug ir tokių, kurios skaudžiai nusivylė išgirtuoju AK personalu.
Gimdziau VGN ir apie prieziura po gimdymo galiu pasakyti tiek: nera jokios  Mane parveze i palata 16val o pirma sesele atejo 6 ryto kita diena, kai atnese termometra. Isskyrus ta atveji, kai per klaida vyras paspaude pagalbos mygtuka  Aisku man tos prieziuros ir nereikejo: gimdziau antra karta ir lengvai, niekas neplyso, vaikas sveikas, pati po valandos ant koju jau stovejau ir viska pati tvarkiausi. Galbut tokiais atvejais personalas ir nesikisa, nes zino, kad pati gimdyve gali susitvarkyti. Taciau nei kas grindis prasluoste, nei patalyne keite. Viena karta paprasiau kitos pagalves, nes nera kaip atsiremti vaika maitinant, tai sake atnes, bet taip ir neatnese. O galbut taip sutapo, nes gimdziau pries pat Kaledas ir visi jau buvo  Nuosirdziai tikiuosi, kad pirma karta gimdziusiom, ir visom, kurios pacios negali tvarkytis yra rupinamasi kaip priklauso.
uogyte3
2007 12 27, 22:26
O zinot kuo man patinka VGN akuserinis skyrius. Ogi tuo, kad ten tualetai su dangciais (nors ir prastais) ir yra tualetinio popieriaus (na kartais savaitgaliais jis pasibaigia), ko negaleciau pasakyti apie AK ir RK. Na gal kartais ten kas ir pasikeite ... Apie prieziura tai sunku sakyti, man patiko VGN, ko reikejo viska gavau. Normalus personalas, gal kiek pervarges, nes apie 30-40 moteru, o budi diena trys, nakti - dvi sesutes. Su viena sesute nesutapo matyt biolaukai, nes ka ji man tik dare, tai skaudejo: leidziant vaistus, kateteri issilupau pati po pusvalandzio nuo pastatymo, po ukolo suleidimo i sikna, buvo didele melyne. O kitos puikios moteriskes, su viena dar visai smagiai pasiplepejom koridoriuje. Na gal skirtumas tas, kad jos man turedavo kas kelias valandas suleisti vaistus, tai matydavau as jas daznai, o tiksliau jos mane turedavo pagauti palatoje, nes as dazniausiai sededavau intensyvioje terapijoje pas vaika. Kadangi vaikas buvo intensyvios terapijos skyriuje beveik visa laika, tai jis buvo priziuretas puikiai. Tikrai puikios ir sesutes, ir vaiku daktarai. Na su budinciais daktarais neteko susidurti. Tik rytais ateidavo palatos gydytoja ir gimdyma priemes gydytojas.
Lavazza
2007 12 28, 22:02
Gimdziau VGN, jokiu pretenziju seselei, sanitarems neturiu. Ir vaika pervyste kai reikejo ir neprasytos pamoke kaip pervystiti, kaip apiprausti. Ir nakti kelis kartus kvietem, nes dukryte springo ir duso...visada su sypsena, nors ir laaaaabai sesute uzsimiegojusi buvo  gydytoja vaiku irgi normali pasitaike, jokiu priekaistu, pamoke ir kaip bambute valyti ir kaip taisyklingai zindyti ir koki maista valgyti. Palata plaudavo kasdien, patalyne keisdavao kasdien. O va dakatarai, kurie mane apsziurejo, tai man nelabai  klausia kaip jauciates? sakau man skauda... atsakymas - jus labai jautri, todel ir skauda... ir taip is 4 gydytoju tas pats atsakymas  pazadejo duoti zvakuciu, ju taip ir nesulaukiau... pagaliau paskutine (israsymo diena) jaunas daktariukas, paklause, kaip jauciuosi, tai nieko nesakiau, jis paklause ar skauda, ne sakau, neskauda, o jis man tiesiai sviesiai- NETIKIU, jus gi blogai susiuvo!!!!! vos neapsizliumbiau nuo tokio demesingumo  pasirodo, tikrai buvau blogai "susiuta" del to tie ir skausmai buvo...
Panelę gimdžiau Jokūbo ligoninėj, tai  , bent jau tai kad kiekvienoj palatoj buvo WC ir dušas, tai nerealus privalumas, bet dėja ligoninės nebėra  . Mergaitė gimė Antakalnio ligoninėj, bet MAMOS kurios gimdot pirmą vaikutį ir nenorit slogių prisiminimų apie gimdymą, o YPAČ lėliukų priežiūrą, info gavimą ir t.t... ten NEVAŽIUOKIT
greičiausiai rinksiuos ir vgn, dar reikia apsvarstyti kitus variantus..
vilmusis
2008 01 08, 11:24
Gimdymo namus rinkausi pagal gyd., todėl gimdžiau VGN. Priežiūra "po" tikrai yra klaiki. Jei ne vyras, būčiau visą laiką gulėjusi kraujuotoje patalynėje, purvinais naktiniais, nesipraususi ir t.t. Buvo atėjęs ir gyd., ir akušerė, kasdien ateidavo vaikų gyd. ir seselės ne po vieną kartą, bet pas seseles visko reikėdavo prašyti po "n" kartų (kartą vyras ėjo pats surasti man patalynę-ir rado, o slaugės taip ir neatnešė). Grindis plaudavo, bet su visais daiktais, kurie po lova. Valgyt atnešdavo ir palikdavo prie durų, už kokių 10 metrų nuo visų mamų (buvome trise). Kai vaikas "nučiulpė" spenelį iki kraujo sesutė tik apšaukė ir liepė neišsidirbinėti. Bet galutiniame rezultate antrą vaiką vėl gimdysiu VGN, nes vien pagalvojus apie AK, šiurpas ima. Svarbiausia, kad gimdymas sklandžiai praeitų, o dėl to man ramu.
Amžina studentė
2008 02 24, 12:54
QUOTE(vilmusis @ 2008 01 08, 11:24) Bet galutiniame rezultate antrą vaiką vėl gimdysiu VGN, nes vien pagalvojus apie AK, šiurpas ima. Svarbiausia, kad gimdymas sklandžiai praeitų, o dėl to man ramu. O ko nuo AK šiurpas ima? Papildyta:QUOTE(Anamaze @ 2007 08 28, 10:53) As apvaziavau visas ligonines VGN niekada gyvenime negimdyciau ten taip niuru baisu  (cia mano nuomone) antakalnyje nieko bet prisiklausiau visokiu nesamoniu tai atsisakiau tos minties. O va Raudonasis kryzius liuks liuks tik ten gimdysiu antra arba jau varysiu i Kauno mazyli. Kodel giriu Raudonaji kryziu paprasciausai kai su vyru nuvykome i VGN ir man parode mokama gymdykla tai simta kartu geresne ir nemokama RK. Bet rinktis reikia paciai RK prieziura  Na nežinau, kodėl taip giri RK - gimdžiau ten ir pogimdyminės priežiūros tikrai nepavadinčiau gera
Sakura_murava
2008 02 24, 23:49
Turiu du suneliu, dvi skirtingas patirtis, dvieju metu skirtumu, dviejose ligoninese  VNG ir AK. Is esmes visos daugiausiai kalba apie prieziura po gimdymo. Taigi visiskai priesingai nei tikejausi, VNG - klaiku, AK - geriau nei galima tiketis. Nemanau, kad verta leistis i detales, kiekvienai kitaip pasiseka. Mano patirtis tokia.
vejunestela
2008 02 25, 12:11
Dukra gimdziau VGN tai prieziura po gimdymo klaiki.Palata baisi, gimdziau ziema tai dar baisiai salta buvo.Cia buvo pries 5 metus.Nzn gal situacija pasikeite, bet antra gimdziau AK, tai super.
renatuk
2008 02 26, 12:09
As pries 1,5 menesio gimdziau AK, man visai patiko, ir prieziura buvo normali, ir personalas mandagus. Ko paklausi visada padedavo, likau patenkinta.  Vienas minusas - maistas jau labai neskanus
Nieko negaliu pasakyti apie AK, bet galeciau pritarti daugelio pasisakymams del VGN prieziuros po gimdymo - cia daug kartu pavartotas zodis ''klaiki'', tai tikrai pritariu, labai tinkamai parinktas žodis Ypač galiu paantrinti dėl to, kad ko paprašai - negausi, šimtą kartų reik prašyti. Taip pat dėl maitinimo, nors jie ten kažkokį tai savo įvaizdį bando formuoti tipo kaip palanki ligoninė kūdikiui ir mamai, bet iš tikrųjų jokios kvalifikuotos pagalbos dėl maitinimo aš ten negavau. Tuo labiau - daug nervų ten sugadinau, kas tikrai nepalanku maitinti besiruošiančiai mamai. Dar geriau - mane ten net suklaidino viena akušerė - liepe man laikyti vaiką prie papo tiek, kiek jis norės žįsti - nes aš neturiu teisės (čia jos žodžiai) savo nuožiūra jo atitraukti, vaiką atseit reikia žindyti tiek, kiek jis nori. Aš ir patikėjau - po poros valandų žindymo (tiek mano vaikas norėjo) turėjau visiškai nugraužtą spenelį  Tik tada supratau kokia aš kvailė, kad klausau dar didesnių kvailių
as gimdziau Antakalnyje, buvau susitarusi su gyd. Daunoraviciumi. Su juo dirbo akusere Nojole, be galo maloni moteriske. Gymdymas buvo labai lengvas ir greitas, gymdyma priemusi komanda labai patiko, dirbo labai profesionaliai ir labai zmogiskai elgesi, apie gymdyma vien geri atsiliepimai, o vat pogimdymine prieziura tai baisu...nieko nepades ir nieko nepasakys, mano leliuke niekaip nenorejo papuko paimti, tai nuejau i naujagimiu skyriu pagalbos, o man atsake, kad dabar nera kam ir nera kada...o viena gydytoju pamaciusi, kad geriu sultis Kubus pasisaipe, kad dar ruosiuosi vaika maitinti krutimi gerdama tokias sultis, juk vaika nunuodysiu...zodziu, baisu prisiminti,aciu dievui po 2 dienu pabegau is ten.
rpusevic
2008 03 02, 01:17
Išvada tokia,kad visur reikia mokėti, jeigu nori,kad su tavim gražiai elgtųsi ir kad tave prižiūrėtų, skaudu, bet taip yra
Kaktuke
2008 03 02, 16:14
QUOTE(rpusevic @ 2008 03 02, 01:17) Išvada tokia,kad visur reikia mokėti, jeigu nori,kad su tavim gražiai elgtųsi ir kad tave prižiūrėtų, skaudu, bet taip yra  Sutinku, as gimdziau VGN pries beveik 4 men. Gydytojai sumokejau tai ir prieziura is jos puses negaliu skustis, o seseles ir akuseres tikrai nesivargino padeti. Kai ejau iki tuliko ir is silpnumo prisedau ant suolelio, tai akusere praejo ir net nepaklause kaip jauciuosi. Bet palata buvo tikrai labai silta ir zymiai geresne negu AK. Gimdykla buvo kokius 3 kartus didesne negu AK. Drauge tuo pat metu gulejo AK po gimdymo tai atsiveze savo sildytuva, nes buvo labai salta. Nors vaikuciu daktare kuri kasdien vizituodavo, nebuvo labai maloni moteriske, bet visada pati nurengdavo dukryte, o tai, manau pliusas, nes toki glezna leliuka nurengti aprengti budavo dar baisu, o AK drauge turedavo pati nurenkti mergyte.
Kas dėl AK gymdimo, kadangi tariausi tai nesiskundžiu, buvo gera dvivietė palata, saulėtoj pusėj. Bet kas liečia vaikučių priežiūrą iki šiol nukrato šiurpas. Atvaro sesutė ir sako greit nurengiat jau vizitacija, nu įsivaizduokit nurengt nuogai miegantį kūdikį, jis gi verkt pradeda, ir deda ant šaltų svarstyklių tik kelias popierines servetėles  Ir kai vaikučiui yra trauma, tu apie ją sužinai tik trečią dieną po gimdymo (gerai, kad ji lengva, ir jokių pasekmių neturim) ir dar kaimynė irgi buvo apšaukta sesučių, kad jos vaikui gimdymo trauma ir ji sunkiai prakvepuoja, ko čia prie jų lenda. O vaikučiui reikėjo tik gerai išvalyti nosytę. Nu pogimdyvinis skyrius gulint su vaikiukais man nepatiko.
panterele35
2008 03 05, 13:06
QUOTE(Kaktukė @ 2008 03 02, 17:14) Sutinku, as gimdziau VGN pries beveik 4 men. Gydytojai sumokejau tai ir prieziura is jos puses negaliu skustis, o seseles ir akuseres tikrai nesivargino padeti. Kai ejau iki tuliko ir is silpnumo prisedau ant suolelio, tai akusere praejo ir net nepaklause kaip jauciuosi. Bet palata buvo tikrai labai silta ir zymiai geresne negu AK. Gimdykla buvo kokius 3 kartus didesne negu AK. Drauge tuo pat metu gulejo AK po gimdymo tai atsiveze savo sildytuva, nes buvo labai salta. Nors vaikuciu daktare kuri kasdien vizituodavo, nebuvo labai maloni moteriske, bet visada pati nurengdavo dukryte, o tai, manau pliusas, nes toki glezna leliuka nurengti aprengti budavo dar baisu, o AK drauge turedavo pati nurenkti mergyte. Vasario 11 diena suejo gimdymo terminas, bet man neprasidejo jokie saremiai, todel nuvaziavau i VGN apziurai, (jokiu pinigu niekam nemokejau ir ne su niekuom nesitariau - tai buvo mano principo reikalas), po apziuros paleido namo ir liepe jei neprasides saremiai po savaites atvaziuoti, taip ir padariau, vasario 18 vel nuvaziavau i VGN, apziurejo ir pagulde i patalogini slyriu, isgulejau ten 3 dienas, ant ketvirtos dienos buvo suplanuota leisti skatinamuosius ir gimdyti. Pagimdyt paciai nepavyko ir su skatinamaisiais, o gimdykloj priziurejo pats skyriaus vedejas Razumas (girdejau, kad jis be 800-1000 Lt - net i kalbas nesileidzia. Nezinau kiek cia yra tiesos), galu gale pats Razumas nusprende daryti Cezari, aisku pats ir dar viena gydytoja ji ir padare, viskas apsiejo gerai, turiu nuostabia dukryte. Ir galiu pasakyti, kad pooperacinej palatoj labai gerai buvo, akusere daznai keite palutes, tikrai neteko guleti kraujo klane. Kita diena buvau perkelta i dviviete palata, ir ten man viskas patiko, gera prieziura, tiek is gyd.,tiek is seseliu-akuseriu, aisku palatose ne Euro remontas, bet pati prieziura as likau patenkinta,gal tik maistas prastas, ir atnesdavo lekstes ir padedavo ant spinteles salia lovos, ir isnesdavo. Ir dar karta sakau NEMOKEJAU NE CENTO. Isvaziuojant is ligonines su mazulka, mama atveze maiseli su lauktuvem (didelis sokoladas, tortas ar tai pyragas ir dar kazkas - nepamenu), tai nunesiau seselem-akuserem ir padavus pasakiau, cia visoms seselems uz prieziura.
va ir as sito principo laikausi- nemoketi ir ketinu gimdyt VGN, nes ir pirma ten gimdziau, ir NORS MOKEJAU NIEKO UZ TAI GERESNIO NEGAVAU,,nei uzujautos nei gyd atejimo po gimimo
jelenar
2008 05 27, 14:06
jezau kaip bijau dabar tiek prisiskaicius apie vilniu  musu stebuklelis turetu pasirodyti liepos pradzioje ti ieskau kur gimdyti...net pasimeciau..esu is vilniaus bet jau mastau apie trakus ar kauna...gal kuri gimdet trakuose,gal galit papasakoti kaip ten..
sena pažįstama
2008 05 28, 07:51
QUOTE(jelenar @ 2008 05 27, 15:06) jezau kaip bijau dabar tiek prisiskaicius apie vilniu  musu stebuklelis turetu pasirodyti liepos pradzioje ti ieskau kur gimdyti...net pasimeciau..esu is vilniaus bet jau mastau apie trakus ar kauna...gal kuri gimdet trakuose,gal galit papasakoti kaip ten.. Pasiskaiciau ir susijuokiau nuo mamyciu baimiu  Visur normalus tas gimdymas, prieziura buna, tiek Vilniuj, tiek Kaune, tiek Trakuose ir panasiai, tiesiog po gimdymo mamytes buna iskankintos skausmu, nusilpusioms, jos kiekvienas ne taip pasakytas zodis kelia skausma ir depresija, tada atrodo viskas blogai ir negerai, tada atrodo prieziura prasta.  Jei atsigultumete i ligonine(nelinkiu ne vienai to  ) ne gimdymui-tada ir tie patys daktarai malonus buna, ir sesutes bei akuseres fantastiskos, padeti pasiruosusios. Tiesiog pirmakartes viska ispucia iki begalybes, prisiskaito apie ivairias komplikacijas ir bando jas pritaikyti sau.  Tuo tarpu, atkreipkit demesi i tas pasisakiusias mamytes, kurios gimdo ne pirma karta-jos buna viskuo patenkintos  Tiesiog ne daktarai pasikeicia, o paciu poziuris i gimdyma ir i pogimdyvine prieziura
Stomilka
2008 05 29, 06:22
Gimdziau VGN tai po gimdymo tai priziura (man atrodo visai nieko) nes daktare kuri prieme vaikeli ateina tik israsyt ir uzsuko viena karta paklaust ar viskas gerai sesutes visada uzsuka ir jei tau kazko reikia reikia tai atnesa vaikelio ziuret ateidavo kiekviena diena beveik po 2 kartus (man buvo pirmas vaikelis) taipamoke kaip bambyte reikia sutvarkyt kaip akytes kaip aprengt pamaitint ir ismaudyt. Tai manau naudinga pasiklausyt. valgys nekoks bet niekada tiesa sakant ligoninej ir nemaitino is kavynes beto ten valgis specialus kad poto nebudu problemu nei su pieneliu nei su vaiksciuojimu i wc.manau kad pora dienu pakentiet galima.Vienas dalykas su kuriuo visiskai nesitaikiau tai yra palatos nevalymas. gimdziau vasara liepos menesi dulkiu palatoi pilna ant palangiu piest galima grindys per trys dienas kur gulejau mano prasymu isvale ir siuksles isnese tai vat vienintelis dalikas kuris man labai nepatiko. o siaip nereikia tiketis viesbucio aptarnavimo tai yra ligonine ir personalo visiems neuztenka o darbas personalo netik lankymai palatuose bet ir poperiu kruva ir vaistus padalint na ir pas mus pabegiot ir jeigu viskas gerai uzeina reciau.cia as taip galvoju nes gimdysit jus neviena ligoninej ir nebusit isskirtine ir jei vaziuojat su nuotaika kad aplink bus zmoniu lakstymas kaip namuose (nes namuose jus isskirtine ir visi nori padet) tai galiu pasakyt bet kokioj ligoninej jums nepatiks ir bus nejauku. tai mano nuomone tokia
Svetolanka
2008 08 05, 06:03
Dėja..., nelabai turiu laiko viską skaityt..., bet norėčiau pasidalinti savo patirtim Gimdžaiu AK ir pirmą ir antrą vaikelius... abu kartai - cezaris..., žinokit, kai pastojau antrą kartą, nė negalvojau kur gimdyti, žinojau, kad tik AK Personalas buvo labai malonus, labiausiai patiko, kad kiekvieną dieną ateidavo gydytojas, prisistatydavo ir paklausdavo apie savijautą, kol gulėjom su lašalinėmis - dažnai užsukdavo seselės  net pabendraut su jomis spėdavom  Šiaip... maloniausias dalykas - po cezario, negalėjau atsikelti... tai personalo darbuotojos ateidavo apiprausti  o naujagimių gydytojos  kai vaikelius jau mums paliko, jos ateidavo vaikelių apžiūrėti... viską papasakodavo, paaiškindavo... atsakydavo į kilusius klausymus niu nežinau... VGN negimdžaiu, tad ir lygynti negaliu... bet jei vėl gimdyčiau - tik AK
tenerife
2008 08 06, 13:22
QUOTE(vejunestela @ 2008 02 25, 13:11) Dukra gimdziau VGN tai prieziura po gimdymo klaiki.Palata baisi, gimdziau ziema tai dar baisiai salta buvo.Cia buvo pries 5 metus.Nzn gal situacija pasikeite, bet antra gimdziau AK, tai super. Pries keleta savaiciu su dukryte grizome is VGN. kadangi buvau po cezario, vaikiukas 2 naktis nakvojo ne su mumis. Todel galejau pailseti ir atgauti jegas. Personalas tikrai geras, sesute ir akuseres rupsestingos ir malonios pasitaike, isskyrus viena vaiku daktare. Kiek pamenu pavarede - Uscila. Po operacijos atejusi sugebejo tik israiskingai "priminti", kad ji buvo pas mane per operacija, o apie vaika - jokios naujos informacijos (pasake tik gimimo ugi ir svori...) Po cezario neatsirado is karto pieno, taciau vaika ji liepe paciai maitinti, atsisakinejo misiniuku duoti. Vaikas tiesiog akyse pradejo silpti (be to gime nedidelis, todel kiekvienas gramas svarbus), tuomet jau per barnius misiniuko issireikalavom. Kokius 5 kartus klausem, kiek svorio vaikiukas numete - atsakyma gavome viena - "turi numesti". Taip kad pacientu teise i informacija ir normalu elgesi siai daktarei neegzistuoja... Is tiesu gaila, kad tokie zmones dar ligoninese dirba...
Ziogutis
2008 08 06, 15:57
Pirma vaikelį gimdžiau VGN, o antrą AK. Kažkodėl buvau labai nusistačiusi prieš AK, bet kadangi mano gydytoja pas kurią lankiausi  dirba AK, tai nutariau ten ir gimdyti. Galiu pasakyti, kad AK man žymiai labiau patiko nei VGN. Jei dar kartą tektų gimdyti, tai nedvejodama pasirinkčiau AK: ir dėl priežiūros, ir dėl dėmesio, ir dėl profesionalumo, ir dėl vaikų gydytojų
Gimdziau VGN, kad ir ko man ten truko po gimdymo, bet ne viena sesute nesiule misinuko ir neaiskino, kad neturiu pieno - tai man buvo labai svarbu, is tiesu siuo klausimu turejau dideli palaikyma is personalo puses. O apie AK esu girdejusi daug nuomoniu, kad net gydytojai (nekalbu apie sesutes) pagatavi uzkisti vaikus visokiais misiniais ir aiskina, kad "neturit jus pieno"... Ir jei leliukas guli naujagimiu skyriuj, savo nuoziura primaitina - net neklausia, nori mama to ar ne
QUOTE(sena pažįstama @ 2008 05 28, 09:51) Pasiskaiciau ir susijuokiau nuo mamyciu baimiu  Visur normalus tas gimdymas, prieziura buna, tiek Vilniuj, tiek Kaune, tiek Trakuose ir panasiai, tiesiog po gimdymo mamytes buna iskankintos skausmu, nusilpusioms, jos kiekvienas ne taip pasakytas zodis kelia skausma ir depresija, tada atrodo viskas blogai ir negerai, tada atrodo prieziura prasta.  Jei atsigultumete i ligonine(nelinkiu ne vienai to  ) ne gimdymui-tada ir tie patys daktarai malonus buna, ir sesutes bei akuseres fantastiskos, padeti pasiruosusios. Tiesiog pirmakartes viska ispucia iki begalybes, prisiskaito apie ivairias komplikacijas ir bando jas pritaikyti sau.  Tuo tarpu, atkreipkit demesi i tas pasisakiusias mamytes, kurios gimdo ne pirma karta-jos buna viskuo patenkintos  Tiesiog ne daktarai pasikeicia, o paciu poziuris i gimdyma ir i pogimdyvine prieziura  Gimdžiau ir gulėjau AK. O žvirbliui viduriukai užkietėjo. Nežinojau kur kreiptis, nes nieko nieks nesakė. Vakare atėjo budinti gydytoja, pasakė kad kreiptumėmės jei kas. Tai aš ir paklausiau ką man su mažiuko bėda daryt. Ta tik susiraukė, kad ji ne vaikų gydytoja ir piktai atšovus, kad čia ne jos reikalas ir ji domėtųsi tik jei man viduriai užkietėtų, užtrenkė duris. Tai ar yra skirtumas kelintąkart gimdai jei taip elgiamasi?
Lašelis Liūdnas
2008 08 12, 12:30
Gimdžiau VGN prieš dvejus metus. Nepatiko: niekaip neišsireikalavau švarios palos, tad po gimdymo reikalingas valandas teko išgulėt su ta, kuria ir atvežė iš gimdyklos; lovų sustatymas, nes prie kaimynės lovos iškvietimo migtukai net du buvo, o prie maniškės nei vieno, teko prašyt kaimynės, kad spaustų, kai man prireikė seselės; pati lova pogimdyviniam, jaučiu toms lovoms metų daugiau nei mano mamai.... Galėtų sostinės gimdymo namai pasirūpint naujomis...; maistas - išgėriau tik arbatą per pusryčius, pietų laimei neteko laukt, nes išsirašėm namo; grubi gydytoja (A.Kitovienė), kuri apžiūrėjo prieš išrašant į namus... Visa kita - norma.
Pastaba: niekam nieko nemokėjau.
Dagilis
2008 08 20, 12:32
Kokie priestaringi vertinimai... bet jei as gimdyciau, tai i Antakalni nevaziuociau - labai daug pazistamu jais nusivyle. Apie VGN zymiai geresne nuomone, tai ir rinkciausi juos. O siaip tai nemanau, kad turime duoti kysius - patys tuos gydytojus islepiname. Jie gauna algas. Mums musu darbe irgi niekas papildomu pinigu nenesa. Normaliame pasaulyje is vis nesuvokiamas toks reiskinys. Laikas butu ir mums apie tai susimastyti. Sekmes visoms, kad ir kur begimdytumete. Ir geru, nuosirdziu gydytoju salia
As irgi savo grazuole gimdziau AK. Sutinku su jau anksciau mineta nuomone, kad gimdymo metu personalas  ,o po to- pogimdyvinese palatose - tiesiog siaubas Ko nepaklausi, to negausi tikrai kad jau... Del kito gimdymo dvejoju del siu gimdymo namu
As gimdziau AK, neplanuotas cezaris, trumpai tariant gimdyves prieziura 100 procentine, personalas nuostabus, gulejau nuo sekmadienio iki sestadienio, nebuvo nei vienos seseles kuri neuzeitu, nepaklaustu ar nereikia zvakuciu nuo skausmo, vaistu, i klausimus visada atsakydavo, o ir pati operacija buvo atlikta labai operatyviai, gyd. Vitalija Stasiūnaitiene (akuseres neatsimenu) sureagavo zaibiskai ir nuo gimdymo stalo iki to momento kol isvydau savo dukryte gal tik 10 minuciu prabego (tiesiog visi kas ten buvo dirbo savo darba, viena kateteri ivede, kita isdezinfekavo, kazkas kauke ikiso, kazkas veze koridoriais ant pagreicio, staigiai epidura, cezaris), nu zodziu be zodziu, esu be galo dekinga personalui dirbusiam per mindaugines liepos 6 d... O vat apie naujagimiu skyriu esu blogos nuomones, galeciau labai daug cia neigiamu emociju islieti, bet tiek to, gal toms seselems maziau moka negu pogimdyminiam skyriuj, nezinau, ne mano vienos nuomone, bet tos seseles, su kuriom mums teko susidurti visiskai netinkamos eiti tokias pareigas ir dar tokiam skyriuj
pieniupieva
2008 09 03, 09:45
VGN naujagimiu skyriuj nei viena akusere neatsisake padet uzklausta. Prieziura neiskirtine, bet pakankama.
bai sunku grizti i normalia busena Papildyta: Viena sunu gimdziau Ak, kita - VGN. Visur visokiu sesuciu pilna ir velniai ju nemate. Taciau labai svarbu tureti savo palata su atskiru dusu ir tuliku (VGN). Nes kai po cezario gulejau AK, kapsejo laseline, apimdavo tai euforija, tai noras zliumbti, o salia nuolat trynesi palatos drauges Zoses vyras, tai zinote... Ir po operacijos ne dvi dienas palaiko, o beveik visa savaite. Po jos Zoses vyra norejosi nusauti. Grizus esi isvargusi, emociskai isitempusi nuo taikymosi prie kitu zmoniu tokiu svarbiu gyvenime momentu, tad labai sunku grizti i normalia busena.
Dominga
2008 09 25, 17:01
As gimdziau VNG. Prieziura po gimdymo man nepatiko visai  Tik viena sesele buvo super maloni, rupestinga (gaila vardo nzn), kuri pasiule vaikuti perrengti, gliukoze pagirde (nes buvo labai vangus ir isvis neturejo jegu net verkti). O kitos tai kaip jauni menuliai ateidavo tik viena karta ir tai tik nosi pro duris ikisa.... Naktiniu svariu niekas nesiulo, lovos patalynes svarios nesulaukiau Pati dvi dienas is lovos atsikelti negalejau. Vos nenualpau su vaiku ant ranku ir niekam tai nerupi...pasigimdei ir turekis O kai pries tai gulejau patologiniam sk., tai prieziura super, nes manau jie atsakingi uz negimusi vaika.... Gal cia tik tokia pamaina pasitaike..... P.S. mano atveju sunelis buvo labai vangus ir tik misineliu deka jis sustiprejo ir galejo zysti kruti  Taip kad nevisada misineliai yra blogybe.
|
|