Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: abdukcija
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Konsultacijos šeimos ir darbo teisės klausimais
Vėja
sveiki,
labai reikia sužinoti-per kiek laiko reikia išsiimti abdukciją?vaikas sumuštas guli ligoninėje,skilęs stuburas...pareiškimas parašytas,,,ir t.t.pan.,,bet abdukcijos dar neišėmė sad.gif ,ar yra koks terminas?policija viską daro kas tik įmanoma,kad tėvai atsiimtų pareiškimą ,visur kaip į sieną belieka viltis prokuratūra Vilniuje gal dar televizija,yra baisi padėtis sad.gif
ačiū 4u.gif
Gedmantas Gedminas
Policijos įstaiga Jūsų minimu atveju PRIVALO pradėti ikiteisminį tyrimą.(Yra policijos departemento ir generalinės prokuratūros nurodymai sugriežtinti ikiteisminių tyrimų, dėl smurto prieš vaikus, tyrimo kontrolę) Ikiteisminio tyrimo pareigūnas vienu iš pirmųjų jam privalomų veiksmų-turi paskirti užduotį atlikti kūno tyrimą sužalojimo laipsniui nustatyti. Vaiko tėvai turi teisę raštu pareikalauti paskirti tyrimą ( atlikti abdukciją). Jie turi būti apklausti ir protokole taip pat gali reikalauti juos pripažinti nukentėjusiojo atstovu ir dalyvauti procese. Tapę procesio dalyviais jie gali reikšti prašymus, reikšti nušalinimus apskūsti pareigūnų veiksmus prokurorui ir teismui. Jūsų aprašyta situacija neįsivaizduojama. Jei ;policija suinteresuota, galite rašyti skundą į Generalinę prokuratūrą ir VRM ministrui.
Atsakant konkrečiai į Jūsų klausimus: "Abdukcija" t.y. tyrimas kūno sužalojimo laipsniui nustatyti turi būti paskirtas iškart pradėjus ikiteisminį tyrimą. Ikiteisminis tyrimas privalo būti pradėtas tą pačią dieną kai buvo gautas pareiškimas ar pranešimas apie įvykį. Tokios sąvokos "atsiimti pareiškimą" LR baudžiamojo proceso kodeksas nenumato. Ikiteisminis tyrimas turi būti pradėtas ir atliktas per kiek įmanoma trumpesnį laiką.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.