Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Fikusas
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Zivivi
QUOTE(FleurDeLis @ 2009 02 06, 09:58)
Merginos, gal žinosit. Mano plačialapis fikusas numetė pusę savo lapų. Dabar lapkritis atrodo jau aprimo, tačiau likusieji lapai tokie visi nuleipę, žemyn nusileidę. Žemė, atrodo, drėgna, lapus stengiuosi bent porą kartų per dieną nupurkšti (dažniau neišeina, nes visa diena darbe). Čia dėl sauso oro? Dėl ko dar?
*

As manau, kad gal persistengei laistydama ir purksdama. Placialapis fikusas yra su vazkiniais lapais, jie sulaiko dregme viduje, o tokiu augaliuku perlaistyti negalima. smile.gif Pabandyk bent savaitele nelaistyti ir nepurksti, papusenk zeme apacioje, kad saknys gautu oro.. Gal kas dar ka nors patars? g.gif
FleurDeLis
QUOTE(Zivivi @ 2009 02 06, 10:57)
As manau, kad gal persistengei laistydama ir purksdama. Placialapis fikusas yra su vazkiniais lapais, jie sulaiko dregme viduje, o tokiu augaliuku perlaistyti negalima.  smile.gif  Pabandyk bent savaitele nelaistyti ir nepurksti, papusenk zeme apacioje, kad saknys gautu oro.. Gal kas dar ka nors patars?  g.gif
*

Va, ko niekada nedarydavau - nepurenau žemės. Pabandysiu papurenti, gal padės smile.gif
Šiaip apipurškimą, kiek skaičiau, jie mėgsta, o ir neva perliejimui nejautrūs g.gif Tačiau šiemet manasis kai užsiožiavo, tai jautrus turbūt viskam pasidarė biggrin.gif
na, tikėkimės iki pavasario išgyvens, o tada maus į balkoną.
dtania1973
Sveikos. Siam forume daug skaiciau apie fikusus, bet niekur neradau atsakymo i man rupima klausima. Manau man padesite. As turiu Lyralapi fikusa. Jis numete pilnai visus lapus. Ar tas stiebas taip ir liks plikas. Ar tose paciuose vietose vel isauks nauji lapai? Naujoje virsuneje jau atsirado keli lapukai. Labai aciu
aaaidi
Sveikos mergaites,siandien nusipirkau blizguji fikusa,niekur nerandu kaip ji priziureti.Gal galit padeti,ar labai jis inoringas,kaip su juo elgtis? 4u.gif
melsva
QUOTE(aaaidi @ 2009 02 08, 21:46)
Sveikos mergaites,siandien nusipirkau blizguji fikusa,niekur nerandu kaip ji priziureti.Gal galit padeti,ar labai jis inoringas,kaip su juo elgtis? 4u.gif
*

O gal ant kortelės buvo lotyniškas pavadinimas?

Papildyta:
QUOTE(`delfine` @ 2009 02 05, 08:59)
o geneti galima visu rusiu fikusus? pas mane toks kaip berzo medelis, plonais smulkiais lapeliais  wub.gif  ir nukirpus sakele jos niekuo tepti nereikia?
kerpama kaip supratau norint suformuoti medelio forma...
mano fikusas nejuokais mane isgasdino  doh.gif  pries pora savaiciu taip mete lapus - kasdien po kelias saujas nukritusiu lapu rinkau.... liko visiskai plikas su keliais lapeliais virsuneleje
o dabar ziuriu kad atsinaujines kad leidzia visus naujus lapelius - grazu ziureti kaip jis ziemos vidury man klesti  wub.gif
as norejau paklausti dar - ar fikusai kaip nors dauginasi?
toks grazus, noreciau mamai padovanoti atzalele, tik nezinau kaip ji padauginti  g.gif

pas mane jis jau 2 metai ...sako kas 2 metus reikia persodinti - bet kai jis tokiam atsinaujinimo procese net ranka nekyla ji judinti  unsure.gif
*

Pas mane taip kasmet, kai tik prasideda šildymo sezonas - tuomet tempiu į patį vėsiausią kampelį ir taip laikau per žiemą. Lapų metimas sustoja, o pavasarį jie atauga. Svarbu kad būtų šviesi vieta. kartais nuo radiatoriaus sklindantis karštis taip nudegina šakutes, kad jos nudžūva, tuomet jau viskas reikia iškirpti.
lexx
QUOTE(melsva @ 2009 02 09, 19:24)
O gal ant kortelės buvo lotyniškas pavadinimas?
Papildyta:
Pas mane taip kasmet, kai tik prasideda šildymo sezonas - tuomet tempiu į patį vėsiausią kampelį ir taip laikau per žiemą. Lapų metimas sustoja, o pavasarį jie atauga. Svarbu kad būtų šviesi vieta. kartais nuo radiatoriaus sklindantis karštis taip nudegina šakutes, kad jos nudžūva, tuomet jau viskas reikia iškirpti.
*

sausu sildymo sezono metu reikia daug purksti , lieju i lekstute. tik nepurksti lapu jokiais blizgikliais o geriau tik vandeniu. dar skaiciau kad alumi purskia drinks_cheers.gif
Papildyta:
pas mane fikusas tikras grazuolis, blizgus, smulkialapis krumas, jis jau metus pas mane, buvo viena kart sparciai lapus pradejes mest, bet vel sutankejo. purskiu daznai, dabar lieju kasdien i lekstute, gal po puse stiklines, ir vis apsuku kad lapai vienodai vesetu, nes pastebejau kad puse atsukta i langa labaiu sutankejo thumbup.gif
aaaidi
Sveikutes,aciu mamytes jums uz pagalba 4u.gif .Buvo kazkokia etikete uzklijuota su pavadinimu ,,Fikusas-Bensoe-viigipuu,, googlej ieskojau, bet uzklausa nieko nedave.Vikipedijoje radau pagal paveiksliuka tai pavadinimas jo blizgusis fikusas g.gif .Gaila,kad negaliu nufotkinti verysad.gif .Jis toks man mistiskas pasirode sumedeje gumbai virs zemes iskile,o ant virsaus zaliu saku puokste-nukainuotas stovejo varksiukas,gaila pasidare-nusipirkau smile.gif .Bandysiu su juo susigyventi jusu patarimu padedama. smile.gif .Lekiu i orchideju tema ir ta prigriebiau biggrin.gif - ziuresim kaip man seksis doh.gif
Kristuks
QUOTE(Kristuks @ 2008 11 21, 09:35)

user posted image
*

Sveikos, šitą gėlytę pirkau lapkritį nukainuotą už 5 Lt... kol kas dar laikosi pas mane....smile.gif
Norėjau paklausti, ar dauginasi lapais? nes šakelių kaip ir nėra, kad būtų galima nulaužti???
Ir dar klausimas - ant lapų (kai kurių) tokios juodos dėmės, plėmai - kas čia per liga kažin???? 4u.gif
FleurDeLis
QUOTE(aaaidi @ 2009 02 10, 09:22)
Sveikutes,aciu mamytes jums uz pagalba 4u.gif .Buvo kazkokia etikete uzklijuota su pavadinimu ,,Fikusas-Bensoe-viigipuu,, googlej ieskojau, bet uzklausa nieko nedave.Vikipedijoje radau pagal paveiksliuka tai pavadinimas jo blizgusis fikusas g.gif .Gaila,kad negaliu nufotkinti verysad.gif .Jis toks man mistiskas pasirode sumedeje gumbai virs zemes iskile,o ant virsaus zaliu saku puokste-nukainuotas stovejo varksiukas,gaila pasidare-nusipirkau smile.gif .Bandysiu su juo susigyventi jusu patarimu padedama. smile.gif .Lekiu i orchideju tema ir ta prigriebiau biggrin.gif - ziuresim kaip man seksis doh.gif
*

cia ne apie sita kalba eina?
Daluksa
QUOTE(Kristuks @ 2009 02 17, 12:35)
Sveikos, šitą gėlytę  pirkau lapkritį nukainuotą už 5 Lt... kol kas dar laikosi pas mane....smile.gif
Norėjau paklausti, ar dauginasi lapais? nes šakelių kaip ir nėra, kad būtų galima nulaužti???
Ir dar klausimas - ant lapų (kai kurių) tokios juodos dėmės, plėmai - kas čia per liga kažin???? 4u.gif
*

Mano teta tokį augina, kiek žinau, plėmai nuo drėgmės pertekliaus. ir dar, pas mano tetą jis auga jau daug metų, dabar jau lubas praktiškai siekia, o auga tokiam siauram, aukštam ir ankštam (forma panaši į vazos) vazone, bet jam patinka thumbup.gif
Kristuks
QUOTE(Daluksa @ 2009 02 18, 18:37)
Mano teta tokį augina, kiek žinau, plėmai nuo drėgmės pertekliaus. ir dar, pas mano tetą jis auga jau daug metų, dabar jau lubas praktiškai siekia, o auga tokiam siauram, aukštam ir ankštam (forma panaši į vazos) vazone, bet jam patinka  thumbup.gif
*

Ačiū, reikės pastebėti.... bet atrodo, kad stipriai neperlaistau.... g.gif 4u.gif
katineliosaulyte
sveikos merginos ax.gif darbe mokslu baigimo proga gavau dovanu fikusa pumila,is pradziu lyg ir viskas gerai buvo,bet dabar pastebejau kad lapukai suktis pradejo,gelsti lyg ir dziuti.. nzn ka daryt schmoll.gif o taip noris kad ta gelyte augtu ir grazetu.. verysad.gif db padejau po ja lekstute su vandeniu,ji nemirksta vandeni,ir apipurskaiu purkstuku su vandeniu be jokiu trasu..ka dar galeciau padaryti,net nzn ar pumilos megsta dregme g.gif
Kerina
Laba 4u.gif
Sakykit ar dažnai šliukštelnat alaus ant smulkialapio fikuso g.gif .Maniškis tai geras pijokėlis,negauna alaus ilgesnį laiką ir pradeda gelst lapukai,užpilu alaus akimirksniu atsigauna,naujus lapukus leidžia smile.gif .Tai dabar kas kiek laiko jam užpilt,ar tik alum laistyt blink.gif
FleurDeLis
QUOTE(Braškutė 74 @ 2009 02 24, 11:16)
Laba  4u.gif
Sakykit ar dažnai šliukštelnat alaus ant smulkialapio fikuso g.gif .Maniškis tai geras pijokėlis,negauna alaus ilgesnį laiką ir pradeda gelst lapukai,užpilu alaus akimirksniu atsigauna,naujus lapukus leidžia smile.gif .Tai dabar kas kiek laiko jam užpilt,ar tik alum laistyt blink.gif
*

Niekada nepilu alaus. Maniškis gerai auga tokiu atveju, jeigu neleidžiu perdžiūti žemei ir nupurškiu lapukus, bei pakarpau šakeles formuodama. Tada leidžia naujus lapukus ir šakeles. Ai, dar kartais patręšiu nuo orchidėjų mirkymo likusiu vandeniu su trąšomis. Štai ir viskas. Tikrai niekada neliejau alaus.

jeigu jis atsigauna po alaus, tai gal kažko žemei trūksta? Ar nesmirda po to kambariai nuo to alaus? doh.gif
Kerina
QUOTE(FleurDeLis @ 2009 02 24, 14:16)
Niekada nepilu alaus. Maniškis gerai auga tokiu atveju, jeigu neleidžiu perdžiūti žemei ir nupurškiu lapukus, bei pakarpau šakeles formuodama. Tada leidžia naujus lapukus ir šakeles. Ai, dar kartais patręšiu nuo orchidėjų mirkymo likusiu vandeniu su trąšomis. Štai ir viskas. Tikrai niekada neliejau alaus.

jeigu jis atsigauna po alaus, tai gal kažko žemei trūksta? Ar nesmirda po to kambariai nuo to alaus? doh.gif
*

Na nelaistau aš alumi,o tik truputį užpilu.Ir jokio kvapo nėra schmoll.gif .Neleidžiu aš perdžiūt žemei ir purškiu,bet po alaus dozės akyse fikusas atsigauna. g.gif
Todėl ir klausiu kas kiek mamos duoda fikusui alaus paragaut smile.gif Tikrai žinau kad ne aš viena duodu(beje ir aš užpyliau alaus perskaičius temelę apie fikusus)
cicuta
QUOTE(Braškutė 74 @ 2009 02 24, 17:43)
Na nelaistau aš alumi,o tik truputį užpilu.Ir jokio kvapo nėra schmoll.gif .Neleidžiu aš perdžiūt žemei ir purškiu,bet po alaus dozės akyse fikusas atsigauna. g.gif
Todėl ir klausiu kas kiek mamos duoda fikusui alaus paragaut  smile.gif Tikrai žinau kad ne aš viena duodu(beje ir aš užpyliau alaus perskaičius temelę apie fikusus)
*

Sveikos,
Man irgi įdomu pasidarė.Kiek to alaus reikia??? blush2.gif
Skaičiau temą, bet taip ir neradau iki galo unsure.gif
FleurDeLis
QUOTE(Braškutė 74 @ 2009 02 24, 17:43)
Todėl ir klausiu kas kiek mamos duoda fikusui alaus paragaut  smile.gif Tikrai žinau kad ne aš viena duodu(beje ir aš užpyliau alaus perskaičius temelę apie fikusus)
*

Taip taip, aš irgi skaičiau, kad forumietės saviškiams fikusams alų pila, bet kiek sekiau tą diskusiją apie gėlių girdymą, tai bendrų normų liejimo alumi taip ir nebuvo nustatyta smile.gif Dažniausiai, kiek lieka butelyje, tiek ir šliukšteli.
donata60
smile.gif
syri

Aš čia paklausiau to patarimo, radau neužbaigtą butelį alaus ir užpyliau.

Tai žinokit, bent jau nustojo lapus mest, o prieš tai tai buvo jam paskutinioji. Išvada - alus jam patinka smile.gif
FleurDeLis
QUOTE(syri @ 2009 02 24, 23:40)
Aš čia paklausiau to patarimo, radau neužbaigtą butelį alaus ir užpyliau.

Tai žinokit, bent jau nustojo lapus mest, o prieš tai  tai buvo jam paskutinioji. Išvada - alus jam patinka  smile.gif
*

Žodžiu, fikusai - gėlės, linkusios į girtuoklystę biggrin.gif
@@vandeniuke@@
QUOTE(Braškutė 74 @ 2009 02 24, 16:43)
*

QUOTE(alvijaxx @ 2009 02 24, 16:58)
Sveikos,
Man irgi įdomu pasidarė.Kiek to alaus reikia??? blush2.gif
Skaičiau temą, bet taip ir neradau iki galo unsure.gif
*

Sveikos biggrin.gif
alaus kiekis priklauso ir nuo fikuso dydzio. Manasis nemazas (yra temoje nuotrauka kazkuriame psl) tai mazdaug buteli supilu 5 laisniu stiprumo alaus. Is karto akyse atsigauna, pradeda naujus lapelius leisti.
Arteja pavasaris tai pradesiu vel girdyti savo girtuokli lotuliukas.gif
Kerina
QUOTE(@@vandeniuke@@ @ 2009 02 25, 09:33)
Sveikos biggrin.gif
alaus kiekis priklauso ir nuo fikuso dydzio. Manasis nemazas (yra temoje nuotrauka kazkuriame psl) tai mazdaug buteli supilu 5 laisniu stiprumo alaus. Is karto akyse atsigauna, pradeda naujus lapelius leisti.
*

Mačiau jūsų gražuolį wub.gif .Tai va pas mane ir tas pats,po alaus akyse atsigauna biggrin.gif ,nors aš pilu l.nedaug.nors nemažas jis pas mane.Juokingiausia tai kad tenka vien dėl fikuso alų pirkt,tai atsistoju prie lentynos ir galvoju kokį prigriebt.
@@vandeniuke@@
QUOTE(Braškutė 74 @ 2009 02 25, 10:01)
Mačiau jūsų gražuolį wub.gif .Tai va pas mane ir tas pats,po alaus akyse atsigauna biggrin.gif ,nors aš pilu l.nedaug.nors nemažas jis pas mane.Juokingiausia tai kad tenka vien dėl fikuso alų pirkt,tai atsistoju prie lentynos ir galvoju kokį prigriebt.
*

Aciu wub.gif wub.gif Utenos melyna dazniausiai perku ir girdau grazuoli savo lotuliukas.gif As ipilu daugiau ir paskui ramu ilgesni laika. Ie kaip merginos klausia ar nesmirda - pas mane jokio kvapo nebuna. As ipilu alaus ir kad greiciau pasiektu saknis ant virsaus dar truputi vandens ipilu, nubega alus ir jokio kvapo mirksiukas.gif
FleurDeLis
vis tiek egzotiškas laistymo būdas lotuliukas.gif
katineliosaulyte
labavakareli merginos :] norejau paklaust cia rimtai ar ne smulkiaziedzius fikusus reikia laistyti alumi? drinks_cheers.gif mano PUMILA fikusas jau dziusta gerai..nzn ka ir daryti,tai gal ir ji alum palaistyti (jis irgi smulkiaziedis) g.gif patarkit ka daryti?
cicuta
QUOTE(@@vandeniuke@@ @ 2009 02 25, 10:33)
Sveikos biggrin.gif
*

Dėkui už tikslią info smile.gif
Kadangi yra namie alaus (maniškis kažkaip nebemėgsta), tai girdysiu fikusą rolleyes.gif
Galvoju, jau dabar ir genėt jau galima. O pas jus baltas skystis bėga kai karpot??? Patepti niekuo nereikia??? g.gif Pirmą kartą formuot bandysiu, tikiuosi nuo mano viražų nenumirs fikusiukas.
@@vandeniuke@@
QUOTE(alvijaxx @ 2009 02 26, 08:13)
Dėkui už tikslią info  smile.gif
Kadangi yra namie alaus (maniškis kažkaip nebemėgsta), tai girdysiu fikusą rolleyes.gif
Galvoju, jau dabar ir genėt jau galima. O pas jus baltas skystis bėga kai karpot??? Patepti niekuo nereikia??? g.gif Pirmą kartą formuot bandysiu, tikiuosi nuo mano viražų nenumirs fikusiukas.
*

nera uz ka mirksiukas.gif
bega ir pas maniski kai karpau sakeles baltas skystis, bet as niekuom netepu blush2.gif
FleurDeLis
nereikia niekuo tepti. Nubėga, nudžiūna ir viskas. O ir formuoti drąsiai galima. Aš savo smulkialapį labai dažnai karpau, kad man formą normalią išlaikytų. Tai jis nuo to tik atsigauna.
marimacho
o kas nors turite stambialapi fikusa? g.gif
ar kaip nors karpot?

as toki turiu, tai jis taip gan idomiai, apacioj liko mazesni lapeliai, o kuo auksciau jis auga tuo didesni lapai bigsmile.gif sakau gal ir ji kazkaip karpyt reik?
FleurDeLis
QUOTE(marimacho @ 2009 02 26, 14:39)
o kas nors turite stambialapi fikusa?  g.gif
ar kaip nors karpot?

as toki turiu, tai jis taip gan idomiai, apacioj liko mazesni lapeliai, o kuo auksciau jis auga tuo didesni lapai  bigsmile.gif sakau gal ir ji kazkaip karpyt reik?
*

Aš turiu ir jo niekaip nekarpau, nebent nugnybiu beaugančias šakeles, kurių nenoriu. Bet senųjų šakų nekarpau.

Aga, jis taip auga - kuo didesnis augalas, tuo didesni jo lapai. O apačioje lieka tokie mažučiai smile.gif
*Mirabella*
QUOTE(marimacho @ 2009 02 26, 15:39)
o kas nors turite stambialapi fikusa?  g.gif
ar kaip nors karpot?

as toki turiu, tai jis taip gan idomiai, apacioj liko mazesni lapeliai, o kuo auksciau jis auga tuo didesni lapai  bigsmile.gif sakau gal ir ji kazkaip karpyt reik?
*

As turiu stambialapi ficus elsatika tineke. Kaiptik nekarpau nes nenoriu kad sakotus, auga isvien aukstyn kaip medelis ir lapai dideli i visas puses. Vienintelis budas toki fikusa apkarpyt tai yra nukirpti virsune, tuomet jis nebeaugtu i auksti o plestusi daugiau kaip krumas, o galbut isleistu tik antra kamiena... bet man asmeniskai negrazu schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(FleurDeLis @ 2009 02 26, 15:43)
Aš turiu ir jo niekaip nekarpau, nebent nugnybiu beaugančias šakeles, kurių nenoriu. Bet senųjų šakų nekarpau.

Aga, jis taip auga - kuo didesnis augalas, tuo didesni jo lapai. O apačioje lieka tokie mažučiai smile.gif
*

Tai pas tave gal suformuotas kaip medelis, ta prasme su keliom sakom? Nelabai isivaizduoju kokius tu ten sakeles gnaibai... biggrin.gif
marimacho
QUOTE(Meiles_naktys @ 2009 02 26, 14:32)
As turiu stambialapi ficus elsatika tineke. Kaiptik nekarpau nes nenoriu kad sakotus, auga isvien aukstyn kaip medelis ir lapai dideli i visas puses. Vienintelis budas toki fikusa apkarpyt tai yra nukirpti virsune, tuomet jis nebeaugtu i auksti o plestusi daugiau kaip krumas, o galbut isleistu tik antra kamiena... bet man asmeniskai negrazu  schmoll.gif

tai mano tikriausiai toks pats, nes vienas toks kaip medis auga ir nesisakoja schmoll.gif
SandraJ.
labas, augintojos smile.gif
mano fikusui jau šakės..pametė beveik visus lapus, bet iš šonų leidžia atskiras šakutes su lapais...kaip man jį atgaivinti?
va toks jis: user posted image
čia dar prieš numetimą lapų, dabar tok toks stagaras....
FleurDeLis
QUOTE(Mandra Sandra @ 2009 02 26, 16:29)
mano fikusui jau šakės..pametė beveik visus lapus, bet iš šonų leidžia atskiras šakutes su lapais...kaip man jį atgaivinti?
*

Žinok maniškis irgi numetė labai daug lapų, o likusieji tokie visi į apačią nusileidę, šakelės suvytę...Net ir nežinau ką daryti, ir liejau, ir neliejau, ir purškiau, ir nepurškiau, bet jis kaip leisgyvis, taip leisgyvis.
neaiski
QUOTE(FleurDeLis @ 2009 02 26, 16:32)
Žinok maniškis irgi numetė labai daug lapų, o likusieji tokie visi į apačią nusileidę, šakelės suvytę...Net ir nežinau ką daryti, ir liejau, ir neliejau, ir purškiau, ir nepurškiau, bet jis kaip leisgyvis, taip leisgyvis.
*

As dariau lygiai ta pati, ir alum laisciau, niekas nepadejo. Baisiai gaila butu, jei neatsigautu, toks nemazas jau buvo.
SandraJ.
QUOTE(FleurDeLis @ 2009 02 26, 17:32)
*

ir mano...
o tos sakeles ne vaikai...gal galima jas nupjaut ir isleistu saknis....
*Mirabella*
QUOTE(Mandra Sandra @ 2009 02 26, 17:29)
*

Lygiai toki pati turiu, tik maniskis ne toks aukstas ir zymiai daugiau lapu, klesti thumbup.gif Mano akim ziurint tai lyg ir vazonas mezokas palei medeli, as savo kai nukainuota nabageli nusipirkau ir persodinau, tai taip pradejo saknyti ir klestetis, kad saknys lauk pro vazono virsu eme "lipti" , tai vakar vel i didesni persodinau ax.gif O prieziura paprasta, augo "senelio komposte" o db persodinau i misria zeme kambarinem gelem. Papurskalioju daznokai ir palieti nepamirstu- patinka fikusams vandeniukas. Tai isvada tokia, arba tavo geliukui anksta, arba turi kenkeju arba saulytes truksta. Ka pati manai?
saridon'e
mano fikusas irgi kažkoks suglebusiais lapais patapo. Ar aš per daug laistau, ar per mažai? unsure.gif Palangė pietinė, saulės gauna g.gif
Zivivi
Sveikos, mergaites. As va tokius du grozius turiu:
Sita seneli man padovanojo kai dar 16 metu buvo. Is keturiu krumu tik vienas isgyveno http://public.fotki.com/Zivivi/manogeles/imgp0154.html wub.gif wub.gif
O sita as is SM forumietes pries pora menesiu nusipirkau http://public.fotki.com/Zivivi/manogeles/imgp0161.html wub.gif wub.gif

Jus man pasakykite mergaites, cia abu benjaminai? Kad antrasis tai faktas, o tas senukas didysis?

@@vandeniuke@@
QUOTE(Zivivi @ 2009 03 01, 15:22)
Jus man pasakykite mergaites, cia abu benjaminai? Kad antrasis tai faktas, o tas senukas didysis?
*

Sveika mirksiukas.gif
Mano tavo abu yra benjaminai smulkialapiai mirksiukas.gif As toki auginu, man labai grazus, patinka jis, toks didelis jau pas mus thumbup.gif
FleurDeLis
QUOTE(Meiles_naktys @ 2009 02 26, 15:32)
As turiu stambialapi ficus elsatika tineke. Kaiptik nekarpau nes nenoriu kad sakotus, auga isvien aukstyn kaip medelis ir lapai dideli i visas puses. Vienintelis budas toki fikusa apkarpyt tai yra nukirpti virsune, tuomet jis nebeaugtu i auksti o plestusi daugiau kaip krumas, o galbut isleistu tik antra kamiena... bet man asmeniskai negrazu  schmoll.gif
Papildyta:
Tai pas tave gal suformuotas kaip medelis, ta prasme su keliom sakom? Nelabai isivaizduoju kokius tu ten sakeles gnaibai...  biggrin.gif
*

Taip taip, ten kur jaunas šakeles pradeda leisti, tokius mažus ūgliukus, tai juos ir nuskabau smile.gif
cicuta
Sveikos, mergaitės
Kadangi turiu fikusą, jaučiuosi klubo narė smile.gif , bet norėčiau užduoti klausimą ne apie tai...
Vakar vos infarkto negavau, kai pamačiau kad mano kambarinį klevelį užpuolė kažkoks kenkėjas verysad.gif
Pagal tai, kad palangė pasidarė lipni, galvoju, kad amaras. Bet ką tik pasiieškojau info ir čia rašo, kad tai maži juodi vabalėliai,o pas mane gėlės lyg kokiom sėklom aplipusios. Tai čia amaras ra ne?
Bijau, kad kitų gėlių neužkrėstų, ką daryti??? bijau.gif
Lukiu pagalbos blush2.gif
Opdum
viskas . negaliu daugiau. ką daryt???? padėkit kas nors cry.gif

nežinau ar dėl to kad butą pakeitėm ar dėl ko bet man atrodo miršta mano fikusiukas mylimiausias cray.gif vienu žodžių numete beveik visus lapus.. o lapai nei geltoni nei rudi nei dar kokia buvo tiesiog sudžiuvo žali lapeliai ir nukrito , pajudinau ji tai vos infarkto negavau tai ir nubyrėjo gausi lietus sudėjau į stiklaini tai apie du litrus lapu buvo sad.gif kodėl?? kas darosi? šiandien sukišau kelias trašų lazdeles pamaniau gal ko trūksta .. paskui sužinojau kad to daryt nebūtina.. vienu žodžių kas darosi mano gelytėi? kodėl ji taip elgesi? verysad.gif padėkit prašau ..

Zivivi
QUOTE(Lera @ 2009 03 02, 12:27)
viskas . negaliu daugiau. ką daryt???? padėkit kas nors cry.gif

nežinau ar dėl to kad butą pakeitėm ar dėl ko bet man atrodo miršta mano fikusiukas mylimiausias cray.gif vienu žodžių numete beveik visus lapus.. o lapai nei geltoni nei rudi nei dar kokia buvo tiesiog sudžiuvo žali lapeliai ir nukrito , pajudinau ji tai vos infarkto negavau tai ir nubyrėjo gausi lietus sudėjau į stiklaini tai apie du litrus lapu buvo sad.gif kodėl?? kas darosi? šiandien sukišau kelias trašų lazdeles pamaniau gal ko trūksta .. paskui sužinojau kad to daryt nebūtina.. vienu žodžių kas darosi mano gelytėi? kodėl ji taip elgesi?  verysad.gif padėkit prašau ..
*

Maniskis kazkada irgi buvo beveik visus lapus numetes, bet nieko - atsigavo.

Opdum
QUOTE(Zivivi @ 2009 03 02, 11:32)
Maniskis kazkada irgi buvo beveik visus lapus numetes, bet nieko - atsigavo.
*

o prieš tai lapeliai pageltonavo parudavo? maniškiai žali gražus tiesiog padžiuvo ir nukrito verysad.gif
Zivivi
QUOTE(Lera @ 2009 03 02, 12:39)
o prieš tai lapeliai pageltonavo parudavo? maniškiai žali gražus tiesiog padžiuvo ir nukrito  verysad.gif
*

Vieni zali padziuvo ir nukrito, kiti is vis net nenudziuve nukrito. Speju per sausas oras buvo ir zeme per sausa smile.gif Pas mane kazkaip kiekvienais metais numesdavo dali lapu.. siemet tik keistai kazkaip nenumete kol kas.
Opdum
Zivivi na ačiū , kažkiek apraminai.. tiesiog niekada taip nebuvo todėl išsigandau gaila - myliu šią gėlyte labai... nes stovi plikas visas unsure.gif tikiuosi atsigaus..

prie progos paklausiu kaip valot dulkes nuo fikuso ? norisi kad lapeliai butu gražus blizgus , žali o ne dulketi doh.gif lapeliai smulkus ne taip paprasta kiekviena su skudurėlių išvalyt . o jei nupurški taii dulkes tik sušlampa paskui kai išdžiūsta pradinis dulkėtas vaizdas sugrįžta doh.gif
Diglė
Parodisiu ir aš savo išstypėli, apačioje lapų beveik nėra, leidžia naujus lapelius, bet labai jau skurdžiai atrodo, gal man viršine nupjauti? Ar galiu tada viršune tiesei į žeme įsodinti?

user posted image
*Mirabella*
QUOTE(Lera @ 2009 03 02, 13:56)
Zivivi na ačiū , kažkiek apraminai.. tiesiog niekada taip nebuvo todėl išsigandau gaila - myliu šią gėlyte labai... nes stovi plikas visas unsure.gif tikiuosi atsigaus..

prie progos paklausiu kaip valot dulkes nuo fikuso ? norisi kad lapeliai butu gražus blizgus , žali o ne dulketi doh.gif lapeliai smulkus ne taip paprasta kiekviena su skudurėlių išvalyt . o jei nupurški taii dulkes tik sušlampa paskui kai išdžiūsta pradinis dulkėtas vaizdas sugrįžta doh.gif
*

Aš tai kišu po dušu, nes smulkialapis pas mane bonsai tipo - nedidelis...
O tavo gelytes kartais negalejo kenkejai pakirsti? Pvz voratinklines erkutes, kuriu praktiškai nesimato arba koks amariukas... g.gif

Digle, gali nupjauti ir kišti į drėgną žemę viršūnę arba vandenuką...
Papildyta:
QUOTE(alvijaxx @ 2009 03 02, 10:59)
Sveikos, mergaitės
Kadangi turiu fikusą, jaučiuosi klubo narė  smile.gif , bet norėčiau užduoti klausimą ne apie tai...
Vakar vos infarkto negavau, kai pamačiau kad mano kambarinį klevelį užpuolė kažkoks kenkėjas verysad.gif
Pagal tai, kad palangė pasidarė lipni, galvoju, kad amaras. Bet ką tik pasiieškojau info ir čia rašo, kad tai maži juodi vabalėliai,o pas mane gėlės lyg kokiom sėklom aplipusios. Tai čia amaras ra ne?
Bijau, kad kitų gėlių neužkrėstų, ką daryti??? bijau.gif
Lukiu pagalbos  blush2.gif
*

Nėra didelio skirtumo koks kenkėjas užpuole. Yra tikimybe, kad užsikrės ir kitos gėlės, todėl reikia skubiai naikinti. Šiuo atveju reikia nusipirkti decio arba actaros (gali ir pardavėja chemikala rekomenduoti) ir tirpalu pagal instrukcija perlieti zeme ir nupurksti lapelius. Po keliu savaiciu pakartoti... smile.gif
Opdum
QUOTE(Meiles_naktys @ 2009 03 02, 18:27)
Aš tai kišu po dušu, nes smulkialapis pas mane bonsai tipo - nedidelis...
O tavo gelytes kartais negalejo kenkejai pakirsti? Pvz voratinklines erkutes, kuriu praktiškai nesimato arba koks amariukas...  g.gif
*

nu kad ne nėra jokiu akim matomu kenkeju juolab šalia daug gelių stovėjo butu užsikrete ar pan...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.