Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lastūnė arba camsis
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2
Rozarka
Nusipirkau oranžinę ir geltoną lastūnes . Lotyniškai camsis .Gal turit patirties jų auginime g.gif
Laivite
Zinau tik viena kas ir sulaiko mane nuo pirkimo situ groziu kad jos labai jautrios salciui pakol jaunos mirksiukas.gif
Jas reikia ziemai pridengti nes labai apsala teko girdeti kad net seni sumedeje augalai yra issale 4u.gif
Bet grozis pas ka joms patinka gyventi tai neispasakytas ju wub.gif
rrine
QUOTE(Laivite @ 2008 05 08, 13:12)
Zinau tik viena kas ir sulaiko mane nuo pirkimo situ groziu kad jos labai jautrios salciui pakol jaunos  mirksiukas.gif
Jas reikia ziemai pridengti nes labai apsala  teko girdeti kad net seni sumedeje augalai yra issale 4u.gif
Bet grozis pas ka joms patinka gyventi tai neispasakytas ju  wub.gif
*

Nu nepagailėkit laiko ir įmeskit nuorodą kas čia per augalas g.gif g.gif , bandžiau googlint - taip ir neradau padorios nuotraukos
Rozarka
Pagal paveiksliuką viena turėtų būti tokia smile.gif

user posted image

žinau kad auga kaip vijoklis
rrine
QUOTE(Rozarka @ 2008 05 08, 17:02)
Pagal paveiksliuką viena turėtų būti tokia smile.gif
user posted image
žinau kad auga kaip vijoklis
*

thumbup.gif , tikrai graži.
Laivite
Labai ispudingai jos atrodo thumbup.gif
Rozarka
Taigi dalinuosi patirtim toliau.Žiemai nedengiau,dar šuniukas žiemą apkramtė,tai maniau ,kad jau amen.Gyvybės ženklus parodė tik šią savaitę,bet sprogsta pumpurai akyse. thumbup.gif Manau,kad auginti galima smile.gif Ypatingos priežiūros nereikalauja thumbup.gif
Fonda
QUOTE(pabirze @ 2008 05 08, 16:55)
Nu nepagailėkit laiko ir įmeskit nuorodą kas čia per augalas g.gif  g.gif , bandžiau googlint - taip ir neradau padorios  nuotraukos
*

Sveika, nepamaniau,kad ką gali dominti šis augalėlis. Todėl ir nuotraukytę vos vieną radau. Čia kamsis auga prie mano namo pietinės sienos. Bandžiau kelias vietas auginimui, bet tik čia įsitvirtino. Nepatiko jam čia aiškiai. O prieš 20 meų augo kolekt. mūsų sode,rytinėje pusėje. Va ten tai augo. Iškart prigijo, per pirmą vasarą jau pora metrų ūgtelėjo, paskui žiemą visos jaunos šakelės nušalo, paskui pavasarį vėl privarė aibes naujų šakų... Ir taip per kelis metus apsivijo pusę namelio. Kad ir žiemom apšaldavo, vasarom atsistatydavo ir viršydavo. Bet teko kamsį tam sode ir palikti. labai jau didelis buvo. Kasmet žiedais apsipylęs labai gausiai. Prisiėmiau gabalų dauginimui. Ir prasidėjo vargelis, nes nenorėjo niekur kamsiukas naujoj vietoj augti. Kol atitaikiau, tai gal 5-7 metai praėjo. Auga jau gal irgi 5 metai, nemažas, žydi nuolat. Niekad aš kamsio nei čia, nei sode žiemai nedengiau. Kas likdavo, likdavo. Natūrali atranka. Bet kad labai sunkiai įsigyveno į naują vietą, tai faktas. Žemę tai visai netaikėm. Kokia buvo prie sienos. Aišku, ne geriausia, gal dar ir statybinio laužo pasitaikė...
jediara
Auginu apie 10 metų, bet nei karto nežydėjo gun_bandana.gif
Fonda
QUOTE(jediara @ 2009 05 09, 20:48)
Auginu apie 10 metų, bet nei karto nežydėjo  gun_bandana.gif
*

O kaip atrodo tavo augalėlis? Per tokį laiką turėtų būti tikrai nemažas? Jeigu nežydi, reiškia, kažkas netinka. O kas? Turi spręsti pagal išvaizdą. Jei silpnas, trūksta maisto, žemė netinka. Jei lapų daug ir jie tamsiai žali, azoto perdaug, o trūksta kalio. Kadangi ch.trąšų aš nenaudoju niekam, patarčiau tokią "operaciją" atlikti. Atkasi aplink šaknis geroką griovį, gal 30-40 cm gylio ir 20-30 cm pločio. Pripili naujų žemių. Geriausia daržo žemė su perpuvusiais lapais ir mėšlu, tik ne šviežiais. Tinka, jei būna pūdymas perbarstomas, perkasamas su medžio pelenais ar maisto atliekomis. Tinka auginimo pietinė, rytinė pusės. Labai tinka prie namo sienos. Jokiu būdu ne vėjo perpučiama vieta. Ir sodinimo gylis turi būti tinkamas. Šaknies kaklelis neturi būti giliai, o paviršiuje žemės. Šaknys gal vienam gniutule, neišskleistos, susipynusios? Na visko neišsakysi schmoll.gif Tiesiog su savo protu turi viską ramiai permąstyti ir atsirinkti, kas ne taip, kas netinka tavo augalėliui. Ir pašalinti tą netinkamumą. O gal jam per sausa? Ar per šlapia? Žodžiu, būk sumaniu ekspertu... 4u.gif
jediara
Ačiū Fonda už patarimus. jis auga pietinėje pusėje, bet pasodintas prie namo kampo, tai vėjų gauna iš visur. Gal jam tai ir nepatinka. dar pabardysiu naujos žemės įpilti ir pelenų pabarstyti.
rrine
QUOTE(jediara @ 2009 05 09, 20:48)
Auginu apie 10 metų, bet nei karto nežydėjo  gun_bandana.gif
*

Jam trąšų reikia- tada labai gausiai žydi. 4u.gif (čia ne šiaip mano nuomonė, draugei lygiai taip buvo, tik po tręšimo pasikeitė padėtis)
jediara
Pasinaudosiu Jūsų patarimais ir jei šiemet nežydės - gun_smilie.gif angel_not.gif
Melynakrauje
Aha, puiku kad radau šią temą, aš ir turiu ir taip pamiršus tipo tegu auga jei auga biggrin.gif , bet prisiminiau kad pas puskę labai gražiai žydėjo va dar paskaičiau vadinas susikaupsiu ir šią vasarą trešiu, o gal ir pas mane pražįs. Trašas kompleksines?
jediara
Pas mane nežydėjo ir šiais metais schmoll.gif
karalyste
Nusipirkus ir as turiu sia grazuole vasara aaugo siek tiek iki to laiko kol sunus virsunes nenukirpo doh.gif ir viskas tuomet sustojo ir nebeaugo pto lapus juodom demelem ismete nuskabiau lapus taip ir liko egzistuoti jinai ziemai aprisau ir nezinau kas su ja bus. bet jau nuostabi jinai man man silpnybe raganem ir lastunem
Fonda
QUOTE(jediara @ 2009 11 24, 07:54)
Pas mane nežydėjo ir šiais metais  schmoll.gif
*

O tai visas žadėtas "operacijas" darei? Jei taip,ir nieko, tai pavasarį aš tau duosiu savo kokį auginį, bus įleista "šviežio kraujo" thumbup.gif Bet reik kitos vietos. Manau, kad ožiuojasi dėl jos schmoll.gif Mano irgi,kaip rašiau, išsidirbinėjo ilgą laiką. Bet šiemet tai jau užlipo virš 10 metrų, o jau žydėjo thumbup.gif Įdedu nuotraukytę. Nes kokia temukė be nuosavo kamsio doh.gif
jediara
Fonda, fantastika swoon.gif thumb_yello.gif Dariau viską, tik nepersodinau į kitą vietą, nes jau didoka.Jei galėsi, tai tikrai norėsiu auginuko - nuo tokios žydinčios gražuolės gal ir pas mane pražydėtų ax.gif 4u.gif
jolita123
QUOTE(Fonda @ 2009 11 25, 00:52)
O tai visas žadėtas "operacijas" darei? Jei taip,ir nieko, tai pavasarį aš tau duosiu savo kokį auginį, bus įleista "šviežio kraujo" thumbup.gif Bet reik kitos vietos. Manau, kad ožiuojasi dėl jos schmoll.gif Mano irgi,kaip rašiau, išsidirbinėjo ilgą laiką. Bet šiemet tai jau užlipo virš 10 metrų, o jau žydėjo thumbup.gif Įdedu nuotraukytę. Nes kokia temukė be nuosavo kamsio doh.gif
*

Grožis neišpasakytas, bet pas tave raudonas kažkoks, pas mano brolį morkinis visai šiaurinėje pusėja auga, malkinę užstoja, žydi kasmet, tik man norėtūsi kad gausiau žydėtų. Aš pirkau geltoną prieš pora metų, na laukiu žiedų pirmais metais . Ši žiema bus trečia. Pirmais metais stovėjo nei augo nei mirė. Šią vasarą jau paaugo kaip reikiant, ištiesus jo šakelę gal 1 m ir būtų, žiedų nematyti. Lauksiu čios vasaros gal kas pasikeis , tiesa jo lapai kažkokie jau labai šviesiai žali, tai ko gi galėtų trūkti? Man tai vis maga su paukščių mėšlu apdėti, girdėjau kad gera traša. Na pagal mane jis perpuvęs
Astersita
[quote=Fonda,2009 11 25, 00:52]
šiemet tai jau užlipo virš 10 metrų, o jau žydėjo thumbup.gif Įdedu nuotraukytę. Nes kokia temukė be nuosavo kamsio doh.gif

Vajetau Fonda koks grožis wub.gif thumbup.gif Gal ir aš galėčiau tikėtis (jei tik būtų įmanoma) gauti kokį auginuką? blush2.gif g.gif
karalyste
fONDA GAL IR AS I EILE ISIRASYT GALIU blush2.gif
Kilina
As irgi jau ne vieneri metai auginu lastune.Zydejo ,bet negausiai.Ilgai nezydejo.Auga pietinej pusej ant tvoros.
Fonda
Gerai, gerai drinks_cheers.gif Visoms padalinsiu. Tik reikia įšaknydinti turbūt pirmiau? Nors savo, kai reikėjo padauginti, tai tiesiai sodinau atkirptą gabalą į žemę. juk ten visi oriniai stiebai su šaknų užuomazgom. Jei jau tinka ir patinka vieta ir žemė, tai ir įsikabina. O jei ne, tai nešioji po visas sienas ir vietas, kol atrandi... ax.gif lotuliukas.gif
O dėl spalvos, tai ką aš žinau schmoll.gif Labai plieskia tiesiai į augalėlį pietinė saulė. O gal tokia "raudona" rūšis? Norėčiau ir geltonos thumbup.gif Apšalt tai tikrai žiemom jaunos šakeles apšąla. Bet vėl naujos sprogsta ir atsistato bei pralenkia... Dengti nedengiam, grūdinasi... lotuliukas.gif tongue.gif
jediara
Tai jau man palik gabalą atkirpimui mirksiukas.gif 4u.gif
satanele
Fonda ,graži ta gėlė Lastūnė thumbup.gif
Lewisia
Aš vis kaip į Latviją nuvažiuodavau, tai vis matydavau pardavinėjant ląstūnes įvairių spalvų, tokią kaip Fonda turi raudoną ir morkinę ir švelniai gelsvą.Nedrįsau pirkti ,gyvenu ŠR Lietuvoje bijau kad gali apšalti.
Fonda,O kur Jūs gyvenate?
jediara
Kaip peržiemojo Jūsų ląstūnės? ax.gif
Fonda
QUOTE(jediara @ 2010 04 11, 23:54)
Kaip peržiemojo Jūsų ląstūnės? ax.gif
*

Na specialiai bėgau pasižiūrėti schmoll.gif Bet nieko negaliu pasakyti mirksiukas.gif Nes kamsiai išvis sprogsta labai vėlai. O jų jaunos šakelės kiekvienais metais nušąla. Palaužius galus matėsi, kad sausos. O storesnes tai laužt gaila... ax.gif tongue.gif Bet manau, bus kaip visada tongue.gif Augs ir bujos... thumbup.gif
Rozarka
Laukiu ir aš ,nušalo ar gyva, jaunos šakelės tai tikrai negyvos,o storesnes laužti gaila g.gif
jediara
QUOTE(Fonda @ 2010 04 17, 19:43)
Na specialiai bėgau pasižiūrėti schmoll.gif Bet nieko negaliu pasakyti mirksiukas.gif Nes kamsiai išvis sprogsta labai vėlai. O jų jaunos šakelės kiekvienais metais nušąla. Palaužius galus matėsi, kad sausos. O storesnes tai laužt gaila... ax.gif  tongue.gif Bet manau, bus kaip visada tongue.gif Augs ir bujos... thumbup.gif
*

Tai šaunu thumbup.gif , nes aš lauksiu auginuko ax.gif 4u.gif
Fonda
QUOTE(jediara @ 2010 04 17, 21:28)
Tai šaunu  thumbup.gif , nes aš lauksiu auginuko  ax.gif  4u.gif
*

Būtinai. Ir su džiaugsmu drinks_cheers.gif Kad tik greičiau sproginėt pradėtų... Bet pamenat, rašiau, kaip sunkiai prisijaukinau šį augalėlį pas save schmoll.gif Nors, atrodo,iškart turėtų augti. schmoll.gif Nes ant visų šakų turi šaknų užuomazgas. Ir ties kiekvienu "sąnarėliu" tongue.gif
Astersita
QUOTE(Fonda @ 2010 04 18, 00:47)
Būtinai. Ir su džiaugsmu drinks_cheers.gif Kad tik greičiau sproginėt pradėtų... Bet pamenat, rašiau, kaip sunkiai prisijaukinau šį augalėlį pas save schmoll.gif Nors, atrodo,iškart turėtų augti. schmoll.gif Nes ant visų šakų turi šaknų užuomazgas. Ir ties kiekvienu "sąnarėliu" tongue.gif
*

Fonda ir manęs nepamirškit, aš irgi laaabai noriu blush2.gif kantrybės užteks bandymams prisijaukinti, gal pasiseks bigsmile.gif mirksiukas.gif
jediara
QUOTE(Fonda @ 2010 04 18, 01:47)
*

Kaip gerai, labai lauksiu clap.gif Tikiuosi, kad ji žydės pas mane blush2.gif
Fonda
QUOTE(jediara @ 2010 04 18, 12:19)
Kaip gerai, labai lauksiu  clap.gif Tikiuosi, kad ji žydės pas mane  blush2.gif
*

Na lauksit visos, kol sulauksit...aišku, žiedų ne šiemet tongue.gif Ilgas takas per kopas... tongue.gif Va šiandien radau spuogelius, reiškia gyva... O būklė viso augalėlio nebloga... Bus kaip visada... na kamsiai MIEGALIAI vacation1.gif
Papildyta:
QUOTE(Astersita @ 2010 04 18, 11:07)
Fonda ir manęs nepamirškit, aš irgi laaabai noriu  blush2.gif kantrybės užteks bandymams prisijaukinti, gal pasiseks  bigsmile.gif  mirksiukas.gif
*

Taigi žinai, kaip aš tave myliu.... 4u.gif drinks_cheers.gif
jediara
QUOTE(Fonda @ 2010 04 25, 21:03)
Na lauksit visos, kol sulauksit...aišku, žiedų ne šiemet tongue.gif Ilgas takas per kopas... tongue.gif  Va šiandien radau spuogelius, reiškia gyva... O būklė viso augalėlio nebloga... Bus kaip visada... na kamsiai MIEGALIAI vacation1.gif

Kaip vynuogių spurgeliai biggrin.gif (aišku, gerokai mažesni) Reikia jau pradėti galvoti apie vietos parinkimą mastau.gif
Astersita
[quote=Fonda,2010 04 25, 20:03]
Na lauksit visos, kol sulauksit...aišku, žiedų ne šiemet tongue.gif Ilgas takas per kopas... tongue.gif Va šiandien radau spuogelius, reiškia gyva... O būklė viso augalėlio nebloga... Bus kaip visada... na kamsiai MIEGALIAI vacation1.gif
Papildyta:

Taigi žinai, kaip aš tave myliu.... 4u.gif drinks_cheers.gif

Tai nuostabu thumbup.gif lauksiu 4u.gif mirksiukas.gif
Rozarka
Išgyveno abi mano lastūnės,bet sprogti pradeda tik nuo pat apačios,visos pernykštės šakos nušalę, kažin ar sulauksiu žiedų ir šiais metais g.gif
jediara
Radau išdygusią kamsio atžalėlę - persodinau į rytinę pusę, žiūrėsiu, gal šitam patiks augti ir žydės g.gif rolleyes.gif
Fonda
QUOTE(jediara @ 2010 06 02, 11:57)
Radau išdygusią kamsio atžalėlę - persodinau į rytinę pusę, žiūrėsiu, gal šitam patiks augti  ir žydės g.gif  rolleyes.gif
*

Tai gal "šarkos", kaip riešutukus, ATNEŠĖ??? schmoll.gif mirksiukas.gif tongue.gif
jediara
QUOTE(Fonda @ 2010 06 02, 14:10)
Tai gal "šarkos", kaip riešutukus, ATNEŠĖ??? schmoll.gif  mirksiukas.gif  tongue.gif
*

lotuliukas.gif , ne netoliese mano "blogietis" augo smile.gif
jediara
Gavau ląstūnės krūmelį ir negalėjau patikėti - kokie platūs lapai bigsmile.gif , o maniškės kažkokie smulkūs doh.gif Tai gal auginau kokią "laukinę", kad per tiek metų nesulaukiau nei vieno žiedo? g.gif
Rozarka
Gal kuri nors auginanti seniau gali pasakyti kokio amžiaus jos pradeda žydėti? O tai maniškės auga sparčiai,bet žiedų nematyti schmoll.gif Beje,pas mane jos irgi smulkialapės. g.gif
mazas_bumbuliukas
Sveikos,

Labai noreciau auginti lastune, tai gal kas galetu padovanoti ar uz simboline kaina parduot si augala (Campsis radicans) Buciau labai labai dekinga
jediara
QUOTE(jediara @ 2010 07 28, 12:59)
Gavau ląstūnės krūmelį ir negalėjau patikėti - kokie platūs lapai  bigsmile.gif , o maniškės kažkokie smulkūs doh.gif  Tai gal auginau kokią "laukinę", kad per tiek metų nesulaukiau nei vieno žiedo? g.gif
*

Prieš dvi savaites pasodinta žydi clap.gif

user posted image
jediara
Dar vienus žiedelius leidžia clap.gif
annushka
As taip pat labai noreciau turet sita nuostabau augala 4u.gif
Ar ne per velu jau sodint ?

Gal kas galetu parduot uz simboline kaina wub.gif Arba gal kas galetu patarti kur galima nusipirkti ?
PostFactum
ir man labai reikia laistūnės krūmo, jungiuosi prie paieškų Kaune arba aplinkinėse vietovėse, parašykit į až, kas galit padėti 4u.gif
jediara
Visai pamiršta tema 4u.gif

user posted image
Gražina30
Jediara, tai kelintais metais nuo pasodinimo Jūsų gražuolė pražydo?
Aš irgi neseniai pasisodinau dvi lastūnes, raudonžiedę ir geltonai žydinčią. Ir man panašu, kad geltonoji auga žymiai greičiau g.gif Ar gali taip būti?
jediara
QUOTE(Gražina30 @ 2011 07 26, 23:01)
Jediara, tai kelintais metais nuo pasodinimo Jūsų gražuolė pražydo?
Aš irgi neseniai pasisodinau dvi lastūnes, raudonžiedę ir geltonai žydinčią. Ir man panašu, kad geltonoji auga žymiai greičiau g.gif  Ar gali taip būti?
*

Vieną ląstūnę auginu jau 8 metai ir nei karto nežydėjo mad.gif , bet šią gavau pernai - žydėjo, šiemet vėl žiedų sulaukiau. Net nežinau, nuo ko tai priklauso g.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.