Įkraunama...
Įkraunama...

3 mėn. kūdikis - ar jau primaitinti?

Mano vaikis apetitu nesiskundzia ir auga gerai. Mums 3 men., valgome misinuka ir gydytoja sake, kad jau turetume pradeti primaitinimus: morka, bulve...
Pasidalinkit patirtim: ar ne per anksti pradet g.gif
Atsakyti
QUOTE(Reddish @ 2005 05 05, 11:42)
Mano vaikis apetitu nesiskundzia ir auga gerai. Mums 3 men., valgome misinuka ir gydytoja sake, kad jau turetume pradeti primaitinimus: morka, bulve...
Pasidalinkit patirtim: ar ne per anksti pradet g.gif


na siaip pagal visas teorijas ir literaturas, jei kudikis maitinamas misinuku, primaitinti reiktu nuo 4 menesiu....jei mamos pienu-tik nuo 6.... kazkaip skuba ta jusu pediatre blink.gif ypac jei gerai svorio priauga....

ir pradeti reiktu tik nuo bulves pradziai......
Atsakyti
Mes irgi misinukiniai, tai tik nuo 4 men. pradet primaitinima rekomenduoja pediatrai. Jei svoris augs gerai, leliukaui vis dar patiks misinukas (maitinu Aptamil), tai pradesiu nuo 4.5 men. Ir sedejimo igudziai geresni, ir ryjimo... smile.gif
Atsakyti
Man atrodo tikrai per anksti - ir koks tikslas - nesupratau smile.gif. Kažin ar mokės normaliai praryt toks mažylis....
Atsakyti
QUOTE(Arnika @ 2005 05 06, 11:13)
Man atrodo tikrai per anksti - ir koks tikslas - nesupratau  smile.gif. Kažin ar mokės normaliai praryt toks mažylis....


sutinku drinks_cheers.gif
Atsakyti
Skirtingi pediatrai praktikuoja skirtingą primaitinimo meodiką. Vieningi tik tame, kad mišinukais maitinamus vaikus reikia primaitinti anksčiau.
Beje, teko skaityti dešimt metų atgal išleistą knygą :Tavo vaikas", kur rekomenduoja jau nuo šešių savaičių primaitinti obuoliu, o nuo dviejų mėnesių - prdėti duoti košes - tai maitinant MP blink.gif Dar senesnėse knygose - primaitinimo amžius dar mažesnis. Taigi - mūsų mamos ar močiutės (bent jau dauguma) vaikus (t.y. mus) primaitindavo ir prie kieto maisto pratindavo gerokai anksčiau.
Aš, žinoma, už natūralų maitinimą MP, bet nereikėtų stebėtis pediatrų nurodymais - galbūt gydytojas įvertina daug įvairių veiksnių ir paskiria jo praktikoje nusistovėjusią metodą.
Mūsų Mažajai trys mėnesiai, valgo MP thumbup.gif , gydytoja patarė pradėti ragauti skusto obuolio ir banano - pratintis iki keturių mėnesių.
Atsakyti
QUOTE(Vilusa @ 2005 05 06, 12:27)
Skirtingi pediatrai praktikuoja skirtingą primaitinimo meodiką. Vieningi tik tame, kad mišinukais maitinamus vaikus reikia primaitinti anksčiau.
Beje, teko skaityti dešimt metų atgal išleistą knygą :Tavo vaikas", kur rekomenduoja jau nuo šešių savaičių primaitinti obuoliu, o nuo dviejų mėnesių - prdėti duoti košes - tai maitinant MP  blink.gif  Dar senesnėse knygose - primaitinimo amžius dar mažesnis. Taigi - mūsų mamos ar močiutės (bent jau dauguma) vaikus (t.y. mus) primaitindavo ir prie kieto maisto pratindavo gerokai anksčiau.
Aš, žinoma, už natūralų maitinimą MP, bet nereikėtų stebėtis pediatrų nurodymais - galbūt gydytojas įvertina daug įvairių veiksnių ir paskiria jo praktikoje nusistovėjusią metodą.
Mūsų Mažajai trys mėnesiai, valgo MP  thumbup.gif , gydytoja patarė pradėti ragauti skusto obuolio ir banano - pratintis iki keturių mėnesių.


Tai vadinasi galiu pradet nuo oboliuo, o kita menesi bulve, morka ivesti?
O ka ouolys ne primaitinimas? Is tikruju man gudytoja dar 2,5 mėn. jau sake duoti morkos ragauti g.gif
Kiti gi sako, kad pirma darzoves, po to vaisiai???
Na, gal dar kokia savaite palauksiu ir paieskosiu lietuvisku obuoliu.
Atsakyti
QUOTE(Reddish @ 2005 05 06, 19:17)
Tai vadinasi galiu pradet nuo oboliuo, o kita menesi bulve, morka ivesti?
O ka ouolys ne primaitinimas? Is tikruju man gudytoja dar 2,5 mėn. jau sake duoti morkos ragauti  g.gif
Kiti gi sako, kad pirma darzoves, po to vaisiai???
Na, gal dar kokia savaite palauksiu ir paieskosiu lietuvisku obuoliu.

Na nezinau ar verta ta obuoli jau duoti. Kai mano mazajai buvo 6,5 men. jai uzkietejo viduriukai, nors maitinau tik savo pienu, bet as nusprendziau paskusti truputi obuoliuko, tai gavau nuo gydytojos pylos. Sake, kad kudikio zarnynas nepasiruoses apdoroti vaisiu, jis subresta tik nuo 8 men. Jei labai jau noriu, kad pralaisvetu vaiko viduriai, tai galiu pradeti virti darzoviu kosytes, bet kas savaite ivesdama po nauja darzove. O gydytoja as manau, kad patikima, nes nuolat ji tobulinasi kursuose.
Atsakyti
Mano nuomone - anksti dar ax.gif Palaukit bent keturiu menesiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Siūlyčiau nepasitikėt viena gydytoja. Kai manoji pasiūlė primaitint vaiką nuo 4 mėn manų koše, susidariau apie ją blogą nuomonę ir paieškojau informacijos gal dar kokiose bent 5 vietose. Pradėjau primaitint 4 mėnesių nuo bulvės ir labai iš lėto pridėjau kitų daržovių - ir tik dėl to taip anksti, kad ėmė trukti svorio smile.gif .
Atsakyti
cry.gif cry.gif cry.gif


ir is kur jus dar tokiu pediatru atkasat??????? as apsalus.... patarimai kaip pries 30 metu - nuo keliu menesiu primaitinti manu kose ar morkos duoti blink.gif blink.gif
manu kose maistiniu poziuriu pati menkavertiskiausia, o morku sulciu svieziu negalima duoti iki metu- kudikio organizmui dar per sunku jas apdoroti...
nejuokaukit, mamytes...
po tokiu pediatru patarimu, jau geriau supermamoj pasisikaitykit, tikrai protingesniu minciu rasit
Atsakyti
Mūsų gydydoja (beje ji neonatologė iš Antakalnio klinikų) sakė nuo 3,5 mėn. pradėti duoti vaisių sulčių ir tyrelių. Literatūroje prisiskaičiau visai kitokių nuomonių. Tai dabar esu visiškai pasimetusi doh.gif
Atsakyti