Įkraunama...
Įkraunama...

3 mėn. kūdikis - ar jau primaitinti?

QUOTE(lady king @ 2007 11 14, 13:45)
taigi ne šiaip sau mūsų mamos dažniausiai ir maitindavo MP tik kelis mėnesius, o paskui jis kažkaip "stebuklingai" pasibaigdavo. Jei be būtino reikalo vaikas primaitinamas ir girdomas, jis mažiau suvalgo MP, automatiškai jo mažiau ir pasigamina, ir t.t. Iš pradžių visus ką tik gimusius kūdikius įsprausdavo į maitinimo kas 4 valandas (atrodo, kas 4) režimą, nors kai kurie gal būtų norėję valgyti kas 2 val., tai po kurio laiko nieko kito nebelikdavo, kaip tik primaitinti. O pradėjus primaitinti, MP ir visai pasibaigdavo.
O tyrimų apie maitinimą MP tai jau tikrai pakankamai padaryta . Jei vaikas normaliai priauga svorio, geriausia, kai iki 6 mėn. gauna tik MP. Dar galiu suprasti, kad nuo kokių 5 mėn. jau duoda ko nors paragauti (nors kam? juk visas gyvenimas prieš akis  biggrin.gif ), bet kai nuo 3-jų...  g.gif
O dėl pediatrų, tai kai kurie gal tiesiog nelabai naujovėm domisi. Mano vaiko gydytoja (o ji, kiek girdėjau, dažnai tobulinasi) iki 6 mėn. nė karto nesakė, kad duočiau banano ar dar kažko. Neseniai knygyne varčiau Vingro knygą "Pirmieji kūdikio metai", ten irgi rašoma - kietu maistu rekomenduojama pradėti maitinti nuo 6 mėn.

Taip mane mama delto ir neilgai maitino,nes nuo to grafiko teko operuot krutine,tai ar cia normalu kaip raso kazkuri mamyte.O kiek problemu su skrandziu ir virskinimu turi tos kartos....................
Atsakyti
QUOTE(*GREISI* @ 2007 11 16, 10:41)
Taip mane mama delto ir neilgai maitino,nes nuo to grafiko teko operuot krutine,tai ar cia normalu kaip raso kazkuri mamyte.O kiek problemu su skrandziu ir virskinimu turi tos kartos....................


As ir manau, jei vaikelis priauga normaliai svorio, tai kam primaitinti, pilnai uztenka MP. Ir nereikia jokiu arbateliu. Nors man gydytoja pasiule jau nuo 4men. po sauksteli duoti obuoliu arba slyvu tyreles ir butent lietuviskos. Bet mes dar pagalvosim smile.gif
user posted image
Atsakyti
oi, kiek čia teorijų ir mitš prisiskaičiau lotuliukas.gif
Mūsų pediatrė irgi negali suprasti, kad vaikui tik pieniuko užtenka iki pat 6 mėn. schmoll.gif

Tai aš jos klausiu, o Jūs kokiais čia tyrimais remiatės? Ji man - aš iš praktikos žinau! rolleyes.gif

Tada aš jai sakau: žinot, pone, aš labiau pasitikiu moksliniai tyrimais, kuriuos paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija, nei Jūsų praktika. doh.gif tongue.gif O ji paskelbė, kad kūdikiui iki 6 mėn. jokių primaitinimų, net ir mišinukais maitinamų, juolab MP, nereikia. Net vandenuko atsigerti nereikia. Tik taip užtikrinamas normalus žarnyno formavimasis ir sumažiniama alergijų rizika.

Va, mano pačios praktika tai patvirtina. Mane mama nuo 3 mėn. visokiom manų košėm, morkų sultim kiulkiavo. Rezultatas - visą gyvenimą turiu mozotis tepalais, nes alergiją afigena turiu, o skrandžio ligos - mano gyvenimo palydovės. Ačiū pediatrų geroms praktikoms mirksiukas.gif 4u.gif

Taigi, aš savo lelytę primaitinti pradėsiu tik nuo 6 mėn. ir pradėsiu nuo grūdų - avižų - paskanintų MP.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo debesija: 19 lapkričio 2007 - 14:54
thumbup.gif thumbup.gif
QUOTE(debesija @ 2007 11 19, 15:53)
oi, kiek čia teorijų ir mitš prisiskaičiau lotuliukas.gif
Mūsų pediatrė irgi negali suprasti, kad vaikui tik pieniuko užtenka iki pat 6 mėn. schmoll.gif

Tai aš jos klausiu, o Jūs kokiais čia tyrimais remiatės? Ji man - aš iš praktikos žinau!  rolleyes.gif

Tada aš jai sakau: žinot, pone, aš labiau pasitikiu moksliniai tyrimais, kuriuos paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija, nei Jūsų praktika.  doh.gif  tongue.gif O ji paskelbė, kad kūdikiui iki 6 mėn. jokių primaitinimų, net ir mišinukais maitinamų, juolab MP, nereikia. Net vandenuko atsigerti nereikia. Tik taip užtikrinamas normalus žarnyno formavimasis ir sumažiniama alergijų rizika.

Va, mano pačios praktika tai patvirtina. Mane mama nuo 3 mėn. visokiom manų košėm, morkų sultim kiulkiavo. Rezultatas - visą gyvenimą turiu mozotis tepalais, nes alergiją afigena turiu, o skrandžio ligos - mano gyvenimo palydovės. Ačiū pediatrų geroms praktikoms  mirksiukas.gif  4u.gif

Taigi, aš savo lelytę primaitinti pradėsiu tik nuo 6 mėn. ir pradėsiu nuo grūdų - avižų - paskanintų MP.

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(debesija @ 2007 11 19, 15:53)
Mūsų pediatrė irgi negali suprasti, kad vaikui tik pieniuko užtenka iki pat 6 mėn. schmoll.gif

Tai aš jos klausiu, o Jūs kokiais čia tyrimais remiatės? Ji man - aš iš praktikos žinau!  rolleyes.gif

Tada aš jai sakau: žinot, pone, aš labiau pasitikiu moksliniai tyrimais, kuriuos paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija, nei Jūsų praktika.

Susidaro įspūdis, kad tokių gydytojų, besiremiančių savo nekvestionuojama daugiamete praktika ir pasenusiomis (t.y. jau paneigtomis) teorijomis, visai nemažai yra. Deja... Juk būtent gydytojai pirmiausia ir turėtų domėtis PSO tyrimais ir šviesti jaunas mamas, o ne atvirkščiai g.gif
Kita vertus, niekas nedraudžia pačiai mamai pasidomėti visais tais reikalais. Ir geriausia, kai tai daroma dar iki gimdymo. Tada žinai, ką atsakyti, kai gauni visokių "gerų" patarimų iš tetų, močiučių, seselių ir net gydytojų... Pvz., jei aš būčiau klausius kai kurių patarimų, tai jau turbūt seniai MP nebeturėčiau smile.gif
Atsakyti
Tikrai, dar labai daug pediatrų remiasi savo "gerąja" praktika. Taip bus, kol pačios mamos nepradės auklėti jų... g.gif

Laikykimės, taip sakant 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
4u.gif mūsų leliukui 3 mėn greit bus,sveria 7 kg. ir nemanau,kad jau laikas jam kažką primaitint ir tikrai sulauksim 4mėn.o tada matysim.
Atsakyti
Taip dar ir neapsisprendziu, nuo kada cia man savo suneli pradeti primaitinti g.gif . Tikrai zinau, kad sulauksiu 4 men., pasikonsultuosiu su musu pediatre, na o tada jau gal ir apsispresiu g.gif
Atsakyti
QUOTE(debesija @ 2007 11 19, 15:53)
oi, kiek čia teorijų ir mitš prisiskaičiau lotuliukas.gif
Mūsų pediatrė irgi negali suprasti, kad vaikui tik pieniuko užtenka iki pat 6 mėn. schmoll.gif

Tai aš jos klausiu, o Jūs kokiais čia tyrimais remiatės? Ji man - aš iš praktikos žinau!  rolleyes.gif

Tada aš jai sakau: žinot, pone, aš labiau pasitikiu moksliniai tyrimais, kuriuos paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija, nei Jūsų praktika.  doh.gif  tongue.gif O ji paskelbė, kad kūdikiui iki 6 mėn. jokių primaitinimų, net ir mišinukais maitinamų, juolab MP, nereikia. Net vandenuko atsigerti nereikia. Tik taip užtikrinamas normalus žarnyno formavimasis ir sumažiniama alergijų rizika.

Va, mano pačios praktika tai patvirtina. Mane mama nuo 3 mėn. visokiom manų košėm, morkų sultim kiulkiavo. Rezultatas - visą gyvenimą turiu mozotis tepalais, nes alergiją afigena turiu, o skrandžio ligos - mano gyvenimo palydovės. Ačiū pediatrų geroms praktikoms  mirksiukas.gif  4u.gif

Taigi, aš savo lelytę primaitinti pradėsiu tik nuo 6 mėn. ir pradėsiu nuo grūdų - avižų - paskanintų MP.

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif man ir atopinis dermatitas, skrandis pastoviai stoja, jei ko netinkamo uzvalgau, o mama vis sako, kaip gerai man karves pienas buvo, geriaqu ir geriau. kaznai ar tik ne nuo jo man cia pagrinde visokios bedos doh.gif savo maziu pradejau primaitint nuo 5,5men kaip gyd. liepe. as visiskai pasitikiu savo pediatre, ji pastoviai po visokius seminarus vazineja, domisi naujovem ir nekisa tu senu metodu, nors jau vyresnio amziaus ji yra smile.gif

QUOTE(loret30 @ 2007 11 22, 14:21)
4u.gif mūsų leliukui 3 mėn greit bus,sveria 7 kg. ir nemanau,kad jau laikas jam kažką primaitint ir tikrai sulauksim 4mėn.o tada matysim.

na tikrai nemanau, kad reikia, maniskis 3men. svere 6,5kg.
5men. vaikas turi padvigubinti gimimo svori, ir jei taip yra, primaitinti nereikia, jei maziau, tada jau gyd. sako, kaip reiktu daryt.
Uztenka 600g per menesi, kad vaikiukas priaugtu, na aisku buna ir daugiau (cia iki 6men.) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(loretav @ 2007 11 17, 21:03)
As ir manau, jei vaikelis priauga normaliai svorio, tai kam primaitinti, pilnai uztenka MP. Ir nereikia jokiu arbateliu. Nors man gydytoja pasiule jau nuo 4men. po sauksteli duoti obuoliu arba slyvu tyreles ir butent lietuviskos. Bet mes dar pagalvosim smile.gif
user posted image

drinks_cheers.gif as manau, kad nera ko skubeti.
Atsakyti
QUOTE(debesija @ 2007 11 19, 14:53)
oi, kiek čia teorijų ir mitš prisiskaičiau lotuliukas.gif
Mūsų pediatrė irgi negali suprasti, kad vaikui tik pieniuko užtenka iki pat 6 mėn. schmoll.gif

Tai aš jos klausiu, o Jūs kokiais čia tyrimais remiatės? Ji man - aš iš praktikos žinau!  rolleyes.gif

Tada aš jai sakau: žinot, pone, aš labiau pasitikiu moksliniai tyrimais, kuriuos paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija, nei Jūsų praktika.  doh.gif  tongue.gif O ji paskelbė, kad kūdikiui iki 6 mėn. jokių primaitinimų, net ir mišinukais maitinamų, juolab MP, nereikia. Net vandenuko atsigerti nereikia. Tik taip užtikrinamas normalus žarnyno formavimasis ir sumažiniama alergijų rizika.

Va, mano pačios praktika tai patvirtina. Mane mama nuo 3 mėn. visokiom manų košėm, morkų sultim kiulkiavo. Rezultatas - visą gyvenimą turiu mozotis tepalais, nes alergiją afigena turiu, o skrandžio ligos - mano gyvenimo palydovės. Ačiū pediatrų geroms praktikoms  mirksiukas.gif  4u.gif

Taigi, aš savo lelytę primaitinti pradėsiu tik nuo 6 mėn. ir pradėsiu nuo grūdų - avižų - paskanintų MP.



labai teisingas poziuris drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif taip pat abu savo vaikus auginu, jei svoris normalus, kam dar nesusiformavusia virskinimo sistema traumuot ir iaudrint organizma, po to alergijos visokios pult pradeda, iki 6 men tikrai pakanka MP ar misinuko
Atsakyti
nebūkim nekantrios, mamos, dar spėsim primaitint
Atsakyti