Įkraunama...
Įkraunama...

Alergiški vaikučiai

QUOTE(*GREISI* @ 2008 06 29, 09:21)
Labukas,
as visada perskalauju skalbinius 2kartus maziausiai.O del neutral jie nera ekologiski,todel ju nebenaudoju.O klinikose baisiai pries juos nusiteike,docente paskutini karta man irodinejo,kad nuo ju beria.tepalu yra daug pvz dermobaza,ar eseksa pats riebiausias,bet as ju vengiu.Dabar irgi drekinames taukmedzio sviestu,mamytes kurios ji naudojate kiek mokate ir kur perkate?



Del skalbiniu, tai as irgi 2 kartus skalauju drinks_cheers.gif Bet kaip idomu del to Neutral, o tai ka siulo ta docente? Siandien jau nusipirkau Loccitane taukmedzio sviesta thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Linuke. @ 2008 06 29, 18:35)
Loccitane - berods 105 litai

o musu STYKS berods,reiks paziuret kiek kainavo bet atrodo pigiau....
Papildyta:
QUOTE(Jurgachka @ 2008 06 29, 19:44)
Del skalbiniu, tai as irgi 2 kartus skalauju  drinks_cheers.gif Bet kaip idomu del to Neutral, o tai ka siulo ta docente? Siandien jau nusipirkau Loccitane taukmedzio sviesta  thumbup.gif

Nu siulo tik Ringuva ir ja kartais naudoju,bet su tais ekologiskais paprasciau.Tiesa nezinau ar ji teisybe sako,nes ji ir harmonu kruva prirase,be kuriu issiverteme....
Atsakyti
QUOTE(*GREISI* @ 2008 06 29, 21:01)
o musu STYKS berods,reiks paziuret kiek kainavo bet atrodo pigiau....

O kur perkate? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dautan @ 2008 06 29, 23:04)
O kur perkate? ax.gif

megoje Nature shop,kainavo 3 su nuolaida.
Atsakyti
QUOTE(*GREISI* @ 2008 06 30, 10:25)
megoje Nature shop,kainavo 3 su nuolaida.

3 litai? ar nulio nepamiršai? ax.gif biggrin.gif
Atsakyti
Visai įdomus ir informatyvus str apie kremukus ir sausą odą.
Ištrauka
" Sausos odos priežiūra ir gydymas

Visi, kurie kenčia dėl sausos odos, turi gerai žinoti, kaip tokią odą reikia prižiūrėti ir gydyti. Reikėtų atsisakyti visų odą dirginančių priemonių ir šarminės reakcijos muilo. Anglijoje buvo apklausti sergantieji atopiniu dermatitu, 38 proc. liga paūmėdavo nusiprausus su muilu [4]. Muilą reikia pakeisti specialiais prausikliais – lipidų turinčiais muilų pakaitalais (pvz., Eucerin, Exomega, Sebamed). Sergantiesiems atopiniu dermatitu maudytis reikia dažnai, nes maudantis sudrėkinamas odos raginis sluoksnis, pašalinamos pleiskanos, šašai, mikroorganizmai. Maudytis geriausia drungname vandenyje, į jį galima įdėti sodos, įpilti avižų nuoviro ar specialių aliejų voniai (pvz., Balmandol, Exomega, Linola-Fett N). Į vonią įpylus vonios aliejaus, vonioje bus slidu, todėl reikia įspėti ligonius, ypač vyresnio amžiaus, kad vonioje patiestų neslidų kilimėlį ir būtų atsargūs. Iškelti vaiką iš vonios taip pat reikia atsargiai, nes vaikas taip pat bus „slidus“. Nusiprausus, odą reikia nusausinti netrinant, švelniai prispaudžiant rankšluosčiu. Svarbu prisiminti, kad išsimaudžius per 3 minutes odą būtina sutepti emolientais.

Žmonės, kurių oda sausa, turi vilkėti natūralaus pluošto (pvz., medvilninius, lininius) drabužius, vengti vilnonių, sintetinių audinių. Patalynė ir lovos baltiniai po skalbimo turi būti gerai išskalauti, kad neliktų erzinančių muilo, skalbimo miltelių dalelių.

Esant sausai odai ir stipriam niežėjimui, ypač pa­ūmėjus ligai, gali padėti drėgni kompresai: ant pažeistos odos uždedamas vėsiame vandenyje suvilgytas kompresas (iš kelių marlės sluoksnių), ant jo – sausos marlės ar lininio audinio sluoksnis, laikoma 15–20 min. Kad neišdžiūtų, prieš uždedant kompresus ir juos nuėmus odą reikia patepti emolientais. Tokie kompresai šaldo odą, mažina niežėjimą, uždegimą.

Emolientais sausą odą reikia tepti dažnai – 2–6 kartus per dieną, atsižvelgiant į jos sausumą. Emolien­tų Lietuvoje yra įvairių: Cutibaza, Eucerin, Essex, Excipial, Exomega, Dermobaza, Linola, Sebamed ir kiti. Labai svarbu pasirinkti tinkamą emolientą ir naudoti jį reguliariai. Moksliniai tyrimai rodo, kad atopinio dermatito remisijos fazėje morfologinių raginio sluoksnio pokyčių būna net ir normaliai atrodančioje odoje [13], tokios odos nuolat nedrėkinant, liga pa­ūmėja greičiau. Todėl atopiniu dermatitu sergantiems ligoniams rekomenduojama emolientus naudoti ilgai ir be pertraukų (kasdien). Tyrimai rodo, kad atopiniu dermatitu sergančiųjų odos raginiame sluoksnyje trūksta šlapalo (70–85 proc.), todėl ligoniai gali rinktis emolientus su šlapalu. Šlapalas reikšmingai padidina odos drėgnumą, sumažina transepiderminį vandens netekimą, sumažina odos jautrumą dirgikliams (Na laurilsulfatui), pasižymi silpnu antibakteriniu poveikiu, mažina niežėjimą. Kūdikiams ir mažiems vaikams rekomenduojama naudoti emolientus su nedideliu šlapalo kiekiu, pvz., Cutibaza (jo sudėtyje yra 0,2 proc. šlapalo), nes didesnis šlapalo kiekis mažiems vaikams gali erzinti odą.

Tik pakankamas emoliento kiekis gali duoti norimą rezultatą. Jei oda labai sausa, tai visam kūnui tepti visą savaitę gali prireikti: kūdikiui – iki 250 g, vaikui – iki 500 g. Suaugusio žmogaus visam kūnui ištepti gali reikėti iki 500 g (priklauso nuo kūno svorio) preparato per dieną [14].

Žmonėms, kuriuos vargina sausa oda, preparato formą (losjoną, kremą, tepalą) reikia parinkti pagal:

• pažeistos odos lokalizaciją,
• odos būklę,
• ligos eigą,
• metų laiką,
• dienos laiką,
• ligonio norą,
• kosmetines savybes.

Plaukuotajai galvos odai ir kitų plaukuotų vietų odai tepti tinka losjonai, veido, liemens, galūnių odai – kremai ir tepalai. Ūminės fazės metu šlapiuojančių bėrimų negalima tepti tepalais dėl jų okliuzinio poveikio. Šiuo atveju labiau tinka losjonai, neriebūs kremai. Jei oda yra labai sausa, pleiskanojanti, galima pasirinkti riebų kremą (pvz., Dermobaza, Linola-Fett N) ar tepalą (pvz., Essex tepalas). Jei oda nėra labai išsausėjusi, ją saugant ir drėkinant tinka pusiau riebūs kremai (pvz., Cutibaza, Exomega, Eucerin lipidinis balzamas). Žiemą sausai odai tepti tinka riebūs kremai ir tepalai, o vasarą – losjonai ir pusiau riebūs kremai. Ryte paaugliai ir suaugusieji paprastai nenori tepti veido riebiu kremu ar tepalu, bet noriai tepa gerai įsigeriančius ir nesukeliančius odos „blizgėjimo“ neriebius kremus, o vakare veidą gali patepti ir riebesniu kremu. Atsižvelgiant į tam tikrų kūno dalių sausumą, vienas vietas gali tekti tepti tepalu, kitas – kremu. Žmonėms, kurių oda sausa, reikėtų pabandyti keletą emolientų. Svarbu, kad jiems preparatas patiktų, jį noriai ir dažnai teptų, tada galime tikėtis, kad gydymo rezultatai bus geresni. "


O čia pilnas str.:
http://www.medicine....e...35&subid=gm

Mes turim sausą odą. Deja, kremukų krūvas esam išbandę... Mums net keli daktarai rekomendavo odą tepti avižų nuoviru, leist jai nudžiūt, ir ant viršaus kremuką ar aliejuką. Mums tos avižos thumbup.gif , užtraukia visus įtrūkimus.

O kalbant apie kviečių želmenų aliejų, tai kažin ar jis neturi to paties alergizuojančio poveikio, kaip ir patys kviečiai g.gif

Ir dar norėjau paklaust kaip jūs tepat aliejukus? Mums odos daktarai sakė, kad juos reik tept tik ant šlapios odos arba net dalinai sumaišyt su vandeniu, tik tada jie įsigeria į odelę ir pilnai atlieka funkciją g.gif . Bet nesam bandę taip tept...
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2008 06 30, 14:04)
Visai įdomus ir informatyvus str apie kremukus ir sausą odą.
Mes turim sausą odą. Deja, kremukų krūvas esam išbandę... Mums net keli daktarai rekomendavo odą tepti avižų nuoviru, leist jai nudžiūt, ir ant viršaus kremuką ar aliejuką. Mums tos avižos  thumbup.gif , užtraukia visus įtrūkimus.

O kalbant apie kviečių želmenų aliejų, tai kažin ar jis neturi to paties alergizuojančio poveikio, kaip ir patys kviečiai g.gif

Ir dar norėjau paklaust kaip jūs tepat aliejukus? Mums odos daktarai sakė, kad juos reik tept tik ant šlapios odos arba net dalinai sumaišyt su vandeniu, tik tada jie įsigeria į odelę ir pilnai atlieka funkciją g.gif . Bet nesam bandę taip tept...

Idomus straipsniukas, aciu, kad pasisdalinot 4u.gif Bet man taip keista su tom maudynem, yra gydytoju, kuie liepia mums kuo reciau maudytis, viena karta per savaite, nes oda dar labiau saus g.gif O straipsnyje raso atvirksciai doh.gif

O kaip jus ruosiat ta avizu nuovira? kiekvienam kartui is naujo verdat?

Mes aliejuko nenaudojam, tik i vonele kartais Balmandol pilam....
Atsakyti
Maudytis dažnai nerekomenduoja, nes vanduo kietas odą sausina, o į ją pilant aliejų arba avižas, vanduo nesausina. O sausa odelė kaupia pleiskalėnes ant savęs, kurioms vandeny daug lengviau pasišalinti - čia aš taip primityviai rašau, bet būtent taip man aiškino odos daktaras.
O avižas aš tiesiog verdu kasdien, ir tą dieną su tuo slidžiu avižų vandenėliu tepu preblemines vietas - tapo tiesiog įpročiu kaip kavą ryte išsivirti, tuo pačiu ir avižų šaukštą.
Mums jos labai labai tiko. Panašiai buvo rekomenduota išsivirt ir linų sėmenų "kleisteriuką" ir juo tept odelę, bet linų sėmenys tokio didelio efekto nepaliko.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilytte: 30 birželio 2008 - 13:31
Jaunystėje aš turėjau alergiją, o nuo drėgnos žolės kelis metus ant pilvo buvo nemaža ruda nelygi dėmė. KAi pastojau, ta dėmė plėtėsi, o kai pagimdžiau - išnyko. O vaikelis tą mano alergiją "pasiėmė" iš manęs. Patapo alergiškas dulkėms, saulei, žolei, pelėsiui ir dar velniai žin kam. Rytą pradedam nuo pusryčių ir vaistų dozės, geriamų, purškiamų. Kadangi alergija pasireiškė ne ankstyvojoje kūdikystėje, tai su vaiko amžiumi liga nesitraukia, o keroja...
Atsakyti
QUOTE(zmirzlina @ 2008 06 30, 19:57)
Jaunystėje aš turėjau alergiją, o nuo drėgnos žolės kelis metus ant pilvo buvo nemaža ruda nelygi dėmė. KAi pastojau, ta dėmė plėtėsi, o kai pagimdžiau - išnyko. O vaikelis tą mano alergiją "pasiėmė" iš manęs. Patapo alergiškas dulkėms, saulei, žolei,  pelėsiui ir dar velniai žin kam. Rytą pradedam nuo pusryčių ir vaistų dozės, geriamų, purškiamų. Kadangi alergija pasireiškė ne ankstyvojoje kūdikystėje, tai su vaiko amžiumi liga nesitraukia, o keroja...


Galite guostis tuo, kad gal tas bedas isaugs jusu vaikas. As taip pat perdaviau savo dukytei polinki i alergija. Vaikysteje buvau alergiska maistui, paskui susirgau astma, kuri buvo labai sunkios formos. Salbutamoli purksdavau po n kartu per para....Ir sitos bedos prasidejo ne kudikysteje, o kokiu 8 metu. Ir ka gi, dabar man nepasireiskia jokiu alergiju, nebedustu, nevartoju jokiu vaistu. Kakzaip isaugau ir tiek...Taip kad nenuleiskit ranku mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zmirzlina @ 2008 06 30, 19:57)

OI, aš truputį ne į temą 4u.gif
man tavo nikas priminė vaikystės kelionę po čekoslovakiją
nuo tų laikų pamenu, kad zmirzlina tai ledai biggrin.gif

o dėl alergijos, tai nėštumo metu man ji buvo praktiškai dingusi, tai dabar atsiimu dvigubai doh.gif
vaikis šiek tiek mažiau išbertas - pabandžiau duot kelias žemuoges...galvojau, o gal nealergizuos- deja verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Linuke. @ 2008 06 30, 20:57)
vaikis šiek tiek mažiau išbertas - pabandžiau duot kelias žemuoges...galvojau, o gal nealergizuos- deja verysad.gif

Maniskes kol kas nuo zemuogiu neisbere...Tfi tfi tfu unsure.gif
Atsakyti