Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tiklelio nėriniai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Rankdarbiai > Mezgimas, nėrimas
Pages: 1, 2
sushi
Sveikos merginos,

Iš savo tetos paveldėjau tokią knygą: "Apskrito tinklelio nėriniai", išleistą 1958 metais.
Ne kartą teko šia technika (kuri yra ne kas kitas, kaip tinklo rišimas) sukurpti servetėlių bei staltiesių. Tačiau norėtųsi daugiau pavyzdžių, pasirinkimo, nes knygelė vos 34 puslapių. Gal kuri esate girdėjusi apie šią techniką bei žinote, kaip ji vadinasi rusiškai, angliškai ar vokiškai, kad būtų galima rasti ką nors internete?
O gal pačios žinote šią techniką, esate išbandžiusios bei turite darbelių? Gal turite kokių raštų ne tik apskritai formai bet ir kvadratui, stačiakampiui?

Mano paskutinis darbelis - apskrita staltiesė (skersmuo - 140 cm), kurios nuotrauką galite pamatyti čia: čia
(deja, nerandu, kaip įkelti nuotrauką, kad tiesiogiai rodytų)
martinika
Jau servetėlės grožis! wub.gif wub.gif wub.gif Kažkas iš fantastikos srities. Gaila, nežinau nieko apie šią techniką, bet tikrai būtų įdomu.
Čia per kiek laiko tokį grožį galima padaryti? bigsmile.gif
sushi
Kad jau sužinojau, kaip normaliai įkelti nuotrauką, tai kartojuosi smile.gif
user posted image

Ačiū, martinka, už komplimentus 4u.gif

Šiaip tai dariau ją nepastoviai, vis rasdama laiko vakarais, bet šiaip, jei darant nuosekliai, tai galima per dvi-tris savaites padaryti. Kai dariau mažesnes (nes ši - per visą stalą), tai per dieną-dvi vakarais ir padarydavau, nes viduriukas mažas, greit labai einasi. Tačiau kai didelė, tai žinai - didėjant darosi vis daugiau mazgų, tai ir laiką ryja labiau...

Viena bėda, kad tokiai technikai reikalinga speciali adata - nežinau, ar galima kur rasti pirkti. Nebent užsienyje būtų, sužinojus, kaip vadinasi, internete nusipirkti. Arba koks juvelyras ar kalvis, manau, laisvai padarytų. Ji yra kaip virbalas, apie 1 mm storio, būna įvairaus ilgio, maniškė, kurią turiu - 15 cm ilgio, o galai praskelti, kad galėtum aplink apvynioti siūlą - panašiai kaip ant audimo šaudyklės. Tai va, privynioji, prinvynioji to siūlo, ir riši paskui specialiu būdu. Jei būtų įdomu, galėčiau iš knygos atšviesti schemutes, kaip tas mazgas rišamas, kaip tai atrodo... Šiaip tai tikrai smagi technika, tuo labiau, kad einasi daug greičiau nei nėrimas vašeliu.

Lutė
Jetau koks grožis doh.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
jei galima pavyzdėlių, kaip tie mazgai rišasi.

O ta adata, ar kaip ten tas daiktas, tai gal kokia šaudyklė, kaip audime vadinasi?
bet grožis stebuklingas!
eya
Nu labai idomu, kazkaip neteko nieko tokio matyti ar daryti, o gal neatkreipiau demesio.. wub.gif is pradziu pagalvojau, kad cia vaseliu, kai is tolo, nelabai matosi. sakai, einasi greiciau nei vaseliu? Tikrai idomu, kas cia per technika g.gif
janike1
Labai grazi servetele wub.gif Butu labai idomu suzinoti kaip tai daroma g.gif
sushi
Ačiū visoms už komplimentus ir susidomėjimą wub.gif
Nuskanuosiu ir įmesiu nuotraukas iš tos knygos po geros valandos, mat dabar užsikasus kituose darbuose wink.gif Tai pamatysit ir kaip ta adata atrodo, ir kaip visas procesas.
Aš irgi kai pirmą kartą pamačiau, labai susižavėjau, todėl ir nenugrūdau į kampą tos knygelės.

Va dar viena nuotrauka iš arčiau:

user posted image
angulyte
Na ką galiu pasakyti - negaliu akių atitraukti nuo servetėlės. wub.gif Tikraiū labai įdomu būtų sužinoti daugiau apie šią techniką mirksiukas.gif
sushi
Na va, nuskanavau pusę knygelės, tad galėsite pasižiūrėti ir kitų pavyzdžių.
Atsisiųsti ir pasižiūrėti failą (12,7 Mb) galite užsukę ČIA.

Lute, kadangi ten adata tarp visų įrankių, tai nufotografavau saviškę atskirai, gal pravers:
1. su siūlu
user posted image

2. be siūlo
user posted image

3. galas, padidinta maždaug du kartus
user posted image

Jei dar turėsit kokių klausimų, rašykit ax.gif
O šiaip, jei dar turit močiutes, pasiklausinėkit, gal turi kur užslėpusios tokių adatų... Pas maniškę tai, pamenu, visos užuolaidos buvo tokiu būdu padarytos... doh.gif Tai reiškia, irgi turėjo...
Papildyta:
QUOTE(eya @ 2008 05 20, 12:44)
Nu labai idomu, kazkaip neteko nieko tokio matyti ar daryti, o gal neatkreipiau demesio..  wub.gif is pradziu pagalvojau, kad cia vaseliu, kai is tolo, nelabai matosi. sakai, einasi greiciau nei vaseliu? Tikrai idomu, kas cia per technika g.gif
*

eya, mano viena draugė sakė, kad matė Vokietijoj kažkokioj parodoj tokių darbų. O ir ta mano knygelė, beje, parašyta, kad versta iš vokiečių kalbos. Tik neparašyta, kaip vokiškai vadinasi unsure.gif

O dėl greičio - tai bent jau man einasi nepalyginamai greičiau. O ir teoriškai, pvz., kad padaryti 1 cm virvutę vašeliu, kiek turi akučių nunerti? na, ne mažiau kokių 4-5. Kai čia tuo tarpu tam užtenka padaryti vieną mazgą, kas trunka porą sekundžių... Pradžioj, aišku, kol perpranti, su kuo tie mazgai valgomi, gali pasirodyti kiek keblu (sunkiausia dalis - pats viduriukas), bet bent jau aš tai labai greitai kažkaip perkandau. Pati pirma servetėlė jau buvo dovanotina. Beje, labai gražiai gaunasi iš lininių siūlų...
Lutė
Ačiū mirksiukas.gif

Labai sudomino, užkabino kitaip tariant, palakstysiu paieškoti tokios dvišakės adatos, nors pati technika taip žiūrint iš šalies tai kaip ir sudėtingai atrodo, bet kai darai visai kitaip atrodo rolleyes.gif
sushi
QUOTE(Lutė @ 2008 05 21, 11:03)
pati technika taip žiūrint iš šalies tai kaip ir sudėtingai atrodo, bet kai darai visai kitaip atrodo  rolleyes.gif
*

Tu teisi, kai darai, visai kitaip atrodo. Iš tiesų viskas ten labai paprasta. thumbup.gif
Sėkmės bandant susiveikti adatą bei pabandant cool.gif
Amanita
Koks grožis smile.gif
Man nuotraukos truputį primena Tenerifės nėrinius. Gal čia tas pats? Vieną knygutę radau internete -- DMC tenerife (irgi labai sena). Jei čia tikrai tai -- dar porą nedidelių panašaus senumo knygų turiu, galiu kur nors įdėt. Nes iš kur parsisiunčiau - jau nebepamenu.
Amanita
Beje, o gal tos paveldėtos knygutės ir antrą dalį gali nuskenuot? Labai jau gražu ten viskas smile.gif
liusinda
labai grazi staltiese ir labai idomi technika thumbup.gif
liniuke133
sushi - be galo grazus tavo darbelis 4u.gif . gaila, kad negaliu tau niekuo padeti nes kaip ir visos kitos cia parasiusios apie toki staltieseliu gaminima isgirdau pirmakart.

jei galima butu suzinoti o kokio ilgio mazdaug ta adata?
skaika
labutis visoms 4u.gif
tikrai labai graži staltiesele wub.gif
esu išbandžiusi ši nerimą bet aš dariau šaliką ir trikampę skarelę
liniuke133
QUOTE(skaika @ 2008 05 22, 12:41)
labutis visoms 4u.gif
*

isivaizduoju, kad irgi labai grazu. smile.gif

*Dita*
[quote=sushi,2008 05 20, 23:31]
Pas maniškę tai, pamenu, visos užuolaidos buvo tokiu būdu padarytos... doh.gif Tai reiškia, irgi turėjo...
swoon.gif jau isivaizduoju, kokio grozio turejo buti uzuolaidos wub.gif
sushi
QUOTE(Amanita @ 2008 05 21, 14:17)
Koks grožis smile.gif
Man nuotraukos truputį primena Tenerifės nėrinius. Gal čia tas pats? Vieną knygutę radau internete -- DMC tenerife (irgi labai sena). Jei čia tikrai tai -- dar porą nedidelių panašaus senumo knygų turiu, galiu kur nors įdėt. Nes iš kur parsisiunčiau - jau nebepamenu.
*

Amanita,
ne, čia ne tokia pati technika, bet irgi be proto gražu!!! blink.gif
O kokia nors suprantamesne kalba neturi kokios knygelės, kad būtų aišku, kaip ten tas rišimas daromas?..
Papildyta:
QUOTE(liniuke133 @ 2008 05 22, 03:21)
jei galima butu suzinoti o kokio ilgio mazdaug ta adata?
*

Pas mane ta adata 15 cm ilgio ir 1 mm storio, bet jų būna įvairių – kuo plonesnė, tuo iš plonesnių siūlų gali daryti bei mažesnėmis akutėmis, kuo didesnė, tuo stambesnis tinklelis. Maniškė, sakyčiau tokia per vidurį - nei per daug smulkias, nei per daug stambiam tinkleliui. Ta staltiesė, kur nufotografuota, tai jos mažieji langeliai yra 5 mm x 5 mm

QUOTE(skaika @ 2008 05 22, 03:41)
labutis visoms 4u.gif
*

skaika, o tu turėjai kokių pvz., ar tave kas nors išmokė, parodė?

Papildyta:
Nepatikėsit...
Sugalvojau googl'ėj įvesti kitokius raktinius žodžius, nei į galvą buvo atėję anksčiau, ir ką jūs manote... Pažiūrėkite, kiek visko radau: bigsmile.gif

http://designercraftsinc.com/articles/new/...nd-netting.html
http://beetonsbookofneedlework.com/page_301.htm
http://fibers.destinyslobster.com/Netting/netknot.htm
http://www.tatting.de/dol/otherlace_filet.html
http://knotsindeed.blogspot.com/2007_09_01_archive.html

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
skaika
sushi 4u.gif
vaikystej prisimenu buvo mociutes nertos uzuolaidos,jos budavo dar ir pasiuvinetos silkiniais siulais.
tetis buvo padares hamaka ji dare is tokiu storu ir tvirtu siulu smile.gif
tik cia didesni darbai tai su jais manau paprasciau

paieskosiu skareles jei rasiu parodysiu
sushi
QUOTE(Amanita @ 2008 05 21, 14:33)
Beje, o gal tos paveldėtos knygutės ir antrą dalį gali nuskenuot? Labai jau gražu ten viskas smile.gif
*

Amanita,
ten toliau eina prieš tai esančių staltiesių aprašymai, be nuotraukų, todėl pagalvojau, kad nebeverta skanuot ir failo didint... Tačiau jei reikia, parašyk, nuskanuosiu, įdėsiu.
Papildyta:
QUOTE(skaika @ 2008 05 22, 09:24)
paieskosiu skareles jei rasiu parodysiu
*

super, lauksiu mirksiukas.gif
liniuke133
as turbut siek tiek glusa doh.gif nu niekaip neiseina man to mazgo sunert.o kaip adata pasidaryt jau sugalvojau biggrin.gif
sushi
QUOTE(liniuke133 @ 2008 05 22, 10:01)
as turbut siek tiek glusa  doh.gif nu niekaip neiseina man to mazgo sunert.o kaip adata pasidaryt jau sugalvojau  biggrin.gif
*

o geras bigsmile.gif iš ko adatą pasidarei?
o dėl mazgo – kas neišeina? šitam va puslapy labai aiškiai parodyta, gal padės, o aprašymas lietuviškai yra mano tam PDF faile, į kurį ir pirmam psl. nuorodą daviau.
sushi
Beje, adatų galima rasti pirkti ebay ar kitose internetinėse parduotuvėse. Va, pvz, 5 skirtingo dydžio adatų rinkinukas
.
liniuke133
QUOTE(sushi @ 2008 05 22, 19:09)
o geras  bigsmile.gif  iš ko adatą pasidarei?
o dėl mazgo – kas neišeina? šitam va puslapy labai aiškiai parodyta, gal padės, o aprašymas lietuviškai yra mano tam PDF faile, į kurį ir pirmam psl. nuorodą daviau.
*

paemiau pora liaudiskai tariant spilku plaukams tu ilgu kur buna, istiesinau, tada viena su kita susukau galuose palikus tuos issisakojimus ir truputi palenkiau pacius galiukus.be paveiksliuko nemoku paaiskint, o dabar fotoaparatas nusedes, negaliu nufotografuot.

o cia tikrai paveiksliukai aiskesni. na gal ir ismoksiu.dekui 4u.gif
sushi
QUOTE(liniuke133 @ 2008 05 22, 10:48)
paemiau pora liaudiskai tariant spilku plaukams tu ilgu kur buna, istiesinau, tada viena su kita susukau galuose palikus tuos issisakojimus ir truputi palenkiau pacius galiukus.be paveiksliuko nemoku paaiskint, o dabar fotoaparatas nusedes, negaliu nufotografuot.

o cia tikrai paveiksliukai aiskesni. na gal ir ismoksiu.dekui  4u.gif
*

O geras lotuliukas.gif Išradingai!!!
Na tai sėkmės besimokant, kai įgusi, pamatysi, eisis kaip bitei wink.gif

Beje, radau vieną moteriškę Lietuvoj, Anykščiuose, kuri ant tokiu būdu padaryto tinklelio įsigudrino net kilimus daryti...
Apačioje straipsnio apie tai keletas nuotraukų, tarp kurių net užuolaidas galima pamatyti ax.gif
sushi
Jau kai įlindau į internetą, tai nebegaliu išlįsti....
Žiūrėkit, kokio dar grožio radau...
Enza fotogalerija
Beje, kai kurios ten esančios servetėlės yra ir mano paveldėtoje knygelėje thumbup.gif
liniuke133
QUOTE(sushi @ 2008 05 22, 20:20)
Jau kai įlindau į internetą, tai nebegaliu išlįsti....
Žiūrėkit, kokio dar grožio radau...
Enza fotogalerija
Beje, kai kurios ten esančios servetėlės yra ir mano paveldėtoje knygelėje  thumbup.gif
*

is tiesu labai grazu.sekmes ir tau semiantis nauju ideju ir kuriant sedevrus 4u.gif
sushi
QUOTE(liniuke133 @ 2008 05 22, 11:30)
is tiesu labai grazu.sekmes ir tau semiantis nauju ideju ir kuriant sedevrus  4u.gif
*

Ačiux smile.gif Mama jau užsisakė vieną ovalią, tai kai laiko vėl turėsiu, kibsiu į darbą...
O kaip tau, ar pavyko su tuo mazgu susidorot?
liniuke133
QUOTE(sushi @ 2008 05 22, 20:35)
Ačiux  smile.gif  Mama jau užsisakė vieną ovalią, tai kai laiko vėl turėsiu, kibsiu į darbą...
O kaip tau, ar pavyko su tuo mazgu susidorot?
*

na kolkas bandomuosius mazgus risu.ir tai vaikai ant galvos lipa, siulus atimineja, tai kolkas dar nekas.bet po poros dienu parasysiu ar kas gaunasi smile.gif
skaika
http://s181.photobucket.com/albums/x236/sk...20080522227.jpg
bandau rodyti savo skarele blush2.gif
sushi
QUOTE(skaika @ 2008 05 23, 03:23)

thumbup.gif
Daugiau nieko nesi bandžiusi rišti?

Beje, aš susirašiau su itale Enzo, kurios foto galerijos nuorodą jau anksčiau buvau įmetusi, tai ji parašė, kad turi 80 metų senumo knygelę šia tema.
Ir davė dar vieną nuorodą vokiečių ir prancūzų kabomis, su technikos aprašymu ir pavyzdžiais.

O šiaip skaičiau vakar kažkur internete, kad ši technika Europoje grįžta į madą cool.gif
skaika
siap dar esu padariusi didesne kvadratine skara ir salika bet negerumas
tas kad is minkstesniu siulu mazgas ne toks stiprus ir po kiek laiko siek tiek atsilaisvina
sushi
QUOTE(skaika @ 2008 05 23, 10:58)
siap dar esu padariusi didesne kvadratine skara  ir salika bet negerumas
tas kad is minkstesniu siulu mazgas ne toks stiprus ir po kiek laiko siek tiek atsilaisvina
*

Tas tiesa, geriausia rišti iš "kietesnių", neslidžių siūlų: medvilninių, lininių ar kt... Ir dar - kuo siūlas plonesnis, tuo mazgas tvirčiau užsiveržia, bent jau kiek teko pačiai pastebėti.
auksaranke
QUOTE(sushi @ 2008 05 23, 19:00)
Tas tiesa, geriausia rišti iš "kietesnių", neslidžių siūlų: medvilninių, lininių ar kt... Ir dar - kuo siūlas plonesnis, tuo mazgas tvirčiau užsiveržia, bent jau kiek teko pačiai pastebėti.
*

Na, sushi dekaradau temele sia.... Maciau siuo budu nertu uzuolaigu ir keles serveteles vienoje kaimo sodyboje Anyksciu rajone, tai laaaaaaabai faina. O i mada grizta virkas, kas rankom daroma. As kiek paskaitauapie viena ar kita technika - tai viskas ranku darbo madinga
Zemugne
Aš jau gavau tas šakutes tinklelio rišimui. Artimiausiu metu planuoju vieną idėją įgyvendinti bandyti (tik biuzelę turiu baigti nerti).
siaubute
QUOTE(Agni @ 2008 06 25, 09:58)
Aš jau gavau tas šakutes tinklelio rišimui. Artimiausiu metu planuoju vieną idėją įgyvendinti bandyti (tik biuzelę turiu baigti nerti).
*

O kur gavote? Pagamino kažkas ar pirkote? blush2.gif
Zemugne
Nei taip, nei taip. Tėtis surado turguje žmogų, pardavinėjusį prekybos reikmenis, ir paklausė, ar jis neturi šakučių. Tas prižadėjo atnešti. Gavau dovanų, pinigų nepaėmė smile.gif
sushi
QUOTE(Agni @ 2008 06 25, 02:58)
*

O, kaip smagu clap_1.gif
Na tai labai lauksim bandymo smile.gif
Papildyta:
QUOTE(siaubute @ 2008 06 25, 03:13)
O kur gavote? Pagamino kažkas ar pirkote? blush2.gif
*

Aš tai iš tetos paveldėjau, bet kaip ir Agni sako, galima rasti, kas pagamintų, nes tai - labai paprastas „įrankis”. Ankstesniuose psl. pažiūrėk, yra nuotrauka, atsispausdink ir nunešusi kokiam juvelyrui ar šaltkalviui, paprašyk, kad tau padarytų. Aišku, kitas vairiantas yra nusirpikti per internetą, pvz čia. Yra ten toks „netting kit”...
auksaranke
QUOTE(Agni @ 2008 06 25, 10:58)
*

Tai labai idomu, ar pas mus dar kur galima gauti? As gal is Coats pasiklausiu - gal jie kartais prekiauja...
Vilcinsk
Na ir įdomus tas rišimas, bet man vistiek nedašunta kaip ten ka daryti.. blush2.gif
sushi
Vilcinsk, o tu žiūrėjai schemutes, kuriose parodyta, kaip tai daryti? ax.gif
dulyte
Užtikau seną temutę ir taip susižavėjau šia technika, nieko panašaus anksčiau neteko matyt. Gal kuri žinot kur gauti tų adatų?
Gal kuri užsiimat tokiais rankdarbiais? Baisiai gražu thumbup.gif
sushi
QUOTE(dulyte @ 2010 01 21, 01:57)
Užtikau seną temutę ir taip susižavėjau šia technika, nieko panašaus anksčiau neteko matyt. Gal kuri žinot kur gauti tų adatų?
Gal kuri užsiimat tokiais rankdarbiais? Baisiai gražu thumbup.gif

dulyte, internete gali nusipirkti wink.gif
dulyte
Aciū, sushi. Gal kartais zinot kokia nuoroda?
O gal pati tokia teghnika mezgi?
sushi
QUOTE(dulyte @ 2010 01 21, 11:04)

dulyte, taip aš pati retkarčiais neriu šia technika, nors nedažnai.
O kokių konkrečiai nuorodų tau reikia?
Elika
QUOTE(dulyte @ 2010 01 21, 20:04)
*

Jei gerai supratau, apie adatas eina kalba.. tai aš pati kažkada domėjaus tą temelę atradusi apie tuos įrankius, ir jei gerai supratau, tai STAI CIA tas rinkinukas ir yra g.gif
Zemugne
Taip, šitas. Tiesa, man iš pavyzdžio ant jo sunkiai sekėsi rišti tinklą. Susiradau kažkokią XX a. pradžios knygą internete. Dabar jau turiu tinkliuką, beliko bandyti siuvinėti.
sushi
QUOTE(Elika @ 2010 01 26, 12:02)
Jei gerai supratau, apie adatas eina kalba.. tai aš pati kažkada domėjaus tą temelę atradusi apie tuos įrankius, ir jei gerai supratau, tai STAI CIA tas rinkinukas ir yra g.gif

thumbup.gif Liuks, net nežinojau, kad Lietuvoje jų yra thumbup.gif
Elika
Aš labai intensyviai tų įrankių ieškojau, kai pamačiau šią temą lotuliukas.gif bet kažkaip kaina biškiuką pristabdė.. g.gif ir taip perdaug visokių "ligų" turiu - nespėju tiek visko, kiek noriu.. doh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.