Įkraunama...
Įkraunama...

Velykų vaišės

Kaip siemet merginos ruosiates svesti Velykas, gal jau kurpiate idejas kepiniams g.gif
http://www.valstieti...aises-Kiskuciai
man kazkaip kirba galvoje sie kKiskuciai pradziai, ideja kad ir senoka, bet pabandyti verta, gan graziai ziurisi 4u.gif
Atsakyti
Gal pasidalinsit Velykoms sudarytu meniu?!
Atsibodo tos pačios mišrainės, silkės..
Atsakyti
Pas mus kasmet velykoms būna maždaug tie patys patiekalai, nes tik taip tos tradicinės šventės mums įgauna sentimentalų, tik joms būdingą atspalvį, ir tik tada kiekvienas patiekalas žadina tam tikrus prisiminimus ir nuotaikas būdingas tik velykoms mūsų šeimoje, daugumos jų stengiamės negaminti kitom progom, tai man visos tos mišrainės ir silkės niekad nebūna taip jau nusibodę biggrin.gif tongue.gif Man taip daug lengviau ir geriau, skaniau, dailiau gaunasi pagamint, kai kasmet tobulini tą patį seną tradicinį receptą, arba tiksliau įgūdžius, kaip gerai pagamint pagal tą patį receptą, negu kasmet išbandant kažką naujo, nes bent man tai pirmas blynas dažniausiai būna padegęs, tai jei kasmet po naują pirmą blyną, tai visos velykos būtų tik su padegusiais lotuliukas.gif

Kažkiek keičiu ir aš receptus, bet man patinka kai tokiom progom jie daugmaž atitinka lietuviškas tradicijas ir mūsų kultūrinio/geografinio arealo kulinarinius/šventimo įpročius, ir mūų šeimos trdicijas- man tokios pačios tikriausios ir sentimentaliausios velykos, tad turbūt mažai ką padės mano meniu , norintiems kažko tikrai naujoviško, bet pasidalinsiu vien dėl to, kad laikas temą kelt ir man pačiai aktyvintis,pagalvot ką ir kaip darysiu smile.gif

Pas mus būna kasmet
1 visos tos lietuviškos mišrinės ir silkės/žuvys- silkė su morkom keptom, ta tradicinė.
2 raudona mišrainė
3 balta mišrainė
4 kepta žuvis su kečiupo- svogūnų padažu

5 koks nors pačių gamintas mėsos vyniotinis -mažas mažas, suraikytas, kartais paukštienos su kokiom džiovintom slyvom, kartais kiaulienos ar jautienos su kokiom morkom- panašus kasmet, bet ir truputį skirtingas, vis pasižiūriu kokį paprastą lietuviško stiliaus receptą.

6 šaltiena

7 koks nors savos gamybos stingdytas paštetas- kartais keptas orkaitej, kartais virtas ir formoj stingdytas, ir visada aptrauktas dekoratyviu želatininiu sluoksniu su visokiom petražolėm, pjaustytom daržovėm, žirneliais ir pan, iš kurių sudėlioti raštai.

8 desertui prie kavos ar arbatos- pirktinis tortas- dažniausiai lengvas ir šviesus, spalvingas, iš kokio baltyminio kremo, arba savos gamybos želė tortukas , toks paprastas , kuklus, bet spavingas, be jokių biskvitų, arba velykinė pascha, arba želiniai margučiai- kai kada kurie nors du iš šių išvardintų patiekalų.

9 arba koks nors karštas kumpis, arba šonkaulių kelmas, seniau kai kada naminės dešrelės būdavo. Puošta žalumynais ir daržovėmis.

10 kai kada- įdaryti pomidorai arba įdaryti kiaušiniai- šprotais, rūkyta žuvimi ir pan.

11 gira, kai kada dviejų rūšių- pvz citrinų ir duonos, arba citrinų ir džiovintų vaisių.

12 sviestinis avinėlis, jei spėjam padaryt ir neužmirštam visos ruošos sūkury- valgomas prie karštų margučių, tepamas ant naminio prago ir pan.

13 žinoma margučiai- dažniausiai karšti, ką tik išvirti, marginti tik natūraliai- žolelėmis, svog lukštais ir pan.- kiekvienam asmeniui tik po vieną-du. Visus margintus ne natūraliai, kurių būna daugiau, darome nevalgomus, išpūstus, ir kabiname ant kadagio verbos, jais puošiame stalą ir kambarį, dovanojam.

14 kokie nors ilgiau išliekantys pirktiniai saldumynai- pvz bankuchenas, arba skruzdėlynas- pirktiniai dažniausiai, apdėlioti visokiais pyraginiais grybukais, pirktiniais saldaininiais spalvotais margučiais ir pan. Šiemet velykų bobą norėčiau išbandyt - nes naują viryklę su orkaite pagaliau nusipirkom, senoje gendančioje daug kas nesigaudavo iš mielinių patiekalų, bet gal dar bobą ir nusipirksiu šiemet, nes nėkart neu kepusi nei valgiusi ir nžn kaip ji turi gautis, kai būna gerai, teisingai pagaminta blush2.gif

15 paprasta mielinė bulka su razinom- tinkanti ir prie sūrių patiekalų vietoj batono, ir truputį , vos vos saldoka, tai ir prie kavos, užsitepus sviesto, pačių kepta, ir aišku duona- dažniausiai pirktinė.

Šiemet turbūt irgi bus kažkas panašaus ax.gif
Atsakyti
Ai, dar dažnai būna lėkštė su papjaustytom visokiom mėsytėm šaltom, dažniausiai rūkytom- geresnėm tokiom, nekadieniškom, kur specialiai šventėms prekybos centrai gamina- rūkyto kokio saliamio šventinis spec variantas, visokie kumpiai pjaustyti rūkyti, šoninė, slėgtainiai- visų po labai nedaug, bet įvairių. Atrodo viską susakiau lotuliukas.gif Bet būna kad kai ko ir nespėjam ar nutariam nedaryt iš to sąrašo, vienais metais vieną darom, kitais kitą, paskui vėl kartojasi, bet gerai pagalvojus, nepamenu, kad kažkada būtume darę kažką kitko negu čia minėjau smile.gif
Atsakyti
Štai mano vakar dienos repeticija prieš Velykas - Plakta grietinėlė su abrikosų džemu šokolado kevale smile.gif

user posted image

Atsakyti
Gal galite pasidalinti, kaip tą šokoladinį kevalą padarote? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(lolanta @ 2013 03 12, 15:59)
Gal galite pasidalinti, kaip tą šokoladinį kevalą padarote? smile.gif

Ne manes klauset, bet galiu pakomentuoti, kad tiesiog pripuciamas balionas (dydis priklauso nuo norimo dubenelio dydzio) ir jo galas "kisamas" i islydyta sokolada (auksti ziurekite pagal proporcijas), veliau ta baliona talpiname pvz i saldytuva, kad mase sustingtu. Praduriame, isimame baliona ir turime "puodeli".
Tikiuosi aiskiai parasiau. Siaip internete pilna nuotrauku kaip tai pasidaryti
user posted image
idara visoki galima daryt, pvz varske (kremine ar mascarpone)+grietinele, vien grietinele, geltonuma isgauti pvz is konservuoto persiko ax.gif
Atsakyti
idejoms http://www.google.lt...
Atsakyti
super, padarysiu ir as aciu 4u.gif su sokoladu baltu ir rudu...formas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ASARITE: 16 kovo 2013 - 14:30
AŠ vaikams nuo Velykų bobutės darysiu margus šokolado kiaušinius, tik reikia pasipraktikuoti biggrin.gif

O stalui einu knist senos literatūros blush2.gif nežavi manęs šventės su sushi ir pan. šiuolaikiniu maistu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(*Liepa18* @ 2012 04 03, 12:48)

Šitas kepsnys puikus, esu išbandžiusi ir šiemet Velykoms taip pat galvoju gaminti thumbup.gif

Gal kas pamėtėsit kokių salotų idėją Velykų stalui? Kad nesutižtų greitai ir ant stalo gerai atrodytų smile.gif
Atsakyti
Sveikos damos besiruosiancios sventems smile.gif

Mes kaip ir kiekvienais metais vaziuosim pas tevelius svesti smile.gif
Taip planuose nusivezti:
Keliais idarais idarytu lavasu.
Tuno sloksnuota misraine
Iskepsiu farso ir surio vyniotini
Vyras isigeide, baranku su farsu idaru smile.gif
Dar padarysiu slotu lapu idarytu varske ir krabais smile.gif
Kazkaip daugiau fantazija nenesa, na aisku pas mama bus kaip visada maisto ir taip perdaug biggrin.gif
Atsakyti