Įkraunama...
Įkraunama...

Tvenkinėlis su kriokliuku

Sveiki ir sveikos,

ieškojau forume bet neradau temos apie tvenkinėlių pasidarymą savo rankomis. Kadangi planuojame įsirengti - tai įdomu būtų padiskutuoti ir su su jumis šia tema. Šiek tiek informacijos yra čia.

Tai klausimai sekantys :
1. kokie pranašumai - į duobę statyti plastikinį tvenkinuką ar cementuoti?
2. vaga kriokliuko - reikia ją cementuoti ar kloti kokią plėvelę - vanduo planuoju kad čiurlens dolomitiniais akmenimis. Taip pat dolomitiniais bus ir tvenkinėlio kraštai apdėti.
3. ar laikomas vanduo per žiemą ir cementuotam ir plastikiniam tvenkinėlyje?

ačiū už atsakymus ir manau bus įdomi ir naudinga diskusija. mirksiukas.gif Turiu savo viziją, tik dar neturiu info apie techninę dalį...

Rasta info :
1. čia
2. čia
3. čia
4. ČIA
5. apie plėvelę info
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xxxsaulyte: 17 birželio 2008 - 09:21
Keliu į viršų. Laukiu diskusijos ir patarimų iš patirties asmeninės.... mirksiukas.gif

taip pat dar klausimas - kur ir kokį siurbliuką reikia įsigyti, kad nuo kriokliuko bėgtų vanduo.... Ar reikia filtrų kokių...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xxxsaulyte: 18 birželio 2008 - 08:14
QUOTE(xxxsaulyte @ 2008 06 18, 09:13)
Keliu į viršų. Laukiu diskusijos ir patarimų iš patirties asmeninės....  mirksiukas.gif

taip pat dar klausimas - kur ir kokį siurbliuką reikia įsigyti, kad nuo kriokliuko bėgtų vanduo.... Ar reikia filtrų kokių...



tvenkinelis su kriokliu dar tik svajonese ax.gif
Atsakyti
QUOTE(aneizza @ 2008 06 18, 21:14)
tvenkinelis su kriokliu dar tik svajonese  ax.gif

mano dar gan tolimoj svajonej wub.gif
Atsakyti
QUOTE(xxxsaulyte @ 2008 06 17, 10:11)

Tai klausimai sekantys :
1. kokie pranašumai - į duobę statyti plastikinį tvenkinuką ar cementuoti?
2. vaga kriokliuko - reikia ją cementuoti ar kloti kokią plėvelę - vanduo planuoju kad čiurlens dolomitiniais akmenimis. Taip pat dolomitiniais bus ir tvenkinėlio kraštai apdėti.
3. ar laikomas vanduo per žiemą ir cementuotam ir plastikiniam tvenkinėlyje?

ačiū už atsakymus ir manau bus įdomi ir naudinga diskusija.  mirksiukas.gif Turiu savo viziją, tik dar neturiu info apie techninę dalį...

As dariau plevelini - plastiknis paprasciau, bet man jis negrazus- labai dirbtinai atrodo, be to brangus. Betoninis, man bent jau atrodo, - atgyvena - daug darbo, o jei nusibos - isgriauti sunkiau nei padaryti lotuliukas.gif , tas cementas tikrai nera ilgaamžis.
Plevele reikia pirkti specialią, storesnę - aš pirkau iš Schetelig, ten ji kokybiškesnė, nors irgi nepigi. Kraštus apdejau akmenimis - gal reikejo juos nors kiek pabetonuoti, nes dabar sudėtinga išvalyti (pavasarį), nes baisu laipioti, kad nesugriūtų. Žiemai lieka su vandeniu ir su vandens lelijomis - jos puikiai žiemoja. Žuvytės išgaišo. Dabar daryčiau su kriokliu del vienos priežasies - būtų didesnis vandens judėjimas, negu nuo fontanėlio ir mažiau augtų dumbliai. Del siurbliuko ir filtro pakonsultuos parduotuvėje (Senukuose gal nelabai ..., bet pasikonsultuok specializuotoj pardėj, o pirk kur pigiau )
Man padejo:
http://www.rojaussod...snis.php?id=416
Atsakyti
QUOTE(reg @ 2008 06 18, 22:29)
As dariau plevelini - plastiknis paprasciau, bet man jis negrazus- labai dirbtinai atrodo, be to brangus. Betoninis, man bent jau atrodo, - atgyvena - daug darbo, o jei nusibos - isgriauti sunkiau nei padaryti  lotuliukas.gif , tas cementas tikrai nera ilgaamžis.
Plevele reikia pirkti specialią, storesnę - aš pirkau iš Schetelig, ten ji kokybiškesnė, nors irgi nepigi. Kraštus apdejau akmenimis - gal reikejo juos nors kiek pabetonuoti, nes dabar sudėtinga išvalyti (pavasarį), nes baisu laipioti, kad nesugriūtų. Žiemai lieka su vandeniu ir su vandens lelijomis - jos puikiai žiemoja. Žuvytės išgaišo. Dabar daryčiau su kriokliu del vienos priežasies - būtų didesnis vandens judėjimas, negu nuo fontanėlio ir mažiau augtų dumbliai. Del siurbliuko ir filtro pakonsultuos parduotuvėje (Senukuose gal  nelabai ..., bet pasikonsultuok specializuotoj pardėj, o pirk kur pigiau  )
Man padejo:
http://www.rojaussod...snis.php?id=416


Ačiū už atsakymą.

O kiek laiko jau turi plėvele dengtą tvenkinėlį? kokio dydžio ir gylio kad lelijos neiššala? girdėjau kad nuo 70 cm gylio neiššala lelijos...
gal ir foto įdėtum...

Atsakyti
O mes paprastą patys išsikasėm. Man patinka pelkės tipo, chloro tablečių nemečiau, nes ir varliukų atsirado, ir žvirbliai maudos, katinai atsigerti ateina. Vanduo truputį pažaliavo, tai nesimato juodos plėvelės, nes iškasę duobę įklojom ją. Kraštus apdėjom dideliais akmenimis, iš vienos pusės apsodinau samanom tįstančiom, kur paaugusios prilindo tarp akmenų, visai gerai atrodo, uždengia plėvelės išlindusius kraštus. Dar tik keli mėnesiai, kitąmet, kai augalai suaugs, visai nieko turėtų būti. Per galą pasodinau vilkdalgių, tai tikras pelkės vaizdas. O po plėvele patiesėm kelis sluoksnius senų antklodžių, kad slėgis plėvelės nepradurtų. Gal ir ne kažkas, bet kaime gyvenam, man patinka. Plytelėmis apdėti kraštai man neįsipaišytų į aplinką.
Atsakyti
QUOTE(barsukele @ 2008 06 19, 17:21)
O mes paprastą patys išsikasėm. Man patinka pelkės tipo, chloro tablečių nemečiau, nes ir varliukų atsirado, ir žvirbliai maudos, katinai atsigerti ateina. Vanduo truputį pažaliavo, tai nesimato juodos plėvelės, nes iškasę duobę įklojom ją. Kraštus apdėjom dideliais akmenimis, iš vienos pusės apsodinau samanom tįstančiom, kur paaugusios prilindo tarp akmenų, visai gerai atrodo, uždengia plėvelės išlindusius kraštus. Dar tik keli mėnesiai, kitąmet, kai augalai suaugs, visai nieko turėtų būti. Per galą pasodinau vilkdalgių, tai tikras pelkės vaizdas. O po plėvele patiesėm kelis sluoksnius senų antklodžių, kad slėgis plėvelės nepradurtų. Gal ir ne kažkas, bet kaime gyvenam, man patinka. Plytelėmis apdėti kraštai man neįsipaišytų į aplinką.


ne, tai plytelėmis aišku nersižiūri... Mes kriokliuką darysim iš dolomitų, tai ir tvenkinuką appdėsim dolomitu....

Gal foto įmesk mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(xxxsaulyte @ 2008 06 20, 09:17)
ne, tai plytelėmis aišku nersižiūri... Mes kriokliuką darysim iš dolomitų, tai ir tvenkinuką appdėsim dolomitu....

Gal foto įmesk  mirksiukas.gif

Turėtų būti gražu iš dolomitų. Foto nedėsiu, dar nesuaugę pakraščiai, dar neesu iki galo patenkinta, gal vasaros pabaigoj biggrin.gif
Atsakyti
Sweikos
radau gan įdomų puslapiuka ax.gif



http://www.landsafto-industrija.lt/
Atsakyti
QUOTE(InZara @ 2008 06 25, 18:39)
Sweikos
radau gan įdomų puslapiuka  ax.gif

http://www.landsafto-industrija.lt/


Taip, žinau juos. Važiuojant pro Kauną reikės užvažiuoti pasikonsultuoti.

Žiūrėjom Klaipėdoje "Frezija" įrangą - tai spec.plėvelė 10 metų garantija, dydis 6 m x 5 m kainuoja apie 500 Lt, siurbliukas apie 1 m su pakėlimo vandens - apie 1000 Lt. Tai visdėl to mastom apie tokį variantą... Na dolomitas dar apie 500 Lt (jau pradėjom veštis...) - tai va - kaina apie 2000 Lt be augalų ir mūsų darbo (praėsim kitą savaitgalį kasti... doh.gif ) ir manau turėsim tvenkinėlį su kriokliuku ....
Kažkaip jau nemažai info susirankiojau - tai betonuoto nebenoriu - pagalvojus iš tikro, atsibodus daug vargo išardant... Plastmasinis - na gal irgi ne... Tai va kažkaip mintis apie plėvelę... Svarbu gražiai kraštus paslėpti....

Klausimas - kas darėte su plėvele - ar dėjote po plėvele ką nors??? Skaičiau kad kažkas audeklą dėjo - o tikslas koks???
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xxxsaulyte: 26 birželio 2008 - 15:34
As ir turiu tokia ideja, tik as labiau noriu upelio, negu tvenkinuko, ka radau

http://www.youtube.c...feature=related kriokliukas be prudo.

http://www.youtube.c...feature=related neralus grozis

http://www.youtube.c...feature=related eiga

Daug ten visko, bet kad gero labai ko nors neradau
Atsakyti