Įkraunama...
Įkraunama...

Danties rovimas

siandien pirma karta gyvenime man rove danti, krumini verysad.gif skaudet beveik neskaudejo, tik siaip jausmelis nekoks doh.gif dabar irgi neskauda, bet...man kita problema...psichologine verysad.gif taip sunku ziuret i ta ziojejancia skyle...dar jauna esu, o jau be dantu doh.gif nors ateity dar daugiau rovimu nusimato... cry.gif
Atsakyti
QUOTE(sapetrausk @ 2010 06 08, 20:44)
siandien pirma karta gyvenime man rove danti, krumini  verysad.gif  skaudet beveik neskaudejo, tik siaip jausmelis nekoks  doh.gif  dabar irgi neskauda, bet...man kita problema...psichologine  verysad.gif  taip sunku ziuret i ta ziojejancia skyle...dar jauna esu, o jau be dantu  doh.gif  nors ateity dar daugiau rovimu nusimato... cry.gif


Uzjauciu tave, vargsiuke sad.gif Manes irgi tas "malonumas" laukia, bet man bandys tik puse saknies islupti, o kita dar gera su puse danties, tai bandys apvilkti. Ryt lekiu i konsultacija ir ziuresim ka ji pasakys... Ziauriai bijau.. turbut visa nakti nemiegosiu sad.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2010 06 07, 19:52)
Man toks klausimas iškilo: sakykit, o čia normalu/natūralu, kad po rovimo gali likt skeveldrų? g.gif
Jei taip, nuo ko tai priklauso 4u.gif


Tos vadinamosios „skeveldros“ gali būti dviejų rūšių: arba šaknų likučiai, arba atskilę kaulo gabaliukai. Jei lieka šaknų gabaliukų - negerai, bet toks atvejis labai retas, nes paprastai išrovus gerai išgramdoma vieta, kur buvo dantis. Tam tikrais išimtinais atvejais, kai nepavyksta iškrapštyti atlūžusių šaknų viršūnių, jos irgi paliekamos, su sąlyga, kad nebuvo infekcijos židinių apie tas dantų šaknų viršūnes. Tiesiog kartais, krapštant menką šaknies galiuką pasirodo, kad yra didesnis pavojus įstumti tą galiuką į sinusą (raunant viršutinius krūminius dantis) arba, pavyzdžiui, pažeisti apatinio žandikaulio nervą (raunant apatinius protinius dantis), nei kad ta, likusi, šaknies viršūnėlė, sukels kažkokią komplikaciją. Absoliučioje daugumoje atvejų toks galiukas jokių problemų nesukelia. Tačiau tai ir nebūtų laikytina skeveldra, nes jis yra fiksuotas savo vietoje.
Dažniausiai pasitaiko kaulo skeveldrų po rovimo. Atitrūkę rovimo metu gabaliukai yra pašalinami, išgramdomi. Tačiau pasitaiko, kad kaulas būna įskilęs, bet gabaliukas neatitrūkęs. Prasidėjus gijimo procesams ar vystantis uždegiminei komplikacijai, netyčia traumavus žaizdą, jis atitrūksta. Tokius kaulo gabaliukus gydytojas turėtų pašalinti.
Būna, kad kaulo gabaliukas prie dantenų yra skilęs, bet yra savo vietoje, gauna mitybą iš antkaulio. Tokie gabaliukai kartais priauga. Jei tai nesudaro problemų ir nekelia skausmo, jie paliekami. Kartais atrodo, kad spaudžiant jaučiama, lyg būtų paslankus šiek tiek kaulas. Ne visais atvejais tai pavojinga ir reikia kažką daryti, tačiau pacientams neretai atrodo, kad paliktas kažkoks lūžgalys. Jei abejojate ar viskas po rovimo gerai, jei jaučiate ką nors neįprasto ar nemažėja skausmas, visuomet kreipkitės į gydytoją (geriausiai į tą patį, kuris šalino dantį, nes jis žino kokia situacija buvo iki danties rovimo ir kaip vyko pati danties šalinimo procedūra).
Būna, kad išsiskalauja krešulys ir apsinuogina kaulas. Dažniausiai apsinuogina krūminių dantų tarpšakninės kaulo pertvaros. Pacientams atrodo, kad gydytojas paliko vieną šaknį neišrautą, nors tai tik jų pačių tarpšakninės pertvaros kaulo ketera. Bet, tokiu atveju, jei apsinuogino kaulo, reikėtų kreiptis į gydytoją, nes „pliko“ kaulo buvimas sukelia skausmą, gijimas būna prastesnis, lėtesnis.

QUOTE(kauke26 @ 2010 06 07, 20:06)
Gal kam yra taip dare? Mano 6 kruminio danties viena saknis atitrukusi nuo danties. Viena dantiste patare ji rauti, kita visgi patare israuti tik ta atitrukusia sakni, o ant kitos saknies uzmauti keramika. Tai nezinau ka pasirinkti? Ar ta viena saknis islaikytu?


Kiek supratau, kalba eina apie apatinį 6 dantį. Reikėtų, kad šaknies tinkamumą protezavimui įvertintų patyrusi protezuotoja. Tam tikrais atvejais ant vienos geros šaknies fiksuotas protezas tarnauja ilgai, tam tikrais atvejais geriau su tokiais dalykais neprasidėti, nes bus restauracija neilgam.
Atsakyti
QUOTE(sapetrausk @ 2010 06 08, 21:44)
siandien pirma karta gyvenime man rove danti, krumini  verysad.gif  skaudet beveik neskaudejo, tik siaip jausmelis nekoks  doh.gif  dabar irgi neskauda, bet...man kita problema...psichologine  verysad.gif  taip sunku ziuret i ta ziojejancia skyle...dar jauna esu, o jau be dantu  doh.gif  nors ateity dar daugiau rovimu nusimato... cry.gif


Nežinau, kiek jums metų, tačiau, kai man išrovė trijų 5 dantų šaknis, buvau vos 15, dar vieną pūliuojantį 6, kai buvau 16 metų. Be keturių dantų pragyvenau net dešimt metų. Savo šypseną pridengdavau ranka. verysad.gif Man buvo pasakyta, kad galėsiu protezuoti tik tada, kai išaugs visi protiniai, o nuėjau tada, kai paaiškėjo, kad vieno protinio nėra ir nebus. g.gif
Atsakyti
Ar normalu, kai isrovus 6 danti apacioje skauda gerkle? Ar tai gali buti susije? Po rovimo praejo 4 dienos.
Atsakyti
Gali būti nesusiję, gali būti susiję (jei sureagavo limfiniai organai, pavyzdžiui). Jei skauda nestipriai, nėra sunkumų ryti, jei žaizda, likusi po danties rovimo gyja gerai, jei nėra patinimų, tai dėl šito jaudintis nėra reikalo; turėtų greitai praeiti. Tačiau, jei skauda stipriai, jei sunku ryti maistą, jei stipriau skausminga žaizda, jei yra patinimų, tai reikėtų kreiptis į gydytoją.
Atsakyti
as va vakar apturejau ta "malonuma' doh.gif zieuriai skaudejo krumini dantuka, jis ten patines buvo...galvojau mirsiu is skausmo. nuejau i vaistine vaistu prasyt(ibumetinai ir dolmenai, nimesiliai nepadeda), tai ka manot, su sypsena sako, niekuo negalim padet, stiprus vaistai su receptu, eikit i zalgirio poliklinika, pasedesit 5,6,7 val ir priims.
Taip ir padariau, nes galvojau isprotesiu is skausmo. Laukiau 1,5val. apziurejo, sako reik raut doh.gif na bet ka jau padarysi, jei raut tai dabar, nes paskui neprisiruosiu. as ten drebejau, neverkiau, bet asaros riedejo...istrauke per 15min.
Istorija ilga, bet problema ta, kad man kai atsileido vaistai labai skauda, nekti gal kokias 3val numigau. siandien tas pats verysad.gif
kiek skaudes dar? verysad.gif ar taip buna? ir ko grieptis? nevalgau jau antra diena, nes bijau, kad dar labiau skaudes.vaikstau kaip zombis...
patrkit, ka daryt, ir kiek tai truks g.gif
Atsakyti
Skaitau ir galvoju "kaip man pasiseke su skausmu". Kai istrauke dantuka, is odontologo kedes is kart nuvariau i vaistine ir vaistu prisipirkau nuo skausmo. Kaip sakant "pasiruosiau skausmo laukti" . Niu ir ka, atitirpo zandikauliai, laukiu skausmo - o jo ner. Bet vistiek viena tablete isgeriau - o jei nakti prades skaudet? blink.gif
Atsakyti
Ištraukė man vakar protinį dantuką viršuje. Kraujavo gal 6 val. Šiandien tik kažkoks gelsvas kraujas-ne kraujas pasirodo tarpais. Skausmas pakenčiamas. Parą laiko nieko nevalgiau, tik atvėsintas ramunėlių, medetkų, žaliąją arbatas gėriau. Vieną kartą paskalavau jau su Octenidol, bet kvapas vis tiek kažkoks bjaurus burnoje laikosi, lyg kokių pūvėsių, tarpais rūgštus skonis jaučiasi. Temperatūros neturiu. Kokį maistą ir kiek laiko valgėte, kad nepažeisti žaizdos, kurios jau anksčiau išsitraukė dantukus? 4u.gif
Atsakyti
blink.gif prisiskaičiau pas jus baisybių doh.gif kitą savaitę planuoju irgi traukti krūminį dantį ( antras nuo galo berods taip vadinas g.gif ) viršutiniame žandikaulyje doh.gif žiauriai bijau scare.gif vakar įdėjo laikiną plombą,kuri trupa vis,tai net valgyt bijau biggrin.gif baisiausia,kad teks visą gyvenimą be danties gyventi doh.gif
Atsakyti
QUOTE(*charite* @ 2010 07 30, 11:58)
teks visą gyvenimą be danties gyventi doh.gif

Kodėl? Ar dėl kažkokios priežasties nebus galima implanto dėt?
Atsakyti
QUOTE(Borzika @ 2010 07 30, 12:20)
Kodėl? Ar dėl kažkokios priežasties nebus galima implanto dėt?

kol kas man per brangu unsure.gif nebent jau kai vyresnė būsiu susitvarkysiu biggrin.gif
Atsakyti