Įkraunama...
Įkraunama...

Auginantiems rododendrus

QUOTE(ifigenija @ 2005 10 21, 18:21)
Gal kas padetu? Turiu rododendrus kuriuos sodinau ne as pati. Manau jie buvo pasodinti pries du-tris metus ir, panasu, kad i paprasta geresni juodzemi, o ne i durpes. Nalabai auga, nezydi. Ar galiu juos persodinti (visais atvejais noresiu keisti ju augimo vieta) dabar - velu rudeni, ar geriau palaukti pavasario. Gal galima tuos, kurie yra tinkamoje vietoje tik palaistyti rododendru trasom, nepersodinant, ar pamulciuoti spygliais (? is kur gauti). Is anksto labai dekui.


Manau, kad jau vėlu persodinti, geriau palauk pavasario. Turguje vienas žmogus, prekiaujantis dekoratyviniais augalais, sakė, kad galima rododendrus sodinti į bet kokią žemę ir laistyti jiems skirtomis trąšomis. Kiek čia tiesos, nežinau, nes rododendrus pasodinau tik praėjusį pavasarį ir būtent į paprastą žemę. Tai rezultatų dar nežinau. Spygliais mulčiuoti ir į žemę juos įterpti yra gerai, nes spygliai rūgština žemę. Yra gi gal Vilniuje pušynų, tai turi būti ir spyglių? ax.gif
Atsakyti
Aš tai rodonendrų žemę sumaišiau su pjūvenomis, sako žmonės, kad jos irgi parūgština dirvą, dar apibarsčiau dekoratyviniu mulčiu ( pušų žievės). Panos, jūs man pasakykit, kodėl mano rododendrai pumpurus išleido blink.gif Vienas yra senas, kokių 15 metų, sumedėjęs, biškį išsigimęs. Aš jį iš močiutės parsivežiau prieš porą metų, atgaivinau. Žydėjo šiemet rožiniais žiedais wub.gif . Bet kodėl jis dabar apsipumpuravo? blink.gif g.gif
Dar mačiau kaimynė ant savo rododendrų kažkokius maišus užvilko. Čia matyt žiemai paruošė. Gal man irgi juos aprengti? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elina: 21 spalio 2005 - 20:23
del "apvilkimo" nieko negaliu pasakyti, bet zinau tai, kad kai kurie rododendrai pumpurus krauna rudeni, beje ir ruduo buvo siltas, tai gal pasimaise tavo rododendrui, nes pas mane sode braskes raudonuoja.....
Atsakyti
QUOTE(Elina @ 2005 10 21, 20:22)
Aš tai rodonendrų žemę sumaišiau su pjūvenomis, sako žmonės, kad jos irgi parūgština dirvą, dar apibarsčiau dekoratyviniu mulčiu ( pušų žievės). Panos, jūs man pasakykit, kodėl mano rododendrai pumpurus išleido blink.gif Vienas yra senas, kokių 15 metų, sumedėjęs, biškį išsigimęs. Aš jį iš močiutės parsivežiau prieš porą metų, atgaivinau. Žydėjo šiemet rožiniais žiedais wub.gif . Bet kodėl jis dabar apsipumpuravo? blink.gif  g.gif
Dar mačiau kaimynė ant savo rododendrų kažkokius maišus užvilko. Čia matyt žiemai paruošė. Gal man irgi juos aprengti? g.gif


O kaip suprast-apsipumpuravo?Tu tikrai matei,kad ten žiedpumpuriai?Nes Rododendrų lapų pumpurai lygiai tokie patys,kaip žiedų.Tik prieš skleidžiantis žiedams galima atskirti kas kur.Nebent pačiai prkrapštyti pumpurą,bet man tai gaila.
Aš irgi vis dažniau matau,kad žmonės Rododendrus žiemai maišais aprengia.Įdomu iš ko jie?Gal galima pačiai,pavyzdžiui iš agroplėvelės pasidaryti tokius maišus?Gal kuri bandėt?Aš net ne kiekvieną žiemą eglišakiais apdengiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(aidosius @ 2005 10 23, 20:34)
Tu tikrai matei,kad ten žiedpumpuriai?Nes Rododendrų lapų pumpurai lygiai tokie patys,kaip žiedų.Tik prieš skleidžiantis žiedams galima atskirti kas kur.Nebent pačiai prkrapštyti pumpurą,bet man tai gaila.

Ir tikrai g.gif , nežinau ar ten žiedpumpuriai blush2.gif . Gal tikrai lapų pumpurai? Bijau krapštyti. O ar lapų pumpurams- normalus laikas užsimegzti? Nenušals jie? Dėkui 4u.gif
Atsakyti
Nufotkinau savo augalą. Gal žinote šito rododendro pavadinimą? Kaip minėjau, parsivežiau jį iš močiutės, suvargęs buvo toks, amžius irgi nemažas ( močiutė nepamena unsure.gif ). Keistas jis toks, sumedėjęs g.gif . Bet šią vasarą gražiai žydėjo. Nufotkinau tuos pumpurus. Ar matosi? Ar jie ne žiedpumpuriai? blush2.gif
P.S. ten šalia naujas, jaunas rododendriukas. Žiūriu, lapų spalva kaip skiriasi senojo ir jaunojo g.gif Didysis toks gelsvais lapais. Rūšis gal kita?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elina: 24 spalio 2005 - 09:53
tai ar užsidengėt savo rodonedrus? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Elina @ 2005 10 24, 09:49)
Nufotkinau savo augalą. Gal žinote šito rododendro pavadinimą? Kaip minėjau, parsivežiau jį iš močiutės, suvargęs buvo toks, amžius irgi nemažas ( močiutė nepamena unsure.gif ). Keistas jis toks, sumedėjęs g.gif . Bet šią vasarą gražiai žydėjo. Nufotkinau tuos pumpurus. Ar matosi?  Ar jie ne žiedpumpuriai? blush2.gif
P.S. ten šalia naujas, jaunas rododendriukas. Žiūriu, lapų spalva kaip skiriasi senojo ir jaunojo g.gif Didysis toks gelsvais lapais. Rūšis gal kita?

Sveika.Tas didelis Rododendras-visai ne Rododendras tongue.gif ,o Azalija.O tas mažiukas,tai tikrai Rododendras mirksiukas.gifO dėl pumpurų,tai visai nepergyvenk,taip bus kiekvienais metais,jie taip auga.Tik pavasarį,prieš pat žydėjimą pamatysi kurie pumpurai žiediniai.Aš saviškių dar nedengiau,manau,kad dar anksti.Sako,kad dar atšilimas bus? g.gif O jei bus sausa,tai dar ir laistyti reikės.Skaičiau,kad norint,kad gausiau žydėtų-rudenį reikia gausiai laistyti.Aš taip ir darau.O apie Azalijas,visai nieko nenutuokiu,nes neturiu,nors man laaabai patinka jų žiedų pastelinės spalvos thumbup.gif wub.gif
Tiesa,dar:dėl laistymo kefyru,girdėjau negerus atsiliepimus.Bet čia gaunasi taip:viena boba sakė biggrin.gif Girdėjau,kad laistant kefyru,apačioj,prie pat šaknų susidaro kažkokia negera plėvelė g.gif ir po truputį pradeda mestis vėlgi kažkoks puvinys g.gif .Nežinau ar tai teisybė,bet mugėje girdėjau bobutes apie tai kalbančias...Geriau nepagailėt kelių litukų,nusipirkt rūgščių durpių ir kiekvienais metais mulčiuot jomis.Galima ir spyglių primaišyt,tikrai šiems augalams turėtų daugiau patikti,nei kefyras.Na,čia mano nuomonė... rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aidosius: 26 spalio 2005 - 12:01
QUOTE(aidosius @ 2005 10 26, 11:53)
Tas didelis Rododendras-visai ne Rododendras tongue.gif ,o Azalija.

Azalija???? blink.gif mega_shok.gif Turiu azaliją, bet ji kitokia g.gif . Ar čia ne azalija??? biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elina: 26 spalio 2005 - 12:31
Gal galit kas nors atsakyti Elinai? Labai prašau, nes ji kitaip išsiregistruos iš forumo cry.gif
Atsakyti
QUOTE(zosse @ 2005 10 30, 17:17)
Gal galit kas nors atsakyti Elinai?

Taip, jo jo mad.gif Niekas nepataria schmoll.gif , apskritai, demesio i mane ir mano rododendrus nekreipia cry.gif ( arba sako, kad rododendrai- visai ne rododendrai). Ignotuojaaaaa dry.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elina: 30 spalio 2005 - 17:57
QUOTE(Elina @ 2005 10 26, 12:13)
Azalija???? blink.gif  mega_shok.gif Turiu azaliją, bet ji kitokia g.gif . Ar čia ne azalija??? biggrin.gif
user posted image



Taip ir čia Azalija biggrin.gif Gal anas ir Rododendras g.gif ,bet tada jam ryškiai kažko trūksta-gal trąšų? g.gif Aš,asmeniškai,manau,kad ten-Azalija mirksiukas.gif
Atsakyti