Įkraunama...
Įkraunama...

Preliminarioji sutartis

ar pasirashinedami idemiai skaitet, at pasirashet net neziuredami ?
kur man daugiau info rast man apie ja 4u.gif
Atsakyti
Visas pasirasomas sutartis reikia skaityti cool.gif O siaip reikalavimai preliminariai sutarciai yra surasyti LR Civiliniame kodekse:

6.165 straipsnis. Preliminarioji sutartis
1. Preliminariąja sutartimi laikomas šalių susitarimas, pagal kurį jame aptartomis sąlygomis šalys įsipareigoja ateityje sudaryti kitą - pagrindinę - sutartį.
2. Preliminarioji sutartis turi būti rašytinė. Formos reikalavimų nesilaikymas preliminariąją sutartį daro negaliojančią.
3. Preliminariojoje sutartyje šalys turi nurodyti terminą pagrindinei sutarčiai sudaryti. Jeigu šis terminas nenurodytas, pagrindinė sutartis turi būti sudaryta per metus nuo preliminariosios sutarties sudarymo.
4. Jeigu preliminariąją sutartį sudariusi šalis nepagrįstai vengia ar atsisako sudaryti pagrindinę sutartį, ji privalo atlyginti kitai šaliai padarytus nuostolius.
5. Jeigu šalys per preliminariojoje sutartyje nustatytą terminą pagrindinės sutarties nesudaro, tai prievolė sudaryti šią sutartį pasibaigia.


tai tiek 4u.gif

Atsakyti
Sveikutės,

Mūsų preliminarioj sutarty nurodyta, kad savininkui draudžiama pačiam atlikinėti apdailos darbus savame bute iki namo pridavimo. Turim samdyti žmones ar įmonę ir Pardavėjui nurodyti darbinikų rekvizitus. Kaži ar visose naujose sutartyse taip, nes mums paaiškino, kad dabar įstatymas to reikalauja. g.gif
Atsakyti
QUOTE(IGu @ 2005 09 06, 18:00)
Sveikutės,

  Mūsų preliminarioj sutarty nurodyta, kad savininkui draudžiama pačiam atlikinėti apdailos darbus savame bute iki namo pridavimo. Turim samdyti žmones ar įmonę ir Pardavėjui nurodyti darbinikų rekvizitus. Kaži ar visose naujose sutartyse taip, nes mums paaiškino, kad dabar įstatymas to reikalauja.  g.gif


Na, mūsų sutartis pries metus pasirašyta buvo, tai tikrai nebuvo tokio reikalavimo g.gif Bet gal čia per tą laiką "patobulino" įstatymus g.gif Matyt taip siekiama,kad kuo mažiau liktų nelegaliai dirbančių darbininkų,nes manau tie,kuriuos turėsi įrašyti,tikrai negalės būti nelegalai g.gif
Atsakyti
QUOTE(IGu @ 2005 09 06, 18:00)
Sveikutės,

  Mūsų preliminarioj sutarty nurodyta, kad savininkui draudžiama pačiam atlikinėti apdailos darbus savame bute iki namo pridavimo. Turim samdyti žmones ar įmonę ir Pardavėjui nurodyti darbinikų rekvizitus. Kaži ar visose naujose sutartyse taip, nes mums paaiškino, kad dabar įstatymas to reikalauja.  g.gif

pas mus taip nenumatyta mirksiukas.gif
Atsakyti
Įstatymas tikrai yra, tik jis reikalauja, kad namas būtų priduotas su pilna apdaila, užtat pastaruoju metu statybų firmos rengia tokias sutartis, kad pirkėjas įsipareigoja per tam tikrą laikotarpį (pvz., pas mus - 3 mėn.) įrengti butą. Bo pilnos apdailos jiems patiems daryti neapsimoka, o ir nenori lietuviai vienodų butų. Legaliai tai turėtų atrodyti taip: arba firma įrengia butą visiškai ir parduoda jį jau su apdaila, arba pats pirkėjas samdosi kažkokius apdailininkus, kurie turi sudaryti sutartį su pagrindine statytoja. Realiai gi daug kas samdosi darbininkus nelegaliai, bo taip pigiau. O dabar laikraščiai pakėlė triukšmą, kad taip darosi, ir statybų inspekcija ketina vaikščioti po tokius vat pastatytus, ale dar nepriduotus namus, ir tikrinti, ar dirbantys butuose apdailininkai pasirašė sutartį su gen. rangovu... Verkia mano piniginė - buvau susitarusi už 10 kilolitų, o jei teks viską daryti legaliai - kainuos lygiai dvigubai...
Atsakyti
Taigi, murmt, dėl to ir aš pergyvenu ir mano 'piniginė verkt' pradės greitu laiku, jaučiu... Visa tai, ką tu parašei man žinoma, bet na tokia viltelė vis rusena, kad gal kaip nors su vyru susitarsim per pažįstamus... gal... Kad vis pigiau, bent darbų kaina sumažint...

O apie samdomus darbininkus, tai jau tiek esu prisiklausiusi, kaip jei tep lep viską daro, varo chaltūra ir tiek, o pinigus lupa ojojoj... Tai vat kaip čia neverksi... cry.gif
Atsakyti
QUOTE(IGu @ 2005 09 07, 09:23)
Taigi, murmt, dėl to ir aš pergyvenu ir mano 'piniginė verkt' pradės greitu laiku, jaučiu... Visa tai, ką tu parašei man žinoma, bet na tokia viltelė vis rusena, kad gal kaip nors su vyru susitarsim per pažįstamus... gal... Kad vis pigiau, bent darbų kaina sumažint...

  O apie samdomus darbininkus, tai jau tiek esu prisiklausiusi, kaip jei tep lep viską daro, varo chaltūra ir tiek, o pinigus lupa ojojoj... Tai vat kaip čia neverksi... cry.gif


Na nežinau, aš bet kokiu atveju darysiu per firmą, tik nežinau, ar jei duos rekvizitus gen. rangovui, privalės ir viską oficialiai rodyti? Gal susitarsim, kad kokioj parodomojoj sutarty perskaičiuos viską tokiom kainom, kad išeitų ta pati juoda suma, or smth... Bo 10 atliekamų tūkstantėlių patvory nesimėto, blin cry.gif
Atsakyti
Bet tai cia butu didziausia nesamone jei butu privaloma kokia tai firma samdyt, o gal mes patys norim ar sugebam daryt, gal pvz. vyras, tevas, brolis ar dar kas is seimos nariu gali sutvarkyt viska kodel butinai turiu samdyt firma ................ g.gif
Atsakyti
Nu blembacka,pas mane kaip tik siandien darbinikai atejo dirbt,bet tai jokio reikalavimo nei is nieko nebuvo,kad ju rekvizitus kazkam duot g.gif

Na bet turbut nebutinai reikes firma samdyt,gi darbininkai irgi ne visi nelegalai,va kad ir maniskiai dirba lygtais pagal patentus ir kazkoki mokesti valstybei moka,bet aisku ne toki,kaip imones,uztat jie ir pigesni ax.gif Jei reikia jie ir fakturas israsyt gali,na tik tda turbut irgi brngiau kainuotu g.gif
Atsakyti
QUOTE(agacaga @ 2005 09 07, 17:20)
Nu blembacka,pas mane kaip tik siandien darbinikai atejo dirbt,bet tai jokio reikalavimo nei is nieko nebuvo,kad ju rekvizitus kazkam duot g.gif

Na bet turbut nebutinai reikes firma samdyt,gi darbininkai irgi ne visi nelegalai,va kad ir maniskiai dirba lygtais pagal patentus ir kazkoki mokesti valstybei moka,bet aisku ne toki,kaip imones,uztat jie ir pigesni ax.gif Jei reikia jie ir fakturas israsyt gali,na tik tda turbut irgi brngiau kainuotu g.gif



Ne, tai aišku, nebūtinai įmonė, bet būtinai kas nors, kas turi teisę tą daryti oficialiai. Buvo straipsnis 1dienio lietrytyje, beurybės žurnalistai paklausinėjo statybų inspekcijos, "ar nemanot, kad tai blogai", tie nusprendė patikrinti, ir kokius artimiausius porą mėnesių gali būti censored2.gif
Atsakyti
QUOTE
Bet tai cia butu didziausia nesamone jei butu privaloma kokia tai firma samdyt, o gal mes patys norim ar sugebam daryt, gal pvz. vyras, tevas, brolis ar dar kas is seimos nariu gali sutvarkyt viska kodel butinai turiu samdyt firma ................ 


Va mūsų lygiai tokia pati nuomonė. Ir situacija tokia. kad gi yra tų savų žmonių, kurie geba ir su malonumu padėtų mums patiems įsikurti. Nes teisingai, murmt, pinigėlaiia patvory nesimėto... O ten sutarty juodu ant balto parašyta, kad pats savininkas NEGALI savo jėgomis įsirenginėti SAVO būsto.

Tai vat Jums ir nesąmonė... Mums tiesiog įdomu ar visose šių metų naujų statybos butų sutartys tokias sąlygas nurodo?
Atsakyti