Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip pasidaryti varškę

regna, išbandei? bigsmile.gif
Atsakyti
O kur galima butu panaudoti ta likusi skysti? g.gif na jo kaip ir nemazai lieka, o ispilt i kriaukle nesinori.... na jei jis vertingas aisku ax.gif
Atsakyti
QUOTE(alexxandra @ 2009 05 30, 23:05)
regna, išbandei?  bigsmile.gif

4u.gif jo išbandžiau,labai patiko 4u.gif ,niam,niam ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Gabona @ 2009 05 30, 23:52)
O kur galima butu panaudoti ta likusi skysti?  g.gif  na jo kaip ir nemazai lieka, o ispilt i kriaukle nesinori.... na jei jis vertingas aisku  ax.gif


Duonos kepimo temoje yra receptas:
PASUKU DUONA
300ml-pasukos
1,5valg.sauksto margarino
1arb.s. druskos
1valg.s. cukraus
540g 550D miltu
1pokelis sausu mieliu
1saukstas sezamo seklu,2saukstai saulegrazu.

Jos kepa su mašina, bet gal galima ir orkaitėje padaryti g.gif Dar yra gera tema Maisto produktų gaminimas namuose Ten lyg kažkokio gėrimo su laipsniais receptas iš pasukų buvo kažkur. Kiti geria jas.
Atsakyti
QUOTE(alexxandra @ 2009 05 28, 22:45)
Nūūū, kadangi išmokau namie pasidaryti ricott'ą, tai dalinuosi. Nežinau ar toks receptas jau buvo.

Reikės:

1 l pieno
120 ml grietinėlės
1 a. š. druskos
1,5 v. š. citrinos sulčių



siandien isbandziau - super wub.gif aciu uz skanu aprasyma ir recepta notworthy.gif itariu, kad darysiu ir darysiu varskyte pagal si recepta smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 06 12, 21:25)
siandien isbandziau - super wub.gif  aciu uz skanu aprasyma ir recepta notworthy.gif itariu, kad darysiu ir darysiu varskyte pagal si recepta smile.gif


Šaunu. Aš irgi sėkmingai naudoju receptą smile.gif
Atsakyti
Na, pabandžiau ir aš.
Liko pora litrų naminio pieno, kurs šviežiai parūgo. Mėgstu saldžią varškę, bet karvė po ranka nepasipainiojo su šviežiu pienu, teko gamint tik iš rūgpienio.

Puodą su rūgpieniu iš lėto kaitinau. Jokių priedų nedėjau. Tai visas reikalas vos vos pašilo ir man jau pradėjo baltymai suktis. Dar šaukštu pamakalavau ir jau matėsi, kad reik košti, nors iki virimo dar labai toli buvo.
Varškytė gavosi nereali, pusę kiekio prarijau dar šiltąsmile.gif Ir visai nerūgšti.

Tai dabar porą kaimiečių patarimų pirmąkart bandantiems: - kaip ir daugelis minėjo - neperkaitinti viso reikalo, šildyti iš lėto ir stebėti.
Kai sudetate varškę į marliuką ar kiaurasamtį nereikėtų jos sąžiningai nuvarvinti ar išgręžti:) Turi likti drėgnoka, nes vėsdama varškytė dar išsausėja. Aš mažą kiekį iš 2 l pieno varvinau max 15-20 min ir buvo pats tas.
Atsakyti
Kaip gerai kad radau sita temuke thumbup.gif Kaip tik perku piena namini ir dazniausiai jo nieks neisgeria. Tai gaminsim varske.Pyragams ir varskeciams bus liuks thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Srove @ 2009 05 28, 15:29)
As irgi namie tankiai daraus varske ir surius.Esu paskaiciavus, kad man didziausios iseigos iseina, kai gerai surugsta pienas(perku kaimiska), taciau, kai buna saltoka, ar kokia perkunija pasitaiko, jis nesurugsta taip, kaip turetu surugti i tvirta vienalyti gabala,


nea laugh.gif apie perkūniją netiesa schmoll.gif pienas nesurūgsta, jeigu karvė gauna antibiotikų.
QUOTE(Gabona @ 2009 05 31, 00:52)
O kur galima butu panaudoti ta likusi skysti?  g.gif  na jo kaip ir nemazai lieka, o ispilt i kriaukle nesinori.... na jei jis vertingas aisku  ax.gif

Veidą prausti bigsmile.gif senoviškas bobučių receptas, valo ir balina biggrin.gif


*Apie procesą - kuo varškė liesesnė, tuo mažiau ją reikia kaitinti (sutrauks per daug), ir tuo greičiau ji "nubėga".
*Jei darote iš normalaus pieno (nu taip kaimiškai normalaus - 4-5 proc. riebumo) - nugriebkite grietinę, nes kitaip bus labai sunku išspausti varškę.
*Kaitinimo procese - geriau pakaitinkite ir palikite karštą pastovėti nei perkaitinkite.
* Geriausia išeiga, kai jau surūgęs pienas jau pastovi kokią parą. t.y. tarkime į ventisą gabalą susiformavo šianden, tai varškę darom rytoj.
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2009 07 29, 17:56)
Veidą prausti  bigsmile.gif senoviškas bobučių receptas, valo ir balina biggrin.gif


O kiek laiko ta skysti galima veido prausimui naudoti, ta prasme, kada jis pasidaro nebetinkamas, "sugenda"? Ir kur geriausia laikyti - saldytuve? 4u.gif

Sorry, kad ne i tema blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ievamul: 04 rugpjūčio 2009 - 15:50
[quote=Karusia,2009 07 29, 17:56]
nea laugh.gif apie perkūniją netiesa schmoll.gif pienas nesurūgsta, jeigu karvė gauna antibiotikų.
Pasinaudojau jūsų patarimais,-tai yra tiesa 4u.gif
Vakar pasidariau sūrį su kmynais,kaip tik šiandiena bus pusryčiams 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gabona @ 2009 05 31, 00:52)
O kur galima butu panaudoti ta likusi skysti?  g.gif  na jo kaip ir nemazai lieka, o ispilt i kriaukle nesinori.... na jei jis vertingas aisku  ax.gif


Skystimėlis netgi labai vertingas smile.gif Rusiškoje sveikuoliškoje laidoje išgirdau, kad jį galima pilti (ar virti) į sriubą, galima padaryti šaltibarščius įdėjus grietinės, dar aš iš to skysčio išmaišau blynams tešlą, koldūnams, picai. Galima ir girą daryti, vadinasi "Pasukų gira". Skanaus
Atsakyti