Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Katu @ 2009 01 08, 22:44)
As ikaitinu iki 190-200 laipsniu (duonai iki 200, smulkesniems (bandelems, rageliams) - iki 190). Duona kepu kiek nurodyta receptuose (daugumoj nurodyta) apie 30-40 minuciu (priklauso irgi nuo formos), ragelius nezinau, nujauciau biggrin.gif gal apie 15-20 min gaunasi, kai ruoduot pradedu. Mano orkaite eiline, be jokiu ventiliaciju. Jungiu kaitinima is virsaus ir apcios, dedu i vidurine lentyna. Netikrinu nieko, nevarstau orkaites duru. Paziuriu mazdaug per langeli, pamojuoju kepiniams, palinkiu gerai iskepti  lotuliukas.gif

O tada dar vienas klausimelis ax.gif kaip klause triule, programa renkiesi duonai ir pries kepima isimi ar tiesiog teslos minkyma ir kildinima uzstatai? Ar formuoji kepaliuka, ar kepi kokiam nors inde? Man tiesiog idomu, kame cia tas esminis momentas, kodel orkaitej neva skaniau gaunasi... Ar del to, kad suformuojamas kepaliukas, ar del temperaturos, ar del aplinkos kitos.. Gal ir dar kas gali sia patirtim pasidalint ax.gif ? Reikia matyt ir paciai isbandyt, kad suprasciau, kas ir kaip, bet kazkaip tingisi..... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 01 08, 21:52)
O tada dar vienas klausimelis ax.gif kaip klause triule, programa renkiesi duonai ir pries kepima isimi ar tiesiog teslos minkyma ir kildinima uzstatai? Ar formuoji kepaliuka, ar kepi kokiam nors inde? Man tiesiog idomu, kame cia tas esminis momentas, kodel orkaitej neva skaniau gaunasi... Ar del to, kad suformuojamas kepaliukas, ar del temperaturos, ar del aplinkos kitos.. Gal ir dar kas gali sia patirtim pasidalint ax.gif ? Reikia matyt ir paciai isbandyt, kad suprasciau, kas ir kaip, bet kazkaip tingisi..... blush2.gif


As uzdedu dazniausiai ant teslos minkymo ciklo. jei noriu su priedais (rzinom, riesutais), tai tada darau ant normal ciklo ir po mazdaug 1 val. 15 min isimu (nes mano duonkepes vien minkymas minko viena karta, o tie kur su duonos kepimu yra, tai du minkymai buna - paminko, pakildina, paminko).

duonas as kepu retai orkaitej, bet skanesnes tuom, kad kepa ir virsus tolygiai (duonkepej nera kaitinimo is virsaus, o tik atsispindi nuo apacios), tai plutele gaunasi traskesne plutele ir minkstu, puriu viduriuku

Nu, tikiuos, aiskiai cia parasiau, nes galva labai skauda, mintis sunku deliot blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2009 01 08, 22:56)
As uzdedu dazniausiai ant teslos minkymo ciklo. jei noriu su priedais (rzinom, riesutais), tai tada darau ant normal ciklo ir po mazdaug 1 val. 15 min isimu (nes mano duonkepes vien minkymas minko viena karta, o tie kur su duonos kepimu yra, tai du minkymai buna - paminko, pakildina, paminko).

duonas as kepu retai orkaitej, bet skanesnes tuom, kad kepa ir virsus tolygiai (duonkepej nera kaitinimo is virsaus, o tik atsispindi nuo apacios), tai plutele gaunasi traskesne plutele ir minkstu, puriu viduriuku

Nu, tikiuos, aiskiai cia parasiau, nes galva labai skauda, mintis sunku deliot  blush2.gif

Aciu, supratau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 01 08, 20:09)
Na, 3/8 yra lygiai per viduri tarp 1/4 ir 1/2, o sios padalos turetu buti ant puodelio smile.gif


na ir as panasiai paskaiciavau, bet idejau 1/2 puodelio, gal daugokai ax.gif nlb man jos skanios gavosi, tesla labai lipni isejo, vos susiformavo doh.gif
user posted image

favoritem kolkas lieka sios rolleyes.gif
http://www.cook-talk...a...=03&id=1089
Atsakyti
Na, kaip ir žadėjau, šiandien išsikepiau

user posted image

Sviestinės bandelės
Originalus receptas čia

1 puodelis vandens
1 didelis kiaušinis
1 a.š. citrinos sulčių
1/4 puodelio sviesto, kambario temperatūros
1/4 a.š. druskos
4 V. Š. cukraus
3 V.Š. grietinėlės kavai miltelių arba pieno miltelių
2 V.Š. bulvių dribsnių (arba miltelių)
3 1/4 puodeliai duonos miltų
1 V.Š. sausų mielių

1. Sudėkite visus ingredientus į duonkepę pagal duonkepės gamintojų rekomendacijas
2. Pasirinkite tešlos minkymo ciklą
3. Kai baigiasi minkymo ciklas, išimkite tešlą ant truputį miltais pabarstytos lentos, supjaustykite į 12-24 gabalėlius.
4. Suformuokite kiekvieną gabalėlį į rutuliuką ir dėkite į truputį riebalais išteptas keksiukų formeles.
5. Uždenkite ir leiskite pakilti iki kol bandelės padvigubės (apie 50-60 minučių)
6. Kepkite iki 190 laipsniu įkaitintoje orkaitėje 10-20 minučių (priklauso nuo dydžio) arba iki kol bandelės pageltonuos (mažesnės bandelės iškepa per apytiksliai 10 minučių, o didesnės – per kažkur 20 minučių).
7. P.S. galite bandeles prieš kepant aptepti kiaušinio ir vandens plakiniu (1 kiaušinis + 3 V.Š. vandens) ar ką tik iškeptas aptepti tirpintu sviestu. Taip pat galite apibarstyti bandeles sezamo sėklomis arba aguonomis (prieš tai ištepkite kiaušinio ir vandens plakiniu).

user posted image

P.S. Aš dėjau 1/4 a.š. druskos, Aptamil pieno miltelius. Skanios, saldžios, purios bandelės. Kepiau silikoninėse formelėse, dariau 19 bandelių. Manau, galima dėt tiesiai į skardą, nebūtinos tos formelės. Aptepiau plakiniu, o aguonom pabarstyt pamiršau blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Katu: 09 sausio 2009 - 18:52
QUOTE(Katu @ 2009 01 09, 19:47)
Sviestinės bandelės


Oi, grazumelis! bigsmile.gif
O kam reikia deti i keksiuku forma? Gal siaip ant skardos dar graziau iskeptu, sonai graziau apskrustu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nikki N @ 2009 01 09, 20:47)
Oi, grazumelis!  bigsmile.gif
O kam reikia deti i keksiuku forma? Gal siaip ant skardos dar graziau iskeptu, sonai graziau apskrustu?  g.gif


Nežinau, išverčiau pagal originalą. Gal jei tešla skystesnė gautųsi, tada reiktų formelių... Šiaip tikrai lengvai formuojas ir gautųsi paprastoj skardoj ax.gif

Mąstau, ką čia kitą savaitę išsikepus, jau noris ne saldžių bulkų g.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2009 01 09, 22:22)

Mąstau, ką čia kitą savaitę išsikepus, jau noris ne saldžių bulkų  g.gif

Bandyk mano pasiulyta duonele su sezamais rolleyes.gif ten kaip bandeles gaunasi, bet tikrai ne saldzios. Nors turbut galima ir kepti suformavus i atskiras bandeles.

O man tai vis norisi saldzios duoneles su vaisiais ir riesutais, bet tokios, kad butu panasesne i tamsia sunkia duona, o ne i saldu batona ar pyraga. Gal kam pavyko ka nors panasaus issikepti ax.gif ?
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 01 09, 21:37)
Bandyk mano pasiulyta duonele su sezamais  rolleyes.gif  ten kaip bandeles gaunasi, bet tikrai ne saldzios. Nors turbut galima ir kepti suformavus i atskiras bandeles.

O man tai vis norisi saldzios duoneles su vaisiais ir riesutais, bet tokios, kad butu panasesne i tamsia sunkia duona, o ne i saldu batona ar pyraga. Gal kam pavyko ka nors panasaus issikepti ax.gif ?


Vaisines nekepiau.
O noriu kazkokios nesaldzios egzotikos - gal su cesnaku ir kokiu suriu, gal su zolelem. Kazko neiprasto. Reikes pasiknaisiot internete, nors aciu uz pasiulyma, isbandysim ir sezaminuke butinai wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2009 01 09, 22:44)
Vaisines nekepiau.
O noriu kazkokios nesaldzios egzotikos - gal su cesnaku ir kokiu suriu, gal su zolelem. Kazko neiprasto. Reikes pasiknaisiot internete, nors aciu uz pasiulyma, isbandysim ir sezaminuke butinai wink.gif

As savaitgaliui sita numacius kepti, dar nebandziau: http://www.moulinex....anean-style.htm
tik kepsiu ne duonkepej, o orkaitej, suformavus mazdaug 2,5 cm kepaliuka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 09 sausio 2009 - 21:51
QUOTE(Katu @ 2009 01 09, 21:44)
Vaisines nekepiau.
O noriu kazkokios nesaldzios egzotikos - gal su cesnaku ir kokiu suriu, gal su zolelem. Kazko neiprasto. Reikes pasiknaisiot internete, nors aciu uz pasiulyma, isbandysim ir sezaminuke butinai wink.gif

Iš kolegų patirties - ne visi pelėsiniai sūriai tinka duonos kepimui lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Kažkuris sukėlė tokią tešlos kilimo reakciją, kad užpildė ne tik tą kepimo katiliuką duonkepėje, bet ir kai kur daugiau doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
Labas, kepėjėlės 4u.gif

vis paskaitau kaip čia skaniai jūs kepat, ir taip pat norėčiau duonelę kepti namie... Bet, kadangi virtuvėje su vieta striuka, manau reiktų pirkt mažiausią duonkepę.. Taigi, ar turit kuri nors duonkepę, kuri kepa 500-750g duonelę. Ar labai maža gaunas?
Ir skaičiau, kad kažkuri mamytė siuntės duonkepę iš Laredoute - kaip su instrukcija - išsivertei? ir kurią siunteis?
P.S. 12 programų pakankama? ten tarp jų bus kur tešla koldūnams minko ir pan.? blush2.gif

Ačiū iš anksto 4u.gif
Atsakyti