Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Katu @ 2009 01 18, 16:11)

Sveikuoliška spanguolių ir graikškų riešutų duona (Healthy Cranberry Walnut Bread)



as tai va tokia siandien darau (irgi turetu but su spanduolem ir graik. riesutais, bet as ju neturejau, saulegrazu idejau), ziuresiu, kas bus, nes pirma duona su raugu, tai lb bijau unsure.gif
http://www.good-cook...tml#entry581510
ir siaip tame puslapy nemazai info bigsmile.gif
Atsakyti
o galit jūs receptus ir raugus iš rusų kalbos išverst, parašyt, kas nesisekė (įdėt savo komentarus). Nu kažkaip ne visiems rusų kalba miela ir suprantama blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Katu: 18 sausio 2009 - 18:38
QUOTE(Katu @ 2009 01 18, 18:37)
o galit jūs receptus ir raugus iš rusų kalbos išverst, parašyt, kas nesisekė (įdėt savo komentarus). Nu kažkaip ne visiems rusų kalba miela ir suprantama  blush2.gif


zinau, zinau, bet laiko pritruksta blush2.gif vis ruosiuos, bet kol neiskepiau pirmo blyno, tai ner ka rasyt mirksiukas.gif jei pasiseks, tao aprasysiu
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2009 01 18, 18:42)
zinau, zinau, bet laiko pritruksta blush2.gif vis ruosiuos, bet kol neiskepiau pirmo blyno, tai ner ka rasyt mirksiukas.gif jei pasiseks, tao aprasysiu


Čia ne asmeniškai Jums skyriau, o visoms, kurios nuorodėles užsienio kalba sumeta wink.gif
Atsakyti
Vat man irgi su ta rusų kalba sunkiai sekasi... blush2.gif


QUOTE(Katu @ 2009 01 18, 19:37)
o galit jūs receptus ir raugus iš rusų kalbos išverst, parašyt, kas nesisekė (įdėt savo komentarus). Nu kažkaip ne visiems rusų kalba miela ir suprantama  blush2.gif

Atsakyti
Sveikos 4u.gif
As irgi juongiuosi i gretas biggrin.gif
Vis neprisiruosiu parasyt biggrin.gif
Dabar va kepa duona su varske, dali dejau ruginiu miltu dali kvietiniu. Zodziu man dar iki tobulybes ilgas kelias doh.gif

Ryt bandysiu kept su feta thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Nonna @ 2009 01 18, 16:34)
Pas ka pirkai?  bigsmile.gif
Nes as buvau ir nemaciau.



Deja, negaliu pasakyti, MB pirko, bet prisimena tik tiek, kad pirko koridoriuj... blush2.gif blush2.gif biggrin.gif

Kepiau Borodino duona is rupiu ruginiu miltu. Skyscio dejau maziau, ir po to vis pridedinejau ir pridedinejau kvietiniu miltu. Teko labai smarkiai padeti duonkepei maisyti tesla. biggrin.gif Iskilo labai nedaug (bet to ir tikejausi, juk tai net ne paprasta rugine duona, o is rupiu ruginiu miltu). Labai patiko duonos grudetumas, spalva ir kvapas. thumbup.gif Bet skonio man buvo mazoka. Sakyciau, butinai reikia deti daugiau druskos (nors as siaip druskos vartoju nedaug), kmynu, ar pvz kalendros, kaip siule Triule.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nikki N: 19 sausio 2009 - 13:11
QUOTE(Mrs. R @ 2009 01 18, 15:47)
mama Greta, oj kaip liux, kad tu priminei mano megstama parduotuvike  thumbup.gif  Kai busiu Vln butinai prasuksiu... Ten visada vaikams perku ekologiskus makaronus, sausainius ir tt... Sau tai visad bealkoholinio vyno  blush2.gif
O gliutenas tai juk natur produktas, praktiskai visuose uzsienio receptuose jo reikia kepant duona... Matyt, miltuose mazai glitimo... As nusipirksiu...

Renatelem - mano vyras paskaiciavo, kad iskepti duona kainuoja apie 30ct... ir tai tikrai pigiau nei jungti orkaite... Tavo anyta gali paskaiciuoti, kad kepaliuko skaniausios duonos savikaina butu apie 1-1.5Lt - kur tokia parduotuvej gausi? Man tikrai pasitaupo...  drinks_cheers.gif

Kas nori kepti rugine duona, tai noreciau palinketi sekmes pasigaminant rauga  4u.gif  O tada - jau baikos  cool.gif  Is n-tojo karta iseis nuostabi  tongue.gif  Siand buvau pas savo mama, jai buvau davusi raugo, tai kepe duona... sake - visa diena sugaiso smile.gif bet skani isejo smile.gif Is klaidu mokomasi, kt kart gal tik pusdieni uztruks...
Taigi, rekomenduoju omorokai ismegint 'mamytes duonele' - ten yra ir ruginiu miltu ir vargo mazai...
Ryt susitvarkau kompa ir sukelsiu nuotraukas, tai, vakare, manau idesiu savo receptu  drinks_cheers.gif


Ačiū, drinks_cheers.gif varau ieškoti mamytės duonelės. drinks_cheers.gif

Kažkaip netyčia ir nusipirkau oranžinę pakuotę , thumbup.gif išėjo.

Vilniaus duonos sumuštinių duona dabar jau kainuoja 4,5 lito (0,5 kg) doh.gif. O čia išeina ne prastesnė, jei ne dar geresnė ir be jokių EEE. O kaina gal koks litas thumbup.gif Be to, jei uošvienė labai taupo ir turi naktinį elektros režimą, tai galima užprogramuoti, kad duonelę naktį iškeptų. ax.gif

Papildyta:
QUOTE(Nonna @ 2009 01 18, 22:20)
Sveikos  4u.gif
As irgi juongiuosi i gretas  biggrin.gif
Vis neprisiruosiu parasyt  biggrin.gif
Dabar va kepa duona su varske, dali dejau ruginiu miltu dali kvietiniu. Zodziu man dar iki tobulybes ilgas kelias  doh.gif

Ryt bandysiu kept su feta  thumbup.gif


O gal galima kokią nuorodėlę duonytės su varške ? ax.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(omoroka 38 @ 2009 01 19, 13:00)
O gal galima kokią nuorodėlę duonytės su varške ? ax.gif  4u.gif


Esu idejusi kazkada seniai Cream Cheese Bread, paieskok temos pirmame psl. Tikrai neblogas ragaisis wink.gif Gali ir paprasta varske det 4u.gif

Va, radau pati prasom
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Katu: 19 sausio 2009 - 13:07
QUOTE(omoroka 38 @ 2009 01 19, 14:00)

O gal galima kokią nuorodėlę duonytės su varške ? ax.gif  4u.gif

As karta kepiau tokia duona su varskes suriu ir krapais. labai patiko - dregna, minkstutele.. o ir krapus labai megstu ax.gif svieziu neturejau, tai naudojau dziovintus. bet manau juos galima pakeist ir kokiom kitom megstamom zolelem. Taigi, reikes:
1 puodelio drungno vandens,
1 sauksto cukraus,
1 paplakto kiausinio,
2 sauksteliu druskos,
525 g miltu,
2 sauksteliu sausu mieliu,
1/4 supjaustyto svoguno,
2 saukstu aliejaus,
pluostelio smulkiai supjaustytu krapu,
75 g balto varskes surio,
pieno kepaliukui aptepti.
Kepiau duonkepeje pagal pagrindine programa. Svoguna reikia apkepinti su aliejumi. Apkepinta svoguna su aliejumi, krapus ir varskes suri sudejau berods i minkymo pabaiga.
Kepant be duonkepes reikia sumaisyti cukru, mieles ir vandeni ir palaikyti 15 min. Tada sudeti puse miltu ir palikti siltoje vietoje 45 min. Tuomet imaisyti apkepinta svoguna su likusiu aliejumi, krapus, kiausinius, varskes suri, druska, likusius miltus ir isminkyti. Kildinti 1-1 1/2 val kol padvigubes, tada suformuoti kepaliuka, pakildinti ji dar 30 min, ipjauti pavirsiu, aptepti pienu ir kepti 190C apie 50 min, kol graziai pagels.
Gerai, kad priminet duonyte su varske, reiks paciai vel issikept smile.gif
Atsakyti
Na va, isverciau kvietinio raugo recepta. Daug prirasyta, bet darbo nera daug, nebijokit biggrin.gif
Tekstas ir foto ne mano, o is sio psl.
http://community.liv...esta/25123.html

Pirma diena
1/2 puodelio (100 g) silto, svaraus vandens (emiau virinta)
3/4 puodelio (100 g) ruginiu miltu

Svariame inde ismaisyt miltus su vandeniu, perdeti i svaru stiklaini, uzdengti plevele, na ir gumyte uzverzt galima. Laikyti 2 d. kamb. temperaturoje.

Pamaitinsime po 48val.

Trecia diena
Raugo kvapas turetu buti ,duoniskai’ rugstokas su burbuliukais. Mano raugas isaugo mazdaug dvigubai (po sio pamaitinimo augimas suletes, bet tai normalu, veliau atsinaujins).
Ismesti nieko nereikia! Paprasciausiai i jusiski rauga imaisykite 2/3 puodelio paprastu kvietiniu nebalintu miltu ir – i stiklaini, uzdenkite plevele. Tesla bus labai tirsta. Pradzioje maisykite mediniu saukstu, na o po to teks rankomis pabaigti.

Raugas iki pamaitinimo
http://i186.photobuc.../DSC_0002-1.jpg

Raugas po pamaitinimo.
http://i186.photobuc.../DSC_0003-2.jpg


Penkta diena
Pasilikti 1/4 puodelio raugo, likusi ismesti.
Ismaisyti rauga su 3 valgom. saukstais (v.s.) vandens ir 2/3 puodelio miltu (tu paciu kvietiniu).
Tesla bus kietoka. Velgi deti I stiklaini, uzdengta plevele ir palikti 1 ar 2 dienoms (priklausomai nuo jusu raugo augimo).
Siame etape raugo augimas nera toks pastebimas, bet jis turi buti charakteringo rugstoko duonos kvapo ir su daug burbuliuku..

Iki pamaitinimo.
http://i186.photobuc.../DSC_0019-1.jpg

Po pamaitinimo.
http://i186.photobuc.../DSC_0001-2.jpg

Visuose sekanciuose etapuose pamaitinimas vyksta taip pat: ¼ puodelio raugo, 3 v.s. vandens ir 2/3 puodelio miltu.Priklausomai, kiek isaugo jusu raugas, pamaitinti reiktu ant rytojaus arba dar sekancia diena. Ir taip 3-4 kartus pamaitiname, kol raugas neprades augti keturgubai per 8val. (t.y. kol nepadides 4kartus).

Mano komentaru kaip ir nebus, nes viskas vyko ,kaip aprasyme thumbup.gif
Is pradziu gal ir atrodys, kad nieko jums nesigauna, bet neskubekit ir viskas pasiseks mirksiukas.gif


dar truputi smile.gif

Kvietinis raugas.
Baltai duonai kepti su rugstelejusiu raugu vietoj 2 pak. sausu mieliu imame 150-250g raugo, t.y.:
vietoj mieliu dedame 150-250g raugo ir miltu kieki , esanti recepte, sumaziname 70-100g, o vandens 70-150g (bet vandeni mazdaug ziurime pagal tesla).

Ruginis raugas.
jei norite normalios rugines duonos, tai reiktu naudot tiek raugo, kiek ruginiu miltu yra nurodyta recepte (t.y. jei musu duonoje norime tureti 500g baltu ir 500g ruginiu miltu, vadinasi imame 400-500g gatavo raugo).
Jei norite ‘stiprios’ arba ganetinai rugscios duonos, tai imame du arba beveik dukart daugiau raugo, nei recepte nurodyta miltu.


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo triule: 19 sausio 2009 - 13:42
Gal kas galetu pakomentuoti, kuo skiriasi duona, iskepta su raugu, nuo duonos, keptos su sausomis mielemis? g.gif
Atsakyti