Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(mama_Greta @ 2009 01 22, 14:54)
Na, neiskilo man rugine duona taip kaip noretusi, ne tokia poreta.. verysad.gif  su Mrs.R ideta juodos duonos nuotrauka tai net ner ko lygintis!!! Na bet palyginus su Borodino duona, kuria kepiau be raugo tai daug daug geriau - ir skonio, is isvaizdos atzvilgiu. svarbiausia, kad yra rugsteles smile.gif reiks dar istobulint rauga ir bus thumbup.gif


Mama_Greta,
Mrs. R duonuteje yra puse puodelio ruginiu miltu ir 3 puodeliai kvietiniu, taigi, zinoma, kad ji labiau iskyla uz ta, kurioje dauguma ruginiai miltai.

Mrs. R,
tavo duonute man ir is monitoriaus kvepia! Labai aciu uz kantrius paaiskinimus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 01 22, 17:05)
mama Greta - jo, arba raugas buvo dar nepakankamai tvirtas arba dar paraugint pacia tesla ilgiau reikejo - kad padvigubetu. Na, dar galima is bedos saukstuka mieliu ibert...


Ji per 12 val man gan nemazai pakilo. ar dvigubai - negaleciau pasakyti. saukstuka mieliu ir iberiau, tiksliai laikiausi recepto mirksiukas.gif ilgiau rauginti tikrai nereiktu, nes man rugsteles pilnai uztenka - biski daugiau ir jau per rugstu butu buve.. dar viena problemele - man rodos duonele siek tiek perkepe, nes plutele taip jau noretu atsokti nuo kepaliuko. kepiau duonkepej, tai ir netikrinau iki programos pabaigos kaip ji ten kepa..


QUOTE(Nikki N @ 2009 01 22, 17:23)
Mama_Greta,
Mrs. R duonuteje yra puse puodelio ruginiu miltu ir 3 puodeliai kvietiniu, taigi, zinoma, kad ji labiau iskyla uz ta, kurioje dauguma ruginiai miltai.


Ne ne, as kepiau ta, kur dedasi 450 g ruginiu miltu, 100 ml raugo ir 50 g kvietiniu miltu. ieskant to recepto reiktu kokius 10 psl atgal grizt smile.gif
Atsakyti
Na va, sian vel kepiau duonyte, radau intike recepta pavadinta "Lietuviska duona su dziovintais vaisiais"

Man pavyko, dar dejau saulegrazu, moliugu ir sezamu seklu.









Papildyta:
Skanuuuuuuuu thumbup.gif
Atsakyti
O stai cia LINU duona, minkstute, putlute good.gif
Atsakyti
o panterele, kokios duonytes, bet cia reiketu ir recepto, ne tik paveikslo seilei varvint tongue.gif

Buvsau Vln, tai aplankiau sveikiproduktai.lt ir MarksSpencer, tai jau turiu nauju dalyku: tamsaus sirupo (8.5Lt, MS, nerafinuoto tamsaus cukranendriu cukraus, 5.6Lt, MS, kuminu bei juoduju kuminu (manau, cia juodgrudes g.gif) - apie 5Lt sp.lt)
MS maciau ir ozrages, indelis kaip SantaMarijos malunelis - apie 9Lt, bet as suabejojau, kai perskaiciau anotacija, kad reikia naudoti kaip kurkuma....
Labai norejau safrano, bet jau velnioniskai jis brangus...
Dar aisku, papirkau is Iki akcijiniu miltu... ir susitariau su ukininku, kad man pamals ivairaus rupumo miltu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 01 23, 22:31)
o panterele, kokios duonytes, bet cia reiketu ir recepto, ne tik paveikslo seilei varvint  tongue.gif

Buvsau Vln, tai aplankiau sveikiproduktai.lt ir MarksSpencer, tai jau turiu nauju dalyku: tamsaus sirupo (8.5Lt, MS, nerafinuoto tamsaus cukranendriu cukraus, 5.6Lt, MS, kuminu bei juoduju kuminu (manau, cia juodgrudes g.gif) - apie 5Lt sp.lt)
MS maciau ir ozrages, indelis kaip SantaMarijos malunelis - apie 9Lt, bet as suabejojau, kai perskaiciau anotacija, kad reikia naudoti kaip kurkuma....
Labai norejau safrano, bet jau velnioniskai jis brangus...
Dar aisku, papirkau is Iki akcijiniu miltu... ir susitariau su ukininku, kad man pamals ivairaus rupumo miltu  thumbup.gif



Na jei atsiras norinciu kepti sias duonas, tikrai idesiu receptus.
Kurkuma lietuviskai yra Ciberzole, mano mama ja naudona daug kur, i blynus, i ryzius, jei vistiena kepa irgi deda, ji priduoda grazia geltona spalva, as kepiau berods su duonkepe keksa tai irgi dejau ciberzoles, spalva gavosi graziai gelsva.
Atsakyti
Panterėle35, aišku, dėk receptus, viskas, kas išmėginta, labai domina mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2009 01 23, 21:01)
O stai cia LINU duona, minkstute, putlute good.gif



QUOTE(Mrs. R @ 2009 01 23, 22:31)
o panterele, kokios duonytes, bet cia reiketu ir recepto, ne tik paveikslo seilei varvint  tongue.gif

Buvsau Vln, tai aplankiau sveikiproduktai.lt ir MarksSpencer, tai jau turiu nauju dalyku: tamsaus sirupo (8.5Lt, MS, nerafinuoto tamsaus cukranendriu cukraus, 5.6Lt, MS, kuminu bei juoduju kuminu (manau, cia juodgrudes g.gif) - apie 5Lt sp.lt)
MS maciau ir ozrages, indelis kaip SantaMarijos malunelis - apie 9Lt, bet as suabejojau, kai perskaiciau anotacija, kad reikia naudoti kaip kurkuma....
Labai norejau safrano, bet jau velnioniskai jis brangus...
Dar aisku, papirkau is Iki akcijiniu miltu... ir susitariau su ukininku, kad man pamals ivairaus rupumo miltu  thumbup.gif


As irgi noriu linu duonos recepto 4u.gif

ozrages uz tokia kaina ten tikrai neapsimoka pirkti schmoll.gif paprastose prieskoniu parduotuvese daug daug pigiau ir galima pabandymui tiesiog mazesni kieki pasiimt..
o juodieji kuminai nemanau kad tas pats, kas juodgrude (nors prisipazinsiu nesu ju maciusi blush2.gif ). juodgrudes skonis kuminu visai neprimena. ir seklyciu forma nuo kuminu bei kmynu tikrai skiriasi.
dar toj parduotuvelej geras dalykas muscovado cukrus - kol nebuvau atradus to tamsaus sirupo, tai naudojau ta cukru vietoj melasos. ir siaip kitiems kepiniams ar kosems labai skanu priekoni priduoda bei spalva.
Atsakyti
as su tuo kvietiniu raugu ir blynus (a la mielinius)kepiau, ir bandeles saldzias (gavosi skanios, iskilusios, bet gal tokios sunkesnes, dregnesnes nei su mielem). truputi ilsimes nuo mieliu ax.gif
Atsakyti
LINŲ duona

750 g duonai

250 ml pieno
2 v.a. linu aliejaus
1 v.a. cukraus
1 a.s. druskos
20 g maltu linu (susimaliau semenu)
430 g kvietiniu miltu
1 a.s. sausu mieliu

Ingridietus deti ta tvarka kaip rekomenduoja jusu duonkepe


Dar dejau nemaltu linu semenu i tesla, o pries pat kepima (kai baigia malti, kildinti uzberiau sezamo)

Programa pagrindine 1 NORMAL (3val.)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo panterele35: 24 sausio 2009 - 21:36
Šiandien kepiau ruginę duoną, receptą iš rusiško forumo ėmiau. Su MB nutarėm, kad duona panaši į tą, kurią prieš kokią 20 metų parduotuvėj pirkdavom biggrin.gif Skani ir tamsi.

290 ml vandens (kartu su jame jau ištirpdytu giros koncentratu, 25 g)
1,75 a.š. druskos
1,5 v.š. cukraus
7 ml obuolių acto
20 g aliejaus
0,75 v.š. maltos kalendros
250 g ruginių miltų
170 g miltų (aš dėjau rupius)
1,5 a.š. mielių

Pilnagrūdės duonos programa, mažas kepalėlis 4u.gif


Atsakyti
O gal kuri esat visus receptus i Worda susikopijavusi? nes as pradejau, bet pasmaciau, akd jei kuri turi, gal pasidalintu? blush2.gif
Atsakyti