Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

pirmakart bandziau kept keksa duonkepej- tai snipstas gavosi doh.gif pats viduriukas minkstas, skystas, neiskepes, virsus baltas,o sonai iskepe (daugiau nereik),rudi. perpjoviau ji pusiau- teko pabaigt kepti orkaiteje. nu tai jau kitas vaizdas- ir virsus parudavo, atsigavo keksiukas bigsmile.gif daugiau kepiniu su kepimo milteliais mano duonkepe nematys schmoll.gif
Atsakyti
Nomkes valstieciu duona super duper, puse kepaliuko jau nera 4u.gif
Atsakyti
bandeles (a la duonines) skanias kepiau smile.gif (nors is mano foto visos jos panasios ax.gif )
user posted image

375g kvietiniu miltu
375g nesijotu kvietiniu miltu
7g sausu mieliu
1,5 a.s. druskos
200ml alaus
vandens, kad pasidarytu normalios konsistencijos tesla
50g saulegrazu
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2009 02 08, 00:27)
bandeles (a la duonines) skanias kepiau smile.gif (nors is mano foto visos jos panasios ax.gif )
user posted image

375g kvietiniu miltu
375g nesijotu kvietiniu miltu
7g sausu mieliu
1,5 a.s. druskos
200ml alaus
vandens, kad pasidarytu normalios konsistencijos tesla
50g saulegrazu

o viena ciela duona galima kepti?
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2009 02 07, 23:37)
pirmakart bandziau kept keksa duonkepej- daugiau kepiniu su kepimo milteliais mano duonkepe nematys schmoll.gif

zinok tu ne viena tokios nuomones priejai lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

o siaip jus merginos saunuoles, kepiniai ir receptai vienas po kito kaupiasi, nebespeju kepti!!!!
Atsakyti
QUOTE(ziemosugnele @ 2009 02 07, 23:32)
o viena ciela duona galima kepti?


na gal g.gif . bet originalus receptas buvo bandeliu. paprastai tai as is duonos recepto lipdau bandeles (formai paivairint) biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(mama_Greta @ 2009 02 07, 23:34)
zinok tu ne viena tokios nuomones priejai lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

o siaip jus merginos saunuoles, kepiniai ir receptai vienas po kito kaupiasi, nebespeju kepti!!!!


aha, girdejau apie 'pasiekimus' biggrin.gif
bet tai kaip cia yra- perku preke, kuri turi ta f-ja, o ta f-ja naudotis negaliu g.gif netvarka schmoll.gif ir kam skustis, Moulinexui lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(triule @ 2009 02 08, 00:39)

aha, girdejau apie 'pasiekimus' biggrin.gif
bet tai kaip cia yra- perku preke, kuri turi ta f-ja, o ta f-ja naudotis negaliu g.gif netvarka schmoll.gif ir kam skustis, Moulinexui lotuliukas.gif

isties juokas ima prisiminus tuos badymus lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif nors pailginus kepimo laika vaisinis keksas dar puse velnio toks gaunasi.. (zinoma, jei nelyginsi su orkaitej keptu lotuliukas.gif )
Atsakyti
Sveikutes smile.gif . Gal kuri kepat juoda duona, kuri butu labai panasi i senybine namine duona? Nes as pabandziau pagal pora cia idetu recepteliu, tai mano namiskiams truko rugsties, juodumo, ir siaip skundesi, kad kazkokia preska gaunasi. g.gif Man tai lyg ir nieko skonis, na bet ne visai ta namine, kokia kepdavo anksciau schmoll.gif . Suprantu, tokia, kaip peciuj kepta nebus, bet, kad nors panasi.
Na o baltos duoneles tai tikrai geros gaunasi thumbup.gif . Bandziau ir balta duona, ir razinu duona, labai skaniai gavosi mamytes duona ir duona su jogurtu.Labai dziaugiuosi, kad dalinates savo patirtim ax.gif .
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 02 05, 17:48)
dar vienas daznai cia pasikartojantis patarimas Nerytei - skaityti temą  4u.gif

panterele35 - darau pagal ru saito rekomendacijas, trule man rodos yra isvertusi ta raugo recepta (kur bene 8 dienas reikia rauginti).
Kai dariau jau tris kartus, tai net proporciju labai nesilaikau.
Svarbu - laikyti tikrai siltai (labai tinka pvz vonia).
Naudoti ne vandentiekio vandeni (as naudoju is buteliu).
Stiklaini ir sauksta, kuriuo maisau rauga nupilu verdanciu vandeniu.

Darau "tvirto tipo rauga", tai jis iki pradedant rugti - toks tvirtas rutuliukas (bet suformuotas saukstu), kai ima pustis - uzpildo stiklaini (na, nebebuna rutuliukas), per stiklo sienele matosi daug pusleliu, ta tesla akyja...

O kodel tu saviski ismeti? Po keliu dienu? Kaip ia rase - ismest reikia nebent jei spalva pasidaro itartina (raudona, melyna, zalia) arba yra aiskus pelesis...

Dar- visada dedu kazkiek rupiai maltu miltu (matyt, juose daugiau naturaliu mieliu nei tuose isbalintuose...)



Abu kartus dariau is ruginiu miltu, receptus emiau ir is lt saito, cia buvo ideta nuoroda, ir is rusisko saito, abu kartus tik pirma para kazkas panasaus daresi, (burbuliukai radosi), po to sustodavo, nei rugdavo nei kvapas rasdavosi nemalonus, ir vonioj laikiau, antras raugas vonioj buvo net iskipes is sloiko, o kai tik pernesiau i kambari atgal susitrauke, ir nustojo rugti, buvo gaila ismesti antra "rauga" vadinama, tai sudejau i tesla, bet man ji neiskele duonos, duona gavosi kaip plytos gabalas, sunkumas, kad galva galima suskaldyti. Be to receptuose rasoma,kad raugas turi buti grietines tirstumo, tai kaip padaryti "tvirta rauga"?
Papildyta:
QUOTE(triule @ 2009 02 07, 23:37)
pirmakart bandziau kept keksa duonkepej- tai snipstas gavosi doh.gif pats viduriukas minkstas, skystas, neiskepes, virsus baltas,o sonai iskepe (daugiau nereik),rudi. perpjoviau ji pusiau-  teko pabaigt kepti orkaiteje. nu tai jau kitas vaizdas- ir virsus parudavo, atsigavo keksiukas bigsmile.gif daugiau kepiniu su kepimo milteliais mano duonkepe nematys schmoll.gif



As kepiau keksa duonkepej, viskas gavosi ciki thumbup.gif , yra cia nuotrauka ideta, sian vel kepu, tikiuosi antras kartas irgi gausis ciki thumbup.gif
Atsakyti
nai nai nai ax.gif
nu labai skaniai gavosi tas mano rugelis... dar siltas biski, bet jau paskanavau...
nufotografavau, tai imesiu prie progos recepta su nuotrauka.

Forta - na, jei eisim mes suniuku pasidairyt - butinai isimesiu raugo, galiu ir skaldytu kvieciu ibert...

panterele - jo, raugas kai vesiau atkeliauja - pasitraukia, pvz kai ikisu saldytuvan gal net perpus sumazeja, bet veikia thumbup.gif
Ir jau tesla su raugu kepimui ilgokai palaikau - su kepimu gaunasi 6val, kad isrugtu... neskainat, kad pries tai dalis teslos su raugu dar buvo brandinama 12-24val...
Mano tvirtas raugas buvo sunkiai minkomas saukstu arba taip kibiai - rankomis. Apibarscius miltais galejau suformuoti gan tvirta rutuliuka.
Man rodos, toks raugas stipresnis nei grietines tirstumo, nes mano mama daro is skystesnio, tai jos duona maziau akyta nei mano...

O mano clatronikas tai kepa keksus, va, matet zebriukas buvo... virsus neapskrudo, bet cia jau ne esme - vidus purus ir minkstas. Tiesa, as kepu ant backen (ar kaip ten g.gif ) programos, pries tai jau kokius 15min tuscia pakaitinu.... Na, kad nesildytu is leto, o is karto keptu...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 02 08, 22:30)


Forta - na, jei eisim mes suniuku pasidairyt - butinai isimesiu raugo, galiu ir skaldytu kvieciu ibert...





thumbup.gif 4u.gif Na viskas lauksiu 22d...ateikit ateikit...pamatysit kokiu mes graziu mesku priauginom bigsmile.gif ir lauktuviu is Vilniaus atvesim 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
As db maisau tesla Sonatinos punei, ale kazkaip man keistai pasirode kad tik 40ml vandens pilasi g.gif nu 3 kiausiniai issiplake tai padaugejo skyscio, nu gal iseis gi g.gif ir pirma karta kepsiu orkaitej duona, tai labai idomu kaip gausis bigsmile.gif
Atsakyti