Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka

QUOTE(heizi @ 2008 08 13, 12:33)
Va ir aš apie tai galvojau  smile.gif . Aplink patį baseiną metras bus trinkelių - nu ten dabar dar tik smėlis - bet va jau ir jis kiek apsaugo - nes vaikai ant smelio nelipa - tai taip arti prie baseino ir neprieina  smile.gif O vėliau galvoju reiktų gal kokią sienelę pamūravoti iš akmenukų ir supylus kokius kalniukus apželdinti šiaužiančiais nedideliais augaliukais- kad nei vaikams nei šunims nekiltų noras eiti  g.gif  O dėl baseino uždengimo - tai viskas ne taip paprasta - paprasta danga nuo įkritimo nelabai apsaugo - tai tik plėvelė, kad šiukšlių neprikristų, o uždengimas kaip šiltnamis tai man nepatinka ir kainuoja tiek kiek pats baseinas  doh.gif , be to baseinas per arti namo - prieš pat langus tas šiltnamis atrodytų siaubingai  doh.gif O del tos betoninės sienos - tai tikras galvos skausmas - siena ta šiaurinėje pusėje - ir saulės mato tik anksti ryte  doh.gif O vien tik vijoklis manau būtų perdaug niūru  g.gif
štai nuotrauka be persiko  smile.gif Gal kam kokių dar minčių kiltų - parašykit  wub.gif
user posted image

Jei ta siena negauna saulės aš sodinčiau gebenę, tada ji žiemą nenudegs nuo saulės, nemėtys lapų ir uždengs betoną, nes ant betono ji taip prikimba, kad nukrapštyt sunku. Žydintys vijokliai šiaurinėj pusėj nebus dekoratyvūs,nebent dar aktinidiją įkomponuot galima.
Atsakyti
QUOTE(Balanda @ 2008 08 12, 22:26)
O va,kokią gyvatvorę turim,tik košmaras  ,kai reikia apkarpyti  doh.gif  doh.gif  doh.gif ,kiek vargti turiu.Ir čia dar kur kas mažesnė pusė,kita dar ilgesnė ir platesnė  unsure.gif
...

Vargas, bet kaip gražu wub.gif . Imčiau nekarpytą, jei tik kas duotų. Nes užaugti jai reikia turbūt kokių 10metų doh.gif

QUOTE(Srove @ 2008 08 12, 23:53)
... o ir siaip, kai zole nupjaunu, niekada nemetu lauk, kraunu i polietileninius maisus, i tarpus pilu truputi durpes ir uzrisu.Padarau tokias ale bombas biggrin.gif , nes jos nuo zoles kaitimo ir puvimo issipucia.Ale paskui kokios geros zemes turiu ax.gif

thumbup.gif .Per kiek laiko supūna nupjauta žolė? O kažin piktžolių šaknys supūtų irgi g.gif ? Nes šito "gėrio" iš daržo pas mane visada į valias. Kraunu į krūvą, uošvė, sako džiovint ir degint. Bet man kažkaip schmoll.gif , keli kaimynai, kaip susitarę, kai sukuria laužus, tai naktį neina miegotprie praviro lango. Aš jau prie jų prisidėti nenoriu.

QUOTE(rozamunda @ 2008 08 13, 05:01)
greiciausiai butu paleist vinvyti,bet kol jis pavasari suzaliuos,likusi laika vaizdelis liudnas bus,tada gal gebene reiketu g.gif ,sakyciau prie to betono nors imk ir medines groteles augalams lipti tvirtink g.gif
o zvelgiant toliau----
ten ,kiek matos,toliau murinasi toks pat pamatas,tai logiskiausia tau butu aplinkui pasodinti gyvatvore,kairiam kampe prie gatves pakomponuoti koki nors dailu medeli viena kita,o arciau baseino,gal net sioki toki kalneli suformavus gelyna-zolyna uzsiveisti,taip ir matau ten viksvu dekoratyviniu kuokstus ,salia kokios nors zydincios....Zodziu ,tam reikalui reikia zalumos ir nemenkai.

Apie gebenę ir aš iškart pamaniau drinks_cheers.gif , jei šiaurinė pusė. Bet kadangi pas tave, Heizi, jei teisingai matau, pietrytinė-pietinė, tai - vynuogės. Galima pakaitom su raganėm. Bet kadangi žiemą atrodys visvien nekaip, tai betoninę tvorą visą lentelėm-atramom augalams.
Su kalneliu schmoll.gif . Prie baseino man žiūrisi tik formuotos arba koloniškos, kūginės, rutuliškos tujos, rožės ir kitos "elegantiškos"
gėlės, ar kaip ten siūlė Sobieskai lotuliukas.gif . Arčiau baseino JUKOS, bet ne viksvos. tik reiktų pamąstyti labiau kas prie jų. Siūlyčiau neužsikrauti augalais bent jau pradžiai, vėliau, domėdamasi, pati pamatysi ko tau reikia.
Tvorelė irgi gera mintis.

Trumpiau tariant, Heizi, pamačius tavo kampelį, man kyla tokios asociacijos Viduržemio jūra(Baseinėlis)- Egiptas(Jukos), Kreta, Italija(Vynuogės).
Bet pačiai spręsti.


Papildyta:
QUOTE(kasiopeja @ 2008 08 13, 09:44)

lotuliukas.gif Geras, pamačiau visų pirma mašiną, paskui topt mintis, kas čia per kastuvas blink.gif tokio dydžio. lotuliukas.gif Atleiskit už offtopic. 4u.gif
O nelengviau būtų šunų laisvę apriboti g.gif ? Aš tokios nuomonės, daiktai ir gyvūnai turi man tarnauti, ne aš jiems. Aišku su adekvačia priežiūra ir meile smile.gif , nepagalvokit, kad aš tokia visai cool.gif -myliu gyvūnus, bet nesiruošiu keliais iš paskos eiti po prikrėstų eibių.
Atsakyti
QUOTE(sobieska @ 2008 08 13, 10:22)
O siaip tamsta, jei gerai pasiziuretumet, tai pamatytumet, kad tie ''baldeliai prie zemes nera prisukti ir juos labai lengva transportuoti is vienos vietos i kita, jie ten laikinai, kol terasa isirengsim. O ir nuotraukoj patarimo , o ne piz... jei ka klausiau ne apie baldus, bet apie augalus, kurie deretu prie pateikto medzio gabalo. Buciau dekinga, jei i mano postus nereplikuotum, paprasciausiai prabeg pro sona, taip bus ir tau ir man geriau, nes nei as tau, o juo labiau tu man nepatinkam, tai kam dar erzintis  - nesuprantu.Manau viena kita supratom cool.gif



Atsiprasau uz kandu tona:) Prabegsiu pro sali. Gyvenkim draugiskai
Papildyta:
QUOTE(kasiopeja @ 2008 08 13, 10:44)
Smth1, special tamstai - domėjaisi, kaip mano "gėlynai" atrodo  g.gif
Galvoju, kurį čia tau parodyt. gal šitą?

user posted image

arba ne, geriau šitą - čia atsispindi reali mano aplinka: apkasai, griuvėsiai (tik tankų trūksta)...

user posted image

Pasiteisinimui ( tongue.gif ) galiu pasakyti, kad atsikraustėm tik pernai rudenį, todėl aplinką tvarkomės dar nepilną pusmetį. Ir tai negaliu vadinti to tvarkymusi, nes mažiausiajai Princesei Rožei tik ką metukai suėjo, o likusi "šutvė" irgi ne labai vyresnė, todėl normaliai nagus į žemę sukišti galiu tik trumpam. Be to, ir vaizdelio galutinio niekur nėra, nes sodinu taip, kad nereiktų kitamet vėl persodinėti.
Žodžiu, labai nesmerkit  ax.gif

O čia keletas vaizdelių iš arčau, kai kurių augalų deriniai su rožėmis:
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
Papildyta:
bet jeigu prieš tai raundapu nupurškti ir kultivuoti nudžiūvusią žolę, tai gal labai grėbstyt nereiktų  g.gif


Liuks:) Jei esme padaryta gerai, tai nei apkasai, griuvesiai ar tankas nesukliudys to pamatyt. Argi nesakiau, kad tradeskante salia rozes dieviskai atrodyt turetu wub.gif) Man atrodo bus super. Nors as tai ne roziu myletoja. Nepamirsk pasirodyt po poros metu.
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2008 08 13, 12:47)
ačiū ADA už gražų pabaisiuko pavadinimą 4u.gif  biggrin.gif

Nėr už ką. Mane pačią vaikystėje juo gąsdino, nes kieme turėjom šulinį, kuris dėl nesuprantamų priežasčių nebuvo rakinamas doh.gif
Užsimiršta jis - ir jau arti krašto, tai aš taip nerėkaujant - "traukutis mato, kad nėra suaugusių šalia...", suveikia biggrin.gif Bent jau kol kas ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ADA: 13 rugpjūčio 2008 - 12:28
sakykit, kas iš daugiamečių pas jus žydi šiuo metu?
žiūriu žiūriu į savo pliacius ir trūksta man rudenėjančio žydėjimo unsure.gif aišku vienmetės žydi, bet štai ką tokio antrai vasaros pusei ir rudeniui užsiveisti žydinčio g.gif ryškaus ką nors.... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2008 08 13, 12:30)
sakykit, kas iš daugiamečių pas jus žydi šiuo metu?
žiūriu žiūriu į savo pliacius ir trūksta man rudenėjančio žydėjimo  unsure.gif  aišku vienmetės žydi, bet štai ką tokio antrai vasaros pusei ir rudeniui užsiveisti žydinčio g.gif  ryškaus ką nors....  ax.gif

pas mane, tai viendienės labai žydi ir dar karpatinis katilėlis pavėsyje mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2008 08 13, 13:30)
sakykit, kas iš daugiamečių pas jus žydi šiuo metu?
žiūriu žiūriu į savo pliacius ir trūksta man rudenėjančio žydėjimo  unsure.gif  aišku vienmetės žydi, bet štai ką tokio antrai vasaros pusei ir rudeniui užsiveisti žydinčio g.gif  ryškaus ką nors....  ax.gif


Rykstene. Ta prasme aisku kaip kas supranta ryskuma. Man grazu kai jos daug, tokia subtili geltona spalva.. Dabar zydi pustatauriai, tik jie nera l. ryskus- balti arba rausvi. Kosmeju maciau buna daugiameciu bordiniu. Kokia spalva domina? Nes vis dar zydi flioksai, eziuole, rudbekija.

P.S. velyvos viendienes ir rykstene manau grazu butu..
Pas mane baigia nuzydet viendienes, zydi pustatauriai, paprastoji rudokle, vis dar tradeskante ir levanda.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smth1: 13 rugpjūčio 2008 - 12:44
Heizi, jau matau, kad šiaurinė, tad sutinku su Knifofija dėl gebenių. Kaip su ja nesutiksi. laugh.gif
Jolaxus, pas mane serenčiai, kardeliai, jurginai, bet šie kaip ir prie vienmečių huh.gif, katilėlis bebaigiąs. Pas sesę mačiau dievišku grožiu balta lelija džiugina. Ai, tikrai smth1 priminė ežiuoles. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo GAPO: 13 rugpjūčio 2008 - 12:40
QUOTE(jolaxus @ 2008 08 13, 10:30)
sakykit, kas iš daugiamečių pas jus žydi šiuo metu?
žiūriu žiūriu į savo pliacius ir trūksta man rudenėjančio žydėjimo  unsure.gif  aišku vienmetės žydi, bet štai ką tokio antrai vasaros pusei ir rudeniui užsiveisti žydinčio g.gif  ryškaus ką nors....  ax.gif


saulaines ir gludai grazhiai zhydi - jau mastau, kad reik kitiems metams ju valdas ishplesti palei tvora, bo priezhiuros minimaliai reikalauja smile.gif A, dar ir raudonosios kraujazholes. Ir rudeniniai astrai pablude - jau skleidzhiasi blink.gif
Atsakyti
ačiū visoms atsakiusioms 4u.gif tikrai bus iš ko pasirinkti, reikės susipažinti ir pasvarstyti kur kas tiktų smile.gif
jau darausi sąrašiuką, reikės pagalvot, pasiderint pagal aukščius ir kažką naujo prisijaukint 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 13 rugpjūčio 2008 - 12:53
QUOTE(jolaxus @ 2008 08 13, 13:30)
sakykit, kas iš daugiamečių pas jus žydi šiuo metu?
žiūriu žiūriu į savo pliacius ir trūksta man rudenėjančio žydėjimo  unsure.gif  aišku vienmetės žydi, bet štai ką tokio antrai vasaros pusei ir rudeniui užsiveisti žydinčio g.gif  ryškaus ką nors....  ax.gif



žydi viendienės, šluoteliniai flioksai, tradeskantės, šalavijai, lavandos, rožės, raganės,

monarda
user posted image
sedumai
user posted image

user posted image

japoninė plukė
user posted image

sidabrakrūmis
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Oli_vija: 13 rugpjūčio 2008 - 13:27
QUOTE(jolaxus @ 2008 08 13, 13:03)
tai ten gal šešėlis jei už klevų? taip išeina klevai tavo teritorijoj ar jau už tvoros?
vynvytis gal tikrai neblogas variantas, tik jis žiemai meta lapus ir lieka tik šakų raizgalynė. jei vieta šešėlinga galima rizikuoti su gebene (lot. hedera), sako ji šaltom žiemom apšalti gali, tačiau yra kas augina ir be nuostolių... štai ji tai visžalė ir žiemą turėtum žalią sieną


Klevai yra uz mano teritorijos ir uz 4 metru kelias... blink.gif O seip tai ta tvora yra namo siaurineje puseje. O tai gebene megsta pavesi??? Nezinojau. O kaip jai su medziais? Ta prasme nereikli ji zemei? Neturi ji ten buti kazkokia tai be saknu ir visokia kokia vertinga? Bo ten zeme tai saknu raizgalynas... Nu ne taip kad visai, bet ten kazkada buvo akaciju krumai, kurie dabar nukirsti ir liko saknys, na ir dar tie klevai simtameciai... Tai gebene tokioj aplinkoje auga? O kaip ja sodinti? Prisipirkti sodinuku ir kisti i zeme? Ir kada tai daryti??? g.gif

QUOTE(kasiopeja @ 2008 08 13, 13:05)
vinvytis jokios priežiūros nereikalauja  mirksiukas.gif  jeigu labai labai reiks, galėsi šakelių atvažiuoti ir prisidaiginsi  4u.gif


O kaip is sakelis prisidaigint? Uosvis sake, kad idedi sakele, priploji ja plyta ir ji prigyja blink.gif Ar tiesa? Taip paprasta???
Sorry, esu visai zalia... Mano tevas del to, kad toje vietoje neauga jokie dekoratuyviniai krumai nori iskirsti tuos klevus (kurie seip sklypui nemazai grozio suteikia), o as to nenoriu, todel turiu sugalvoti, kas ten augtu, kad butu gyva tvora. doh.gif
Atsakyti