Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 31

QUOTE(smth1 @ 2008 09 03, 08:08)
As tai patariu isiklausyti i tai ka pasake rokoko. Pradek nuo brezinuko, pasizymek takelius ir t.t.


o dar geriau - palaukti, kol įsikelsit ir kol bus pradėtos realiai eksploatuoti tos zonos. Tada takeliai savaime "nusižymi", lieka tik augalus paderinti. Bet čia yra teorija, o praktiškai žinau, kad nagai niežti kuo greičiau apsiželdinti biggrin.gif

Tiesa, prie vaikų aikštelės atitvėrimui aš sidabrakrūmius naudočiau. Ir nebaisu, kad vaikas kokią šakelę nulauš, ir žydi praktiškai visą vasarą, ir ūgio/spalvų paletė įvairi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2008 09 02, 21:43)
Man rodos, kad tų klausimų visada bus visose temose, nes visi visada nori gatavo produkto, o ne ieškoti, užduoda klausimą ir laukia kol atsakys, tingi paieškoti.  matytumėt kiek man klausimų ateina į AŽ ir dar kokių kvailų, kad kartais verkt norisi. Pvz. Kaip pasodinti krokus ? Kodėl vazonuose greit nudžiūsta augalai ? (Nugi nesugalvojo, kad nusipirkus dar ir palaistyt reikia).

yra ir geroji pusė, esi vertinama profesionalė biggrin.gif

QUOTE(smth1 @ 2008 09 02, 21:59)
Nesu macius forumo be 'lyriniu nukrypimu', o ir 'kas iesko- tas randa'. Sveika yra informacijos paieskoti. Tuo paciu ir kitu dalyku, kurie kazkada pasidarys aktualus suzinai. Tokia mano nuomone. Bet nesu nusistacius grieztai uz ar pries.

yra kita galimybė - surinkti tikrai vertingus patarimus ( Knifofijos apie augalų priežiūrą, smth1 apie spalvų/formų derinimą, jolaxus yra daug pateikus vertingos medžiagos) ir juos skelbti pirmoje temos žinutėje. Sekantys pasisakymai " čia ir dabar" iškilusių klausimų nagrinėjimas.

QUOTE(rokoko @ 2008 09 02, 23:15)

supranti, esu čia šiame forume taaaip senai ( į šio nick'o prisijungimo datą nekreipti dėmesio), kad galiu drąsiai teigti, jog tik laiko klausimas, kada pradės mūsų šitas temas trinti. Tikrai vertinga info bus šiukšlyne ir jau tada nebus naudos nei vienai mirksiukas.gif
Reikia džiaugtis, kad Aga ( forumo moderatorė) neturi namo su kiemu ir šioje temoje neseka pokalbių. Antraip seniai jau būtų tokia situacija kaip pas orchidėjininkes ar daugumoje kitų SM temų - uždaroma tema po kurio laiko negailestingai ištrinama. Bet gi ir vėl, gaus mūsų prižiūrėtoja biggrin.gif nurodymus iš viršaus sutvarkyti "Namo aplinkos" temą ir bus psio, niekas į diskusijas nebesivels wink.gif
P.S. aš čia tik geranoriškai noriu tvarką įvesti, iki šiol įsivyravusio bendravimo neturiu tikslo ardyti ( žinau žinau, žmonės labiausiai bijo permainų bigsmile.gif )
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 09 03, 07:49)
tai pirk ir sodink tas rozes.  4u.gif
tik velgi, kur cia ''nulipimas'' - vaikai per rozes nesokines, lekdami prie savo zidimu aiksteles? prie malku irgi per rozes lipsit?


iš savo praktikos galiu patarti, kol augaliukai maži, gėlyną atitverti dekoratyvine tvorele. Na bent jau metams ar dviems, o pqakui nuimsit. Pirmiausia - tvorelė padeda išugdyti refleksą, kad po tą teritoriją vaikšči nevalia. Juk net ir mes, suaugusieji, kartais mėgstam sau kelią pasitrumptini, juolab ir augaliukai dar mažai pastebimi, užsimirštam... O per du metus toks refleksas turėtų įsivirtinti. Plius, augaliukai per tą laiką paauga ir natūraliai norisi juos apeiti, kad ne per bruzgyną brautis 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Sraunius @ 2008 09 03, 08:58)
Reikia džiaugtis, kad Aga ( forumo moderatorė) neturi namo su kiemu ir šioje temoje neseka pokalbių. Antraip seniai jau būtų tokia situacija kaip pas orchidėjininkes ar daugumoje kitų SM temų - uždaroma tema po kurio laiko negailestingai ištrinama. Bet gi ir vėl, gaus mūsų prižiūrėtoja  biggrin.gif nurodymus iš viršaus sutvarkyti "Namo aplinkos" temą ir bus psio, niekas į diskusijas nebesivels wink.gif
P.S. aš čia tik geranoriškai noriu tvarką įvesti, iki šiol įsivyravusio bendravimo neturiu tikslo ardyti ( žinau žinau, žmonės labiausiai bijo permainų  bigsmile.gif )


Pritariu 4u.gif
Bet tema bendraminčiuose gali egzistuoti, jeigu niekam nekliūna mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 09 03, 11:39)
cia kaip supratau buvo skirta trojai3030,
sutinku su apzeldintoja, tik noriu pridet trigrasi: primygtinai patariu kuo greiciau pirmiausia sodint vaismedzius,  jei tai  planuojat kada nors daryt. kai ziuriu i aplinkas tvarkomas, tai visada gailiai man atrodo butent maziukai menkuciai vaismedziai, o ne dekoratyvus  augaliukai .
Papildyta:

ar ten, ar ten - juk langas vis tiek lotuliukas.gif
ar tu KAMPA ISORINI zeldinsi? ar ta ilgesne pavesinga krastine?
is foto atrodo, kad ten apskritai, bent jau kol kas, nieko daryt nereikia, juolab velenos plesti schmoll.gif juk ir apldaila dar laukia.

na gal ir tavo tiesa del to kampo, bet jus neisivaizduojat kaip man norisi rankas i ta zemele sukisti...as tiesiog jum visom pavydziu bigsmile.gif
o vaismedziu tai siek tiek turiu, va ten uz zaidimu aiksteles yra mano sodas, nors dar nedidukas bet per sia LZUU paroda gal uzsodinsiu galutinai viska, kuria diena issikasiu duobutes, pasiruosiu g.gif
http://public.fotki....i/dscf0900.html
http://public.fotki....i/dscf0901.html
Papildyta:
[Tiesa, prie vaikų aikštelės atitvėrimui aš sidabrakrūmius naudočiau. Ir nebaisu, kad vaikas kokią šakelę nulauš, ir žydi praktiškai visą vasarą, ir ūgio/spalvų paletė įvairi 4u.gif
[/quote]
oi merginos mane net juokas ima kaip jus patariat aplinka tvarkyti kai isikelsim i nama...bet juk ten as jau 2 metai gyvenu lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
ir takai kaip ir aiskus kur ka darysiu, tik tie nelemti augaliukai. o del tavo pasiulyto krumelio pagalvosiu, reikia internete pasiziureti kaip jis atrodo g.gif o kad zydi ilgai tai jau man labai patinka
Atsakyti
QUOTE(troja3030 @ 2008 09 03, 09:21)
oi merginos mane net juokas ima kaip jus patariat aplinka tvarkyti kai isikelsim i nama...bet juk ten as jau 2 metai gyvenu  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif


tada bjauriausia dalis ir didžiausias darbų stabdis jau praeity thumbup.gif

QUOTE(troja3030 @ 2008 09 03, 09:21)
ir takai kaip ir aiskus kur ka darysiu, tik tie nelemti augaliukai. o del tavo pasiulyto krumelio pagalvosiu, reikia internete pasiziureti kaip jis atrodo  g.gif  o kad zydi ilgai tai jau man labai patinka


pasižiūrinėk, nes tikrai "vaikams atsparus" augaliukas mirksiukas.gif
Iš dabartinio prekiautojų asortimento ir lanksvos turbūt tiktų, veigelės, hortenzijos... gal kas nors dar kitų variantų pasiūlys. Geriausia būtų "krūminiai", o ne "žoliniai" augaliukai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Sraunius @ 2008 09 03, 10:58)
jog tik laiko klausimas, kada pradės mūsų šitas temas trinti. Tikrai vertinga info bus šiukšlyne ir jau tada nebus naudos nei vienai
P.S. aš čia tik geranoriškai noriu tvarką įvesti,

viskas ok 4u.gif
supratau, cia snekam isimtinai apie ''reikala''.




Atsakyti
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2008 09 03, 11:53)
gal geguzes gale, o gal birzelio pradzioje...........prisimenu tiek, kad tie nauji ugliukai dar turi buti minksti, nesukieteje, bet jau siek tiek paauge.
nu gal aiskiai nusakiau

viršūnės negalima nukirpti tada, jei nori, kad augalas augtų aukštyn su vienu centriniu kamienu , o jei nori, kad plėstūsi kirpk į sveikatą, aš iš savo pušies formuoju rutulį, tai net nebežinau kur ta viršūnė ir turėtų būti.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2008 09 03, 12:45)
viršūnės negalima nukirpti tada, jei nori, kad augalas augtų aukštyn su vienu centriniu kamienu , o jei nori, kad plėstūsi kirpk į sveikatą, aš iš savo pušies formuoju rutulį, tai net nebežinau kur ta viršūnė ir turėtų būti.


cia zmogus gyvatvore nori padaryti, o dabar ji tik 20 cm aukscio......

o puši pasiemei paprastaja? ar kokia kitokia? nu smalsumas mano nesvietiskas...........beveik zaidimas - kas?kur?kada? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2008 09 03, 14:45)
viršūnės negalima nukirpti tada, jei nori, kad augalas augtų aukštyn su vienu centriniu kamienu , o jei nori, kad plėstūsi kirpk į sveikatą, aš iš savo pušies formuoju rutulį, tai net nebežinau kur ta viršūnė ir turėtų būti.



Noriu pasiteirauti kada geriausia formuoti gėlyną, nes maniškis jau bais suaugęs visas apžėlęs ir dabar sprendžiu dilemą ar kišt nagus rudenį ar laukt pavasario g.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2008 09 03, 13:45)
viršūnės negalima nukirpti tada, jei nori, kad augalas augtų aukštyn su vienu centriniu kamienu , o jei nori, kad plėstūsi kirpk į sveikatą, aš iš savo pušies formuoju rutulį, tai net nebežinau kur ta viršūnė ir turėtų būti.

tai ką man daryti g.gif kirpti ar nekirpti tos viršūnės? Noriu tankios gyvatvorės, bet savaime aišku, kad ne 20 cm aukščio, mažiausiai 1,50 m.
Tai gal jei dabar nukirpsiu viršūnę, tai gal vis tiek augs į viršų, tik ne viršūnė, o šakelės g.gif O jei šakelės, tai gal bus tankesnė blush2.gif

QUOTE(Muka @ 2008 09 03, 14:30)
Noriu pasiteirauti kada  geriausia formuoti gėlyną, nes maniškis jau bais suaugęs visas apžėlęs ir dabar sprendžiu dilemą ar kišt nagus rudenį ar laukt pavasario  g.gif

nu aš nelabai patyrusi, bet manau ir dabar galima šį tą padaryti, ypač praretinti per daug sutankėjusias gėles rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(linuke_ @ 2008 09 03, 15:49)
tai ką man daryti g.gif kirpti ar nekirpti tos viršūnės? Noriu tankios gyvatvorės, bet savaime aišku, kad ne 20 cm aukščio, mažiausiai 1,50 m.
Tai gal jei dabar nukirpsiu viršūnę, tai gal vis tiek augs į viršų, tik ne viršūnė, o šakelės g.gif O jei šakelės, tai gal bus tankesnė blush2.gif
nu aš nelabai patyrusi, bet manau ir dabar galima šį tą padaryti, ypač praretinti per daug sutankėjusias gėles rolleyes.gif



Tai problema ta kad noriu is vis viska persodinti ax.gif ir mazinti pati plota ir kelti siek tiek nu vien radikalius pertvarkymus noriu padaryti ax.gif
Atsakyti
[quote=linuke_,2008 09 03, 13:49]
tai ką man daryti g.gif kirpti ar nekirpti tos viršūnės? Noriu tankios gyvatvorės, bet savaime aišku, kad ne 20 cm aukščio, mažiausiai 1,50 m.
Tai gal jei dabar nukirpsiu viršūnę, tai gal vis tiek augs į viršų, tik ne viršūnė, o šakelės g.gif O jei šakelės, tai gal bus tankesnė blush2.gif
[/quo

mano supratimu dabar virsunes kirpti nereikia, lauk kol uzaugs tiek kiek nori , tada nukirpsi........
nes egle ne tuja, jos sonines sakeles nepasisuka i virsu ir neperima virsunes vaidmens........
Atsakyti