Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 31

QUOTE(troja3030 @ 2008 09 04, 09:57)
tai va as juos buvau radusi internete bet negirdejau atsiliepimu apie juos  g.gif  na jei sakai kad geri manau tada verta nesiblaskyti kazkur o pas juos pirkti rozes. labai aciu uz info  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif

Esu pirkus is ju - na, jie beveik mano kaimynai - dauguma is tu roziu jau a.a. Nzn, gal ir as ne kokia augintoja... Bet siemet labai noreciau pabandyt uzsisakyt sodinuku is Sibirkos rozyno ( www.rozes.lt ) Rozininkai giria ju kokybe ir asortimenta thumbup.gif

QUOTE(kice @ 2008 09 04, 10:19)
aga, akmenukus reiktu nurinkti smile.gif Jie nei sis nei tas.. O prie tvoros ten egle pasodinta? Anukai turbut keiksis - paugejusios egles saknys net namu pamatus iskilnoja, o cia - tik tvora smile.gif Reiktu truputi toliau sodinti..


O kaip su pusu saknim? Anyta mus vis gasdina, kad musu pasodintu pusaiciu saknys sugadins grezini (kokie 1.5-2 m atstumas iki jo), suardys namo pamatus

QUOTE(smth1 @ 2008 09 04, 10:30)
Kreipiuos i Tina  kai pasirodys-


Pakartok savo klausima po kokiu 10 d. , nes Tina, kiek zinau, ka tik isvyko atostogaut, o kai gris, gal ir neperskaitys tavo klausimuko mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2008 09 04, 11:28)
nepersistenk su trąšomis, laikantis rekomendacijų iki paskutinės raidės turėtum "anglišką pievelę", t.y. nuglostytą, išpopintą, žalią kaip smaragdas ir be pašalinės žolytės, bet ar tikrai to nori? nemanau, kad reikia taip tarnauti savo aramas smile.gif esu netgi skaičiusi vieną nuomonę, kad kai veja tikrai intensyviai tręšiama, tai ji tampa lepesnė, nes išberiamos trąšos pagaunamos pačiame viršutiniame dirvožemio sluoksnyje ir dėl to žolės šaknys čia ir veši, nesiskverbia per daug gilyn, nes maistinių medžiagų pakanka paviršiuje. O dėl tos priežasties prasčiau ištveria sausras ar žiemas. Tokia štai teorija... ax.gif

matai kazkada esu padariusi viena klaida: kai atsikelem i nama dar nebuvo sutvarkyta aplinka ir kaimynas pasiule pasikelti sklypa, aisku mintis mane suviliojo ir dali juodzemio nustumiau dejau siokio tokio molio, o ant virsaus ta nustumta juodzemi, paskui baisinis viksrinis traktorius sklypa islygino...tai siai dienai turiu pakelta sklypa ir gana kieta zeme, tai kartais ta zolyte ir palepinu trasomis, nors tikrai nepersistengiu. kartais kjai reikia sodinti koki vaismedi tai kasu didele duobe ir ten dedu naujos geros zemes
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2008 09 04, 11:49)



Širdingas ačiu už staripsniuką tai jaučiu dar šiemet aš pavaišinsiu piktžoles lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingerele @ 2008 09 04, 09:31)
Turiu kvaila klausima. Baisiai nebarkit ir nesijuokit. Prazydejo lelija ir viendienes. Liko ant prazydejusiu stiebu Keli zali tokie gumbeliai. tai ten gal seklos? kaip jas saugoti? blush2.gif

Kai pirkau pas dieduka lelijas, o jis sakesi esas kazkokios bendros olandu-lietuviu leliju augintoju asociacijos pirmininkas, tai jis man patare neleisti lelijoms brandinti seklu ir tuos gumbelius nuskint.
Atsakyti
[quote=Mamce,2008 09 04, 11:30]
Esu pirkus is ju - na, jie beveik mano kaimynai - dauguma is tu roziu jau a.a. Nzn, gal ir as ne kokia augintoja... Bet siemet labai noreciau pabandyt uzsisakyt sodinuku is Sibirkos rozyno ( www.rozes.lt ) Rozininkai giria ju kokybe ir asortimenta thumbup.gif
as internete kaip ieskojau rozynu tai isiminiau situos du sibirkos ir tuos tavo kaimynus. tai dabar tiesiog pati nezinau ka daryti, nes roziu tai labai noriu ir dar kitas reikalas nezinau kada geriau jas sodinti, ar pavasari ar dabar nieko nenutiks
Atsakyti
Rokoko, gal gali mane paprotint blush2.gif kam reikia baltint obelaites ir ar butina tai daryt? Mano obelaite siemet 8 obuoliukus subrandino ax.gif , bet jau kokie skanus buvo wub.gif . Noreciau teisingai ja pasirupint.
Papildyta:
[quote=troja3030,2008 09 04, 11:48]
[quote=Mamce,2008 09 04, 11:30]
Esu pirkus is ju - na, jie beveik mano kaimynai - dauguma is tu roziu jau a.a. Nzn, gal ir as ne kokia augintoja... Bet siemet labai noreciau pabandyt uzsisakyt sodinuku is Sibirkos rozyno ( www.rozes.lt ) Rozininkai giria ju kokybe ir asortimenta thumbup.gif
as internete kaip ieskojau rozynu tai isiminiau situos du sibirkos ir tuos tavo kaimynus. tai dabar tiesiog pati nezinau ka daryti, nes roziu tai labai noriu ir dar kitas reikalas nezinau kada geriau jas sodinti, ar pavasari ar dabar nieko nenutiks
[/quote]
Sibirkos puslapyje yra parasyta kada jas sodint, bet jeigu pirksi roze vazone tai ja galima sodint bet kuriuo metu ( aisku isskyrus tada kai jau salciai prasidejo hihihi.gif ).
Man atrodo, kad dabar drasiai galima sodint, nes dar silta ir bobu vasara pries akis, spes i zeme isikabint.
Atsakyti
QUOTE(troja3030 @ 2008 09 04, 11:38)
...tai siai dienai turiu pakelta sklypa ir gana kieta zeme, tai kartais ta zolyte ir palepinu trasomis, nors tikrai nepersistengiu. kartais kjai reikia sodinti koki vaismedi tai kasu didele duobe ir ten dedu naujos geros zemes

tai kartais aišku reikia patręšti, tik nėra jau taip būtina 3-4 kartus per sezoną. mes pradžioj davėmės davėmės su tom trąšom, o dabar nusiraminom, išsisukam dažniausiai du kartus normaliai patręšdami - pavasarį-vasaros pradž-ioj ir rudeniop, na jei labai jau apetitas užeina ir nėra sausrų, tai dar vasaros vidury praissuka MB, bet jau rankom tik simboliškai skystai pabarsto, kad šiek tiek atgaivinti ir gana būna smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ingerele @ 2008 09 04, 09:31)
Turiu kvaila klausima. Baisiai nebarkit ir nesijuokit. Prazydejo lelija ir viendienes. Liko ant prazydejusiu stiebu Keli zali tokie gumbeliai. tai ten gal seklos? kaip jas saugoti? blush2.gif

Sėklos vargina augalą ir atima iš jo energiją, aš visada šalinu joms tik užsimezgus. jei sėklas išsaugosi ir jas pasėsi , sužys jau visai kitokios spalvos , viendienė pražys maždaug trečiais metais, o lelija kokiais 5-6 , bet jau jos bus susikryžminusios.
Papildyta:
QUOTE(linuke_ @ 2008 09 04, 09:17)
Ačiū labai visoms už patarimus 4u.gif
Kitą pavasarį pradėsiu genėti rolleyes.gif
Knifofija, o įdomu kokį aukštį uošvių gyvatvorė pasiekė per 30 metų ax.gif Ir įdomu, kaip jie dabar ją apkarpo g.gif Principas turbūt tas pats kaip ir visų gyvatvorių - su gyvatvorinėm žirklėm blush2.gif Aš čia gal ir kvailai užklausiau blush2.gif , bet man įdomu ar taip visada reikia saugoti, kad nenukirpti jaunų šakelių, ar tas svarbu tik pirmaisiais metais. Jei Knifofija sako, kad tas sustabdytų augimą keliems metams, tai gal nereiškia, kad būtų visai amen tom eglutėm g.gif
Ir dar klausimukas 4u.gif Vadinasi, galiu nugnybti ir viršūnę? Tada bus tankesnė, bet gal augs lėčiau g.gif Bet ko gero reikėtų negailėti. Geriau lėčiau auganti gyvatvorė, bet tankesnė ir gražesnė rolleyes.gif

gyvatvorė apie 2 metrus aukščio, dabar ją karpo su krūmapjove ir nesaugo jokių viršūnėlių, kerpa iš peties. Saugoti reikia tol kol pasiekia jums reikiamą aukštį ir plotį. nulaužus ūglį visiškai augalas tikrai nežus, o tik sustos augęs, o sekančiais metais pavarys neprognozuojama kryptimi.
Papildyta:
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2008 09 04, 09:47)
kalninei suformavai koki kamienuka, kad tas burbulas butu kazkiek nuo zemes pakiles? ar paguldei ant zemes?

del virsuniniu egliu saku kazkaip vistiek neitikinai........reikes pradeti dairytis i gyvatvores eglines  mirksiukas.gif

dar klausimuks, jei jau uosviai turi egline gyvatvore. Kaip jie geni, kai jin uzauga iki norimo aukscio ir plocio. Pravaro per visa ilgi neziuredami saku virsuneliu?....ar tuomet neisplinka ?.......gi jos jei daugiau nuvarai gi nebeatsinaujina?.....

Mano kalninė turi daug kamienų, rutulio kraštai guli ant žemės, fotikas sugedęs, tai negaliu parodyti.
jau sakiau, kad dabar gyvatvorę karpo nesaugodami, ir ji tikrai neišplinka, tik pušų šitaip negalima genįti, jos tai tikrai neatsinaujina, na o eglės susitvarko pačios.
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2008 09 04, 12:21)
tai kartais aišku reikia patręšti, tik nėra jau taip būtina 3-4 kartus per sezoną. mes pradžioj davėmės davėmės su tom trąšom, o dabar nusiraminom, išsisukam dažniausiai du kartus normaliai patręšdami - pavasarį-vasaros pradž-ioj ir rudeniop, na jei labai jau apetitas užeina ir nėra sausrų, tai dar vasaros vidury praissuka MB, bet jau rankom tik simboliškai skystai pabarsto, kad šiek tiek atgaivinti ir gana būna smile.gif

na baik jukauti... lotuliukas.gif tiek kartu as tikrai netresiu, sia vasara tresiau tik 2 kartus, bet manau kad ziemai bus 3 ir vsio. bet zinai as tai noriu nusipirkti ta trasu barstytuva, nes kai patresiau rankomis tai tiesiog vesliais ruozais nuejo viskas lotuliukas.gif gal kai sklype yra gelynai, takeliai ir kt. pricindalai tresti daug paprasciau, o kai vienas baisinis plotas....tiesiog siaubas buna...visada gaunasi kazkoks nelygumas, nors per 2 savaites susivienodina
Atsakyti
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2008 09 04, 11:44)
Kai pirkau pas dieduka lelijas, o jis sakesi esas kazkokios bendros olandu-lietuviu leliju augintoju asociacijos pirmininkas, tai jis man patare neleisti lelijoms brandinti seklu ir tuos gumbelius nuskint.

Pirmą kartą girdžiu apie tokią asociaciją. Čia jau diedukas pafantazavo, nes su visom esančiomis organizacijomis gan artimai bendrauju.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2008 09 04, 13:02)
gyvatvorė apie 2 metrus aukščio, dabar ją karpo su krūmapjove ir nesaugo jokių viršūnėlių, kerpa iš peties. Saugoti reikia tol kol pasiekia jums reikiamą aukštį ir plotį. nulaužus ūglį visiškai augalas tikrai nežus, o tik sustos augęs, o sekančiais metais pavarys neprognozuojama kryptimi.

dėkui širdingai 4u.gif
jau buvau šiek tiek išsigandusi, kad gal be reikalo užsimaniau tos eglių gyvatvorės, bet pasirodo ne taip jau baisu jas genėti thumbup.gif
ačiū rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(troja3030 @ 2008 09 04, 13:02)
na baik jukauti... lotuliukas.gif  tiek kartu as tikrai netresiu, sia vasara tresiau tik 2 kartus, bet manau kad ziemai bus 3 ir vsio. bet zinai as tai noriu nusipirkti ta trasu barstytuva, nes kai patresiau rankomis tai tiesiog vesliais ruozais nuejo viskas  lotuliukas.gif   gal kai sklype yra gelynai, takeliai ir kt. pricindalai tresti daug paprasciau, o kai vienas baisinis plotas....tiesiog siaubas buna...visada gaunasi kazkoks nelygumas, nors per 2 savaites susivienodina

gal tau jį parduoti g.gif biggrin.gif mes jau ir su juo prisižaidėm, MB išdirbo techniką rankomis ir su barstytuvu nevargstam. Žinok su juo irgi vargelis, reikia labai įdėmiai stebėti, kad ratukas eitų greta tos juostos kur jau važiavai, antraip gaunasi marga kaip futbolo stadionas - juostomis lotuliukas.gif o jei persistengi bijodama netręštos juostos palikti, tai rizikuoji, kad kur persidengs ten nudegins dėl trąšų pertekliaus. va taip pagasdinau biggrin.gif Žodžiu, MB išmoko rankomis, jis pravaikšto skersai ir išilgai kad daugmaž išsilygintų ir visai nieko gaunasi, kur ne kur matosi ruoželiai, bet jau ne taip, kaip pirmais kartais būdavo - pusmėnuliais lotuliukas.gif o dar pas tave plotas nemažas, tai su tuo barstytuvu būtų pakankamai daug darbo ir kojoms ir akims, kol įsistebeilijus visą sklypą išvažinėtum.
Nebent štai tokį pirktumėt, bet jis bestija brangus, profesionalus skaitosi, kone 800 kainuoja, jis taško trąšas į šalis, o ne eilutėm barsto. Buvom šiemet pasiskolinę iš vieno kaimyno, visai greitai MB prasibėgo su juo per laukus.
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 04 rugsėjo 2008 - 12:36