Įkraunama...
Įkraunama...

Turto "perrašymo" procedūros: pirkimas

QUOTE(Išdykus @ 2009 06 22, 14:31)
ačiū, bandau prisiskambinti  doh.gif bet kelios nuomonės vis geriau nei viena  blush2.gif gal kas buvo susidūrę su pan. situacija, tai pasidalintų patirtim  rolleyes.gif

Beje, kyla iš to klausimas. Prieš 5 metus paveldėjau butą iš tėvų, pardaviau po vienerių metų ir nemokėjau jokio mokesčio  schmoll.gif tik notarui už pirkimo-pardavimo sutartį. Suma tikrai viršijo 8000 lt. Vėliau mano žiniom buvo 3 metų terminas, kad jo metu pardavus paveldėtą turtą mokamas paj. mokestis.


Norėčiau atkreipti dėmesį, kad yra nauji pajamų mokesčio įstatymo pakeitimai. Dabar yra taip: jei butas įgytas pries 2 metus, bet jame yra deklaruota gyvenamoji vieta, tai parduodant toki buta nebus mokescio valstybei. jei dar nėra 2 metų praėję (bet ten yra deklaruota gyvenamoji vieta) tai mokestis nesiskaiciuos tik tuo atveju, jei per 12 menesiu asmuo, pardaves toki buta isigis kita butą, kuriame bus jo deklaruota gyv vieta.
Atsakyti
Turiu toki klausimeli, buta man padovanojo mociute, dokumentus gautus is notaro nunesiau i Registru centra, po dvieju savaiciu gavau pazymas apie iregistruota turta, ka toliau tureciau daryti? Ar toliau jokios proceduros nevyksta? Gal turiu kazkokius dolumentus pristatyti i butu bendrija? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Bananamio @ 2009 07 07, 10:51)
Turiu toki klausimeli, buta man padovanojo mociute, dokumentus gautus is notaro nunesiau i Registru centra, po dvieju savaiciu gavau pazymas apie iregistruota turta, ka toliau tureciau daryti? Ar toliau jokios proceduros nevyksta? Gal turiu kazkokius dolumentus pristatyti i butu bendrija? 4u.gif

Taisiškai viska jau sutvarkėte. Įregistravimas registrų centre yra paskutinis jūsų veiksmas. o dėl butų bendrijos tai nežinau, ka ten reikia pristatyti. Bendrijos pirmininke gali atsakyti i toki klausima.
Atsakyti
QUOTE(Išdykus @ 2009 06 22, 14:31)
ačiū, bandau prisiskambinti  doh.gif bet kelios nuomonės vis geriau nei viena  blush2.gif gal kas buvo susidūrę su pan. situacija, tai pasidalintų patirtim  rolleyes.gif

Beje, kyla iš to klausimas. Prieš 5 metus paveldėjau butą iš tėvų, pardaviau po vienerių metų ir nemokėjau jokio mokesčio  schmoll.gif tik notarui už pirkimo-pardavimo sutartį. Suma tikrai viršijo 8000 lt. Vėliau mano žiniom buvo 3 metų terminas, kad jo metu pardavus paveldėtą turtą mokamas paj. mokestis.

tai laukite skambučio iš VMI, jei jie turi galiojančius Jūsų duomenis, jei duomenys pasikeitę - iš anstolio.
Atsakyti
Jei per 5-6 metus deklaravimo niekas niekur nieko neieškojo ir nereikalavo, tai nemanau, kad mokestis iš dangaus nukris mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Išdykus @ 2009 07 22, 15:23)
Jei per 5-6 metus deklaravimo niekas niekur nieko neieškojo ir nereikalavo, tai nemanau, kad mokestis iš dangaus nukris  mirksiukas.gif

tai kad jie iš dangaus ir nukrenta - VMI kompas išmeta tam tikrą kiekį duomenų bet kokių ir juos tikrina (atsitiktinių), eilinė patikrinimo prcedūra. Gali iš karto pamatyti, gali ir po 10 metų ax.gif (+ delspinigiai prikapsėję), galima ir rizikuoti cool.gif ... Čia kaip kas nusiteikęs gyventi smile.gif .
Atsakyti
Sveiki,gal kas galetu man paaiskint kas kaip kur ir uz kiek??? rolleyes.gif zodziu mano senelis nori buta palikt man,bet girdejo,kad tada man reiks laabai daug pinigeliu sumoket valstybei.as esu kazka girdejus apie dovanojima.taigi man labai idomu kaip ten viskas vyksta,kur reikia eiti,kokiu dokumentu reik ir kiek visa tai kainuotu?
Atsakyti
QUOTE(brendy_ @ 2009 08 04, 21:49)
Sveiki,gal kas galetu man paaiskint kas kaip kur ir uz kiek??? rolleyes.gif zodziu mano senelis nori buta palikt man,bet girdejo,kad tada man reiks laabai daug pinigeliu sumoket valstybei.as esu kazka girdejus apie dovanojima.taigi man labai idomu kaip ten viskas vyksta,kur reikia eiti,kokiu dokumentu reik ir kiek visa tai kainuotu?


nebus mokesčio valstybei nei gavus dovanų, nei paveldėjus. Taigi, galite pasirinkti bet kurį būdą. Skirtumas - padovanojus Jūs iš karto tapsite savininke, pagal paveldėjimą - tik po senelio mirties. Įkainiai notarui abiem atvejais gaunasi labai panašūs kiek man teko skaičiuoti..
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2009 08 05, 15:37)
nebus mokesčio valstybei nei gavus dovanų, nei paveldėjus. Taigi, galite pasirinkti bet kurį būdą. Skirtumas - padovanojus Jūs iš karto tapsite savininke, pagal paveldėjimą - tik po senelio mirties. Įkainiai notarui abiem atvejais  gaunasi labai panašūs kiek man teko skaičiuoti..


o kiek tam notarui mazdaug moket reiktu?kalba eina apie simtus,tukstancius ar kelis litus? blush2.gif
Atsakyti
Už dovanojimą nuo 300 iki 1000 lt. Priklauso nuo notaro. Į vienus kreipėmės, sakė ~800 lt, nuėjom pas kitus, tai kaina buvo 340 lt blink.gif skirtumas yra nemenkas, bet kodėl skiriasi, tai nzn schmoll.gif berods turėtų būti nustatytas atlygis g.gif
Atsakyti
blink.gif blink.gif blink.gif tai vadinasi reik ieskot pigaus notaro smile.gif
Atsakyti
Pas mane isvis makalose. Mama nori perleisti man savo nuosavo namo dali. To namo yra du savininki - ji ir jos sesuo. Kaip ta dali ji man gali perrasyt? Kiek ieskojau informacijos, tai reikia pirmiausiai sudaryti nemo projekta (nes jis labai senas ir zymiai pasikeites realybej), paskui oficialiai padalinti visa nama i dvi dalis abbem savininkams, o tik paskui imtis turto perrasymo proceduru. jei visa ta makalose butina, tai cia kainuos galybe pinigu... Ar galima kazka kitaip organizuot? g.gif
O perrasyt ji nori man todel, kad turi dar ir buta, ir nemaza sodo sklypa, tai gaunasi, kad turi per daug turto ir negali gauti jokiu socialiniu lengvatu, tokiu kaip kompensacijos uz sildyma... Beje, as turiu ir broli, kuriam numatoma pallikti buta, tai ar reikia ir jo kokio sutikimo del namo dalies perrasymo?

Niu, zinau, kad visiska makalose, bet gal kazkas ismano siuos reikalus... g.gif
Atsakyti