Įkraunama...
Įkraunama...

Turto "perrašymo" procedūros: pirkimas

QUOTE(Fantomas20 @ 2012 09 19, 08:15)
Nežinau gal čia ir ne į tema, bet nežinau ir kur to paklausti taigi klausiu čia gal kas žinos...

    Kur reikia kreiptis sumažėjus žmoniu skaičiui deklaruotoje vietoje..., mano atveju mirus mamai, mama mirė, brolis išvykes i užsien dirbtii, gyvenam dviese su tėvu, o už bendrus namo patarnavimus (lifta, šiukšlių isvežima, bendro naudojimo koridoriaus šviesa ir pan.) skaiciuoja 4 žmonėms.

KUR KREIPTIS IR KOKIU DOKUMENTU REIKIA ?


bent jau iki siol i seniunija reikdavo kreiptis del mirusiu zmoniu isregistravimo. O del brolio, kuris uzsienyje, tai reiktu kad jis pats deklaruotu isvykima ambasadoj. jei ne, galit savo seniunijoj klausti kaip "israsyti" - pagal istatyma jei realiai negyvena, tai turetu ir israsyti, bet kiekviena seniunija savo prisigalvojus taisykliu kokiu irodymu reikia atnesti kad irodytum kad tikrai realiai negyvena zmogus.
Papildyta:
QUOTE(Laiminga M. @ 2012 09 15, 18:42)
Sveiki, labai idomu, mire mano mociute verysad.gif pries daugiau nei 4 men, buta paliko man ir sesei. Jau perskaitytas testamentas, priemem palikima, greit isduos paveldejimo liudijima. Zodziu ateityje norim parduoti ta buta, abi esam jame deklaruotos, sese nuo 2003m. as nuo 2005m., ar mum butina islaikyt 5 metus buta? gal kas zinot kur ta istatyma rast, apie kuri rasot? tas N metu tai kiek?aciu


2 metus turi buti deklaruota kad mokescio nebutu. arba galima ir dar maziau, su salyga jeigu per metus nuo ano buto pardavimo isigysit kita gyvenamaja vieta, kur prisideklaruosit (tada irgi neskaiciuos mokesciu)
Papildyta:
QUOTE(Realesne @ 2012 09 15, 13:46)
mane VMI konsultavo truputi kitaip - jei parduodi paveldeta nuosavybe,kuriuoje buvai deklaruotas paskutinius ....N metu, tai moket valstybei nereikia, kad ir neislaikei tuos 5 metus...  pati neziurejau dar to istatymo,,,  g.gif


nebutinai paveldetas tas turtas turi buti. esme, kad deklaruota gyvenamoji vieta paskutinius 2 metus buvo.
O jeigu deklaruota buvo trumpiau nei 2 metus, bet po sio gyvenamoj busto pardavimo metu begyje isigysi kita gyvenamaja vieta, kur prisideklaruosi, tai irgi mokescio nebus
Atsakyti
Aciu, rasiau uzklausa VMI tai siandien ta pati pasake, jog jei buvom registruotos daugiau negu 2 metus, mokescio moket nereikes.
Atsakyti
O sakykit gal kas zinote kiek kainuoja nekilnojamojo turto registravimas registru centre pagal dovanojamaja sutarti?
Visur raso, kad priklauso nuo buto vidutines rinkos vertes, bet koks procentas?
Jei butas ivertintas 104 tukst. lt, tai kiek tuomet kainuos iregistravimas?
Atsakyti
QUOTE(paciute @ 2012 09 26, 13:10)
O sakykit gal kas zinote kiek kainuoja nekilnojamojo turto registravimas registru centre pagal dovanojamaja sutarti?
Visur raso, kad priklauso nuo buto vidutines rinkos vertes, bet koks procentas?
Jei butas ivertintas 104 tukst. lt, tai kiek tuomet kainuos iregistravimas?


35 litai + 0,03 procento skirtumo tarp objekto vidutinės rinkos vertės ir 100000
Atsakyti
QUOTE(melynas dangus @ 2012 09 06, 12:16)
visu pirma, psichine liga sergantiems asmenims reikia nustatyti globa, ypac kai jau yra buve atveju kad jis atiduoda kazkam savo asmen dokumentus ir pasirasineja nezinodamas ant kokiu dokumentu.
Bet nei graziai, nei negraziai is jo atimto jo turto nebus galima. Po globos nustatymo (jei ji bus nustatyta), bus paskirtas jo turto administratorius, kuris tures teise tvarkyti ta turta, bet parduoti ar kazkam "perrasyti" to turto be teismo leidimo nebus galima. o teismas tokius leidimus duoda tik isimtinais atvejais.

esme ta, kad jam nera nustatyta globa. Man irgi kilo klausimas, kas tuomet apsaugo tokius zmones nuo visokiu aferistu g.gif Ar ta globa is esmes privaloma? Kiek zinau jis pirmos grupes invalidas,
Bet kuriuo atveju jau perrasem jo dali seseriai ir dabar visi ramiai gyvenam smile.gif na nebent gali netycia kanors butui pridaryt doh.gif
Atsakyti
Sveiki, aš su tokiu klausimėliu. Esmė ta, kad kol buvau nepilnaetė, mirus tėvui paveldėjau jo mišką, bet tas miškas jau yra parduotas (pardavė mano mama),o dokumentus, kaip sako pirkėjas nesusitvarkė iki galo (kažkur buvo pasimetę). Dabar kai jau esu pilnametė reikalingas ne mano mamos, o mano parašas.
Tad noriu paklausti, ar yra tokia galimybė susisiekus su tuo notaru, kuris tvarko tuos dokumentus, gauti el.paštu ar kaip kitaip, tų dokumentų, kuriuos aš turėsiu pasirašyti kopijas? Nes tuo miško pirkėju aš labai nepasitikiu (yra ne vieną žmogų apgavęs) ir prieš einant pas notarą pasirašyti aš norėčiau namie išsistudijuoti tuos popierius.
Būčiau labai dėkinga už atsakymą.
Atsakyti
QUOTE(tyzzz @ 2012 10 08, 12:33)
Sveiki, aš su tokiu klausimėliu. Esmė ta, kad kol buvau nepilnaetė, mirus tėvui paveldėjau jo mišką, bet tas miškas jau yra parduotas (pardavė mano mama),o dokumentus, kaip sako pirkėjas nesusitvarkė iki galo (kažkur buvo pasimetę). Dabar kai jau esu pilnametė reikalingas ne mano mamos, o mano parašas.
Tad noriu paklausti, ar yra tokia galimybė susisiekus su tuo notaru, kuris tvarko tuos dokumentus, gauti el.paštu ar kaip kitaip, tų dokumentų, kuriuos aš turėsiu pasirašyti kopijas? Nes tuo miško pirkėju aš labai nepasitikiu (yra ne vieną žmogų apgavęs) ir prieš einant pas notarą pasirašyti aš norėčiau namie išsistudijuoti tuos popierius.
Būčiau labai dėkinga už atsakymą.



ne nera. as norejau gauti is notaro paskaityti is anksto sutarti, atsisake. kiti notarai siuncia uz koki 100lt.
Atsakyti
Sveiki smile.gif.
Prasau pagalbos. Pakonsultuokite, kas tokiuose dalykuose turi patirties.
Tevas nori perrasyti buta sunui (dar yra dukra). Kokiu budu geriausiai ir pigiausiai tai padaryt, kad kiti neturetu jokiu pretenziju, neuzgincytu..?
Bute iregistruoti abu tevai ir sunus.
Atsakyti
QUOTE(Zuczak @ 2012 11 05, 12:48)
Sveiki smile.gif.
Prasau pagalbos. Pakonsultuokite, kas tokiuose dalykuose turi patirties.
Tevas nori perrasyti buta sunui (dar yra dukra). Kokiu budu geriausiai ir pigiausiai tai padaryt, kad kiti neturetu jokiu pretenziju, neuzgincytu..?
Bute iregistruoti abu tevai ir sunus.


Manau dovanojimas.
Atsakyti
QUOTE(melynas dangus @ 2012 11 05, 16:48)
Manau dovanojimas.

Gal kartais turite pasiulyti koki notara Vilniuje, kuris galetu sutvarkyti visus dokumentus? Gal dar ir kainas zinote?

Labai aciu uz informacija!
Atsakyti
kreipkitės į bet kurį notarą, jis viską paaiškins kokių konkrečiai dokumentų reikia, nes tai priklauso nuo to, kam šiuo metu priklauso butas (ar tik tėvui, ar tai yra bendroji sutuoktinių nuosavybė), ar yra nepilnamečių vaikų ir t.t. ir pan. kaina taip pat priklauso be kita ko ir nuo to, kokius dokumentus notaras užsakinės iš registrų centro ir kitų institucijų. Notarinių veiksmų įkainiai yra www.notarai.lt (sutarties projekto parengimas, sutarties tvirtinimas (atskiras punktas dėl turto perleidimo artimiems šeimos nariams).
Atsakyti
Nežinau ar čia kreipiuosi, bet gal bus kas susidūrę.
Norime parduti butą. Butas buvo paveldėtas. Kokius dokumentus reikia susitvarkyti.
Jau su pirkėju sutarėme. Atneš rankpinigius, bet nežinau kaip reiktų surašyti tuos dokumentus, kad pirkėjui būtų ramiau. Ar tai papraščiausiai surašyti ranka, kad gavau ar yra kažkokia tipinė sutartis?
Žinau, kad kažką su registrų centru reikia susitvarkyti. Tikriausiai pažymos iš bendrijos ar neskolingi už komunalinius patarnavimus ir pas notarą.Ar dar kokių dokumentų reikia?
Tiesa ten tikriausiai su nauju įstatymu, išėjusiu nuo sausio 9 dėl šiluminės energijos pažymos jau reikia. Tik iš kur ją paiimti?

Atsakyti