Įkraunama...
Įkraunama...

Turto "perrašymo" procedūros: pirkimas

gal ir man padesite, vyras paveldejo po tevu mirties nama, ar reikes moketi tuos 15 procentu jei ji parduosime? ir nuo kokios sumos tie 15 procentu? ar reikia islaukti 3 metus? dekoju uz atsakyma
Atsakyti
QUOTE(Nainai @ 2007 09 25, 11:56)
gal ir man padesite, vyras paveldejo po tevu mirties nama, ar reikes moketi tuos 15 procentu jei ji parduosime? ir nuo kokios sumos tie 15 procentu?  ar reikia islaukti 3 metus? dekoju uz atsakyma


reikia išlaikyti 3 metus, kitaip mokėsite 15 proc. nuo pardavimo kainos ir turto įsigijimo , t.y. nuo paveldėjimo dokumente nurodytos turto kainos. T.y. turto pardavimo kaina - turto įsigijimo kaina lygu ta suma, kuri apmokestinama 15 proc.
Papildyta:
QUOTE(mazge1979 @ 2007 08 27, 22:07)
turiu ir as klausima, gal padesit kuri, jei man mama su teciu nori padovanoti pinigu namo remontui, kaip tai daroma formaliai, kur kreiptis ir kiek tai kainuos?dovanos tik man, su draugu perkam nama kaip bendrasavininkai...


CK
6.469 straipsnis. Dovanojimo sutarties forma
1. Sutartis, kai dovanojama didesnė kaip penkių tūkstančių litų suma, turi būti rašytinės formos.
2. Nekilnojamojo daikto dovanojimo sutartis, taip pat dovanojimo sutartis, kurios suma didesnė kaip penkiasdešimt tūkstančių litų, turi būti notarinės formos.
3. Nekilnojamojo daikto ar daiktinės teisės į jį dovanojimo sutartis teisines pasekmes tretiesiems asmenims sukelia tik tuo atveju, jei sutartis įregistruota viešame registre.

*Tai gi iki 5 tūkst. litų dovanojimas gali būti sudarytas ir žodžiu.
*Nuo 5 iki 49999 Lt, dovanojimas gali būti sudarytas paprasta rašytine forma
*o nuo 50 tūkst lt. įstatymas reikalauja tik notarinės formos.
Atsakyti
aciu uz atsakyma, dar turiu klausimuka. Norint parduoti buta ar nama, jei seimoje auga nepilnametis, butinai reikia sutikimo is vaiku teisiu ?
Atsakyti
QUOTE(Nainai @ 2007 09 26, 11:11)
aciu uz atsakyma, dar turiu klausimuka. Norint parduoti buta ar nama, jei seimoje auga nepilnametis, butinai reikia sutikimo is vaiku teisiu ?

keik zinau, reikia tureti teismo leidima, be jo joks notaras netvirtins sutarties 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(egle50 @ 2007 09 26, 16:57)
keik zinau, reikia tureti teismo leidima, be jo joks notaras netvirtins sutarties 4u.gif

Gal gali kas plačiau pakomentuot, kokia kreipimosi į teismą tvarka. Mes norim įkeist bankui nekilnojamąjį turtą, o kadangi šeimoje yra vaikas, notarė sakė, kad reik teismo leidimo, bet plačiau nieko nepaaiškino....
Atsakyti
QUOTE(loncelotas @ 2007 09 27, 15:18)
Gal gali kas plačiau pakomentuot, kokia kreipimosi į teismą tvarka. Mes norim įkeist bankui nekilnojamąjį turtą, o kadangi šeimoje yra vaikas, notarė sakė, kad reik teismo leidimo, bet plačiau nieko nepaaiškino....

nueinat i apylinkes teisma pagal gyvenama vieta, pasakot, kokiu reikalu atejot, pasakys kokius dokumentus pateikti, per 3 darbo dienas paprastai sutvarko leidima ikeisti turta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nainai @ 2007 09 26, 12:11)
aciu uz atsakyma, dar turiu klausimuka. Norint parduoti buta ar nama, jei seimoje auga nepilnametis, butinai reikia sutikimo is vaiku teisiu ?



leidimo nereikia tik tuo atveju jei turite daugiau nei viena buta ar nama. tada tas neparduodamas iregistruojamas kaip seimos turtas ir tada nereiks.
Atsakyti
labas. Noriu parduoti tevo sodo sklypą. Kokius turėčiau turėti dok.? Kokia šio proceso tvarka? Padėkit, kas tai darėte...
Atsakyti
tai nuosavybe kaip suprantu yra tevo, ar santuokoj jis? o reikia tureti nuosavybes pazymejima, juridinius isigyjimo pagrindus to turto, reik uzsakyti pazyma sandoriui pas notara ir ten isanalizave dokus patars ar truksta kazko ar ne
Atsakyti
QUOTE(Izaa @ 2007 11 06, 20:01)
tai nuosavybe kaip suprantu yra tevo, ar santuokoj jis? o reikia tureti nuosavybes pazymejima, juridinius isigyjimo pagrindus to turto, reik uzsakyti pazyma sandoriui pas notara ir ten isanalizave dokus patars ar truksta kazko ar ne

reikia kad tevas parasytu pas notara igaliavima dokumentu tvarkymui mirksiukas.gif reikia is sodo bendrijos paimti pazyma, kad nera skolu
Atsakyti
Gal padesit ax.gif Tetis man nori padovanoti zemes sklypa, kokiu dokumentu reikia? Ir ar reikes kokius mokescius moketi... g.gif Gal yra koks geresnis budas "perleisti" man ta zeme? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Baisa @ 2008 01 01, 20:20)
Gal padesit  ax.gif  Tetis man nori padovanoti zemes sklypa, kokiu dokumentu reikia? Ir ar reikes kokius mokescius moketi...  g.gif Gal yra koks geresnis budas "perleisti" man ta zeme? g.gif

tetis turi turėti visus nuosavybės teisę įrodančius dokumentus, įregistruojate pas notarą dovanojimo sutartį ir viskas, mokesčiai tikrai nėra dideli.
Atsakyti