Įkraunama...
Įkraunama...

Švedija - jūsų nuomonės, patirtis ir patarimai

Bet kaip man vyras aiškina, kad kai mes su vaiku atvažiuosim jums bus paprasčiau. nes jie jau apie mus žino. Nes vyras vežėsi ir santuokos liudijimą ir vaiko gimimo liudijimą. Tai tik atvažiuojam ir viskas bus greitai. apie koda kalbu.
Gal kam teko pirkti namą?Ir galit patarti kaip teisingai viską susitvarkyti... Aš turiu savo pinigų, ne šeimos ir perkant namą noriu kad teisiškai jie butų užregistruoti, ar kaip pavadinti. Nenoriu kas yra namo taptu bendrą.
Atsakyti
QUOTE(Vytauciuke @ 2012 04 05, 21:58)
Gal kam teko pirkti namą?Ir galit patarti kaip teisingai viską susitvarkyti... Aš turiu savo pinigų, ne šeimos ir perkant namą noriu kad teisiškai jie butų užregistruoti, ar kaip pavadinti. Nenoriu kas yra namo taptu bendrą.


Povedybine sutartis cia tiktu, kitaip viskas bendrai tampa ir skyrybu atveju, namas dalinamas per puse arba turesit irodinet, kad namas pirktas uz jusu pinigus, ir turesit irodyt pinigu kilme.
Atsakyti
Jei gerai supratau tau kas liečia pinigus, pirma man reikia teisingai susitvarkyti LT. Reiks pas notarą pasiteirauti. g.gif Tada dar Švedijoje pasirašom vedybų sutarti. O ten tokie dalykai tvarkomi per notarus, advokatus?
Atsakyti
QUOTE(selll @ 2010 05 24, 14:09)
Labai nepergyvenk Munka, svedu kalboje labai daug anglisku zodziu...gana nesunki svedu kalba, ismoksi tikrai


Tai jau tikrai ne smile.gif galbūt kažkam taip, bet realiai, tai net ir mokant anglų atvykus čia nesuprasi praktiškai nieko ką kalba švedai

QUOTE(markiza @ 2010 05 24, 17:40)
Na cia jau kaip kam Svedu kalba yra gana sunki,gramatika ir t.t. Neturint darbo,artimuju ar giminiu vienisai mamai nelabai patarciau keliauti cia. Na,bet cia tik mano nuomone


drinks_cheers.gif

QUOTE(Ramacka @ 2010 06 13, 16:23)
Sveikutes gyvenancios Svedijoje mamytes, gal kas gali placiau papasokoti apie pasalpas vaikuciam, musu dukrytei 5metukai, o suneliui 1,4. taip pat jei musu tevelis dirbes nelegaliai dabar stotu i birza, ar mes gautume dar pasalpos?


Nieko jūs negautumėte kol kuris nors nebūtų užregistruotas försäkringskassan, o norint ten prisiregistruoti reikia atitikti reikalavimus, legaliai dirbti min 10 val per savaitę - 40 val per mėn. Yra dar keletą sąl, bet jos dar sudėtingesnės.

QUOTE(Sunkissed @ 2010 07 02, 16:32)
Sveikos,ar yra svedijoj kokios pasalpos atvykusioms seimos su mazais vaikais? Jei vaikiukui 2 metukai,ir ar sunku moterims darbo rasti,jei nemoki kalbos ir neturi spec.


Nėra. Darbą rasti galbūt galima, jei turi pažįstamų arba pasitaiko išimčių, nes niekada negalima sakyti niekada (asmeninė nuomonė - darbą rasti sunku).

QUOTE(Sunkissed @ 2010 09 28, 11:44)
Na kas naujo...smile.gif nejaugi tiek mazai svedijoj gyvenanciu lankosi supermamose.Mano vyras Siuo metu svedijoje,ir mes su dukra zadam ten vaziuoti,seip vyras kiek minejo,tai svedai yra draugiski zmones ir kad kavinese daug valgyt duoda apsimoka Daug emigrantu ten kur jis gyvena,seip statybu srity vyrai darbuojasi,o moterys siltnamiuose,dauguma emigrantu svedikai nemoka,o susikalba angliskai.

O sake, kad brangu kavinėse? cool.gif Kai pagyveni ilgiau suvoki kokie iš tiesų yra švedai doh.gif ne visi, žinoma tokie, bet dauguma...aglų kalba tinka tada kai esi aukšto lygio spečialistas su didžiuliu patirties bagažu, žodžiu turi pasirodyti nepakeičiamas, arba tinka patiems paprasčiausiams darbams, bet vistiek švedų suvokimas turi būti.

QUOTE(-LR- @ 2010 10 25, 15:35)
Sveikos 4u.gif

Mes su šeima jau pora mėnesių Švedijoje. Atrodo mažas laiko tarpas, tačiau jau vyresnėlis lanko mokyklą, mažasis vaikų darželį. Šalis tikrai nuostabi. Nors čia manau, kaip ir visus yra keblumų su gyvenamu plotu, darbu ir dokumentais.

Čia ne vienus metus pragyvenę pažįstami gąsdino ir dėl maisto skirtumų, ir dėl aplinkos. Tačiau kas man čia labiausiai patinka, tai žmonių mąstymas ir jų gerumas. Kalbant būtent apie švedus. Kas iš pradžių atrodė šiek tiek juokinga, kad jie visi sveikinasi, nesvarbu kad tavęs nepažįsta, kad tik prasilenkė gatve, tačiau visada išgirsi jų nuoširdų "hej hej"... smile.gif


sakai nuoširdų hej hej? doh.gif max 10 proc iš 100...

QUOTE(alinute4 @ 2011 03 09, 08:46)
Sveikos mamytes,  papasakokyt apie svedija kokios ten galimybes mane labjausiai domintu darzeliai ir mokyklos atvykusiems vaikuciams kokios galymibes i jas pakliuti kokios mazdauk kainos ten ax.gif

Kai susitvarkai visus dokumentus ateina laiškas dėl darželio, bent pas mus taip, pasirinkome mes geresnį variantą, pagal atsiliepimus ir gavom vietą ten, nes mb mokykloje dirbo. Kainos pagal pajamas procentaliai skaičiuojasi, bet sako yra 15 val per sav nemokamai ir galima vest tiek jei bent kuris iėvų nedirba. Jei dirba abu pagal poreikį vedi. Šiaip sakoma, kad max 1500sek, bet nežinau kiek ten tiesos.

QUOTE(juratux88 @ 2012 01 21, 11:45)
as Lietuvoje esu baigusi ikimokyklinio ugdymo pedagogika kolegijoje,gyvenam cia su vyru tvarkomes dokumentus kai dukra iseis i darzeli as eisiu mokintis kalba kai ja pramogsiu ieskosiu darbuko,ir va net nezinojau kad didele paklausa darzelio aukletoju,Lietuvoje baiges ta specialybe vieta darbo labai sunkiai gausi,as buvau girdejusi kai dar mokinausi kad kai mokesiu svedu kalba galesiu ieskotis darbo pagal specialybe cia Svedijoj.o ar nereikia pries pradedant dirbti aukletoja cia palankyti kursu kokiu,juk medotika tai skiriasi?


Poreikis yra didelis, susitvarkius diplomą, manau reikės eiti į kursus praktiką ir galbūt bus galimybė rast darbą. Tačiau kiek man teko susidurti ar iš pažįstamų girdėti, kad atvykėlių auklėtojų vaikų darželiuose mažai. Aš nenorėčiau, kad mano vaiką lavintų švediškai tobulai nemokanti auklėtoja.


Principe, tai Švedijoje labai gerai. Svarbiausia pakliūti į sistemą, ją perprasti. Visas pastanga reikia dėti į kalbą ir jos lavinimą, jei yra galimybės eiti kursus, praktiką ir būti kažkurioj srityje pasikausčius. Pašalpų nesitikėti. Jei gali tau neduoti kažko ir tikrai neduos. Musulmonams ir atvykusiems iš trečiųjų šaliu sąlygos labai geros suteikiamos, nors dabar jau griežtesnės ačiū d, todėl viską turėsite užsidirbti. Bet ir gerai, kad mes ne tokie, nes jų jau švedai emm, kaip čia pasakius...nekenčia, nes yra už ką.
Atsakyti
Sveikos, gal galetumet papasakoti apie mokesčius, gyvenant name( savam). Kaip skaičiuoja už vandenį, šiukšles. Ar nuo komunos priklauso?
Ir dar klausymas: vyras gyvena Švedijoje, o aš su vaiku LT. Bet planuojam važiuoti, tai ar galiu prašyti leidimo gyventi kol dar gyvenu LT?
Atsakyti
QUOTE(Vytauciuke @ 2012 04 17, 10:47)
Sveikos, gal galetumet papasakoti apie mokesčius, gyvenant name( savam). Kaip skaičiuoja už vandenį, šiukšles. Ar nuo komunos priklauso?
Ir dar klausymas: vyras gyvena Švedijoje, o aš su vaiku LT. Bet planuojam važiuoti, tai ar galiu prašyti leidimo gyventi kol dar gyvenu LT?

Gali. Mes susitvarkėm leidimus ir grįžom į LT.
Atsakyti
Sveikutes...

Planuojam 06.08 d. iš Rygos keltu plaukti į Švediją ir ten būti iki 06.15 d., tačiau dabar dairomės nakvynės...
Gal galite ką nors nebrangaus pasiūlyti apink Stocholmą aš tolėliau nuo jo?
Gal kas norėtų išnuomoti kambarį savaitei (šeimai, du suaugę ir du vaikai)?

Būsiu dėkinga...
Atsakyti
Sveiki,

Aš norėjau pasiteirauti tokia liūdna tema, nes žuvo artimas draugas švedijoje ir šeima susiduria su problema dėl kūno pargabenimo. Lietuvos ambasada Švedijoje mykia ir sako, kad klauskit ir tvarkykit viską per firmas, kurios tuo užsiima. Firmos sako, kad gali viską padaryti, jei jau policija išduoda visus leidimus, Žuvo avarijoje su motociklu ir nuėjus į policiją iš viso niekas nekalba apie atidavimą kūno ir normaliai negali paaiškinti, kas kaip bus ir ką daryti.

Gal kažkas turi kažkokios patirties, gal kas ką yra girdėjęs, tikrai būtų naudinga.
Atsakyti
QUOTE(egleo @ 2012 07 04, 21:30)
Sveiki,

Aš norėjau pasiteirauti tokia liūdna tema, nes žuvo artimas draugas švedijoje ir šeima susiduria su problema dėl kūno pargabenimo. Lietuvos ambasada Švedijoje mykia ir sako, kad klauskit ir tvarkykit viską per firmas, kurios tuo užsiima. Firmos sako, kad gali viską padaryti, jei jau policija išduoda visus leidimus, Žuvo avarijoje su motociklu ir nuėjus į policiją iš viso niekas nekalba apie atidavimą kūno ir normaliai negali paaiškinti, kas kaip bus ir ką daryti.

Gal kažkas turi kažkokios patirties, gal kas ką yra girdėjęs, tikrai būtų naudinga.

egleo, užuojauta verysad.gif
paklausk dar švedijos lietuvių forume lietuviai.se g.gif
Atsakyti
Galbūt čia yra gyvenančių Švedijoje? bigsmile.gif Būtų labai įdomu sužinoti, kaip atrodo gyvenimas ten iš jau ten gyvenančių žmonių smile.gif Kadangi pati po metų kelių planuoju emigruoti ten, būtų labai naudingi jūsų pasisakymai, nuomonės, patarimai ax.gif
Atsakyti
sveikos mamytes!

norejau prasyt jusu pagalbos su svedu kalba blush2.gif mes praejusia savaite vaziavom is norges per svedija ir sustabde policija. irase bauda pagal viena punkta. mes mazdaug supratom kiek tos kalbos panasios, bet saugumo delei norejau klaust, gal kurios mokat kalba galetumet tiksliai isversti, ka tas punktas reiskia? buciau be galo dekinga 4u.gif

"kørkortshaver megdes att under 48 timmar efter angiven rapporteringstid køra fordon av det slag som kørkortet ger behørighet før.
observera att medgivandet inte gåller før att køra fordon i trafik som kråver taxiførarlegitimation, om sådan legitimation omhåndertagits.
denna handling utgør bavis om medgivandet och skall medføras vid fård med kørkortspliktigt fordon.

ir dar

kørkort ej omhåndertaget på grund av att person ska låmna landet inom 48 h.


as savo kompe tik norvegiskas raides radau, tai ten ø ir å - yra o ir a su taskiukais. blush2.gif

is anksto aciu aciu aciu
Atsakyti
sveikos mamytes!

norejau prasyt jusu pagalbos su svedu kalba mes praejusia savaite vaziavom is norges per svedija ir sustabde policija. irase bauda pagal viena punkta. mes mazdaug supratom kiek tos kalbos panasios, bet saugumo delei norejau klaust, gal kurios mokat kalba galetumet tiksliai isversti, ka tas punktas reiskia? buciau be galo dekinga

"kørkortshaver megdes att under 48 timmar efter angiven rapporteringstid køra fordon av det slag som kørkortet ger behørighet før.
observera att medgivandet inte gåller før att køra fordon i trafik som kråver taxiførarlegitimation, om sådan legitimation omhåndertagits.
denna handling utgør bavis om medgivandet och skall medføras vid fård med kørkortspliktigt fordon.

ir dar

kørkort ej omhåndertaget på grund av att person ska låmna landet inom 48 h.


as savo kompe tik norvegiskas raides radau, tai ten ø ir å - yra o ir a su taskiukais.

is anksto aciu aciu aciu
Atsakyti