Įkraunama...
Įkraunama...

Švedija - jūsų nuomonės, patirtis ir patarimai

sveikute

gal kuri zino kokios kainos uz kelione nuo svedijos i danija ir kiek tai laik mazdau uztrunka? ax.gif ax.gif ax.gif
Atsakyti
QUOTE(elenalovein @ 2011 02 19, 12:10)
sveikute

gal kuri zino kokios kainos uz kelione nuo svedijos i danija ir kiek tai laik mazdau uztrunka? ax.gif  ax.gif  ax.gif


Labas,

Tiltu kainuoja 400 kronu, trunka trumpai, įskaitant kad tilto ilgis 7 km smile.gif
Atsakyti
sveikute mirksiukas.gif atkreipkite demesi "barabela"pasisakyma sioje temoje,nes ji parasius daug tiesos jei ne visa apie ta gyvenima Svedijoje...as pati tai dar visai neseniai joje pradejau lankytis,nors ten gyvenantys lietuviai ir sake kad cia viska greitai susitvarkysite,na tuos perso nr ir visa kito,o pasirodo nieko panasaus...is pradziu as atvazinedavau tik po neilgam laikui,bet kadangi laukiam seimos pagausejimo tai rimtai plannuojam apie svedijoje gyvenima,ir pradejom tuos dokumentus tvarkkinetis. mano vyras dirba legaliai,ir dar tik tvarkosi dokus,o as kol pasigimdysiu leliuka kol kas bunu cia LT,nes nesu dar susitvarkiusi dokumentu nei del saves nei del kudikelio...ir gerai raso raso "barabela"kad jei nesi ten legalas,tu esi beveik kaip ir niekas,dar is pradziu norejau ten gimdyti kudikeli,bet kadangi dokai nesusitvarkyti tai labai sudetinga vien tik su medicinine puse,zodziu labai brangu...aisku as daug ko nzn dar,bet si moteris labai teisybe cia parasiusi,noreciau su ja artimiau pabendrauti,jei kartais ir TU "barabela"noretum,laukiu AZ mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos mergaites 4u.gif as irgi jungiuosi prie gyvenanciu Svedijoje..Taip ivyko mano gyvenimelyje kad is anglijos persikrausciau i Svedija pas drauga sveda..(ka meile daro.. wub.gif )Cia esu gana trumpai beveik pora menesiu, gyvenu mieste gotheborge ( nuostabus miestas) ir lietuviu visiskai kolkas cia dar nepazystu..Tai vat papasakosiu trumpai kaip cia man sekasi..is karto atvykus draugas mane nusivede darytis asmeninio numerio kuri galvojau bus pakankamai lengva gauti, kaip buvo anglijoje..taciau nera taip kaip atrode kadangi cia kolkas nesimokau ir nedirbu..na uzpildziau anketa nurodziau adresa seimynine padeti ir po kiek laiko atkeliavo laiskas kuri turejau papildyti..jog dar turiu jiems pristatyti sveikatos draudima kuri galima pirkti lietuvoje ir jis galios svedijoje( tiesa sakant nezinau kam jiems jo reikia ir jie paaiskinti negalejo tiesiog reikia ir tiek) na as jau viska susitvarkiau ir siandien vel eisiu atgal priduoti likusius dokumentus labai tikiuos viskas bus gerai ir gausiu personalini numeri su kuriuo galesiu pradeti lankyti svedu kalbos kursus SFI, kurie yra nemokami..tai tiek apie mane..uzsusksiu cia dazniau papasakoti kaip man sekasi su kursais ir su darbo paieskom.. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mmkristi @ 2011 02 22, 15:41)
Sveikos mergaites 4u.gif  as irgi jungiuosi prie gyvenanciu Svedijoje..Taip ivyko mano gyvenimelyje kad is anglijos persikrausciau i Svedija pas drauga sveda..(ka meile daro.. wub.gif )Cia esu gana trumpai beveik pora menesiu, gyvenu mieste gotheborge ( nuostabus miestas) ir lietuviu visiskai kolkas cia dar nepazystu..Tai vat papasakosiu trumpai kaip cia man sekasi..is karto atvykus draugas mane nusivede darytis asmeninio numerio kuri galvojau bus pakankamai lengva gauti, kaip buvo anglijoje..taciau nera taip kaip atrode kadangi cia kolkas nesimokau ir nedirbu..na uzpildziau anketa nurodziau adresa seimynine padeti ir po kiek laiko atkeliavo laiskas kuri turejau papildyti..jog dar turiu jiems pristatyti sveikatos draudima kuri galima pirkti lietuvoje ir jis galios svedijoje( tiesa sakant nezinau kam jiems jo reikia ir jie paaiskinti negalejo tiesiog reikia ir tiek) na as jau viska susitvarkiau ir siandien  vel eisiu atgal priduoti likusius dokumentus labai tikiuos viskas bus gerai ir gausiu personalini numeri su kuriuo galesiu pradeti lankyti svedu kalbos kursus SFI, kurie yra nemokami..tai tiek apie mane..uzsusksiu cia dazniau papasakoti kaip man sekasi su kursais ir su darbo paieskom.. 4u.gif

sakyk,o kaip tau paciai jausmas po anglijos?mes siuo metu airijoj,bet noretusi kelt sparnus,mane traukia skandinavu salys,man ir mb tinkamiausia butu usa,bet be zalios kortos nelabai ten ka nuveiksi,losiam ja kol islosim,o pakolkas reikia kazkur kitur.
Atsakyti
QUOTE(dvynuke85 @ 2011 02 22, 17:52)
sakyk,o kaip tau paciai jausmas po anglijos?mes siuo metu airijoj,bet noretusi kelt sparnus,mane traukia skandinavu salys,man ir mb tinkamiausia butu usa,bet be zalios kortos nelabai ten ka nuveiksi,losiam ja kol islosim,o pakolkas reikia kazkur kitur.

na jeigu atvirai pasakius anglijoje viskas buvo gal ir paprasciau kadangi kalbu angliskai buvo nesunku ir vieta gyventi susirasti ir su national insurance buvo labai paprasta...o cia svedijoje reikia viska pradeti is naujo..be svedu kalbos gero darbo nelabai imanoma susirasti..kad gauti asmenini numeri reikia tureti darba bet kad tureti darba reikia gauti asmenini numeri na zodziu toks keistas uzburtas ratas...jeigu tarkim anglijoje reikia kazkur nuvaziuoti, angliskai viskas ir viska gali surasti o svedijoje viskas svediskai...tai vat...manau didziausia problemele yra kalba..bet siaip visi angliskai supranta vieni kalba sunkiau kiti lengviau...darbeli galima ir su anglu kalba susirasti kazkur kavinukeje arba viesbutyje..tarkime as nei uz ka nevaziuociau i svedija jeigu netureciau pazystamu..ir dabar matau kad sunkiai issiversciau be savo draugo svedo pagalbos.. doh.gif jeigu kalbant apie atmosfera tai tikrai viskas saunu..gal svedai ir saltesni negu anglai, bet tikrai bendraujantys malonus ir visada pades jei kazko uzklausi 4u.gif
Atsakyti
Laaaabas mamytės, tėveliai ir visi kiti gerieji žmogeliukai 4u.gif
Turiu prašymą, ar tai klausimą (nežinau, kaip geriau išsireikšti) biggrin.gif
Gal kas gyvenat Skånej ? Ieškom būsto Ängelholme, Åstorpe ir nors nusišauk, nieko nerandam... arba ieškot nemoku, arba tikrai nėra doh.gif verysad.gif Gal kas ką žinot, kas man praverstų ? Ačiū labai !!
Atsakyti
Sveikos mamytes, papasakokyt apie svedija kokios ten galimybes mane labjausiai domintu darzeliai ir mokyklos atvykusiems vaikuciams kokios galymibes i jas pakliuti kokios mazdauk kainos ten ax.gif
Atsakyti
kaip matau gana populiari ta Svedija. taip pat yra planu ten vykti ir apsigyventi. pati asmeniskai uzsiimineju nagu ir blakstienu priauginimu. gal yra jau ten gyvenanciu ir uzsiiminejanciu kazkuo panasiu? ir turetu kokiu nors patarimu kaip su tokiu amatu reiketu bent pradzioj isitvirtinti? kokie istatymai ir pan? aciukas is anksto wink.gif tongue.gif
Atsakyti
Labukas 4u.gif Kas gal jau plaukėt su LIVERPOOL SEAWAYS ? Man nusimato greit kelionė su juo, ką galit pasakyt apie šį keltą ? Pasiskaičiau kelis komentarus, bet visi labai jau nekokie doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos!
Noriu ir as pasidalinti savo mintimis apie gyvenima Svedijoje.
As cia gyvenu 8 men. atvaziavau nes vyras isidarbino legaliai svedu imonej. pati nedirbu nes nemokant kalbos parktiskai neimanoma susirasti darbo savarankiskai. darba gali gauti tik tuo atveju jeigu turi pazystamu kurie gali padeti isidarbinti kokia valytoja su lenkais arba rusais. dabar mokausi kalbos SFI. turim du vaikus. vyresnysis eina i mokykla, mokosi svedu kalbos, panasiai kaip as einu i SFI. o mazasis eina i darzeli. mazasis irgi buvo pradejes lankyti mokykla svedu priesmokykline klase, bet mus po 2 menesiu isede is ten. mat mokyklos administracija galvojo kad vaikas ismoks kalba ir kalbes kaip tikras svedas jau po menesio biggrin.gif . dare man didziuli spaudima kol nebeapsikenciau ir isejom mes i darzeli.o rudeni vel eisim i ta pacia mokykla i priesmokykline klase. pasalpu uz vaikus dar negaunu, nes pas ju labai letai tvarkomi tokie dalykai, nors jau dokumentai priduoti pries 3 men. apie vyro darba galiu pasakyti taip: jis dirba nors nemoka kalbos, bet su juo dirba lietuvis draugas kuris moka kalba ir per ji bendrauja su darbdaviu. aisku yra jauciama diskriminacija atlyginimo atzvilgiu. esi atvykelis tai privalai tenkintis minimumu ir net negali uzsiminti apie atlyginimo pakeliama nors gal yra geresnis darbininkas negu svedas. seip zmones cia labai malonus. visi sveikinasi. svedai yra labai smalsus zmones, jiems viskas labai idomu. kas liecia busto problema tai mums buvo gana sunku gauti gyvenama plota su seima. niekas nenori busto nuomoti seimai su vaikais. svedijoje yra gana aktuali problema del busto.
Atsakyti
QUOTE(kandaliza @ 2011 01 03, 17:12)
Labas mamytes 4u.gif
mes pries savaitele atsikraustem i Stokholma, Hogdalena.Mano vyra scia dirbo, tai nusprendem ir mes cia atvykti.
Dar nelabai ka ir galiu papasakoti, nes dar tik savaitele mes cia.Bet buta radom uz 5000kr, iskaitant viska t.y.nieko papildomai uz paslaugas nereikes moketi.
Na ka...pirmas smile.gif  vaizdelis labai geras.Isimylejau sia sali

sveiki na ir mano vyras dirba svedijoje ir as ten gyvenau kuri laika,bet bute gyvenome keliese tai turejom tik kambari,dabar su dukra planuojam isvaziuot pas vyra,bet va buto neranda reikia irgi aplinkui stokhilma,ir kai as jam pasakiau kad galima rasti uz 5tuks kronu nepatikejo doh.gif
tai as boreciau paklausti koks jusu butas kiek kambariu ar buvo kokie baldai?
Atsakyti