Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Švedija - jūsų nuomonės, patirtis ir patarimai
Supermamų klubas > Mamų bendravimas, susitikimai, akcijos > Mamos užsienyje
Pages: 1, 2, 3
shokoladine :)
Ieskojau, kas galetu man papasakoti apie darba ir gyvenima Svedijoje, ne visose temose gavau atsakymu unsure.gif
Dalykas toks, kad ruosiuosi vykti i sia sali, tik reikia daugiau informacijos - papasakokit apie darbus (kur ju ieskoti), svedu kalbu kursus, - per kiek laiko bent pramokote kalba? Esu anksciau siek tiek gyvenusi Danijoje, tad kazkoki supratima apie Skandinavu kalbas turiu. rolleyes.gif
Zinau, kad sia kalba reiks ismokti, norint dirbti padoresni darba. As tam pasiruosus cool.gif
Papasakokit kaip rinkotes gyvenama vieta pacioje Svedijoje (jei teko tokia galimybe rolleyes.gif ), pliusus ir minusus, ka darytumet kitaip ir pan.... Idomi bus kiekvienos nuomone.

Labai dekoju visoms, kurios atsiliepsite 4u.gif biggrin.gif

Tai kaip cia yra, maniau yra Svedijoje gyvenanciu mirksiukas.gif g.gif
hm... matau kalbuosi su protingu zmogum blink.gif biggrin.gif

na jei kas atsilieps kada nors, busiu dekinga (ieskau info toliau unsure.gif )
Laurrr
[quote=shokoladine smile.gif,2008 09 22, 17:23]
hm... matau kalbuosi su protingu zmogum blink.gif biggrin.gif

biggrin.gif biggrin.gif
Miss Bennet
Man irgi įdomu, kaip Švedijoj gyvenimas. Kokie atlyginimai, mokėsčiai, kainos (nuomos, komunalinių, maisto). Ar realu rasti gerą darbą pagal specialybę emigrantui? ax.gif
Mide
Laba,
mane irgi domina visi šie klausimai smile.gif
pateiktoje nuorodoje tai jau mamytės susibendravusios ir kalba apie savo reikalus,gyvenimą.ką ten kišies blush2.gif
Kaliope76
QUOTE(Mide @ 2009 11 06, 18:11)
Laba,
mane irgi domina visi šie klausimai smile.gif
pateiktoje nuorodoje tai jau mamytės susibendravusios ir kalba apie savo reikalus,gyvenimą.ką ten kišies blush2.gif
*

Nu man teko Švedijos sostinėje du metelius gyvent ir dirbt.Bet tai buvo prieš keturis metelius smile.gif Jei įdomu trumpai galiu papasakoti.Situacija nemanau kad dabar geresnė nei buvo tada g.gif Juk krizė,o ir šiaip tai viena iš tų šalių kur yra sunkiau legaliai įsitvirtint.Aš išvažiavus buvau su darbo viza kurią turėjau metams,o po metų kaip tik Lietuva tapo Europos sąjungos nare,tai dar po to dirbau metus vizos jau nebereikejo.Atsiminimai tikrai neblogi,bet pas mane susiklostė tokia situacija,kad turėjau grižt į Lietuvą.Na trupai tariant,nebent Stocholme labai brangus būstas ir be galo sunku rast išsinuomoti g.gif studentų bendrabutyje kai gyvenau mokėjau 5000 kronų,o algos gaudavau 10000-12000kronų priklausomai nuo darbo valandų,dažniausiai turėdavau vieną laisvą per savaitę.Po to jau buvau radus pigiau už 4000 kronų,bet buvo labai mažas kambarėlis.Maistas ir nelabai pigus,begalo brangi mėsa doh.gif Važinėti mėnesinis bilietas 500 kronų.Kas liečia kalbą sunki,bet per tuos du metus jau buvau šiek tiek pramokus nes dirbau kavinėje,tai nori nenori teko bendraut su žmonėmis smile.gif tai va tiek ka pamenu tą parašiau 4u.gif
Mide
mano vyras dirba Svedijoje,tai sake kas maisto kainos gan normalios.aisku mesa,degtine zymiai brangiau nei pas mus,bet pigiau nei Norvegijoje.su 100lt savaite vienam vyrui sake uztenka.na tai skaitau normaliai.
ko-kristux
Sveikos,as jau pusmety gyvenu svedijoje,cia yra viena is tu brangesniu saliu,bet gali laisvai gyvent.Maistas,nu nezianu,kai kas net pigiau ,nei lietuvoje.jo alkoholis brangus,bet kai jo nevartoju,tai man neaktuoalu.pavyzdziui vaiku rubai,kainos tokios pat.bet nepasiant,visko,cia juaciuos l.gerai,nesuprantu,kodel,cia kazkokia gera aura thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Miss Bennet @ 2009 10 19, 14:23)
Man irgi įdomu, kaip Švedijoj gyvenimas. Kokie atlyginimai, mokėsčiai, kainos (nuomos, komunalinių, maisto). Ar realu rasti gerą darbą pagal specialybę emigrantui?  ax.gif
*

sveika,atlyginimai,minimus,lygtais 16000kr.mokesciu aie 30prc.nuo algos.uz buta,mes asmeniskai mokam 5200kr.ir kas antr menesi,uz elektra iki 2000kr.mano vyrs viens dirb,as su mergytem namie,niekaip nesulaukiam mokyklos,tai isgyvenam,puikiausiai,kai noriu vaikus pagazdint,sakau vaziuosit i lietuva,ir to pakank,kad namuose butu ramybe biggrin.gif
Mide
QUOTE(ko-kristux @ 2009 11 08, 13:37)
Sveikos,
*

o kokiame mieste gyvenate? ax.gif
gal ką žinote apie Vasteras'ą?
man tai kažkodėl atrodo kad visur gersnė aura nei LT
vitushka
Sveikos merginos,

Gal kas gyvenate Svedijoje Göteborg mieste. Noreciau paklausti, kaip Jums ten gyventi sekas? Kiek kainuoja buto nuoma, ar sudetinga rast? Kiek mazdaug reikia pinigeliu pragyvenimui per menesi? Turbut po naujuju teks ten pagyventi, butu neblogai kazka zinoti.

Buciau labai dekinga uz info.
Miss Bennet
Naujų nuomonių ir patarimų nėra? 4u.gif
Klim
Sveikos 4u.gif
Mes su šeima dabar dairomės po užsienius. Švedija yra mano svajonių šalis (nes man žiauriai patinka kalba), bet truputuką bijau. Baugina štai kas. Pirmiausia, kalbą aš moku iš popierių, t. y. kuo puikiausiai suprantu parašytą tekstą, tačiau bendravimo praktika buvo prieš beveik dešimt metų, ir dabar, kol vėl prasilaužčiau, praeitų kažkiek laiko. Tai kad tektų pradėti kaip nemokančiai (beveik nemokančiai) kalbos. Ar šiuo metu įmanoma gana greitai rasti darbelio tokioms mokančioms "tylėti" švediškai? Pragyvenimas Šv., kiek suprantu, yra brangus, taigi darbelį reikia rasti kuo skubiau... Kitas dalykas - būstas. Ką tik atvažiavusiems, darbo neturintiems, švedai vargu ar kokį kampą išnuomotų. Ar tarp Švedijos lietuvių yra priimta pirmam laikui nuomoti tautiečiams kokį kambariuką? Žinau, kad JK lietuviai taip daro.
Būčiau dėkinga už patarimus.
secret_lover_
Labukas 4u.gif Švedija labai šauni šalis thumbup.gif ax.gif tiek žmonių, tiek gyvenimo atžvilgiu.. Žinoma pragyvenimo lygis ne kaip LT, bet ir atlyginimų skirtumas didelis, todėl turint gerą darbą - Švedija puikus pasirinkimas, netgi planuojant likti ilgam, ilgam laikui ax.gif
*munka*
Sveikos,

as kolkas gyvenu uk nes i sia saly atvykau todel kad mokejau puikiai angliskai... svedija stipriai netrauke nes norejosi kur silciau, bet po truputi vis stipriau galvoju apie svedija ... turiu dukryte 2,5 ir esu vienisa mama...pabandysiu kazkiek karjeros pasidaryti cia Londone, bet tikrai kraustysiuos i Svedija .... suprantu puikiai kad keisti sali tikrai nelengva, bet zinau kad tai galiu ir sunkia pradzia istversiu ... tik va barjeras yra kalba unsure.gif
Gandi
Gal kas zinot kiek Svedijoj kainuoja 3-4 kambariu butas ar namas, ne nuoma, bet nusipirkti.Ir kokia ten situacija su butais, ar yra pasiula?
Alta
QUOTE(Gandi @ 2010 04 30, 13:29)
Gal kas zinot kiek Svedijoj kainuoja 3-4 kambariu butas ar namas, ne nuoma, bet nusipirkti.Ir kokia ten situacija su butais, ar yra pasiula?
*

Pažiūrėk čia http://www.blocket.se/hela_sverige?q=&...ca=11&md=th
selll
QUOTE(*munka* @ 2010 04 05, 22:47)
Sveikos,

... bet po truputi vis stipriau galvoju apie svedija ... turiu dukryte 2,5 ir esu vienisa mama...pabandysiu kazkiek karjeros pasidaryti cia Londone, bet tikrai kraustysiuos i Svedija .... suprantu puikiai kad keisti sali tikrai nelengva, bet zinau kad tai galiu ir sunkia pradzia istversiu ... tik va barjeras yra kalba  unsure.gif
*

Labai nepergyvenk Munka, svedu kalboje labai daug anglisku zodziu...gana nesunki svedu kalba, ismoksi tikrai mirksiukas.gif
markiza
QUOTE(selll @ 2010 05 24, 15:09)
Labai nepergyvenk Munka, svedu kalboje labai daug anglisku zodziu...gana nesunki svedu kalba, ismoksi tikrai  mirksiukas.gif
*

Na cia jau kaip kam g.gif Svedu kalba yra gana sunki,gramatika ir t.t. Neturint darbo,artimuju ar giminiu vienisai mamai nelabai patarciau keliauti cia. Na,bet cia tik mano nuomone ax.gif ax.gif
Ramacka
Sveikutes gyvenancios Svedijoje mamytes, gal kas gali placiau papasokoti apie pasalpas vaikuciam, musu dukrytei 5metukai, o suneliui 1,4. taip pat jei musu tevelis dirbes nelegaliai dabar stotu i birza, ar mes gautume dar pasalpos?
egluze mamuze
Laba,gal žinote daugiau apie maistą, nes švedų virtuvė skiriasi nuo mūsiškės, o visko taip neišragausi, pvz. silkė verysad.gif . Ar yra mums įprastų patiekalų, kad ir pusgaminių? Dėkui už atsakymus 4u.gif
Sunkissed
Sveikos,ar yra svedijoj kokios pasalpos atvykusioms seimos su mazais vaikais? Jei vaikiukui 2 metukai,ir ar sunku moterims darbo rasti,jei nemoki kalbos ir neturi spec.
Koop
Sveikos, nezinau ar cia pataikiau bet bandau klausti 4u.gif gal zinot kaip butu galima rasti kur apsigyventi uppsaloje? Bendrabucio universitetas neduoda, ieskot internetu praradom vilti, gal sakau yra kokios nors agenturos. O gal nuvykus apsistoti hostelyje ir ieskotis vietos? bet ar imanoma rasti?
maumė
atsiprašau, kad gal ne visai į temą, bet jei kas norėtų paskaityti M.Kulčinskajos knygą apie Švediją (ši mokslininkė seniai ten gyvena, dirba), galėčiau perleist - mums šita knygelė padėjo apsispręsti dėl emigracijos ;)rašykit į až
ylli
Su vyru mąstom,kad ir mums jau kur nors metas iš LT. Vis skaitinėju apie Švediją,Norvegiją,kaip ten tautiečiams sekasi...Ir iškilo toks juokingas klausimas -kodėl tiek daug norinčių į Norvegiją,o va, Švedija,regis ,domimasi labai mažai g.gif Kodėl Švedija lietuvaičių taip netraukia,kaip Norvegija?
(Paskaičius "norvegų" pokalbius,mieliau norėčiau į Švediją... smile.gif )
agne888
Sveiki. Jai ka domintu wink.gif Nagu priauginimas, naturaliu nagu stiprinimas geliu, manikiuras, antakiu koregavimas dazymas - lietuviskomis kainomis (JONKOPINGO SRITIS -Nassjo )... Dirbu namuose. Jai ka domintu rasykite i AZ. mirksiukas.gif Aciu uz demesi 4u.gif
Sunkissed
Na kas naujo...smile.gif nejaugi tiek mazai svedijoj gyvenanciu lankosi supermamose.Mano vyras Siuo metu svedijoje,ir mes su dukra zadam ten vaziuoti,seip vyras kiek minejo,tai svedai yra draugiski zmones ir kad kavinese daug valgyt duoda apsimoka biggrin.gif Daug emigrantu ten kur jis gyvena,seip statybu srity vyrai darbuojasi,o moterys siltnamiuose,dauguma emigrantu svedikai nemoka,o susikalba angliskai.
flour-pasta
QUOTE(egluze mamuze @ 2010 06 19, 08:12)
Laba,gal žinote daugiau apie maistą, nes švedų virtuvė skiriasi nuo mūsiškės, o visko taip neišragausi, pvz. silkė verysad.gif . Ar yra mums įprastų patiekalų, kad ir pusgaminių? Dėkui už atsakymus 4u.gif

o apie maista, tai as daug Svedijoj zinau smile.gif
svedai, kaip ir lietuviai valgo daug bulviu, sakniniu darzoviu. Silkes irgi daug valgo, bet ji lietuviui neiprastai saldi dazniausiai. Man tai skanu, bet daug kam nepatinka.
Man cia truksta tik koldunu ir varskes, o visa kita galima nusipirkti. Yra ir parduotuveliu su lietuviskais produktais.
Pusgaminiu tai daugiau nei Lietuvoje galite rasti.
Kas dar?

I kitus klausimus nelabai ekspertas esu atsakineti, nes esu meiles emigrante, atsikrausciusi cia jau su gimusiu vaikuciu ir daugiausia laiko praleidzianti namie. Darbo dar neieskojau, kalba pries atvaziuodama mokejau.
Darzeliai mokami, bet pagal pragyvenimo lygi, tai nera dideles sumos. Uz vaikuti, susitvarkius visus popierius mokami vaiko pinigai apie 1100 kronu uz vaika kas menesi. Darzeliui to uztenka ir dar lieka.
Vaikams sveikatos prieziura nemokama.
Be legalaus darbo su vaikais nesikraustyciau.
Busta didziuosiuose miestuose labai sunku susirasti del jo trukumo. Mazesniuose miesteliuose jokiu problemu.

Kazkuri apie Västerås klausete. Tai nei per didelis, nei per mazas grazus miestelis. Mano vyras anksciau jame gyveno.
Rima.mama
vyras pradejo dirbti svedijoje, tai zadu vaziuoti pasizvalgyti ir as. tik va svarstau, gal pataikyciau kaip uk ant vadinamu sale'u (labiausiai domina vaikiski drabuziai) ar imanoma nutaikyti toki laika ir kokybiskai nebrangiai apsipirkti stokholme? patarkit. aciu.
-LR-
Sveikos 4u.gif

Mes su šeima jau pora mėnesių Švedijoje. Atrodo mažas laiko tarpas, tačiau jau vyresnėlis lanko mokyklą, mažasis vaikų darželį. Šalis tikrai nuostabi. Nors čia manau, kaip ir visus yra keblumų su gyvenamu plotu, darbu ir dokumentais.

Čia ne vienus metus pragyvenę pažįstami gąsdino ir dėl maisto skirtumų, ir dėl aplinkos. Tačiau kas man čia labiausiai patinka, tai žmonių mąstymas ir jų gerumas. Kalbant būtent apie švedus. Kas iš pradžių atrodė šiek tiek juokinga, kad jie visi sveikinasi, nesvarbu kad tavęs nepažįsta, kad tik prasilenkė gatve, tačiau visada išgirsi jų nuoširdų "hej hej"... smile.gif

escada*
QUOTE(Mide @ 2009 11 08, 13:47)
mano vyras dirba Svedijoje,tai sake kas maisto kainos gan normalios.aisku mesa,degtine zymiai brangiau nei pas mus,bet pigiau nei Norvegijoje.su 100lt savaite vienam vyrui sake uztenka.na tai skaitau normaliai.
*

SVAIKOS.na taip svedijoje truputi pigiau nei norvegijoje,mes vaziuojame apsipirkt tik i svedija smile.gif
barabella
smile.gif Ziuriu dauguma yra naiviu ir pirma klausia apie pasalpas. Svedija, tai ne Anglija ar Airija, kad pasalpas metytu i desnia ir i kaire. Dirbsi legaliai, tai ir valstybe mokes tau paslapa uz vaika ir busi apdrausta.

Pirmiausei reikia pereiti visa procedura, kad uzsiregistruoti Svedijoje, o tai atlikti reikia per Migrationsverket, informacija rasit cia http://www.migrationsverket.se/info/148_en.html Tada gauni leidima buti Svedijoje ir su tuo leidymu eini i Skattverket(Mokesciu inspekcija), ten gauni Personnummer(asmens koda) ir tada gali issiimti ID-korta, be Personnumer esi niekas Svedijoje. Be personnumerio negalesi atsidaryti banko saskaitos, nes darbdaviai perveda algas i banko saskaitas. Taip pat problemu bus medicinos istaigose.
Norint rasti gera darba, reikalingas geras svedu kalbos mokejimas!! Be kalbps mokejimo tai tik ir dirbsit siltamiuose, fermose, statybose per lietuviu tarpininkus ir jusu teises nebus apgintos.
Kas liecia buta, tai tikrai neproblema, jei turi legalu darbu toje komunoje. Jei eini i firma, kuri uzsiema butu nuoma, tai tikrai gausi buta, nes jie turi garanta, kad tu dirbi ir uz ta buta mokesi kieviena menesi. Nu jei neturi legalaus darbo, tai tikrai problema ir tada reikia nuomuotis is privaciu asmenu.
Tai rasau is savo patirties, nes gyvenu Svedijoje jau 13 metu. smile.gif
kandaliza
Labas mamytes 4u.gif
mes pries savaitele atsikraustem i Stokholma, Hogdalena.Mano vyra scia dirbo, tai nusprendem ir mes cia atvykti.
Dar nelabai ka ir galiu papasakoti, nes dar tik savaitele mes cia.Bet buta radom uz 5000kr, iskaitant viska t.y.nieko papildomai uz paslaugas nereikes moketi.
Na ka...pirmas smile.gif vaizdelis labai geras.Isimylejau sia sali
elenalovein
sveikos,

Gal kas zino kur galima pigiai apsistoti Gotenburge? blush2.gif blush2.gif
dvynuke85
QUOTE(barabella @ 2010 11 18, 20:09)
smile.gif Ziuriu dauguma yra naiviu ir pirma klausia apie pasalpas. Svedija, tai ne Anglija ar Airija, kad pasalpas metytu i desnia ir i kaire. Dirbsi legaliai, tai ir valstybe mokes tau paslapa uz vaika ir busi apdrausta.

dekui uz linka,einu studijuot kas ten kaip aciuks.gif .
tik juokas paeme del pasalpu airijoj dalina jinai jas tikrai be reikalo,bet kad jos juokingos vienam vaikui tepriklauso 140eu i menesi ir 3valandos paruosiamosios grupes nuo 3.3metu kai darzelis kainuoja 900eu lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(barabella @ 2010 11 18, 20:09)

Pirmiausei reikia pereiti visa procedura, kad uzsiregistruoti Svedijoje, o tai atlikti reikia per Migrationsverket, informacija rasit cia  http://www.migrationsverket.se/info/148_en.html Tada gauni leidima buti Svedijoje ir su tuo leidymu eini i Skattverket(Mokesciu inspekcija), ten gauni Personnummer(asmens koda) ir tada gali issiimti ID-korta, be Personnumer esi niekas Svedijoje. Be personnumerio negalesi atsidaryti banko saskaitos, nes darbdaviai perveda algas i banko saskaitas. Taip pat problemu bus medicinos istaigose.
Norint rasti gera darba, reikalingas geras svedu kalbos mokejimas!! Be kalbps mokejimo tai tik ir dirbsit siltamiuose, fermose, statybose per lietuviu tarpininkus ir jusu teises nebus apgintos.
Kas liecia buta, tai tikrai neproblema, jei turi legalu darbu toje komunoje. Jei eini i firma, kuri uzsiema butu nuoma, tai tikrai gausi buta, nes jie turi garanta, kad tu dirbi ir uz ta buta mokesi kieviena menesi. Nu jei neturi legalaus darbo, tai tikrai problema ir tada reikia nuomuotis is privaciu asmenu.
Tai rasau is savo patirties, nes gyvenu Svedijoje jau 13 metu. smile.gif
*

dar norejau paklausti kaip del kalbs,tu isvaziavai ja mokedama ar ten pramokai,sunku labai ja ikirsti,lankei kokius kursus ar tiesiog savamoksle?
elenalovein
sveikute

gal kuri zino kokios kainos uz kelione nuo svedijos i danija ir kiek tai laik mazdau uztrunka? ax.gif ax.gif ax.gif
Kantare
QUOTE(elenalovein @ 2011 02 19, 12:10)
sveikute

gal kuri zino kokios kainos uz kelione nuo svedijos i danija ir kiek tai laik mazdau uztrunka? ax.gif  ax.gif  ax.gif
*

Labas,

Tiltu kainuoja 400 kronu, trunka trumpai, įskaitant kad tilto ilgis 7 km smile.gif
***sandra
sveikute mirksiukas.gif atkreipkite demesi "barabela"pasisakyma sioje temoje,nes ji parasius daug tiesos jei ne visa apie ta gyvenima Svedijoje...as pati tai dar visai neseniai joje pradejau lankytis,nors ten gyvenantys lietuviai ir sake kad cia viska greitai susitvarkysite,na tuos perso nr ir visa kito,o pasirodo nieko panasaus...is pradziu as atvazinedavau tik po neilgam laikui,bet kadangi laukiam seimos pagausejimo tai rimtai plannuojam apie svedijoje gyvenima,ir pradejom tuos dokumentus tvarkkinetis. mano vyras dirba legaliai,ir dar tik tvarkosi dokus,o as kol pasigimdysiu leliuka kol kas bunu cia LT,nes nesu dar susitvarkiusi dokumentu nei del saves nei del kudikelio...ir gerai raso raso "barabela"kad jei nesi ten legalas,tu esi beveik kaip ir niekas,dar is pradziu norejau ten gimdyti kudikeli,bet kadangi dokai nesusitvarkyti tai labai sudetinga vien tik su medicinine puse,zodziu labai brangu...aisku as daug ko nzn dar,bet si moteris labai teisybe cia parasiusi,noreciau su ja artimiau pabendrauti,jei kartais ir TU "barabela"noretum,laukiu AZ mirksiukas.gif
mmkristi
Sveikos mergaites 4u.gif as irgi jungiuosi prie gyvenanciu Svedijoje..Taip ivyko mano gyvenimelyje kad is anglijos persikrausciau i Svedija pas drauga sveda..(ka meile daro.. wub.gif )Cia esu gana trumpai beveik pora menesiu, gyvenu mieste gotheborge ( nuostabus miestas) ir lietuviu visiskai kolkas cia dar nepazystu..Tai vat papasakosiu trumpai kaip cia man sekasi..is karto atvykus draugas mane nusivede darytis asmeninio numerio kuri galvojau bus pakankamai lengva gauti, kaip buvo anglijoje..taciau nera taip kaip atrode kadangi cia kolkas nesimokau ir nedirbu..na uzpildziau anketa nurodziau adresa seimynine padeti ir po kiek laiko atkeliavo laiskas kuri turejau papildyti..jog dar turiu jiems pristatyti sveikatos draudima kuri galima pirkti lietuvoje ir jis galios svedijoje( tiesa sakant nezinau kam jiems jo reikia ir jie paaiskinti negalejo tiesiog reikia ir tiek) na as jau viska susitvarkiau ir siandien vel eisiu atgal priduoti likusius dokumentus labai tikiuos viskas bus gerai ir gausiu personalini numeri su kuriuo galesiu pradeti lankyti svedu kalbos kursus SFI, kurie yra nemokami..tai tiek apie mane..uzsusksiu cia dazniau papasakoti kaip man sekasi su kursais ir su darbo paieskom.. 4u.gif
dvynuke85
QUOTE(mmkristi @ 2011 02 22, 15:41)
Sveikos mergaites 4u.gif  as irgi jungiuosi prie gyvenanciu Svedijoje..Taip ivyko mano gyvenimelyje kad is anglijos persikrausciau i Svedija pas drauga sveda..(ka meile daro.. wub.gif )Cia esu gana trumpai beveik pora menesiu, gyvenu mieste gotheborge ( nuostabus miestas) ir lietuviu visiskai kolkas cia dar nepazystu..Tai vat papasakosiu trumpai kaip cia man sekasi..is karto atvykus draugas mane nusivede darytis asmeninio numerio kuri galvojau bus pakankamai lengva gauti, kaip buvo anglijoje..taciau nera taip kaip atrode kadangi cia kolkas nesimokau ir nedirbu..na uzpildziau anketa nurodziau adresa seimynine padeti ir po kiek laiko atkeliavo laiskas kuri turejau papildyti..jog dar turiu jiems pristatyti sveikatos draudima kuri galima pirkti lietuvoje ir jis galios svedijoje( tiesa sakant nezinau kam jiems jo reikia ir jie paaiskinti negalejo tiesiog reikia ir tiek) na as jau viska susitvarkiau ir siandien  vel eisiu atgal priduoti likusius dokumentus labai tikiuos viskas bus gerai ir gausiu personalini numeri su kuriuo galesiu pradeti lankyti svedu kalbos kursus SFI, kurie yra nemokami..tai tiek apie mane..uzsusksiu cia dazniau papasakoti kaip man sekasi su kursais ir su darbo paieskom.. 4u.gif
*

sakyk,o kaip tau paciai jausmas po anglijos?mes siuo metu airijoj,bet noretusi kelt sparnus,mane traukia skandinavu salys,man ir mb tinkamiausia butu usa,bet be zalios kortos nelabai ten ka nuveiksi,losiam ja kol islosim,o pakolkas reikia kazkur kitur.
mmkristi
QUOTE(dvynuke85 @ 2011 02 22, 17:52)
sakyk,o kaip tau paciai jausmas po anglijos?mes siuo metu airijoj,bet noretusi kelt sparnus,mane traukia skandinavu salys,man ir mb tinkamiausia butu usa,bet be zalios kortos nelabai ten ka nuveiksi,losiam ja kol islosim,o pakolkas reikia kazkur kitur.
*

na jeigu atvirai pasakius anglijoje viskas buvo gal ir paprasciau kadangi kalbu angliskai buvo nesunku ir vieta gyventi susirasti ir su national insurance buvo labai paprasta...o cia svedijoje reikia viska pradeti is naujo..be svedu kalbos gero darbo nelabai imanoma susirasti..kad gauti asmenini numeri reikia tureti darba bet kad tureti darba reikia gauti asmenini numeri na zodziu toks keistas uzburtas ratas...jeigu tarkim anglijoje reikia kazkur nuvaziuoti, angliskai viskas ir viska gali surasti o svedijoje viskas svediskai...tai vat...manau didziausia problemele yra kalba..bet siaip visi angliskai supranta vieni kalba sunkiau kiti lengviau...darbeli galima ir su anglu kalba susirasti kazkur kavinukeje arba viesbutyje..tarkime as nei uz ka nevaziuociau i svedija jeigu netureciau pazystamu..ir dabar matau kad sunkiai issiversciau be savo draugo svedo pagalbos.. doh.gif jeigu kalbant apie atmosfera tai tikrai viskas saunu..gal svedai ir saltesni negu anglai, bet tikrai bendraujantys malonus ir visada pades jei kazko uzklausi 4u.gif
secret_lover_
Laaaabas mamytės, tėveliai ir visi kiti gerieji žmogeliukai 4u.gif
Turiu prašymą, ar tai klausimą (nežinau, kaip geriau išsireikšti) biggrin.gif
Gal kas gyvenat Skånej ? Ieškom būsto Ängelholme, Åstorpe ir nors nusišauk, nieko nerandam... arba ieškot nemoku, arba tikrai nėra doh.gif verysad.gif Gal kas ką žinot, kas man praverstų ? Ačiū labai !!
alinute4
Sveikos mamytes, papasakokyt apie svedija kokios ten galimybes mane labjausiai domintu darzeliai ir mokyklos atvykusiems vaikuciams kokios galymibes i jas pakliuti kokios mazdauk kainos ten ax.gif
kylpute
kaip matau gana populiari ta Svedija. taip pat yra planu ten vykti ir apsigyventi. pati asmeniskai uzsiimineju nagu ir blakstienu priauginimu. gal yra jau ten gyvenanciu ir uzsiiminejanciu kazkuo panasiu? ir turetu kokiu nors patarimu kaip su tokiu amatu reiketu bent pradzioj isitvirtinti? kokie istatymai ir pan? aciukas is anksto wink.gif tongue.gif
secret_lover_
Labukas 4u.gif Kas gal jau plaukėt su LIVERPOOL SEAWAYS ? Man nusimato greit kelionė su juo, ką galit pasakyt apie šį keltą ? Pasiskaičiau kelis komentarus, bet visi labai jau nekokie doh.gif biggrin.gif
julune
Sveikos!
Noriu ir as pasidalinti savo mintimis apie gyvenima Svedijoje.
As cia gyvenu 8 men. atvaziavau nes vyras isidarbino legaliai svedu imonej. pati nedirbu nes nemokant kalbos parktiskai neimanoma susirasti darbo savarankiskai. darba gali gauti tik tuo atveju jeigu turi pazystamu kurie gali padeti isidarbinti kokia valytoja su lenkais arba rusais. dabar mokausi kalbos SFI. turim du vaikus. vyresnysis eina i mokykla, mokosi svedu kalbos, panasiai kaip as einu i SFI. o mazasis eina i darzeli. mazasis irgi buvo pradejes lankyti mokykla svedu priesmokykline klase, bet mus po 2 menesiu isede is ten. mat mokyklos administracija galvojo kad vaikas ismoks kalba ir kalbes kaip tikras svedas jau po menesio biggrin.gif . dare man didziuli spaudima kol nebeapsikenciau ir isejom mes i darzeli.o rudeni vel eisim i ta pacia mokykla i priesmokykline klase. pasalpu uz vaikus dar negaunu, nes pas ju labai letai tvarkomi tokie dalykai, nors jau dokumentai priduoti pries 3 men. apie vyro darba galiu pasakyti taip: jis dirba nors nemoka kalbos, bet su juo dirba lietuvis draugas kuris moka kalba ir per ji bendrauja su darbdaviu. aisku yra jauciama diskriminacija atlyginimo atzvilgiu. esi atvykelis tai privalai tenkintis minimumu ir net negali uzsiminti apie atlyginimo pakeliama nors gal yra geresnis darbininkas negu svedas. seip zmones cia labai malonus. visi sveikinasi. svedai yra labai smalsus zmones, jiems viskas labai idomu. kas liecia busto problema tai mums buvo gana sunku gauti gyvenama plota su seima. niekas nenori busto nuomoti seimai su vaikais. svedijoje yra gana aktuali problema del busto.
juratux88
QUOTE(kandaliza @ 2011 01 03, 17:12)
Labas mamytes 4u.gif
mes pries savaitele atsikraustem i Stokholma, Hogdalena.Mano vyra scia dirbo, tai nusprendem ir mes cia atvykti.
Dar nelabai ka ir galiu papasakoti, nes dar tik savaitele mes cia.Bet buta radom uz 5000kr, iskaitant viska t.y.nieko papildomai uz paslaugas nereikes moketi.
Na ka...pirmas smile.gif  vaizdelis labai geras.Isimylejau sia sali
*

sveiki na ir mano vyras dirba svedijoje ir as ten gyvenau kuri laika,bet bute gyvenome keliese tai turejom tik kambari,dabar su dukra planuojam isvaziuot pas vyra,bet va buto neranda reikia irgi aplinkui stokhilma,ir kai as jam pasakiau kad galima rasti uz 5tuks kronu nepatikejo doh.gif
tai as boreciau paklausti koks jusu butas kiek kambariu ar buvo kokie baldai?
hagstad
Sveikos mamytes ir ne tik.... Gal yra gyvenanciu Kronobergo apylinkese? Kaip Halmstade,Orkeljunga, Markaryde? 4u.gif
alda laurita
noreciau suzinoti nuo ko pradeti svedijoje,kur kreiptis del mokyklos,darzelio ir kt.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.