Įkraunama...
Įkraunama...

Švedija - jūsų nuomonės, patirtis ir patarimai

Ieskojau, kas galetu man papasakoti apie darba ir gyvenima Svedijoje, ne visose temose gavau atsakymu unsure.gif
Dalykas toks, kad ruosiuosi vykti i sia sali, tik reikia daugiau informacijos - papasakokit apie darbus (kur ju ieskoti), svedu kalbu kursus, - per kiek laiko bent pramokote kalba? Esu anksciau siek tiek gyvenusi Danijoje, tad kazkoki supratima apie Skandinavu kalbas turiu. rolleyes.gif
Zinau, kad sia kalba reiks ismokti, norint dirbti padoresni darba. As tam pasiruosus cool.gif
Papasakokit kaip rinkotes gyvenama vieta pacioje Svedijoje (jei teko tokia galimybe rolleyes.gif ), pliusus ir minusus, ka darytumet kitaip ir pan.... Idomi bus kiekvienos nuomone.

Labai dekoju visoms, kurios atsiliepsite 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti

Tai kaip cia yra, maniau yra Svedijoje gyvenanciu mirksiukas.gif g.gif
Atsakyti
hm... matau kalbuosi su protingu zmogum blink.gif biggrin.gif

na jei kas atsilieps kada nors, busiu dekinga (ieskau info toliau unsure.gif )
Atsakyti
[quote=shokoladine smile.gif,2008 09 22, 17:23]
hm... matau kalbuosi su protingu zmogum blink.gif biggrin.gif

biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
http://www.supermama...howtopic=386625 uzsuk cia mirksiukas.gif
Atsakyti
Man irgi įdomu, kaip Švedijoj gyvenimas. Kokie atlyginimai, mokėsčiai, kainos (nuomos, komunalinių, maisto). Ar realu rasti gerą darbą pagal specialybę emigrantui? ax.gif
Atsakyti
Laba,
mane irgi domina visi šie klausimai smile.gif
pateiktoje nuorodoje tai jau mamytės susibendravusios ir kalba apie savo reikalus,gyvenimą.ką ten kišies blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Mide @ 2009 11 06, 18:11)
Laba,
mane irgi domina visi šie klausimai smile.gif
pateiktoje nuorodoje tai jau mamytės susibendravusios ir kalba apie savo reikalus,gyvenimą.ką ten kišies blush2.gif

Nu man teko Švedijos sostinėje du metelius gyvent ir dirbt.Bet tai buvo prieš keturis metelius smile.gif Jei įdomu trumpai galiu papasakoti.Situacija nemanau kad dabar geresnė nei buvo tada g.gif Juk krizė,o ir šiaip tai viena iš tų šalių kur yra sunkiau legaliai įsitvirtint.Aš išvažiavus buvau su darbo viza kurią turėjau metams,o po metų kaip tik Lietuva tapo Europos sąjungos nare,tai dar po to dirbau metus vizos jau nebereikejo.Atsiminimai tikrai neblogi,bet pas mane susiklostė tokia situacija,kad turėjau grižt į Lietuvą.Na trupai tariant,nebent Stocholme labai brangus būstas ir be galo sunku rast išsinuomoti g.gif studentų bendrabutyje kai gyvenau mokėjau 5000 kronų,o algos gaudavau 10000-12000kronų priklausomai nuo darbo valandų,dažniausiai turėdavau vieną laisvą per savaitę.Po to jau buvau radus pigiau už 4000 kronų,bet buvo labai mažas kambarėlis.Maistas ir nelabai pigus,begalo brangi mėsa doh.gif Važinėti mėnesinis bilietas 500 kronų.Kas liečia kalbą sunki,bet per tuos du metus jau buvau šiek tiek pramokus nes dirbau kavinėje,tai nori nenori teko bendraut su žmonėmis smile.gif tai va tiek ka pamenu tą parašiau 4u.gif
Atsakyti
mano vyras dirba Svedijoje,tai sake kas maisto kainos gan normalios.aisku mesa,degtine zymiai brangiau nei pas mus,bet pigiau nei Norvegijoje.su 100lt savaite vienam vyrui sake uztenka.na tai skaitau normaliai.
Atsakyti
Sveikos,as jau pusmety gyvenu svedijoje,cia yra viena is tu brangesniu saliu,bet gali laisvai gyvent.Maistas,nu nezianu,kai kas net pigiau ,nei lietuvoje.jo alkoholis brangus,bet kai jo nevartoju,tai man neaktuoalu.pavyzdziui vaiku rubai,kainos tokios pat.bet nepasiant,visko,cia juaciuos l.gerai,nesuprantu,kodel,cia kazkokia gera aura thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Miss Bennet @ 2009 10 19, 14:23)
Man irgi įdomu, kaip Švedijoj gyvenimas. Kokie atlyginimai, mokėsčiai, kainos (nuomos, komunalinių, maisto). Ar realu rasti gerą darbą pagal specialybę emigrantui?  ax.gif

sveika,atlyginimai,minimus,lygtais 16000kr.mokesciu aie 30prc.nuo algos.uz buta,mes asmeniskai mokam 5200kr.ir kas antr menesi,uz elektra iki 2000kr.mano vyrs viens dirb,as su mergytem namie,niekaip nesulaukiam mokyklos,tai isgyvenam,puikiausiai,kai noriu vaikus pagazdint,sakau vaziuosit i lietuva,ir to pakank,kad namuose butu ramybe biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ko-kristux @ 2009 11 08, 13:37)

o kokiame mieste gyvenate? ax.gif
gal ką žinote apie Vasteras'ą?
man tai kažkodėl atrodo kad visur gersnė aura nei LT
Atsakyti
Sveikos merginos,

Gal kas gyvenate Svedijoje Göteborg mieste. Noreciau paklausti, kaip Jums ten gyventi sekas? Kiek kainuoja buto nuoma, ar sudetinga rast? Kiek mazdaug reikia pinigeliu pragyvenimui per menesi? Turbut po naujuju teks ten pagyventi, butu neblogai kazka zinoti.

Buciau labai dekinga uz info.
Atsakyti