Įkraunama...
Įkraunama...

kalnų pušys

Sveikos, ir as sumaniau paeksperimentuoti, tik nzn i kokia zeme reiketu seklas sodinti vazonelyje? juodzemi su smeliu sumaisyti, ar smeli su kaktusu zeme ar kaip geriau? pameginsiu pusies ir egles (kieme pas tevus auga,seniai pasodintos, bet padaugint meginsiu, jei pavyks), bet pavadinimu nzn blush2.gif
Atsakyti
Mano irgi prigijo išpykuoti.Tik sodinau į parduotuvėje pirktą komposto žemę. g.gif
Rutele_s būtinai sėklas palaikyk šaldytuve porą savaičių. g.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2009 07 06, 14:25)
Pas mane,dar vazonėlyje,bet tikriausiai nešiu i lauką,nes pratinsiu gyventi lauke,o tręšiu kaip ir visas gėles tuo pačiu palaistau ir pušeles bigsmile.gif

Auga neblogai lauke,o kaip reikės paruošti žiemai , patarkit ar iškasti vėl į indelius ,ar apkloti kuom nors,ačiukas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2009 07 24, 10:38)
Auga neblogai lauke,o kaip reikės paruošti žiemai  , patarkit ar iškasti vėl į indelius ,ar apkloti kuom nors,ačiukas 4u.gif


Aš kadangi į lauką nepersodinau, gal paliksiu balkone vazonėlyje, galvoju, kad reikėtų kuo nors uždengti g.gif

O žemę prieš sėjant sėklas palaistykite su kalio permangato silpnu tirpalu. Mano pirmi daigai visi numėrė nuo kažkokios ligos, kitą kartą prieš sėjant palaisčiau su kalio permanganatu ir viskas ok.
Atsakyti
sveikutes... parsiveziau kankoriezi dar neprasiskleidusi.. gal galite kas parasyti nuosekliai ka tureciau dabar daryti, kada sodinti ir pan. kaip tas seklytes isimti,ar jis dar prasiskleis???? aciu uz info
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Butvilė: 18 rugsėjo 2009 - 16:47
QUOTE(Butvilė @ 2009 09 18, 17:46)
sveikutes... parsiveziau kankoriezi dar neprasiskleidusi.. gal galite kas parasyti nuosekliai ka tureciau dabar daryti, kada sodinti ir pan. kaip tas seklytes isimti,ar jis dar prasiskleis???? aciu uz info

Kiek jau turiu patirties,tai pirmiausia dvi savaites sėklas pašaldyti šaldytuve.Paskui jau galima sėti. g.gif
Atsakyti
Laba diena.
Paskaičiau šią temą ir užsimaniau pati pabandyti pušeles užsiauginti.
Prisirinkau anksti pavasarį kankorėčiukų, iškrapščiau sėklytes, jas dar šiek tiek laikiau šaldytuve. Pasodinau į iš parduotuvės pirktą žemę (normalią, skirtą ne kaktusams ir ne durpes)
Daug sėklyčių sudygo, tačiau kai kurių daigelių šaknelė pageltonuoja ir jos nuvysta. Bijau, kad visiems taip neatsitiktų...
Gal pasidalintumėte įgūdžiais ir žiniomis.
Kokia žemė turi būti sodinant, į kokį gylį sėklytes sėti, ar išdygus daigeliams galima tręšti kokiomis nors trąšomis, ar žemė turi būti drėgna, ar labiau sausa.
Ką daryti, kad liauni daigeliai nežūtų, o vešėtų?
Atsakyti
Laba. Aš irgi jungiuosi prie jūsų. Pasėjau kovo mėnesį kalninių pušelių sėklų ( pirktos Žalioj stotelėj), tai dauguma sudygę, pusė jau turi antrus vainikėlius. Neseniai pastebėjau, kad jų koteliai pradėjo g.gif nežinau kaip pasakyti, buvo žali, o dabar gelsvi, tokie lyg susitraukę... Bet kai pajudinu jos tokios tvirtos atrodo. Gal čia taip turi būti? Gal jos medėja? Persodinau į didesnius indelius, nes maniau kad per mažai vietos ( sėjau daigyne). Tai labai nustebau, kad pats daigelis kokių 8-10 cm, o šaknys 20-25 cm. bigsmile.gif Pūsė jų išnešiau į lauką, vakarais sunešu į šiltnamį kol kas, kitos auga kambaryje. Nežinau kaip toliau auginti, ar visas nešti į lauką. Į dirvą nenoriu sodinti, skaičiau, kad paskui bus sunku jas iškasti, nes šaknys eina į gylį, tai galima jas pažeisti. O vazonėlyje bus visos šaknys. Manau kad per vasarą galėtų augti lauke, o rudeniui teks parnešti kažkur ( gal į garažą) g.gif Ir tik kitą pavasarį sodinti į tinkamą vietą. Kas turit daugiau patirties, pakomentuokit ir patarkit. Ačiū.
Atsakyti
pasėjus, galima ir jau sudygus, palaistyti silpnu kalio permanganato tirpalu.

Maniškės buvo pernai pavasarį pasėtos, vėliau persodinau į vazonėlius ( naudojau visžaliams skirtą substratą, o ant viršaus dar ir 0,5cm pripyliau smulkaus žvyro). Peržiemojo gerai, niekuo nedengiau. Iš penkiolikos daigų tik 2 numiriojo, sakyčiau visai neblogai. Na, o dabar toliau auga vazonėliuose, įkasti į dirvą, daliniame šešėlyje.

Šiemet pasisėjau dar ir juodąją pušį (p. thunbergii ), tik iš 12 sėklų išdygo trys vienetai. Nevienodai labai dygsta, vis dar laukiu pasirodant kitų ax.gif
Atsakyti
Aš tai persodindama nukarpau šaknis, kad liktų maždaug tokio pat ilgio, kaip stiebas, tada geriau šaknys šakojasi. Ir būtinai laistykite kalio permanganato tirpalu, nes atsirada puvinys ir visos išgriūna verysad.gif
Atsakyti
Kaip tylu šioj temoj. Kaip pušelės laikosi, ar paaugo nors kiek. Pas mane tai nepasakyčiau kad labai auga, daugiau gal vietoj stovi, pusė išnešiau į lauką, o kitos kambarį auga. nė viena daugiau nemiršta, žalios, tik galvoju kokio reikėtų trąšom palaistyt, gal tada pradėtų augti...
Atsakyti
QUOTE(Proza @ 2008 09 19, 13:52)
Gal žinote kaip dauginamos kalnų pušys? Prisirinkau kankorėžių, ten pilna sėklyčių, kažin ar išdygs pavasarį jei pasėsiu?
Labas gal galetum patarti kur galima gauti pusius sieklu? ti ne ish parduotuves,turiu omeni kada tos konkoraizius reikia rinkti kad ten sieklu rasti? jos zalius reikia rinkti ar rudus? givenu klaipedoje galiu i smiltine nuvazhioti ten pilna pushu,buvau pririnkes pririnkau ivariu ir rudu ir zaliu bet neradau sieklu ten, gal dar ne metas? Prasau padekit kas zinot is kur ju gauti ir kaip jos isviso atrodo? pirkti nenoriu noriu pats rasti. Ish anksto achiu. 4u.gif
Atsakyti