Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: kalnų pušys
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2
Proza
Gal žinote kaip dauginamos kalnų pušys? Prisirinkau kankorėžių, ten pilna sėklyčių, kažin ar išdygs pavasarį jei pasėsiu?
Ingerele
QUOTE(Proza @ 2008 09 19, 15:52)
Gal žinote kaip dauginamos kalnų pušys? Prisirinkau kankorėžių, ten pilna sėklyčių, kažin ar išdygs pavasarį jei pasėsiu?
*

Bandyk. suzinosi. Tik bandymais viskas gaunasi. bet nelauke manau sodink o namie
SuperWoman
Įdomu būt sužinot ir man, nes labai jau brangios jos.
Proza
Tai bandysiu būtinai, nes jau sėklų prisirinkau, sakau gal kas nors gerų patarimų duos? smile.gif
SuperWoman
Internete nieko gero neina rasti
Proza
Aš internete radau tik tiek:
"Pušų sėklos, nelygu rūšis, laikomos ir daiginamos skirtingai. Paprastųjų, kalninių, juodųjų ir Bankso pušų išdžiovintas sėklas galima laikyti šiltai (kambaryje) ir sausai, jos gerai dygsta pasėtos pavasarį (galima sėti ir rudenį). Kitų rūšių pušų sėklos geriausiai dygsta po 1-2 mėn. šaltos stratifikacijos. Iki vasario arba kovo mėn. jos laikomos šiltai ir sausai, paskui sumaišomos su drėgnomis durpėmis arba smėliu ir nešamos į rūsį (0-5oC šilumos). Jeigu sėklų nedaug, jas galima laikyti vazonėlyje ar maišelyje šaldytuve. Sėjama tiesiai į lysvę balandžio mėn. Kitas būdas ypač tinka sunkiai dygstančioms korėjinėms, Armando, žemosioms ir smulkiažiedėms pušims. Tuomet sėklos stratifikuojamos dviem būdais - šiltuoju ir šaltuoju. Surinktos sėklas iš karto sumaišomos (nedžiovinamos) su drėgna žeme ir keletą mėnesių laikoma šiltai (kambaryje), paskui dar 1-3 mėn. - šaltai, ir tuomet sėjama. Pušų sėklos sėjamos labai sekliai arba neužžeriamos. "

dahlia+++
Pačios kalninės pušys dauginamos sėklomis ir nėra brangios. Bet paskutiniu metu "ant bangos" įvairios žemaūgės jų formos, kurios dauginamos skiepijant. Auga jos lėtai, o + dar paklausa - tai ir sudaro kainą.
Ir jeigu prisirinkote kankorėžių nuo jums patikusios žemaūgės formos, tai pasėję sėklas sulauksite pušelių tokių kaip Kuršių nerijoje (augančių krūmu, bet neypatingų), o ne tokių gražučių, kaip pas kaimyną unsure.gif. Pušų formas reikia skiepyti, o ne iš sėklų auginti nono.gif ..

O norinčiom išbandyti sėją - instrukcija:
Pušys sėjamos pavasarį (apie balandžio mėn.), tiesiai į lysvę. Dirvožemis turi būti lengvas, purus, neužmirkęs (tinka nurūgštinta durpė). Sudygsta per mėnesį.
Rudenį surinktos sėklos iki sėjos laikomos vėsiai (šaldytuve).

Pakomentuojant Prozos interneto rekomendacijas: iš praktikos galiu pasakyti, kad vis tik geriau sėklas laikyti šaldytuve - kambario temperatūroje nukenčia daigumas.
Pasėtas sėklas būtina užberti (geriausia - pjuvenomis), nes kitaip jas sulesa paukščiai.
apzeldintoja diplomante
idomu ir man jusu bandymai.
pas mane paprastosios pusys , tai pacios prisiseja, as tik vienmetukus is darzu ir gelynu raunu, o vat su kalninem tai nezinau.
bet sekant paprastuju pusu pavyzdziu turetu irgi sudygti, tuomet tik idomu ar islieka veisles savybes, kad rusies isliks tai aisku, bet jei veisle, tai pagal mano turimas teorines zinias, tik dalis sejinuku perima motininio augalo savybes.
bandyk ir duok zinoti........ kitu metu rudeni jau bus aisku smile.gif
o gal jos tik antrais metais isdygsta? neatmesk ir sitos versijos, jei pirmais neisdygs, tai nereiskia kad jau isvis neisdygs,...
Proza
O aš kankorėžius prie gyvatuko pakabinau.. g.gif Jau išsiskleidė, tai reikės iškratyti sėklas ir į šaldytuvą smile.gif
apzeldintoja diplomante
nu va gera pradzia puse darbo smile.gif
bytte
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2008 09 19, 15:28)
bet sekant paprastuju pusu  pavyzdziu turetu irgi sudygti, tuomet tik idomu ar islieka veisles savybes, kad rusies isliks tai aisku, bet jei veisle, tai pagal mano turimas teorines zinias, tik dalis sejinuku perima motininio augalo savybes.
*

Mano turimom žiniom tai nei pusę daigiukų neišauga tokie kaip motininis augalas, jei ten nėra ribų tarp skirtingų rūšių augalų.
Galiu tik patvirtint dahlios+++ pateiktą info. Galit paskui pamėgint ir paskiepyt išaugusias pušaites rolleyes.gif .
Dar pastebėjau, kad ne visos tos gražuolės skiepytos, būna ir paprasčiausiai paformuotų. Kaip tik nesenei sodinom tokias - labai gražios, buvo formuojamos tankinant šakas (viršūninius pumpurus nukarpant arba išskinant).
jot.ka
pas mane sudygo, kankorezi parsiveziau is kopu pavasari, seklos salcio jau buvo gavusios, namie konkorezis issiskleide, isbiro sekliukes, tik kadangi jokios info neturejau ir buvo idomu ar aplamai kas nors is to gausis pasejau kada sumasciau, na dabar jau zinau kad per velai, geguze, is tikro sudygo per menesi, dabar seks kitas eksperimentas, ziuresiu ar perziemos. kankorezi pasiemem nuo mums labiausiai patikusios pusies, bet jei sakot kad gali but visai nepanasi i motinini augala g.gif , butu gaila, nu eksperimentas nekainuoja smile.gif , jei kas daugiau turi patirties pasidalinkit, kazi, kaip greit jos auga?
Spanguole
grazios tos kalnines. Mes prie namo pries kelius metus pasodinom, tai pavasariop isleidzia ugliukus, bet ziuriu kad pradejo skursti blink.gif kas galetu pagelbet, gal kokios spec trasos?
Proza
Daugelis pušų, ypač ilgaspyglės ir melsvaspyglės, gerai auga tik laidžioje, rūgštokoje (pH 5,5-6,5) dirvoje, nes kitaip negali įsisavinti geležies. Pirmoji pagalba - parūgštinti dirvą. Dar efektyviau laistyti geležies chelatu, kuris dirvą ir parūgština, ir papildo geležimi. Kalkingose žemėse pravartu naudoti abi priemones.

Visas straipsinis čia: http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=1017
Spanguole
QUOTE(Proza @ 2008 09 24, 14:51)
Daugelis pušų, ypač ilgaspyglės ir melsvaspyglės, gerai auga tik laidžioje, rūgštokoje (pH 5,5-6,5) dirvoje, nes kitaip negali įsisavinti geležies. Pirmoji pagalba - parūgštinti dirvą. Dar efektyviau laistyti geležies chelatu, kuris dirvą ir parūgština, ir papildo geležimi. Kalkingose žemėse pravartu naudoti abi priemones.

Visas straipsinis čia:  http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=1017
*

labai aciu 4u.gif
Nemeja
[URL=user posted image]My Webpage[/URL]

Stai paziurekit, kas pas mane isdygo..atsiveziau konkorezi is Italijos, nuo kazkokios pusies...Isbyrejus sekloms, sukisau i zemes, ilgai laukti nereikejo...tikiuosi pavyks islaikyti per ziema unsure.gif
Papildyta:
Vaje, atsiprasau uz tokia foto blink.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Proza
QUOTE(Nemeja @ 2008 10 10, 12:09)
[URL=user posted image]My Webpage[/URL]

Stai paziurekit, kas pas mane isdygo..atsiveziau konkorezi is Italijos, nuo kazkokios pusies...Isbyrejus sekloms, sukisau i zemes, ilgai laukti nereikejo...tikiuosi pavyks islaikyti per ziema unsure.gif
Papildyta:
Vaje, atsiprasau uz tokia foto blink.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif
*

Kaip laikosi tavo pušys? O kur ruošiesi jas auginti, kažin ar nesušals žiemą jos lauke...
snail
Sveikos, pas vyro tėva auga pušis, kuri išdygo iš sėklos thumbup.gif , jau 2 metai kaip auga, tokia graži thumbup.gif , nors ir daugiau seklu buvo sudyge, bet ir nunyko daug. O jis laiko puši savo kambaryje ant palangės, ji ir žiema peržiemojo, idomu kokio dydžio ji užaugs g.gif
satanele
Turiu ir as pasisejus,nusipirkau ''zalioje stoteleje'' laikiau saldytuve 2savaites ,odabar pasejau laukiu kada isdygs thumbup.gif
Proza
QUOTE(snail @ 2009 02 21, 18:31)
Sveikos, pas vyro tėva auga pušis, kuri išdygo iš sėklos  thumbup.gif , jau 2 metai kaip auga, tokia graži  thumbup.gif , nors ir daugiau seklu buvo sudyge, bet ir nunyko daug. O jis laiko puši savo kambaryje ant palangės, ji ir žiema peržiemojo, idomu kokio dydžio ji užaugs  g.gif
*

Galima būtų apkarpyti ir auginti kaip Bonsą.
satanele
Labukas ,sudygo mano pusys ir jau apie 10cm,patarkit gal jau galiu jas vesiai laikyti , ir kada i lauka sodinti , dekui 4u.gif
DeeDee
sudygusių namie dar nereiktų į lauką nešt, grūdint reiktų. Savas laikau įstiklintam balkone nuo šeštadienio.
Persodinus į lauką rekomenduoja užpavėsint ( agroplėvele ar laikyti pavėsingoj vietoj, inspekte ). Į nuolatinę vietą tik po dviejų metų galima būtų persodint wink.gif
rooma
Aš irgi turiu pasisejus kelias pušeles, bet jos dar kaip siūlai ir tik su vienu vainiklapiu (spyglių) eile. Na, tokios lyg skėtis be audinio. O jūs jau šiemet planuojate jas į gruntą sodinti g.gif aš maniau, kad jas kokius metelius reikia paauginti vazonėlyje, nes tokių pievoje tikrai nerasiu.
DeeDee
QUOTE(rooma @ 2009 03 31, 21:44)
Aš irgi turiu pasisejus  kelias pušeles, bet jos dar kaip siūlai ir tik su vienu vainiklapiu (spyglių) eile. Na, tokios lyg skėtis be audinio. O jūs jau šiemet planuojate jas į gruntą sodinti g.gif  aš maniau, kad jas kokius metelius reikia paauginti vazonėlyje, nes tokių pievoje tikrai nerasiu.
*

mastau.gif Tai, kad ir po 2 metų gali pievoj pamesti, čia jau nuo pievos ir norų priklauso laugh.gif
rooma
QUOTE(DeeDee @ 2009 04 02, 19:07)
mastau.gif Tai, kad ir po 2 metų gali pievoj pamesti, čia jau nuo pievos ir norų priklauso  laugh.gif
*

Tai galiu jau šiemet tiesiai į dirvą sodinti? Tai nuostabu thumbup.gif o tai kažkaip nesinori tų vazonėlių ant palangės dar metus laikyti.
Ačiū
DeeDee
QUOTE(rooma @ 2009 04 02, 21:45)
Tai galiu jau šiemet tiesiai į dirvą sodinti? Tai nuostabu thumbup.gif  o tai kažkaip nesinori tų vazonėlių ant palangės dar metus laikyti.
Ačiū
*

palauuuk, ne taip supratai, geriau su visais vazonėliais sodink į lysvę ir būtinai užpavėsink. Žiemai būtinai reiktų apdėti medžių lapais ( tik ne vaismedžių ) ir eglišakėm apdėti. Tiesa, vazonėliai turi būti kuo gilesni, nes pušaičių šaknys eina gilyn wink.gif
rooma
QUOTE(DeeDee @ 2009 04 02, 21:51)
palauuuk, ne taip supratai, geriau su visais vazonėliais sodink į lysvę ir būtinai užpavėsink. Žiemai būtinai reiktų apdėti medžių lapais ( tik ne vaismedžių ) ir eglišakėm apdėti. Tiesa, vazonėliai turi būti kuo gilesni, nes pušaičių šaknys eina gilyn wink.gif
*

Na štai, tikrai būčiau be vazonėlių sodinus doh.gif tokia mintis net nekilo. Galvojau, kad reiks kokiu nors būdu aptverti, įrėminti.
Dar kartelį labai labai ačiū. Visiška neišmanėlė esu blush2.gif
Proza
Sakykit, o į kokią žemę jūs sodinote? Mano ir gi sudygo, išsiskleidė viršuje pirmi "spygliai" ir visos nulinko verysad.gif . Kažkas atsitiko prie pat durpių su pušų koteliu, toks suplonėjęs. Ar kas nugraužė, ar supuvo, nieko nesuprantu schmoll.gif
Dabar sumaišiau kaktusų žemę su smėliu ir vėl pasėjau, lauksiu rezultatų.
satanele
Sveikutes ,kaip laikosi jusu siemet setos pusys ,? bigsmile.gif
DeeDee
QUOTE(satanele @ 2009 04 30, 11:00)
*

ačiū, gerai. 3 eilė spyglių jau yra bigsmile.gif
satanele
QUOTE(DeeDee @ 2009 04 30, 11:58)
ačiū, gerai. 3 eilė spyglių jau yra  bigsmile.gif
*

Siemet pasetu?
DeeDee
QUOTE(satanele @ 2009 04 30, 12:06)
Siemet pasetu?
*

na taip wink.gif Praeis šalnų periodas ir keliaus spygliuotosios į kiemą, pratintis wink.gif
ecka
Pasisodinome apie 10 kalnų pušelių. Viena neprigijo, o vieną, kuri gražiausiai auga teks persodinti (planuojame toje vietoje šiiltnamiuką statyti) doh.gif Gal patartumėte, kokiu laiku būtų geriausia tai padaryti, ar rudenį ar laukti pavasario? Ačiū 4u.gif
IngridaB
QUOTE(satanele @ 2009 04 30, 11:00)
*

Norėjau paklausti,o pikuojant į kokią geriau žemę sodinti pušeles?Jos pas mane jau sudygę tikrai koks mėnuo,jei ne daugiau. g.gif Ir eglė dygliuota taip pat sudygųsi.Trąšų gal jau reiktų kokių spygliuočių?Visai nieko nežinau apie spygliuočių auginimą. blush2.gif
satanele
Pas mane,dar vazonėlyje,bet tikriausiai nešiu i lauką,nes pratinsiu gyventi lauke,o tręšiu kaip ir visas gėles tuo pačiu palaistau ir pušeles bigsmile.gif
Proza
QUOTE(ecka @ 2009 07 06, 10:30)
Pasisodinome apie 10 kalnų pušelių. Viena neprigijo, o vieną, kuri gražiausiai auga teks persodinti (planuojame toje vietoje šiiltnamiuką statyti) doh.gif Gal patartumėte, kokiu laiku būtų geriausia tai padaryti, ar rudenį ar laukti pavasario? Ačiū 4u.gif
*

Pušis geriausiai prigyja persodita pavasarį, jei sodisite rudenį, tai reikia kuo anksčiau sodinti, kad iki šalčių suspėtų įsišaknyti, jei nesuspėja įsišaknyti, tai pavasarį pašalas jas iškilnoja ir gali nudžiūti.

Papildyta:
QUOTE(IngridaB @ 2009 07 06, 13:13)
Norėjau paklausti,o pikuojant į kokią geriau žemę sodinti pušeles?Jos pas mane jau sudygę tikrai koks mėnuo,jei ne daugiau. g.gif Ir eglė dygliuota taip pat sudygųsi.Trąšų gal jau reiktų kokių spygliuočių?Visai nieko nežinau apie spygliuočių auginimą. blush2.gif
*

Na, aš irgi nežinau, persodinau dabar į iš miško atsineštą žemę (kasiau po lazdynu), atrodo prigijo biggrin.gif Auginu balkone ir laistau spygliuočių trašom.
Rutele_S
Sveikos, ir as sumaniau paeksperimentuoti, tik nzn i kokia zeme reiketu seklas sodinti vazonelyje? juodzemi su smeliu sumaisyti, ar smeli su kaktusu zeme ar kaip geriau? pameginsiu pusies ir egles (kieme pas tevus auga,seniai pasodintos, bet padaugint meginsiu, jei pavyks), bet pavadinimu nzn blush2.gif
IngridaB
Mano irgi prigijo išpykuoti.Tik sodinau į parduotuvėje pirktą komposto žemę. g.gif
Rutele_s būtinai sėklas palaikyk šaldytuve porą savaičių. g.gif
satanele
QUOTE(satanele @ 2009 07 06, 14:25)
Pas mane,dar vazonėlyje,bet tikriausiai nešiu i lauką,nes pratinsiu gyventi lauke,o tręšiu kaip ir visas gėles tuo pačiu palaistau ir pušeles bigsmile.gif
*

Auga neblogai lauke,o kaip reikės paruošti žiemai , patarkit ar iškasti vėl į indelius ,ar apkloti kuom nors,ačiukas 4u.gif
Proza
QUOTE(satanele @ 2009 07 24, 10:38)
Auga neblogai lauke,o kaip reikės paruošti žiemai  , patarkit ar iškasti vėl į indelius ,ar apkloti kuom nors,ačiukas 4u.gif
*

Aš kadangi į lauką nepersodinau, gal paliksiu balkone vazonėlyje, galvoju, kad reikėtų kuo nors uždengti g.gif

O žemę prieš sėjant sėklas palaistykite su kalio permangato silpnu tirpalu. Mano pirmi daigai visi numėrė nuo kažkokios ligos, kitą kartą prieš sėjant palaisčiau su kalio permanganatu ir viskas ok.
Butvilė
sveikutes... parsiveziau kankoriezi dar neprasiskleidusi.. gal galite kas parasyti nuosekliai ka tureciau dabar daryti, kada sodinti ir pan. kaip tas seklytes isimti,ar jis dar prasiskleis???? aciu uz info
IngridaB
QUOTE(Butvilė @ 2009 09 18, 17:46)
sveikutes... parsiveziau kankoriezi dar neprasiskleidusi.. gal galite kas parasyti nuosekliai ka tureciau dabar daryti, kada sodinti ir pan. kaip tas seklytes isimti,ar jis dar prasiskleis???? aciu uz info
*

Kiek jau turiu patirties,tai pirmiausia dvi savaites sėklas pašaldyti šaldytuve.Paskui jau galima sėti. g.gif
Vaivux
Laba diena.
Paskaičiau šią temą ir užsimaniau pati pabandyti pušeles užsiauginti.
Prisirinkau anksti pavasarį kankorėčiukų, iškrapščiau sėklytes, jas dar šiek tiek laikiau šaldytuve. Pasodinau į iš parduotuvės pirktą žemę (normalią, skirtą ne kaktusams ir ne durpes)
Daug sėklyčių sudygo, tačiau kai kurių daigelių šaknelė pageltonuoja ir jos nuvysta. Bijau, kad visiems taip neatsitiktų...
Gal pasidalintumėte įgūdžiais ir žiniomis.
Kokia žemė turi būti sodinant, į kokį gylį sėklytes sėti, ar išdygus daigeliams galima tręšti kokiomis nors trąšomis, ar žemė turi būti drėgna, ar labiau sausa.
Ką daryti, kad liauni daigeliai nežūtų, o vešėtų?
Laima.g
Laba. Aš irgi jungiuosi prie jūsų. Pasėjau kovo mėnesį kalninių pušelių sėklų ( pirktos Žalioj stotelėj), tai dauguma sudygę, pusė jau turi antrus vainikėlius. Neseniai pastebėjau, kad jų koteliai pradėjo g.gif nežinau kaip pasakyti, buvo žali, o dabar gelsvi, tokie lyg susitraukę... Bet kai pajudinu jos tokios tvirtos atrodo. Gal čia taip turi būti? Gal jos medėja? Persodinau į didesnius indelius, nes maniau kad per mažai vietos ( sėjau daigyne). Tai labai nustebau, kad pats daigelis kokių 8-10 cm, o šaknys 20-25 cm. bigsmile.gif Pūsė jų išnešiau į lauką, vakarais sunešu į šiltnamį kol kas, kitos auga kambaryje. Nežinau kaip toliau auginti, ar visas nešti į lauką. Į dirvą nenoriu sodinti, skaičiau, kad paskui bus sunku jas iškasti, nes šaknys eina į gylį, tai galima jas pažeisti. O vazonėlyje bus visos šaknys. Manau kad per vasarą galėtų augti lauke, o rudeniui teks parnešti kažkur ( gal į garažą) g.gif Ir tik kitą pavasarį sodinti į tinkamą vietą. Kas turit daugiau patirties, pakomentuokit ir patarkit. Ačiū.
Gaudvilė
pasėjus, galima ir jau sudygus, palaistyti silpnu kalio permanganato tirpalu.

Maniškės buvo pernai pavasarį pasėtos, vėliau persodinau į vazonėlius ( naudojau visžaliams skirtą substratą, o ant viršaus dar ir 0,5cm pripyliau smulkaus žvyro). Peržiemojo gerai, niekuo nedengiau. Iš penkiolikos daigų tik 2 numiriojo, sakyčiau visai neblogai. Na, o dabar toliau auga vazonėliuose, įkasti į dirvą, daliniame šešėlyje.

Šiemet pasisėjau dar ir juodąją pušį (p. thunbergii ), tik iš 12 sėklų išdygo trys vienetai. Nevienodai labai dygsta, vis dar laukiu pasirodant kitų ax.gif
Proza
Aš tai persodindama nukarpau šaknis, kad liktų maždaug tokio pat ilgio, kaip stiebas, tada geriau šaknys šakojasi. Ir būtinai laistykite kalio permanganato tirpalu, nes atsirada puvinys ir visos išgriūna verysad.gif
Laima.g
Kaip tylu šioj temoj. Kaip pušelės laikosi, ar paaugo nors kiek. Pas mane tai nepasakyčiau kad labai auga, daugiau gal vietoj stovi, pusė išnešiau į lauką, o kitos kambarį auga. nė viena daugiau nemiršta, žalios, tik galvoju kokio reikėtų trąšom palaistyt, gal tada pradėtų augti...
Sieras333
QUOTE(Proza @ 2008 09 19, 13:52)
*

Labas gal galetum patarti kur galima gauti pusius sieklu? ti ne ish parduotuves,turiu omeni kada tos konkoraizius reikia rinkti kad ten sieklu rasti? jos zalius reikia rinkti ar rudus? givenu klaipedoje galiu i smiltine nuvazhioti ten pilna pushu,buvau pririnkes pririnkau ivariu ir rudu ir zaliu bet neradau sieklu ten, gal dar ne metas? Prasau padekit kas zinot is kur ju gauti ir kaip jos isviso atrodo? pirkti nenoriu noriu pats rasti. Ish anksto achiu. 4u.gif
daktaryte Ieva
Noreciau paklausti gal kas augina kalnines pusis vazonuose?
Kaip elgiates artejant ziemai, ar nesat i vidu ar reikia mulciuoti?
Mano auga vazone, pirktos vasara, bet ziuriu pakrenta geltoni spygliukai unsure.gif
Jauciu, kad reikia gal persodinti pries ziema... Tik va dabar inete suzinojau, kad vazone jas auginant reikia laistyti daznai, o kai pirkom sake pakencia sausra, nelaistykit daznai, tai gal del to ir gelsta doh.gif
Man su auginimu augalu tai ne kas...
Patarkit prasau kas auginat sias pusaites vazone ax.gif
Viliausmama
QUOTE(daktaryte Ieva @ 2011 09 29, 10:59)
Noreciau paklausti gal kas augina kalnines pusis vazonuose?
Kaip elgiates artejant ziemai, ar nesat i vidu ar reikia mulciuoti?
Mano auga vazone, pirktos vasara, bet ziuriu pakrenta geltoni spygliukai unsure.gif
Jauciu, kad reikia gal persodinti pries ziema... Tik va dabar inete suzinojau, kad vazone jas auginant reikia laistyti daznai, o kai pirkom sake pakencia sausra, nelaistykit daznai, tai gal del to ir gelsta doh.gif
Man su auginimu augalu tai ne kas...
Patarkit prasau kas auginat sias pusaites vazone ax.gif
*

Pirmiausia neaisku kokio dydzio Jusu vazonas.Geriauia ,jeigu jis yra plastikinis..Jeigu jis proporcingas augalo dydziui-viskas gerai.Dar vienas dalykas svarbus-kokioje zemeje jos pasodintos.Joms reikalingas :1:4 zvyro ir geros zemes santykis.Gal jos ten pas jus uzmirke yra,jei apazioje aplamai vazone nepadarytas 5cm drenazas.Kita-kol jos mazos-nepakencia sprindzio spinduliu auganciu piktzoliu,kurios "suvalgo" visa azota.Reikia apravet.
Del ziemos.Geriau butu su vazonu ikasti i zeme,pamulciuoti..Jei tokiu galimybiu nera-reikia velai rudeni,apdengti tampriai plevele vazono pavirsiu-tiesiog prie koto suristi,kad nepatektu vandens.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.