Įkraunama...
Įkraunama...

Agorafobija

Sveikos 4u.gif Matau, kad dėl vaistukų diskutuojat, manau, tai tikrai labai individualu. Prieš 8 m. man PA gydyti skyrė kažkodėl tik Xanax 0,25 mg dukart per dieną. Neigiamą poveikį jaučiau tik pirmas pora savaičių, gėriau apie 5 mėn., bet nei pripratau nei ką ir nutraukiant jokių problemų nebuvo. O dabar kai jaučiu, kad PA ant slenksčio irgi kartais pavartoju pusę tabl. 0,5 mg arba Lexotanil. Nežinau kaip iš tikrųjų yra ar tuo momentu mane nuramina tinkama vaisto sudėtis ar vien žinojimas, kad išgėriau raminamųjų vadinasi, tuoj pasijusiu geriau mirksiukas.gif
Geros dienelės visosoms 4u.gif
Atsakyti
O aš vat šią savaitę savo psichologą rėmiau prie sienos. Ką visgi gerti xanax ar fluoxetiną ar kokį kitą AD. Jis pasakė man taip - tau PA dabar labai labai retai būna, depresija nesergi, tau tik nerimas užeina. Nereikia tau jokių AD. Xanaxą gerk mažesnę dozę bet ne tik nakčiai. Tą dozę dalink į dvi dalis - ryte ir vakare.
Man tikrai geriau.
Atsakyti
o, tai pasirodo ir man tos atakos. pradzia buvo pries 5 gerus metus.uzeidavo tokia baime kad uzdusiu marsrutkej pav. ir islipdavau kai kvaisa viduri gatves.nesikreipiau pas jokius gydytojus tada.bet taip jau isejo, kad kaip tik metu begyje po to kai prasidejo tie reikalai, isvaziavau su visa seima i uzsieni gyvent.ir ten buvo nelengva, aisku ir problemu ir t.t.bet NE VIENOS PANIKOS ATAKOS per tuos 5 metus! padariau isvada, kad reikia kardinaliai pakeisti gyvenimo salygas, taip smarkiai, kaip tik galima.visiskai i kita sfera nerti!keisti darba, vyra, miesta, sali, viska ka galima ir ko atrodo ne.jau pusmetis as vel lietuvoj ir pries keleta dienu mano pa atsinaujino schmoll.gif.ka dabar daryt galva nebeisnesa.gal ta lietuva musu tikrai kokia tailietaus, liudesio, savizudziu ir pa salis!?
Atsakyti
Gal kas atsakys i klausimą ar agorafobija ne tas pats kas vegetodistonija?
Ačiū
Atsakyti
nebenaudoja nieks jau tokio pavadinimo "vegetodistonija" vadinas "panikos sutrikimas" (panic disorder) , agorafobija ir atsiranda pirmiausia nuo daznai pasikartojanciu panikos ataku viesose vietuose.. poto tiesiog vengiama tu vietu kuriose pasireiske PA, ir tu vietu vis daugeja daugeja.. kol poto tik namie sedi ir viskas =) buna baisu iki parduotuves nueit.
ta ir vadina agorafobija.
o ji atsiranda nuo panikos sutrikimo :)
tai galima sakyt kad is dalies tas pats.
Atsakyti
QUOTE(MrFiction @ 2008 11 08, 14:54)
nebenaudoja nieks jau tokio pavadinimo "vegetodistonija" vadinas "panikos sutrikimas" (panic disorder) , agorafobija ir atsiranda pirmiausia nuo daznai pasikartojanciu panikos ataku viesose vietuose.. poto tiesiog vengiama tu vietu kuriose pasireiske PA, ir tu vietu vis daugeja daugeja.. kol poto tik namie sedi ir viskas =) buna baisu iki parduotuves nueit.
ta ir vadina agorafobija.
o ji atsiranda nuo panikos sutrikimo smile.gif
tai galima sakyt kad is dalies tas pats.


Maniškiui prieš kelas dienas diagnozavo "vegetodistonija". Bet nesakyčiau, kad ji viesoše vietose atakuoja panikos atakos g.gif . Prasidėjo jam širdies ritmo sutrikimai, dusulys, silpnumas, skrandžio sutrikimai ir t.t. Su vieta siejasi tuom, kad jam blogiausia buvo užsienyje, gryžus kaip ir pagerėjo.
Kolkas net neįsivaizduoju kas per velnias ta agorafobija, reiks pasidomėt plačiau.
Ir ar išvis čia rimtas sutrikimas, ar ilgalaikis?
Ačiū už pagalbą
Atsakyti
QUOTE(MrFiction @ 2008 11 08, 16:54)
nebenaudoja nieks jau tokio pavadinimo "vegetodistonija" vadinas "panikos sutrikimas" (panic disorder) , agorafobija ir atsiranda pirmiausia nuo daznai pasikartojanciu panikos ataku viesose vietuose.. poto tiesiog vengiama tu vietu kuriose pasireiske PA, ir tu vietu vis daugeja daugeja.. kol poto tik namie sedi ir viskas =) buna baisu iki parduotuves nueit.
ta ir vadina agorafobija.
o ji atsiranda nuo panikos sutrikimo smile.gif
tai galima sakyt kad is dalies tas pats.

Vegetodistonija,taip vadina neurologaj.Bent jau man,raip ir uzrase med.kortelej. smile.gif
Papildyta:
Sakykite,kas naudoja AD,ar buvo sunki galva,tokia kaip suspausta doh.gif Ir girtumo jausmas doh.gif AD NAUDOJU JAU 10 DIENU KAZKUR. g.gif O gal cia nuo Fluanxsolio(NEUROLEPTIKAS) g.gif
Atsakyti
Lillly,
na geriau kuo anksciau pradet gydytis tuo geriau, nes jei tos panikos atakos kartojasi (truksta oro ir kt..) tai laisvai gali issivystiti i agorafobija, o ar rimtas, tai nezinau, kai be vaistu negali nuvaziuot stoteles su troleibusu, ar stovet eileje.. (nes visur oro truksta ir sirdis baladojas) =)
o visiskai pagyja tik kai kurie, o kiti jau 10 metu gyvena su sita beda, ir geria visokius antidepresantus =) ir aplinkiniai niekas nesupranta kas cia jam daros.. kai man kazkada ligoninej sako "janas, nemirsi.." valerijonu dave ir paleido =))
tai va, geriau iskart gydytis, gert raminamus kokius nestiprius, kad neimt i galva ir negalvot kad cia su sirdim blogai ir tuoj mirsiu.. ir toliau aktyviai givent ir visur vaiksciot =) bent kol pasimirš tokios nesamones..
o ne sedet namie ir skaitinet visur apie ligas ir ziuret kas cia blogai, ir visa para but itemptoj nezinomybej :) naktim nemiegot ir t.t.t... nes taip tik gilyn i duobe :/ deja kaip man buvo, jei buciau iskart klauses gyditoju ir geres raminamus gal jau buciau ir pasveikes dabar 3 metai su sita nesamone =)
viena klaida - tiek vargo :>
kazkaip is kitu klaidu niekad nepasimokom tik is savo. :))
Atsakyti
Sveiki. O jums ne priepuolių metu viskas gerai būna?Nes man pvz ištisai sunki galva, temperatūra pakilus (nedaug), jėgų nėra... g.gif
Atsakyti
man tai viskas ok, jokiu depresiju, galvos sunkumu ir kt. retai uzeina tokia busena kad atrodo tuoj kazkas atsitiks negero ir pradeda bet koks garsas nervint, bet dazniausiai pavaikstau atsigeriu vandens ir kazkaip praeina arba xanax vos vos atsikandu =) cia dazniausiai buna kai pavargstu ar neissimiegu normalei.
Atsakyti
Mane labaj nervina garsus garsaj doh.gif Ir galva sunki doh.gif Uztat nerimo nebera ir PA smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kornellita @ 2008 11 08, 19:51)
Mane labaj nervina garsus garsaj doh.gif Ir galva sunki doh.gif Uztat nerimo nebera ir PA smile.gif


Mane ir garsai ir šviesa dar erzina. doh.gif
Na, bet užsirašiau pas psichoterapeutą žiūrėsiu ką man jis pasakys... verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(MrFiction @ 2008 11 08, 19:38)
man tai viskas ok, jokiu depresiju, galvos sunkumu ir kt. retai uzeina tokia busena kad atrodo tuoj kazkas atsitiks negero ir pradeda bet koks garsas nervint, bet dazniausiai pavaikstau atsigeriu vandens ir kazkaip praeina arba xanax vos vos atsikandu =) cia dazniausiai buna kai pavargstu ar neissimiegu normalei.


Ir jautiesi visiškai normaliai ne PA metu, kaip sveikas žmogus...? g.gif
Atsakyti