Įkraunama...
Įkraunama...

Agorafobija

QUOTE(Daivullee @ 2009 05 11, 13:39)
Labutis visoms 4u.gif
Vis pasiskaitineju,pasiskaitineju cia ir niekaip nerandu drasos parasyti,bet sikart nutariau.Gal kuri patarsit ka man daryt?
Man labai sunku.Taip pat turiu Agorafobija (bent jau taip manau) ...Niekas manes nesupranta,sako,jog prisigalvoju nesamoniu...Bet daugiau jau nebegaliu...Jau 3 metai kai sitaip kankinuosi.Bijau eiti i miesta,vaikscioti po parduotuves,apie autobusu vaziavima is vis nekalbu doh.gif nebent tik surista igrustu,bet tada grestu manau isprotejimas man... doh.gif  Ir viskas prasidejo,kai pradejau lauktis...Pirma prasidejo nuo parduotuviu.Tik i jas iejus iskart supykindavo,bijodavau apsivemti.Sis simptomas labiausiai kankina ir iki siol.Niekur negaliu nueiti.I jokias parduotuves beveik...na,nebent buna nulis zmoniu.Ir namuose bunant uzeina,kad pradeda svaigti galva,sirdis tankiau plakti,atrodo tuoj nualpsiu doh.gif tada prasideda mintys,kad manes niekas laiku nepastebes,kad sunus vienas liks ir t.t....kartais pasidaro baisu net nekty duris rakinti,bet tenka,kolkas laikausi ir stengiuosi nusiramint.Daugiau gyventi su sitokia problema nebegaliu...Gal kas galit man ka patarti?Eit pas savo gydytoja seimos,kad raminanciu israsytu?Nebezinau ka ir galvot doh.gif  Be galo sunku ir jauciuosi tokia nelaiminga....O ir sunaus gaila,nes beveik namuose sedim.Esu issiskirusi.Vaikeli auginu viena....


Labutis, labai panasioj situacijos ir as visus metus buvau ir viskas prasidejo po gimdymo, pradejo svaigt galva, tankai plakt sirdis , uzeidavo net kviepuot atrodo negaliu,aplekiau visus gyditojus , buvo galvota kad kraujotakos nepakankmaumas smegenyse, oi kiek panikos tada turejau.Sedejau namie , niekur viena nejau ir vis bijojau nugriuti schmoll.gif Laikas bego, aplankiau geriausius gyditojus ir visi ta pati tvirtino nerviskai.Tai vadinasi isivariau pati sau liga budama sveika.Na ka pradejau gert xanax, su juo lengviau, kreipiausi pas psichiatre, aisku nuo jos vaistu buvo baisu , baisu , nusprendziau nebegerti ir pati sau itikinau, kad esu sveika.Galvos svaigimai uzeina, (bet vis tik mazas vaikas, truksta poislio o gal ir vitamino b, nes as jam alergiska, tad negaliu papildomai vartoti), bet galiu viena iseit su sunumi i lauka, nebebijau ir parduotuviu, tik dar silumos nepernesu ir pastebejau , kad bijau aukscio.Labai noriu pasisupt ant karuseliu, bet neiveikiu dar to laiptelio, nes manau kad galva labai susvaigs biggrin.gif (bet vistiek pasirysiu ir pasisupsiu ant pacios auksciausios supynes) .Norint pasveikti reikia moket perlipti per save, jei bijai viena nuiet i parduotuve -butinai nueik ir isitikinsi, kad joje tikrai nenualpsi, ( be to kai tokia siluma tai daug kam silpna parduotuvese, nes ventiliacija tai doh.gif ) bijai vaziuot autobusu isdrysk -pamatysi nera taip baisu kaip atrodo (kalbu is patirties), norint iveikti sia liga reikia visa ko bijai iveikti savo pasamones galingumu.Beje siulau susirasti gera psichoterapeuta , jei nepades tada jau imkis ir vaistu .
Sekmes ir linkiu kuo greiciau pasveikti 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Papildyta:
simpatiskas berniukas, nugalek baimes ir del jo , isisvaizduok, kad esi maza ir bijai vaiduokliu , raganu ir stai tu supranti , kad baubu nera, taigi baimes irgi nebera biggrin.gif
Atsakyti
Na zinoma labai lengva pasakyti ir mokyti kitus zmones kai pats praeini per kazka ir gali pasakyti kad tai praejai ir pasveikai. Taip as sutinku kad atsakymas PA isgyjimo yra musyse (kaip Paksas kazkada pasake). Tad to kazko reikia ieskoti savyje ir stengtis bent prieiti link to. Man dar asmeniskai as pastebejau padeda dienos rezimas, tuomet kazkaip viskas kitaip buna, eina sava vaga ir labai gerai jauciuosi, bet zinoma as dar vartoju vaistukus.
Atsakyti
Sveikos. Jungiuosi ir aš prie jūsų, nes turiu nemažų psichologinių problemų ir labai jau jos mane išvargina. Noriu paklausti, gal esate kuri iš Alytaus ir žinote gerą psichologą ar psichoterapiautą? 4u.gif
Atsakyti
Sveiki,
prisijungsiu ir as i jusu anoniminiu panikuotoju kluba smile.gif
Turiu sita beda jau 3 metus, buvo pagereja ansciau, bet vel pasidare PA i sunkesnia forma.

Gal galite pasidalinti patirtim, ka sneka psichologai/psichoterapiautai seanso metu? ar tiesiog konstatuoja liga, israso recepta ir ate? smile.gif
Ar galima prischologa issikvesti i namus? (zinoma uz atskira ikaini)
Ar yra tokiu vaisku, kad isgeri ir opa dingo, kai jauti, kad prasideda? smile.gif
Ar kas esate sirge tokia PA forma, kad negaletum 5km atstumu nutolti nuo namu ir ar padejo antidepresantai,ar isgyde ir ar verta su jais prasideti?

Keisciausia, kad mes visi zinom, kad panikos ataka tai tik baimes baime, Be baimes - panikos atakos neegzistuoja. Pabandykit esant ramioje busenoje sukelti sau Panikos ataka - tai neimanoma! As bandziau eile kartu name(kur zinau, kad ir kas bebutu as busiu saugus), nes viesumoje taip eksperimentuoti nedristu kol kas smile.gif, bet nei kart nepavyko man sukelti PA.
O kai tu kur nors iseini ,bijai tureti panikos ataka - tuoj pat ja gauni.
Taip iseina:
nori sukelti PA - negali
bijai - gauni


Viena is teoriju teigia:
nesipresink tam,leisk baimei ateiti, ir daryti jai su tavim viska
kas blogiausia ir daryk viska kad butu dar blogiau - patikekit blogiau nebus, nes ten istikruju nieko blogo ir nera smile.gif Ir kai tu pamatysi, kad nieko blogo neatsitiko, tavo baime dings. Teorija teigia PA dingsta susidurus su ja blogiausioje formoje (butinas dalykas yra ne laukit PA, o pasirengti jai ir laukti, parodyti smegenelems ir sau,kad nieko blogo nera tame).Tad tu turi nustoti kovoti su PA, ir kai nustosi,tu pamatysi, kad net nera pries ka kovoti, baime ir PA(kas yra vienas ir tas pats) dings!

Kodel gi ta PA yra?
Musu smegenyse yra akmens amziaus neisivystes mechanizmas, kuris pajutes pavoju(baime) i musu kuna pumpuoja adrenalina, didina spaudima ir t.t. kitaip sakant parengia tavo kuna BEGTI nuo pavojaus (kurio is tikruju nera PA atveju), bet mes, PA aukos, nezinome nuo ko ir kur begti. Todel ir sutrinka musu loginis mastymas,nes nezinome, kas vyksta. Tad nekovodami pries PA mes parodome tam mechanizmui, kad cia jokio pavojaus nera, ir kad grazintu mus i normalia padeti.

Dauguma esant panikos atakai pradeda sunkiai kvepuoti(daznai),ir galvoja, kad uzdus ar nualps ar mirs.
Bet tu turi suprasti, kad tavo kunas - tvirtas ir stiprus, jis automatiskai tau neleis tam ivykti.Kai tu "galvoji", kad tu mirsti tavo kunas laukia, kol tu baigsi kovoti su tuo, ir jis gales gristi i normalia busena.Tai naturalus procesas. Tavo kunas nori gristi i normalia busena, ir tu turi jam leisti. Taigi leisk sau pralaimeti. Sustok kovoti pries panikos atakas, ir nustok galvoti, kad tu mirsi nuo to, jei to bijai! Nebuk kvaila(s) tu nemirsi! Tu neturi ko prarasti, tik savo baime, kuri tau nereikalinga. Tavo kunas tau neleis tau uzdusti ar "mirti" smile.gif


As pats tiesasankt nebandziau dar taikyti metodo "nepsipresink tam", nes siuo metu mano gyvenimas taip susikloste, kad tam netinkamas momentas, bet manau viena diena imsiu eisiu kur negaliu eiti,nes man esanr PA as isten begu, ir nesipresinciu tam, parodysiu sau ir savo smegenelem, kad nieko cia is tikruju niera.

Tad is cia ir klausymas kyla kas geriau vartotoi antidepresentus puse metu ar net metus, ar viena savaite kryptingai su savim padirbeti ir isgyti be vaisu? smile.gif
Atsakyti
Tobi, as noreciau pasakyti, kad mn si metodika visai nepatinka, as jos niekada netaikiau nes nesuprantu kaip ja taikyti, na pvz. Sedziu as kabinete su direktoriais ir svarstau imones biudzeta, tuomet man vyksta PA, as pradedu nesneketi ir sedziu ir sakau sau na PA toliau, toliau, varyk iki galo, as pasiruosusi PA, as pasiruosusi susitikti su baime, taciau tuo pat metu tau reikia analizuoti situacija, tad man sitas metodas net ir nepatinka, as darau kitaip. Kai pajauciu PA as atsiprasau is kabineto nes jauciuosi silpnai ir pasededama ramioje vietoje tiesiog sau sakau, siuo metu man dauzosi sirdis, taciau tai nieko baisaus, tuoj tai apsiramins tai tik nerimas, man tirpsta rankos, nieko tokio, apsiraminsiu ir tai nustos, tiesiog turiu nurimti, nukreipti mintis nuo gilinimosi i savo busena, tuomet viskas ir praeina. Budu isgyti yra nemazai, taciau reikia issirinkti sau tinkama ir juo vadovautis. Pas mane yra kita problema... derealizacija t.y. netikrumo jausmas, jis man nepraeina be vaistu, ji man sukelia depresija, o paskui seka PA, tad as nezinau kaip man issigydyti be vaistu.
Atsakyti
O aš per tuos PA galvoju tk apie tai, kad kokia gėda, jog visi tai pamatys. Visai jų nebijočiau viena būdama.
Atsakyti
***** koks idomus snd jausmas apeme, galva taip staigiai pradejo suktis net nesupratau, ranksos salt, o sirdis nieko, vietoje...
Atsakyti
as daznai irgi "atrandu" ivairiu pojuciu ir niuansu - sakyciau jau pradeda uzknist, kad jie darosi nepanasus vienas i kita - nes tada suabejoju, ar man tikrai cia PA, o gal visai kas kita g.gif vakar atrode, kad dantis tinsta, pries tai nugaroj karscio bangos - totali nesamone doh.gif
Atsakyti
QUOTE(truth @ 2009 05 28, 20:02)
as daznai irgi "atrandu" ivairiu pojuciu ir niuansu - sakyciau jau pradeda uzknist, kad jie darosi nepanasus vienas i kita - nes tada suabejoju, ar man tikrai cia PA, o gal visai kas kita  g.gif vakar atrode, kad dantis tinsta, pries tai nugaroj karscio bangos - totali nesamone  doh.gif


oi mergaitės, kuo daugiau pojūčių su PA sieti imsit, tuo daugiau pojūčių ją provokuoti ims doh.gif
ax.gif PA nėra fiziologinė bėda, o pernelyg didelis dėmesys į simptomus tik dar giliau į PA mišką veda. Dantys tinsta ir per nugarą pagaugėliai eina visiems, bet tik tada, kai esam "panikos rėžime" į tuos natūralius organizmo pojūčius reaguojam tik su viena katastrofiška mintim: "man prasideda priepuolis, va jau kaip širdis baladojasi, man bus infarktas, nualpsiu, aspivemsiu prie žmonių ir t.t.".
ax.gif O gal yra ir alternatyvių, ne tokių katastrofiškų tų simptomų paaiškinimų: pvz. seniai lankytas dantistas?, ką tik lipote laiptais ir dėl to širdutė ėmė daužytis, o gal ką tik gavot pylos ir širdis kabarojasi aukštyn iš kulnų į savo vietą mirksiukas.gif ?
....be to PA retai būna izoliuota....kažkas mūsų gyvenimo laivo pagrindus smarkiai siūbuoja, bet, kai pasineriam į PA su visais nemaloniais pojūčiais, tos tikrosios problemos kažkur į antrą planą pasislenka.... unsure.gif

Atsakyti
QUOTE(Daivullee @ 2009 05 12, 09:20)
Labas rytas ir aciu mergaites uz patarimus 4u.gif
Na,kazkaip reikia gelbetis man nuo sitos bedeles kuo greiciau....tik va,va tas ir yra,kad as baisiausiai vaistu negaliu pakesti...visos sitos chemijos tai doh.gif  bet ka padarysi,jei prireiks,tai prireiks...va,vartausi dar lovytej,ir kai pagalvoju,jog siandiena dar reikes i parduotuve eiti butinai apsipirkt pietum,tai kad jus zinotumet kaip man sirdis maskatuoja doh.gif nu kazkokia nesamone atrodo....nera cia ko bijot,bet va doh.gif ech...nelengva man.....



Nelengva MUMS smile.gif man irgi siaubinga pagalvoti, kad reikes i parduotuve eiti vienai. PA stipri uzejo praejusi antradieni po ilgo laiko, iki tol tik silpnutes ir tik parduotuveje prie kasu budavo. Bet PA nors ir bandziau sukontroliuoti, nepavyko, nieko nepavyko padaryt su savimi, teko palikti pirkinius ir iseiti, nors paprastai pavykdavo apsipirkti. Si savaite gal kokia negera, suaktyvejo man kazkaip PA. Jau vel net kioske perkant ka nors baladojasi sirdis. Zodziu, man labai sunkus tas momentas, kada reikia duoti pinigus ir laukti grazos, ta vieta, is kurios negali pabegti, nes nepabegsi su prekem be pinigu ir kartu nepaliksi grazos pardavejai...
Kaip ta valdyti? Man neiseina, tiesiog buna pagerejimai, kada viskas valdoma, ir buna pablogejimai, kada viena neinu i parduotuve. Nuo pat mazens nemegau buti viena, visda ir paauglystej buvau apsupta draugu, tiesiog nepakesdavau vienatves ir todel isigydavau vis daugiau draugu! Nemegau niekad eit viena niekur, nejaukiai jauciuosi (kai kurie zmones net i klubus megsta eiti vieni) net iki susirgimo, o dabar pagrindine problema parduotuves. Kaip panaikinti atakas prie kasu?
Papildyta:
QUOTE(tobis @ 2009 05 28, 02:20)

Ar kas esate sirge tokia PA forma, kad negaletum 5km atstumu nutolti nuo namu ir ar padejo antidepresantai,ar isgyde ir ar verta su jais prasideti?

Keisciausia, kad mes visi zinom, kad panikos ataka tai tik baimes baime, Be baimes - panikos atakos neegzistuoja. Pabandykit esant ramioje busenoje sukelti sau Panikos ataka - tai neimanoma! As bandziau eile kartu name(kur zinau, kad ir kas bebutu as busiu saugus), nes viesumoje taip eksperimentuoti nedristu kol kas smile.gif, bet nei kart nepavyko man sukelti PA.
O kai tu kur nors iseini ,bijai tureti panikos ataka - tuoj pat ja gauni.
Taip iseina:
nori sukelti PA - negali
bijai - gauni
Viena is teoriju teigia:
nesipresink tam,leisk baimei ateiti, ir daryti jai su tavim viska
kas blogiausia ir daryk viska kad butu dar blogiau - patikekit blogiau nebus, nes ten istikruju nieko blogo ir nera smile.gif Ir kai tu pamatysi, kad nieko blogo neatsitiko, tavo baime dings. Teorija teigia PA dingsta susidurus su ja blogiausioje formoje (butinas dalykas yra ne laukit PA, o pasirengti jai ir laukti, parodyti smegenelems ir sau,kad nieko blogo nera tame).Tad tu turi nustoti kovoti su PA, ir kai nustosi,tu pamatysi, kad net nera pries ka kovoti, baime ir PA(kas yra vienas ir tas pats) dings!

Kodel gi ta PA yra?
Musu smegenyse yra akmens amziaus neisivystes mechanizmas, kuris pajutes pavoju(baime) i musu kuna pumpuoja adrenalina, didina spaudima ir t.t. kitaip sakant parengia tavo kuna BEGTI nuo pavojaus (kurio is tikruju nera PA atveju), bet mes, PA aukos, nezinome nuo ko ir kur begti. Todel ir sutrinka musu loginis mastymas,nes nezinome, kas vyksta. Tad nekovodami pries PA mes parodome tam mechanizmui, kad cia jokio pavojaus nera, ir kad grazintu mus i normalia padeti.

Dauguma esant panikos atakai pradeda sunkiai kvepuoti(daznai),ir galvoja, kad uzdus ar nualps ar mirs.
Bet tu turi suprasti, kad tavo kunas - tvirtas ir stiprus, jis automatiskai tau neleis tam ivykti.Kai tu "galvoji", kad tu mirsti tavo kunas laukia, kol tu baigsi kovoti su tuo, ir jis gales gristi i normalia busena.Tai naturalus procesas. Tavo kunas nori gristi i normalia busena, ir tu turi jam leisti. Taigi leisk sau pralaimeti. Sustok kovoti pries panikos atakas, ir nustok galvoti, kad tu mirsi nuo to, jei to bijai! Nebuk kvaila(s) tu nemirsi! Tu neturi ko prarasti, tik savo baime, kuri tau nereikalinga. Tavo kunas tau neleis tau uzdusti ar "mirti" smile.gif
As pats tiesasankt nebandziau dar taikyti metodo "nepsipresink tam", nes siuo metu mano gyvenimas taip susikloste, kad tam netinkamas momentas, bet manau viena diena imsiu eisiu kur negaliu eiti,nes man esanr PA as isten begu, ir nesipresinciu tam, parodysiu sau ir savo smegenelem, kad nieko cia is tikruju niera.

Tad is cia ir klausymas kyla kas geriau vartotoi antidepresentus puse metu ar net metus, ar viena savaite kryptingai su savim padirbeti ir isgyti be vaisu? smile.gif


Man ir su antidepresantais uzeina PA, nes juk jais gydomos ne tik PA, daznai salia to gydymo buna ir gydymas nuo nerimo, depresijos ir kitu dalyku.
Gal kas zinote gera psichoterapeuta, kuris su PAnikuotojais dirba?
Atsakyti
Neseniai kažkur skaičiau, kad PA atsiranda, kai gyvenime būna arba per daug (įtemptas darbas, daug klientų, streso ir pan.) arba per mažai dirgiklių (sėdėjimas namuose) ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lanėja @ 2009 05 30, 19:02)
Neseniai kažkur skaičiau, kad PA atsiranda, kai gyvenime būna arba per daug (įtemptas darbas, daug klientų, streso ir pan.) arba per mažai dirgiklių (sėdėjimas namuose) ax.gif



Mano atvejis pirmas. Bet atsirast tai atsiranda, o kaip jas panaiknti? smile.gif))))
Atsakyti