Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikus atakuoja kosulys

QUOTE(Rylinga @ 2008 11 18, 12:45)
Kaip suprast nekosti? Tie adenoidai, kad ir nesergant išskiria išskyras, jos erzina nosiaryklę ir tada kostima. Tai, kad maniškis dabar slogos neturi, bronchai, plaučiai švarūs, jokių karkalų klausant nesigirdi, o ir gerklė neparaudus. O vis dėlto kosčioja.

o maniškis tikrai tikrai nekosėja biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgutėlė @ 2008 11 18, 12:24)
o maniškis tikrai tikrai nekosėja  biggrin.gif


Taigi ne visi kosti dėl tų adenoidų biggrin.gif Tai taviškis iš tų nekosinčių biggrin.gif
Atsakyti
Deizi, o tu neturi gėlės paleistuvės ,jau rašiau apie ją ,mums tai pats nerealiausias vaistas ,įlašini jos sulčių į nosytę vos porą lašiukų ,o vaikas taip viską iš giliai iščiaudi ,kad gražu žiūrėt bigsmile.gif niekas o niekas mums daugiau nosies neatkemša ,kai atsikimš nosytė ,turėtų baigtis ir tei kosuliukai thumbup.gif aišku ,jei jis kosti nuo adenoidų ,nuo slogos.
O kiek balų jūs lateksui alergiški? Mums irgi rodė pačią didžiausią alergiją lateksui ,bet ji buvo tik 12 balų ,tai skaitosi kaip pati žemiausia norma ,o LORai sako ,kad čia išvis ne alergija g.gif Taip ir nesuprantam ,aš irgi išnešiau visus kamuolius ir t.t. Nors gydytoja mums sakė ,kad čia daugiau maistiniam lateksui tą alergiją rodo.Nes mes tada dar turėjom žinduką ,tai sakau gal nuo jo ,bet ji sako ,kad tada bertų ,o jo nebėrė ,bet paskui vistiek jau atėmiau tą žinduką ax.gif
Aš pati nežinau tiksliai kas tos clamidijos ir mikoplazma ,bet čia ,SM ,yra tokia tema berods ,o ir aišku ,kad jei vaikas turi tų bakterijų ,tai jis kosti ,bet neturi tempos ,prašyk Margio ,kad padarytų tokį tyrimą mirksiukas.gif
Be to ,siūlau pasikonsultuoti gal dar su kokiu LOR[gal nuvažiuok į Kauną ar Klaipėdą arba kad ir į Šilalę pas Naviką ,daug kam jis patinka bigsmile.gif ] ,nepasitikėk viena nuomone ,bent jau mane taip mokė pati vaikučio gydytoja ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Rylinga @ 2008 11 18, 13:34)
Taigi ne visi kosti dėl tų adenoidų  biggrin.gif Tai taviškis iš tų nekosinčių  biggrin.gif

drinks_cheers.gif tikiuosi ,kad ir liks tuo nekosinčiu ,nors kai sloguoja tai aišku ,kad nuo jų pakosti ,bet žinok man tai nė vienas gydytojas nesakė ,kad vaikutis nesirgdamas vistiek kosės nuo adenoidų g.gif
Papildyta:
Deizi ,Medėja yra senosios ,centrinės vaistinės pastate ,kai gydytoja duos siuntimą ,tai pasiklausk dar adreso 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurgutėlė: 18 lapkričio 2008 - 12:37
QUOTE(Jurgutėlė @ 2008 11 18, 12:44)
drinks_cheers.gif tikiuosi ,kad ir liks tuo nekosinčiu ,nors kai sloguoja tai aišku ,kad nuo jų pakosti ,bet žinok man tai nė vienas gydytojas nesakė ,kad vaikutis nesirgdamas vistiek kosės nuo adenoidų g.gif


Taigi yra žmonių, sergančių sloga (čia aš apie tuos, kurie neturi padidėjusių adenoidų). Kas tada gamina sekretą? Nosies gleivinė. Vieni kosti, kiti ne. Tai ir su padidėjusiais adenoidais taip. Vieni kosti, kiti ne. Na, aš tai skaičiau apie tai, kad esant adenoidų hipertrofijai, galima kosėti. Tai jeigu jie gamina išskyras, tai nieko keisto, kad kosima cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgutėlė @ 2008 11 18, 12:44)
Deizi, o tu neturi gėlės paleistuvės ,jau rašiau apie ją ,mums tai pats nerealiausias vaistas ,įlašini jos sulčių  į nosytę vos porą lašiukų ,o vaikas taip viską iš giliai iščiaudi ,kad gražu žiūrėt  bigsmile.gif niekas o niekas mums daugiau nosies neatkemša ,kai atsikimš nosytė ,turėtų baigtis ir tei kosuliukai thumbup.gif aišku ,jei jis kosti nuo adenoidų ,nuo slogos.
O kiek balų jūs lateksui alergiški? Mums irgi rodė pačią didžiausią alergiją lateksui ,bet ji buvo tik 12 balų ,tai skaitosi kaip pati žemiausia norma ,o LORai sako ,kad čia išvis ne alergija g.gif Taip ir nesuprantam ,aš irgi išnešiau visus kamuolius ir t.t. Nors gydytoja mums sakė ,kad čia daugiau maistiniam lateksui tą alergiją rodo.Nes mes tada dar turėjom žinduką ,tai sakau gal nuo jo ,bet ji sako ,kad tada bertų ,o jo nebėrė ,bet paskui vistiek jau atėmiau tą žinduką ax.gif
Aš pati nežinau tiksliai kas tos clamidijos ir mikoplazma ,bet čia ,SM ,yra tokia tema berods ,o ir aišku ,kad jei vaikas turi tų bakterijų ,tai jis kosti ,bet neturi tempos ,prašyk Margio ,kad padarytų tokį tyrimą mirksiukas.gif
Be to ,siūlau pasikonsultuoti gal dar su kokiu LOR[gal nuvažiuok į Kauną ar Klaipėdą arba kad ir į Šilalę pas Naviką ,daug kam jis patinka  bigsmile.gif ] ,nepasitikėk viena nuomone ,bent jau mane taip mokė pati vaikučio gydytoja ax.gif
Papildyta:
Medėja yra senosios ,centrinės vaistinės pastate ,kai gydytoja duos siuntimą ,tai pasiklausk dar adreso  4u.gif


Nu aciu tau uz atsakymus 4u.gif , sis tas jau aiskiau, atakuosiu vel gydytoja visokiais prasymais del siuntimu. Neturiu paleistuves, reikes paieskoti jos. Mums pradzioj imuvashas padejo, bet neilgam, tik keliems kartams pasiteisino - ipurskus nustojo koseti. O lateksui mes 45 balams alergiski. Tu neturetum bijoti, gali kamuolius parnesti biggrin.gif Del ciulptuko ir greiciau dusintu arba vemtu, berimas nelabai prie ko, bet cia tik mano nuomone biggrin.gif
Atsakyti
Ai dar norejau paklausti, o kokiu budu LOR gydytojai nustato adenoidu bala ir keli tie balai buna? Nuo 0 iki 3 ar kiek?
Atsakyti
QUOTE(deizi @ 2008 11 18, 14:31)
Ai dar norejau paklausti, o kokiu budu LOR gydytojai nustato adenoidu bala ir keli tie balai buna? Nuo 0 iki 3 ar kiek?

mums tai nustatė baisiu būdu blink.gif ,kišo vaikučiui pirštus į gerklę ,nors dabar jau daug kur skaičiau ,kad negalima pirštų grūsti į burną ,vaiką gali mirtinai išgąsdinti ,ta šakiškė gydytoja tai sakė su veidroduku gerklytėj pažiūri biggrin.gif Kiek laipsnių adenoidai būna tiksliai nežinau ,turbūt 3 arba 4 ,nesu girdėjus ,kad kas didesnius būtų turėjęs lotuliukas.gif
O tai kaip jums buvo su čiulptuku ,ar ėmėt nuo gimimo ,juk nežinojot iš karto kad alergiški? Mes tai turėjom tą soskę gana ilgai ,bet nei jo dusino ,nei vėmė ,kartais šiek tiek paberdavo aplink lūpytes ,bet paberia ir dabar ,kai neimam jau senai to papkio g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgutėlė @ 2008 11 18, 13:44)
Deizi, o tu neturi gėlės paleistuvės ,jau rašiau apie ją ,mums tai pats nerealiausias vaistas ,įlašini jos sulčių  į nosytę vos porą lašiukų ,o vaikas taip viską iš giliai iščiaudi ,kad gražu žiūrėt  bigsmile.gif niekas o niekas mums daugiau nosies neatkemša ,kai atsikimš nosytė ,turėtų baigtis ir tei kosuliukai thumbup.gif aišku ,jei jis kosti nuo adenoidų ,nuo slogos.


O mums paleistuve ne velnio nepadejo....Viena kart lasinau praskiedus-nieko, kitus 2 kartus nepraskiesta irgi nieko. Nusiciaudejo du kartus ir viskas biggrin.gif o jau parsivilkau namo ja , auginukaip gele, na neprapuls paciai bus.
Vieninteli karta gerai issiciaudejo kai i nosi isikiso kvieciu gruda (kur buna su medum) , va tada pavare ir issciaudejo balta tampru ,,snargliuka". Bet juk dabar nekisi i nosi grudu pastoviai , kiad ciaudetu lotuliukas.gif
As pagalvojau gal ta musu paleistuve per maza ir nera tokia astri g.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgutėlė @ 2008 11 18, 13:39)
O tai kaip jums buvo su čiulptuku ,ar ėmėt nuo gimimo ,juk nežinojot iš karto kad alergiški? Mes tai turėjom tą soskę gana ilgai ,bet nei jo dusino ,nei vėmė ,kartais šiek tiek paberdavo aplink lūpytes ,bet paberia ir dabar ,kai neimam jau senai to papkio g.gif


Mes tai turedavom tik Avent, jie silikoninei, nors dar ir nezinojom, kad esam lateksui alergiski biggrin.gif Lateksiniai yra is rudos gumos, gal ir bespalviu lateksiniu buna.
Atsakyti
QUOTE(deizi @ 2008 11 18, 15:02)
Mes tai turedavom tik Avent, jie silikoninei, nors dar ir nezinojom, kad esam lateksui alergiski  biggrin.gif  Lateksiniai yra is rudos gumos, gal ir bespalviu lateksiniu buna.

na ,mes irgi tik Avent ,bet kai Margis pamatė ,sako ,lateksas ,žodžiu vistiek guma ,turbūt nėra gerai? Nors aš irgi galvoju,kad silikoniniai ne tas pats g.gif
Kai nueisit pas LOR ,parašyk kaip sekėsi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgutėlė @ 2008 11 18, 13:12)
įdomiai  g.gif o man kažkodėl gydytoja kaip tik nepataria badyti vaiko ,sako ,kad juk ten tų dūrių nedaug ,iš kur galim būti garantuoti ,kad pataikysim ant alergeno?
Draugė pasakojo ,kad kai badė jos vaikutį ,tai jam buvo labai skauda ,vos ėjo išlaikyti ax.gif
Papildyta:



Kažkokią nesąmonę sakė. Taigi ten yra specialios alergenų paletės, sakykim pavasarinių Lietuvoj augančių medžių alegenų, vėliau vidurvasary žydinčių augalų alergenų paletė, dulkių erkučių kelių rūšių paletė, patalynės erkutė. Mums darė aštuonis dūrius. Aišku, kad visko nedarys, bet jei vaikui sloga ar koso, tai tyrimą erkutėms, žiedadulkėms, naminiams gyvūnams (jei tukių turima) būtina pasidaryt.

Realiai tyrimas labai informatyvyus. Na skauda, tai turbūt tiek kiek su tušinuku bakstelėjus, mes vieną kart mažylei darėm (3 m. tada buvo), tai šypsojos iki ausų, o kitą kart jau didesnei (7beveik) tai verkė, bet mano nuomone tai iš baimės, o ne skausmo.

Mergaitės, jei vaikai naktį koso, labai labai gali būti, kad patalų erkutės alergizuoja. O jei yra alergija, plius adenoidai, iki astmos labai netoli. Tiesiog mūsų situacija tokia buvo. Vaikas kosėjo kosėjo, alergijos kraujyje neradom, išoperavom adenoidus, vaikas toliau koso, PATYS padarėm odos dūrius ir radom didžiausią alergiją.

Šiaip man apie adenoidinį kosulį aiškino klinikų pulmonologas taip: vaikas nuo adenoidų koso pakeitęs padėtį, pvz. iš ryto atsikėlęs, arba tik atsigulęs. Žodžiu kuomet susikaupusios apie adenoidus gleivės pajuda. Kosulys turėtų būti drėgnas, bent jau gale to kosulio priepuolio, nes kosėjama dėl tų gleivių sankaupos (mes pvz, kosėdavom kosėdavom, ir galų gale išvemdavom gleivių). Jo nuomone kosulys po infekcijos galimas iki 5 penkių savaičių (čia kaip ribinė norma). Bet esant adenoidams, kosulys po infekcijos vis ilgėja, atseit pradžioj 2, paskui 3, 5 savaites, paskui jau du mėnesius. Adenoidai po kiekvienos infekcijos vis didėja, burksta, pasveikus kažkiek grįžta į savo pradinę padėtį, bet niekad negrįžta tiek, kokie buvo prieš ligą. Vat iš viso to jų didėjimo ir kyla vis ilgesni kosuliai.

Taip, kad :
- reikia vengti infekcijų (kaip jų vengti man nepatarė nei vienas daktaras), kad adenoidai nedidėtų;
- gydyt alergiją, jei tokia yra, nes jinai irgi dirgina adenoidus.

Taip, kad užburtas ratas, sergam ir didėja adenoidai, o paskui bet kokią infekciją pasigaunam jau dėl padidėjusių adenoidų.

Jei būčiau žinojus anksčiau, ką žinau dabar, tikrai būčiau savo vaikui atlikus visus tyrimus dėl alergijos, ir ją radus, bandžius gydyt alergiją, gal ir tie adenoidai biški apsiraminę būtų. O neradus alergijos, arba antialerginiam tyrimui nedavus rezultatų (prie tokių baisių mūsų kosulių) - būtumėm vis tiek operavęsi.

Deja, bet užsitęsę kosuliai dalykas rimtas. Sėkmės visoms.
Atsakyti
Aciu uz issamu paaiskinima. Mes pirmadieni eisime tirti alergijos, ziuresim ka mums pasakys. Gal dar ka patartumet pasidaryti kokius tyrimus blush2.gif
Atsakyti