Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikus atakuoja kosulys

Gal kas patars

kas reiskia Brontex anotacijoj parasyta kad vartojamas skrepliams skystinti, ligu metu kai yra tasiu gleiviu g.gif

vis nesuprantu kada ji galima vartot (kai kada skiria, kai kada pasako kad negalima)

Mums israse zalia actifieda, bet sloga nebega kaip vandenukas, sakau gal brontex geriau duot (kosim smarkiai, nakti labai, pakankamai sausai) unsure.gif

Atsakyti
QUOTE(aquilatel @ 2010 02 20, 16:12)
i acc nuo kokio amziaus vaikui tinka? siandien buvom pas daktare, tai bronchita nustate dukrytei. israse antibiotiku ur stodal liepe gerti.



QUOTE(aquilatel @ 2010 02 21, 09:32)
Amoksiklav israse maza buteliuka. Liepe gerti po 5 ml du kartus per diena.


Na gražu... cool.gif bet nieko keisto doh.gif Šiaip mažiems vaikams bronchitus sukelia virusai pagrinde, ir pakaktų tik šiltų arbatėlių, dar kartais ventolino inhaliuojamo.
Atsakyti
Radau gerą straipsnį



Peršalimo ligomis yra sirgęs kiekvienas, bet pats nemaloniausias - gerklės skausmas. Skaudamai gerklei gydyti, be gydytojų paskirtų vaistų, galima prisiminti ir laiko bei žmonių patikrintus liaudies medicinos patarimus.

Gerklės ligos
Tonzilitas - ryklės tonzilių, ypač gomurinių, uždegimas, kartais pūlingas. Pakyla temperatūra, galimi sąnarių ir širdies skausmai, padidėja limfmazgiai. Tonzilitas būna ūminis ir lėtinis.

Faringitas - ryklės gleivinės uždegimas. Ūminis faringitas dažnai atsiranda sergant sloga. Ryklės gleivinė parausta, kartais atsiranda pūlinių apnašų, ryklė džiūsta, peršti, skauda ryjant. Lėtiniu faringitu dažnai suserga sergantieji lėtine sloga, tonzilitu, sinusitu, taip pat jį gali sukelti sausas oras, rūkymas ir dažnas alkoholio vartojimas.

Laringitas - gerklų gleivinės uždegimas. Svarbiausi simptomai - užkimimas, sausas kosulys ir gerklės džiūvimas. Ūminį laringitą dažnai sukelia peršalimas, gripas, kitos infekcinės ligos, taip pat jį gali sukelti dulkėtas oras, kenksmingos dujos. Lėtiniu laringitu suserga dažnai sergantys kvėpavimo takų uždegimu žmonės, taip pat neretai tie, kuriems darbe dažnai tenka ilgai ir garsiai kalbėti, jį gali sukelti rūkymas ir nesaikingas alkoholio vartojimas.

Gerklei skalauti

■ Pajutę pirmuosius peršalimo požymius ir suskaudus gerklei stiklinėje šilto vandens ištirpinkite po pusę šaukštelio sodos ir druskos, įlašinkite į ją 2 lašus jodo ir šiuo tirpalu ilgai skalaukite gerklę.
■ Puikus vaistas skaudamai gerklei gydyti - raudonųjų burokėlių sultys: į stiklinę burokėlių sulčių įpilkite šaukštą acto. Šiomis sultimis skalaukite gerklę 5-6 kartus per dieną. Patartina po gurkšnelį šio mišinio nuryti. Gydytis burokėliais patariama sergantiesiems tonzilitu.
■ Segant angina, ypač pūliuojančia, veiksmingai padeda skalavimas šiltu vandeniu su medumi: į stiklinę šilto vandens įmaišykite
2 šaukštelius medaus.
■ Gerklę skalaukite česnakų antpilu: sutrinkite 2-3 česnako skilteles, užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite valandą nusistovėti, paskui nukoškite. Gerklę skalaukite šiltu antpilu keletą kartų per dieną.
■ Gydomasis plačialapių gysločių antpilas: į stiklinę verdančio vandens įmeskite 4 susmulkintus šviežius arba džiovintus plačialapių gysločių lapus, uždenkite ir palikite pusvalandį nusistovėti, paskui nukoškite. Šiuo šiltu nuoviru skalaukite gerklę kas valandą. Gydymas bus veiksmingesnis, jei į nuovirą įdėsite šaukštelį medaus. Skalauti gerklę šiuo antpilu patariama sergantiesiems angina ir tonzilitu.
■ Čiobrelių antpilas: 1-2 šaukštus čiobrelių užpilkite stikline verdančio vandens, palikite 45 minutes nusistovėti. Šiltu čiobrelių antpilu skalaukite gerklę keletą kartų per dieną, jei sergate angina ar tonzilitu. Be to, sirgdami lėtiniu tonzilitu darykite šio antpilo inhaliacijas.


Kita pagalba gydant gerklę

■ Susirgus angina padeda citrinos: lėtai sukramtykite pusę citrinos kartu su žieve. Paskui valandą nieko nevalgykite. Šią procedūrą patariama kartoti kas
3 valandas.
■ Sergantiesiems angina patariama 3-4 kartus per dieną gerti po šaukštelį svogūnų sulčių.
■ Padės gydomasis kompresas: pamaigykite arba subraukykite šakute kopūsto lapų, uždėkite
ant kaklo ir šiltai apriškite. Kompresą keiskite kas 2 valandas.


Jei susirgote faringitu
Sergant faringitu, ypač lėtiniu, negalima valgyti aštraus, marinuoto, labai karšto ir labai šalto maisto. Patariama atsisakyti rūkalų ir alkoholinių gėrimų arba bent jau riboti jų vartojimą. Naudinga daryti eukaliptų, levandų, apelsinų eterinių aliejų ir šalavijų lapų, ramunėlių žiedų, mėtų žolės, čiobrelių, pušų pumpurų, didžiųjų debesylų šaknų inhaliacijas. Rekomenduojama 2 kartus per dieną tepti užpakalinę gerklės sienelę šaltalankių, jonažolių arba propolio aliejumi. Reikia skalauti gerklę vaistinių augalų antpilais ir nuovirais.

■ Sumaišykite 3 dalis ramunėlių žiedų su 2 dalimis liepžiedžių. Šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite 20 minučių prisitraukti, paskui nukoškite. Gerklę skalaukite šiltu antpilu keletą kartų per dieną po valgio.
■ Sumaišykite lygiomis dalimis pelynų žolės, medetkų žiedų ir plačialapių gysločių lapų. Šaukštą mišinio užpilkite stikline vandens, 15 minučių pavirkite ant silpnos ugnies, paskui atvėsinkite ir nukoškite. Skalaukite gerklę šiltu nuoviru keletą kartų per dieną, geriausiai po valgio.
■ Galite skalauti gerklę alavijų sultimis, atskiestomis su vandeniu (1:1), arba citrinų sultimis, atskiestomis vandeniu santykiu 1:2.


Sergant laringitu
Pagrindiniai laringito požymiai
- balso užkimimas ir sausas kosulys. Geriausias gydymo būdas
- ramybė balsui, dvi trys 15-20 minučių trukmės vaistinių augalų inhaliacijos per dieną ir burnos skalavimas šių augalų antpilais. Išnykus laringito paūmėjimo simptomams, inhaliacijų nebereikia daryti, bet gerklę skalaukite dar ilgai, 2-3 mėnesius, kas 2-3 savaites kaitaliodami vaistažolių mišinius. Sergant laringitu negalima valgyti aštrių patiekalų, rūkyti ir vartoti alkoholio.

■ Mišinys inhaliacijai: po 15 g jonažolių, raudonėlių žolės ir eukaliptų lapų užpilkite 1,51 verdančio vandens ir palikite 2 valandas nusistovėti, paskui užvirkite, nukoškite ir įpilkite šaukštą alyvuogių arba persikų aliejaus. Taip pat mišinį inhaliacijai galite pasigaminti iš kitų vaistažolių: sumaišykite lygiomis dalimis ramunėlių ir medetkų žiedų, šalavijų lapų, melisų ir pelynų žolės.
■ Šalavijų nuoviras: susmulkinkite 4 šaukštelius šalavijų lapų, užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, užvirkite ir palikite pusvalandį nusistovėti, paskui nukoškite. Gerklę skalaukite šiltu šalavijų antpilu kas 2 valandas. Šalavijų nuoviru patariama skalauti burną ir sergant stomatitu.
■ Dirvinių asiūklių antpilas: susmulkinkite 4-5 šaukštus dirvinių asiūklių žolės, užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens ir palikite 2 valandas nusistovėti, paskui nukoškite.
■ Gerklę skalaukite juodųjų serbentų sultimis, atskiestomis su vandeniu (1:1). Į mišinį galite įmaišyti šaukštelį medaus. Juodųjų serbentų sultys ypač tinka, žmonėms, kurių darbas susijęs su kalbėjimu ir dainavimu.
■ Oratoriams ir dainininkams, sergantiems laringitu, patariama gerti vaistinių dirvuolių antpilo ir juo skalauti gerklę: susmulkinkite 2 šaukštelius vaistinių dirvuolių žolės, užpilkite stikline verdančio vandens, palikite 3-5 minutes prisitraukti, paskui nukoškite. Gerkite šio antpilo po stiklinę 2-3 kartus per dieną ir skalaukite juo gerklę
.
Atsakyti
Sūnutis kosėjo beveik mėnesį, pradėjo kosėti "iš gerklės", bet kosėjo taip apie 2 savaites. Gydytoja skyrė antibiotikus (Amoksiciklina), nors vaikas jautėsi gerai ir temperatūros neturėjo. Po kurso pagerėjimo nebuvo, jau galvojo skirt stipresnius antibiotikus, bet aš pasakiau, kad jų neduosiu ir vaiką nuvežiau pas pulmonologę. Tai pulmonologės patarimai buvo: 3 kartus dienoj daryti inhaliacijas šiltu vandenuku (mes turime Microlife inhaliatorių), o vandenuku todėl, kad vaikas alergiškas, 3 kartus per dieną gerti Hedelix po 2,5 ml ir daryti masažiukus. Poveikis liuksiškas, kosuliai pradėjo praeidinėt jau po 3 dienų.

Tiesa, dar sakė, kad šie metai yra mikroplazmų ir chlamidijų metai, jei kosuliai nepraeina, reikia imti kraujuką iš venos ir žiūrėti, kas sukėlėjas, o tada - antibiotikai.

Patys kosuliai gali tęstis iki 5-6 savaičių, vaikučiams tai normalu.

Taip, kad mamytės geriau pasieškokite gerų specialistų, nes dauguma medikų skiria antibiotikus į kairę ir į dešinę. doh.gif Puikiai suprantu, kad yra situacijų, kai be jų neišsiversti, bet tikrai ne kiekvienu atveju, jei tik vaikas ilgėliau kosti.
Atsakyti
QUOTE(vilmux x @ 2010 02 11, 14:59)
Mamos,o jus  inchaliuojate vaikučius? Pas mus irgi bėda su kosuliu,jis nedažnas,bet kaip prasideda,tai sunkiai pagyjam,galiausia šiandiena užsisakiau inchaliatoriu,vat toki:

http://www.hiperfarm...uct/10000120877

bandysiu su juo gydyti,nes jau irgi atsibodo. O kiek žinau daug kas turi ir patenkinti thumbup.gif



paziurejau jusu nuoroda, manau kad ir mes toki dalyka pirksim, reik su vyru pasitarti ax.gif bet musu mazyle jau koseja nuo spalio menesio...ziaurumelis, du kartus antibiotikus gerem, gerasias bakterijas visa menesi pragerem, nuo sirupu pradejo berti...kosmaras kazkoks....ir homeopatinius zirniukus jau menesi geriam verysad.gif persviete - viskas gerai, istyre krauja - viskas gerai, tai ka daryti? doh.gif sirdis plysta girdint savo vaika "lojant" kasdien verysad.gif
Atsakyti
mamytes o jus is karto kai tik vaikas sukosti kokia diena taip ir vedat pas gydytoja? duryte vakar pradejo koset bet tik ryte ir diena kelis kartus pakosejo,bet jau tokiu rimtu kosuliu panasiu i svokstima,siandien is vis gal tik pora kartu nusikosejo,miega ramiai ir diena ir nakti,zaidzia gerai valgo geria.tai as kazkaip manau palauksiu dar iki kokio antradienio patepsiu pedytes terpentino tepalu,atsigert duosiu ciobreliu arbatos su medum ir jei iki tos dienos isliks bent toks kosulys koks yra dabar -vaziuosim.straipsni skaiciau kazkokios gydytojos kad reikia palaukt bent pora dienu o tada jau gydyt g.gif temperaturos neturi tik sloga pries pora savaiciu prasidejo,o vakar ir kosuliukas prisijunge
Atsakyti
Taip, manau palauk, matysi ar stipreja kosulys, gal ir temp atsiras..
As kai nueinu pas gyd del slogos ar kosulio jau ji i mane kreivai ziuri sako perdetai reaguoji..bet geriau nueit veltui nei kad paskui per velu..
Atsakyti
QUOTE(KreKre @ 2010 02 21, 14:03)
Na gražu...  cool.gif  bet nieko keisto  doh.gif  Šiaip mažiems vaikams bronchitus sukelia virusai pagrinde, ir pakaktų tik šiltų arbatėlių, dar kartais ventolino inhaliuojamo.

Mano abidvi neseniai persirgo bronchitais. Deja, antibiotikų neišvengėm, bet kosulį šalia visų kitų priemonių labiausiai padėjo įveikti vibracinis masažas. Išbandykit tikrai, ką kankina bronchitai. Nebūčiau patikėjusi, kad toks veiksmingas dalykas thumbup.gif
Atsakyti
Patarimas iš liaudies skirtas gydyti kosuli. VAIKAMS- paprastas avižas (kur arkiukai ėda kaime) užpilat pienu ir paverdat.Paskui nukošiat ir ta nupilta šilta pienelį ligoniukui gerti. TEVAMS- užsikaitinti puodelį alaus, kad gerai karštas būtų, įdeti šauksta medaus ir išmaišius išgerti. Skonis ir kvapas kaip tikrų vaistų. Abu receptai išbandyti ir labai pasiteisinantys mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vikte777 @ 2010 02 11, 13:50)
sveikos mamytes...

o as jau nebezinau ka daryt man su  savaja vieneriu metuku dukryte,turime tokia problema, kad bega liulis,kosejam slapiai,labai smarkiai, o ypac kai atsikeliame is po nakties net iki atpilinejimo sad.gif atsisako gert belekokius vaistus sad.gif istraukt babbauziuku neleidzia...kriokia kaip skerdziama!!! as jau nebezinau ka daryt...nieko negeria aport pienuka sad.gif jokiu arbateliu  ir t.t.. turiu problema....bijau,kad neissivystytu koks chroninis bronchitas sad.gif gal kuri buvo susidurusi su tokia problema???? ACIUUUUUUUUU.....


Negerai, kad nieko kito negeria, nes pienas (jei kalbame apie karves piena) skatina gleiviu susidaryma, todel jo kosejant patartina vengti. O siaip kosejant patariama vartoti kuo daugiau skysciu (vandens, siltu arbateliu), kad skystetu gleives ir jas bus lengviau iskoseti 4u.gif

QUOTE(vilmux x @ 2010 02 11, 14:59)
Mamos,o jus  inchaliuojate vaikučius? Pas mus irgi bėda su kosuliu,jis nedažnas,bet kaip prasideda,tai sunkiai pagyjam,galiausia šiandiena užsisakiau inchaliatoriu,vat toki:

http://www.hiperfarm...uct/10000120877

bandysiu su juo gydyti,nes jau irgi atsibodo. O kiek žinau daug kas turi ir patenkinti thumbup.gif


Patarciau pasidometi kokiais atvejais inhaliatorius gali buti naudojamas, nes ne prie visu kosuliu jis yra tinkamas (tas galioja ir inhaliacijoms, daromoms ne su inhaliatoriumi). Dar inhaliuoti negalima kai vaikas turi temperaturos.
Atsakyti
labux,
QUOTE(irenele @ 2010 02 26, 18:09)
Patarimas iš liaudies skirtas gydyti kosuli. VAIKAMS- paprastas avižas (kur arkiukai ėda kaime) užpilat pienu ir paverdat.Paskui nukošiat ir  ta nupilta šilta pienelį ligoniukui gerti. TEVAMS-  užsikaitinti puodelį alaus, kad gerai karštas būtų, įdeti šauksta medaus ir išmaišius išgerti. Skonis ir kvapas kaip tikrų vaistų. Abu receptai išbandyti ir labai pasiteisinantys  mirksiukas.gif

va va, mane mama kazkada taip gydydavo - is tiesu geri vaistai thumbup.gif

Mansike irgi kosejo savaite - is pradziu per daug galvos nesukau galvojau praeis... Bet kai po savaites nuejom pas daktarus paaiskejo - mikoplazma verysad.gif Maziausiai 14 d. atbibai ir po ju neaisku kaip bus, nes jau penkta diena geriam, o pagerejimo dar nesimato....
Atsakyti
QUOTE(nePadori @ 2010 03 06, 19:43)
labux,

va va, mane mama kazkada taip gydydavo - is tiesu geri vaistai  thumbup.gif

Mansike irgi kosejo savaite - is pradziu per daug galvos nesukau galvojau praeis... Bet kai po savaites nuejom pas daktarus paaiskejo - mikoplazma  verysad.gif  Maziausiai 14 d. atbibai ir po ju neaisku kaip bus, nes jau penkta diena geriam, o pagerejimo dar nesimato....

O kaip jums nustate mikoplazma? Siaip jei is specifinio kraujo tyrimo nustatoma mikoplazma ir paskiriamas tinkamas gydymas, tai gereja gana greitai, per keleta dienu.
Atsakyti