Įkraunama...
Įkraunama...

Veislinio kačiuko pardavimas sterilizacijai (PET)

QUOTE(Helenee @ 2009 01 27, 16:27)
paziuresim

O šis straipsnis prašytas remiantis konkretaus klubo taisyklėmis ar tik vizija į tokias taisykles ?
Atsakyti
QUOTE(Helenee @ 2009 01 27, 17:27)
paziuresim


Ir Jūs drąsiai žiūrėsite kačiukų pirkėjams į akis atvirai jiems meluodami? ax.gif
Kilmės domumentai NIEKADA NEBUVO IR NEBUS gyvūno kokybės, sveikatos, gero temperamento ir kitų tame straipsnyje paminėtų "privalumų" GARANTIJA. Kilmės dokumentai tėra informacija apie gyvūno kilmę. Tai tėra gyvūno veisliškumo įrodymas - kad abu gyvūno tėvai yra tos ar kitos veislės, reiškia jo palikuonys irgi yra tos veislės. DAUGIAU NIEKO, deja. Paskačius straipsnį susidaro įspūdis, kad visi dokumentuoti gyvūnai yra sveiki ir puikaus temperamento. Nejuokinkit. Kiekvienas žmogus(ar jo giminės, draugai, pažįstami) tikrai yra susidūręs su atvejais, kai būtent kilmingi dokumentuoti gyvūnai sirgo paveldimomis ligomis arba buvo visiškai neadekvataus temperamento. Ir lygiai tiek pat istorijų ir pavyzdžių atsiras kai neveisliniai ar neturintys dokumentų gyvūnai buvo sveiki ir stabilios psichikos.
O su parodomis ir veisimo taisyklėmis tai iš viso prajuokinot. lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Nu nėra gi tie pirkėjai tokie idiotai, kad pasimautų ant tokių gražių pasakaičių.. Sakot parodose diskvalifikuojami bailūs ir agresyvūs gyvūnai?? Aha. Kur gi ne. Bestų jie gal ir nelaimi, bet titulus susirenka visiškai lengvai ir yra po to veisiami ir perduoda palikuonims psichikos problemas. Ir apskritai būkim biedni bet teisingi dauguma katinų parodose iki haliūrikų yra prišerti raminančių, taigi koks iš tikrųjų tas temperamentas nelabai kas pamato..
Sakot katės neeksplotuojamos kiekvieną rują? Oj, pasižiūrėkit skelbiu.lt. Tie patys vardai, garsūs veislynai, priklausantys felinologinėms organizacijoms "stumdo" kačiukus kaip su dokais taip ir be jų ir tos organizacijos bijodamos lyšną kapeiką prarast netaiko jokių nuobaudų ir jokių sankcijų tokiems va "veisėjams". Ir gražios pasakaitės apie katę kergiamą 3 kartus per 2 metus iš tikrųjų yra tik gryna komercija, nes ta pati katė par tuos 2 metus dar kokias 3-4 vadas be dokų pagimdo ir kačiukai yra greitai išparceliuojami "pigiau". Ir jeigu pasižiūrėsit ką tokie "veisėjai" veisia, tai tik komercines - populiarias, madingas ir brangiai parduodamas veisles.
Galima tęsti ir tęsti.. Man jau koktu skaityt tas nesąmones. Žmonės, baikit meluot vieną kartą. Vienintelis būdas kovot su bedokumentinių neatsakingai išveistų gyvūnų problema tai pirmiausia pripažint tiesą. Dokumentai nieko nereiškia ir niekada nebus jokia garantija. Apskritai veisiant niekas nieko negali garantuoti, nei psichikos, nei sveikatos, nei eksterjero. Veisėjas GALI GARANTUOTI tik vieną dalyką - kad iškilus problemoms jis PRISIIMS ATSAKOMYBĘ ir kompensuos pirkėjui jo nuostolius. ASMENINĖ ATSAKOMYBĖ ir VEISĖJO SUTEIKIAMOS GARANTIJOS tai yra vienintelis skirtumas tarp jo ir daugintojo. Nes daugintojai jokių garantijų nesuteikia. Vienintelis kelias kovoti su daugintojais tai yra pirkėjų švietimas, kad žmonės suvoktų kuo jie rizikuoja, ką jie perka ir ką jie gauna. Bet deja daugumai veisėjų tai yra visiškai nenaudinga, todėl daug patogiau yra mulkinti žmones va tokiomis va pasakaitėmis apie principingas felinologines organizacijas, tobulų gyvūnų atrankai tarnaujančias parodas ir VISAGALIUS viską ką tik įmanoma GARANTUOJANČIUS kilmės dokumentus.
Gal užteks? Gal galų gale pradėkim sakyt žmonėms tiesą?
Žinau, vėl būsiu išvadinta skandaliste, bet nepykit nesusilaikiau, tas pats per tą patį, melas melas..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Seterių_mama: 27 sausio 2009 - 17:18



pilnai su tavimi sutinku, kaip ir daugely kitu atveju

del "tiesos" sakymo.. o kam ji reikalinga? zmones noriu bombonikiu spalvotam ipakavime ir nuolatinio surmulio, "tiesos" ju poreikiu sarase siai dienai nerasta.. mano asmenine etika siuo klausimu tyli, nes ji niekam nera reikalinga, zmogus nori pigiai nupirkti ir gerai naudoti, ir jis viska matoja tik siais matais..

tu gali jam siulyti tiesa, o as.. as straispnius megstu rasyt ir kaip autorius palieku sau teise i savo situacijos interpretacija

kai tik atejau i "kaciu segmenta", buvau klaikiai pakraupusi del daugelio dalyku. o dabar nieko, pripratau, suo ir kariamas pranta, net jau pripratau prie nuolat stovincios sudu smarves, ir net pati prie jos gaminimo prisidedu..

Atsakyti
Skaitau , skaitau ir kuo toliau tuo daugiau nebesuprantu smile.gif
QUOTE(Helenee @ 2009 01 17, 12:01)
turiu idomu straipsni- .....
Tegul zino zmones, kas yra kas, ir kaip viskas vyksta smile.gif Su vejo malunais kovoti kvaila, bet lasas po laso ir kalnus nuvercia - gal bent keli zmones ateis "i prota"

Reklamuojat straipsnį kaip tiesos atskleidimą apie "oficialų ( teisingą) gyvūnų veisimą" ir kitoj žinutėj jau pritariat Seterių_mamai, kuri visiškai nesutiko su šio straipsnio išsakytomis mintimis.
Papildyta:
QUOTE(Helenee @ 2009 01 27, 18:06)
pilnai su tavimi sutinku, kaip ir daugely kitu atveju

del "tiesos" sakymo.. o kam ji reikalinga? zmones noriu bombonikiu spalvotam ipakavime ir nuolatinio surmulio, "tiesos" ju poreikiu sarase siai dienai nerasta..  mano asmenine etika siuo klausimu tyli, nes ji niekam nera reikalinga, zmogus nori pigiai nupirkti ir gerai naudoti, ir jis viska matoja tik siais matais..

Čia tai jau visiškai nebeaišku. Tai kam tas straipsnis, jei jūsų nuomone žmonėms tiesa nereikalinga?
Vienu žodžiu prieštaraujat pati sau. Mano nuomone, tai straipsnis daugeliu atveju neatitinka išreikštos " teisingo" veisimo minties
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo spiglys: 27 sausio 2009 - 19:26
Ech, man jūsų problemos rolleyes.gif Nes tokios situacijos, kokia yra su persais ir egzotais, nėra daugiau su nei viena veisle unsure.gif Ir duok Dieve, kad nebūtų.
Persų ir egzotų palyginus nedaug parodose, bet užtat skelbimuose kiek nori doh.gif
Atsakyti
Vat uztai ir reikia pardavinet su kastravimo salyga, del to cia visos ir diskutuojam. Bet manau, kad tokia situacija gali pasikartot su bet kuria populiaria veisle. Stai reksiuku jau irgi nemazai maciau parduodamu po kelis simtus litu be dokumentu.

Deja, zmones perka gyvuna daznai impulsyviai ir nepasidomeje is anksto. Stai ir mano pacios grupiokai keli neseniai pirko kates, bet nepaisant mano skleidziamu ideju ir siulymu padet susirast veislini gyvuna, abu pirko "egzotes" be dokumentu ir negana to - ketina turet kaciuku. Na, gi tokie smagus maziai! Ir net jei atsargiai bandau kazka pasakyt, pajauciu toki nemalonu saltuka - tipo gal tu ir gali katem pinigus metyt, o mes darysim kaip mums geriau. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(spiglys @ 2009 01 27, 20:13)
Skaitau , skaitau ir kuo toliau tuo daugiau nebesuprantu smile.gif

Reklamuojat straipsnį kaip tiesos atskleidimą apie "oficialų ( teisingą) gyvūnų veisimą" ir kitoj žinutėj jau pritariat Seterių_mamai, kuri visiškai nesutiko su šio straipsnio išsakytomis mintimis.



Sandra, viskas turi du galus. As veisima matau taip, kaip parasiau, manau, kad taip yra teisingai, ir tuo reikia siekti. Taip pat tikiu, kad daznai taip buna, ir tikiu, kad butent to kiekvienas klubas tikisi is savo nariu.
Seteriu mama parase, kad gyvenime daznai buna realizuojamas ne idealus varinatas bet priesingas jam, ir as sutikau, nes pati tokiu nekorektisku dalyku esu maciusi.
Tai kad gyvenime pasitaiko ne idealizuotas varinatas o priesingas- tai ne mano, ne tavo kalte, bet tai yra rimta socialine, net gi sakyciau dvasine siolaikinio zmogaus problema. ir cia jau reikia gilintis i vidini moralini zmogaus branduoli ir ziuret i sia problema globaliai.
Labai mazai zmoniu nori ka nors girdeti "apie tiesas"... jie nori "duonos ir reginiu", jiems nusipjauti i musu pamastymus ir vizijas, jie pasirenka sau patogu elgesio varianta, ir daro taip kaip jiems patogu.
Aristoteliaus logika, kai egzistuoja tik viena tiesa galioja paprastoj matematikoje, realus gyvenimas susidaro is daugelio ivairiu dalyku, taigi as pasilieku prie nuomones, kad kiekvienas poziuris turi teise but. As pasakoju zmonems savo idealizuota varianta ir tikiuosi, kad zmones jo sieks, Seteriu mama -savo varinata, ir taip pat tikisi, kad ka nors suzadins zmoniu viduje.
Apie veisimo etika galima kalbeti labai daug ir ilgai, taip pat kaip ir apie tarpasmeniniu santykiu etika "katininku" rate.. bet tai ne sio topiko tema
Manau, kad tolimesnis dialogas butu jau priskirriamas prie OT, tai jei turi klausimu- rasyk i az
sekmes
Atsakyti
QUOTE(Helenee @ 2009 01 28, 11:19)
Sandra, viskas turi du galus. As veisima matau taip, kaip parasiau, manau, kad taip yra teisingai, ir tuo reikia siekti.

Galima aš pacituosiu ?
Oi, iš jūsų straipsnio neleidžia nukopijuot eilučių.
Na bandysiu perrašyt
"Veisimui naudojamas veislinis gyvūnas.
*Yra įregistruotas kačių klube ir veisiamas su klubo felinologų sutikimu/pritarimu
..... prieš išduodamas leidimą katės kergimui..... " ( čia apie klubą rašoma)

Norit pasakyt , kad tai tiesa ? Pagal Jus be felinologų sutikimo ir klubo išduoto leidimo aš negaliu kergti savo kačių ?
Labai gaila, kad neturiu teisės komentuoti, cituoti iš klubo gautų oficialių atsakymų.Oficialiai egzistuoja tik kergimo aktas, kuri aš kaip įvykusį faktą pateikiu klubui. Labai būtų įdomu pamatytį tą leidimą kergimui ir kaip yra įforminamas tas felinologų sutikimas /pritarimas ? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Helenee @ 2009 01 28, 11:19)
Apie veisimo etika galima kalbeti labai daug ir ilgai,  taip pat kaip ir apie tarpasmeniniu santykiu etika "katininku" rate.. bet tai ne sio topiko tema
Manau, kad tolimesnis dialogas butu jau priskirriamas prie OT, tai jei turi klausimu- rasyk i az
sekmes

Kur jus pamatėt užuominą apie tarpasmeninius santykius. Aš aiškiai suprantu , ką norėjot pasakyt.Tačiau mano žinutėse jokio asmeniškumo nėra.
Sakau tik tiek , kad jūsų straipsnyje radau informacijos apie kačių kergimo įforminimą, kuris neatitinka tikrovės. Ne apie veisėjų santykius iki ,po ar kergimo metu. Paliekam visa tai.Rašau apie kergimo dokumentaciją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo spiglys: 28 sausio 2009 - 12:26
QUOTE(spiglys @ 2009 01 28, 13:24)
Norit pasakyt , kad tai tiesa ? Pagal Jus be felinologų sutikimo ir klubo išduoto leidimo aš negaliu kergti savo kačių ?
Labai gaila, kad neturiu teisės komentuoti, cituoti iš klubo gautų  oficialių atsakymų.Oficialiai egzistuoja tik kergimo aktas, kuri aš kaip įvykusį faktą pateikiu klubui. Labai būtų įdomu pamatytį tą leidimą kergimui ir kaip yra įforminamas tas felinologų sutikimas /pritarimas ? g.gif



Adresuota buvo Jelenai, bet pasisakysiu ir aš. Mūsų veislynas ir visos katės priklauso Saulės kačių klubui, kuris priklauso FIFe sistemą Lietuvoje, atstovaujančiai organizacijai LFD "Bubastė". Prieš kiekvieną kergimą, nors ir kergiame savo nuosavą katę su savo nuosavu katinu, turime užpildyti prašymą gauti LFD "Bubastė" leidimą kergimuisi. Jei gyvūnai turi reikiamus parodinius įvertinimus (nuo atviros klasės) toks leidimo išdavimas/patvirtinimas kainuoja 25 Lt. Jei neturi įvertinimų toks leidimo išdavimas/patvirtinimas kainuoja 200 Lt. Kiek žinau Čekijoje, Slovakijoje, Švedijoje FIFe sistemoje tokia pati tvarka. Aišku, manau, kad kaip ir visur būna visko ir dvigubų standartų taikymo ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(SoftKiss @ 2009 01 28, 12:57)
Adresuota buvo Jelenai, bet pasisakysiu ir aš.

Patirtis mano nedidelė, tik vienas kergimas.
Nieko nepildžiau išskyrus patį kergimo aktą. Nieko nemokėjau už jokius leidimus ir panašiai. Su Jelena kaip suprantu priklausom vienam klubui. Tai va ir įdomu kodėl tos žinios tokios skirtingos
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo spiglys: 28 sausio 2009 - 13:15
QUOTE(spiglys @ 2009 01 28, 14:14)
Su Jelena kaip suprantu priklausom vienam klubui.


spigly, as buvau ir kito klubo nare. be to, mao straipsnyje nenurodytas konkretus klubas ir sistema, nurodytas abstraktus poziuris, kaip turetu buti.
Atsakyti
Bent jau man tai grieztai buvo pasakyta, kad tas leidimas kergimui butinas. g.gif
Tai kaip is tikruju?
Tokia tvarka man atrodo visai teisinga - kazkas klube netgi patikrio mano kates ir pasirinkto katino genealogija. Vis sioks toks saugiklis nuo zmoniu, kuriems kyla klausimas "ar galima su broliuku?"
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arven: 28 sausio 2009 - 14:48