Įkraunama...
Įkraunama...

Veislinio kačiuko pardavimas sterilizacijai (PET)

QUOTE(Helenee @ 2009 02 10, 16:26)
Aciu, Elektraa

poster_offtopic.gif

Kad beveik visos ir visi katinu augintojai turi skirtingas ideologijas (kartais daugiau ar maziau panasias, o kartais labai skirtingas) 4u.gif

Tik labai jau truksta zmogisko/meilaus/draugisko bendravimo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elektraaa: 10 vasario 2009 - 15:47
Įkišiu savo trigrašį. Man kažkaip ši diskusija pakvipo nesusikalbėjimu tarpusavyje, pabandysiu reziumuoti biggrin.gif

Helenee nuomonė, kad kačiuko dokumentai ir priklausymas klubui duoda didelį pranašumą prieš nedokumentinį kačiuką. Dokumentai duoda dideles garantijas dėl sveikatos, psichikos ir eksterjero.

Seterių mamos nuomonė, kad visa tai, kas išvardinta aukščiau, realiai mažai ką duoda tol, kol nėra rimtos veisėjo atsakomybės prisiėmimo, t.y. pirkimo-pardavimo sutarties, kurioje nurodyti ne tik pirkėjo įsipareigojimai, bet ir pardavėjo.

Iš esmės teisios abi (čia mano nuomone), nes dokumentai sumažina kažkiek riziką dėl tam tikrų ligų, abejoju ar labai įtakoja psichikos stabilumą, garantuoja kačiuko veislę. Tačiau kol nėra (gal vienur yra, kitur nėra, šito nežinau) realios atsakomybės už savo išveistą gyvūną (prekę), tol gali būti nors ir krūva popierių, bet jie realiai nelabai ko verti. Va tep va.
Atsakyti
QUOTE(Elektraaa @ 2009 02 10, 16:09)
Seteriu Mama, Carlin

Jei jau taip norit visko 100 % grynumo, tai tada net jusu paciu katinai NEGALI buti vadinami tam tikru veisles pavadinimu, nes jie nera 100% tos veisles  g.gif


absoliučiai neteisinga išvada.
mano katinas yra 100 procentu tos veislės. Kas man tai garanatuoja? Ogi mano katino geneologinis medis, kuriame yra nurodytos visos kartos.

Tuo tarpu mano katino sveikatą garantuoja tik mano veisėja, o ne dokumentai tongue.gif nes aš žinau, kad esant sveikatos sutrikimams, ji man padės. Net ne garantuoja, čia turėtų būti... bet kito žodžio nerandu... Bet dokumentai man nesuteikia absoliučios garantijos, kad mano katinas bus sveikas. Nei 100, nei 50 proc.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Carlin: 10 vasario 2009 - 16:05
QUOTE(Redos @ 2009 02 10, 15:57)
Įkišiu savo trigrašį. Man kažkaip ši diskusija pakvipo nesusikalbėjimu tarpusavyje, pabandysiu reziumuoti  biggrin.gif

Helenee nuomonė, kad kačiuko dokumentai ir priklausymas klubui duoda didelį pranašumą prieš nedokumentinį kačiuką. Dokumentai duoda dideles garantijas dėl sveikatos, psichikos ir eksterjero.

Seterių mamos nuomonė, kad visa tai, kas išvardinta aukščiau, realiai mažai ką duoda tol, kol nėra rimtos veisėjo atsakomybės prisiėmimo, t.y. pirkimo-pardavimo sutarties, kurioje nurodyti ne tik pirkėjo įsipareigojimai, bet ir pardavėjo.

Iš esmės teisios abi (čia mano nuomone), nes dokumentai sumažina kažkiek riziką dėl tam tikrų ligų, abejoju ar labai įtakoja psichikos stabilumą, garantuoja kačiuko veislę. Tačiau kol nėra (gal vienur yra, kitur nėra, šito nežinau) realios atsakomybės už savo išveistą gyvūną (prekę), tol gali būti nors ir krūva popierių, bet jie realiai nelabai ko verti. Va tep va.


Jūs labai teisi. smile.gif
O Seteriu mama turėtumėte nebijoti bendrauti. Tai aš iš "lietuviškų" pirkėjų - reikia "greitai", bet... Galbūt šiandien pas mane bėgiotų kilmingas meiniukas, kuris jau po mėnesio ne džiugintų, o ... Nes tai ne ta veislė, kurios mums reikėjo. Grožis, kilmė ir "popieriai" dar ne viskas. Ponia mane tiesiog "atkalbėjo" nuo šios veislės, pasiūliusi alternatyvą,. Nors ji tik žino apie šias kates, pati neveisia. Patarė man pasidomėti. Kaip ir Ponia Galina - pas ją buvo katytė likusi, o ji išklausiusi mūsų norų, patarė pirkti kačiuką. Manau tai tikrai mylintys gyvūnus žmonės, o ne verslininkai.
Beje, veisėjai, kačiukai, šiaip ar taip - Jūsų prekė. Todėl turėti kantrybės - Jūsų darbo specifika. Jei nebūtų mūsų "neapsišvietusių augintojų" - nereikėtų ir Jūsų. Ir atvirkščiai: kaip mes be Jūsų gautume tuos puikius šaunuolius.
O visokių yra visada ir visur. cool.gif Piktieji lieka už borto doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Carlin @ 2009 02 10, 17:04)
absoliučiai neteisinga išvada.
mano katinas yra 100 procentu tos veislės. Kas man tai garanatuoja? Ogi mano katino geneologinis medis, kuriame yra nurodytos visos kartos.


Deja, nereikia kaltint kita zmogu skleidziant melu, kaip ir jusu atveju, galeciau pasielgti lygiai taip pat.

Dokumentai ir geneologijos medis taip pat 100% negarantuoja jusu katino grynaveisliskumo schmoll.gif


Bet as nenoriu kalbeti neigiamai 4u.gif Mano nuomone kitokia - dokumentai dazniausiai garantuoja ir sveikata, ir grynaveisliskuma, ir viska kita mirksiukas.gif
Papildyta:
Jei norit padiskutuot rasykit i az
Atsakyti
QUOTE(Elektraaa @ 2009 02 10, 17:25)

Dokumentai ir geneologijos medis taip pat 100% negarantuoja jusu katino grynaveisliskumo  schmoll.gif



Palaukit atsiprašau g.gif o kas tada garantuoja blink.gif ?
Atsakyti
QUOTE(uzi @ 2009 02 10, 17:36)
Palaukit atsiprašau  g.gif  o kas tada garantuoja  blink.gif ?


Cia jau labai placiai reiketu diskutuoti. Pacios kaciu veisles, buna senos ir naujos, naturalios ir dirbtinos (o kaip jos atsiranda ir tobuleja)...

O yra ir tokiu atveju, kai duodami dokumentai "ne visiskai grynaveisliams" gyvunams, yra visokiu klubu, visokiu politiku, visokiu veiseju. rolleyes.gif

Taciau dazniausiai dokumentai duoda garantija 4u.gif Galbut siek tiek didesne nei del sveikatos... bet jei jau sakot, kad dokumentai 100% irodo, kad gyvunas grynaveislis, tai tikrai nelogiska, priestaraut, kad tai neduoda garantiju del jo sveikatos....

Sorry, bet nesuprantu, ka norit irodyt ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Elektraaa @ 2009 02 10, 18:14)
Sorry, bet nesuprantu, ka norit irodyt  ax.gif

aš tai nesuprantu, ką norit pasakyt ax.gif nes pati kaip ir prieštaraujate sau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Helenee @ 2009 02 10, 15:57)
apie "negali buti garantiju" nerasiau, rasiau kad nebuna 100 procentiniu garantiju, pasitikslink mano zodzius auksciau, ir kitasyk jei galima mano zodziu neiskraipyk. aciu is anksto....
na.. sutinku del vieno, kad mano poziuryje "garantija" turetu skambeti kaip "tam tikra garantija"..


ne nu... blush2.gif doh.gif Paaiškink man, kaip gali būti nešimtaprocentinė GARANTIJA????? doh.gif Garantija reiškia, kad Tu GARANTUOJI , kad gyvūnas užaugęs atitiks standartą ir bus SHOW klasės. Jeigu garantija yra nešimtaprocentinė, reiškias TU NEGARANTUOJI, kad gyvūnas užaugęs bus SHOW klasės. VISKAS.
Kaip gali būt TAM TIKRA garantija??? Tarkim aš perku pas Tave kačiuką. Tiesiai šviesiai klausiu - ar Tu garantuoji, kad kačiukas bus SVEIKAS? Tu man atsakai -ne 100 proc. Reiškias tu NEGARANTUOJI. NIEKAS negali 100 proc. garantuot, nei žmogus, nei dokumentai, nei kažkas kitas, kad gyvūnas bus sveikas. NIEKAS.
Tu 100 proc. gali garantuot tik vieną dalyką - kad jeigu kartais pasireikštų kokia genetinė įgimta problema, tai Tu grąžinsi prikėjui jo sumokėtus už kačiuką pinigus. Tik šitoj vietoj gali būti GARANTIJA. GARANTIJA arba yra ir jinai yra 100procentinė arba jos nėra. doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Elektraaa @ 2009 02 10, 17:25)
Dokumentai ir geneologijos medis taip pat 100% negarantuoja jusu katino grynaveisliskumo  schmoll.gif


Jūs visiškai teisi. Ypač tai liečia mūsų - mano ir Jūsų laikomas veisles, kurių sertifikacija vis dar leidžiama. Tik su kurilų bobteilais yra šiek tiek sudėtingiau - be specifinio, tipiško veislės bruožo - trumpos tam tikros formos ir ilgio uodegos, sertifikuojant turi būti įrodymas, kad gyvūnas iš tiesų atvyko iš Kurilų salų.(Vet. pažyma, lėktuvo bilietas ir t.t.) Tuo tarpu su sibiriakais tai iš vis paprasta, čiupk po balkonu bet kurį valkatą panašų į sibiriaką ir nešk sertifikuot. Užteks fenotipinio panašumo ir gausi kilmės dokumentus ir galėsi veisti. tongue.gif

QUOTE(Elektraaa @ 2009 02 10, 17:25)
Bet as nenoriu kalbeti neigiamai  4u.gif  Mano nuomone kitokia - dokumentai dazniausiai garantuoja ir sveikata, ir grynaveisliskuma, ir viska kita  mirksiukas.gif


Na suprantu, daugeliui labai sunku pripažint, kad kilmės dokumentai nieko nereiškia ir nieko negarantuoja. Jūs gal iš viso jokies sutarties su veisėju neturit?
Visus šituos dalykus - ir grynaveisliškumą ir sveikatą ir eksterjerą turi garantuoti ne kilmės dokumentai, o veisėjas. Ne šiaip savo sukurptoje sutartėleje, kurioje dažniausiai jis vengia bet kokios atsakomybės..O oficialioje, klubo sudarytoje ir pateikiamoje sutartyje. Ir jeigu išaugus gyvūnui paaiškėja, kad jis neatitinka standarto, serga ar dar kas nors, tokiu atveju VEISĖJAS turi prisiimti atsakomybę.
Pagrindinis ir pats svarbiausias dokumentas turėtų būti SUTARTIS. O ne kilmės dokumentai. Nes kaip jau ne kartą įrodžiau savo postais, kilmės dokumentai negali būti jokiu kokybės garantu.
Beje, jeigu abejojat dėl katino veisliškumo, tai šiandien labai paprasta jį įrodyt arba paneigti. DNR tyrimas kainuoja apie 100 eurų. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Seterių_mama: 11 vasario 2009 - 09:59
QUOTE(Elektraaa @ 2009 02 10, 17:25)
Dokumentai ir geneologijos medis taip pat 100% negarantuoja jusu katino grynaveisliskumo schmoll.gif
Bet as nenoriu kalbeti neigiamai  4u.gif  Mano nuomone kitokia - dokumentai dazniausiai garantuoja ir sveikata, ir grynaveisliskuma, ir viska kita 
mirksiukas.gif



mastau.gif mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(Dajulita @ 2009 02 10, 17:21)
Grožis, kilmė ir "popieriai" dar ne viskas. Ponia mane tiesiog "atkalbėjo" nuo šios veislės, pasiūliusi alternatyvą,. Nors ji tik žino apie šias kates, pati neveisia. Patarė man pasidomėti. Kaip ir Ponia Galina - pas ją buvo katytė likusi, o ji išklausiusi mūsų norų, patarė pirkti kačiuką. Manau tai tikrai mylintys gyvūnus žmonės, o ne verslininkai.

Oi negaliu, klausyt, kai tokia p. Galina, veisyklos šeimininkė, kurią pažįsta, ir nuo kurios nukentėjo ne vienas pirkėjas, čia liaupsinama blink.gif

Ji yra tikrų tikriausia verslininkė, turinti kačiukų įvairių veislių kiaurus metus. unsure.gif
Labai gražiai čia ,ieškot gyvūno Lenkijos veislynuose, o nusiperkat iš žinomos Lietuvos veisyklos tongue.gif O, kad atkalbėjo, tai puiku, juk įkalbėjo iš jos pirkti biggrin.gif Garantuoju, kad jūsų kačiukas be kilmės dokumentų arba turi kačių mėgėjų klubo popierius schmoll.gif

Tipiškas lietuvio požiūris-veisėjai yra verslininkai, o daugintojai- mylintys gyvūnus bash.gif
Atsakyti
QUOTE(LaiLaa @ 2009 02 11, 20:54)
Garantuoju, kad jūsų kačiukas be kilmės dokumentų arba turi kačių mėgėjų klubo popierius  schmoll.gif


Mano viena iš kačių turi tokius dokus. Tai ką jau čia nuosprendis koks nors ? g.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo spiglys: 11 vasario 2009 - 21:04