Įkraunama...
Įkraunama...

Tulžies akmenligė

sena temą su vertingais patarimais čia 4u.gif

Linkiu nesirgt bet jei taip atsitiko , manau čia rasit to ko ieškot 4u.gif

nepamirškit čia dalinamės patarimais , jei ištiko rimtu bėdų ar skausmu kuo greičiau reikia kreiptis į medikus smile.gif

Biškutis anatomijos smile.gif

user posted image
Tulžies pūslė yra dešinėje pilvo pusėje, po kepenimis. Ši pūslė kaupia kepenų gaminamą tulžį, kuri patenka į dvylikapirštę žarną, kur virškinami riebalai. Tulžies pūslės ir bendrasis tulžies latakai susijungia ir atsiveria į plonąją žarną.
user posted image
Indikacijos operacijai

Tulžies pūslėje susiformavę akmenys sukelia:

* tulžies latako užsikimšimą ir stiprų pilvo skausmą (kepenų koliką);
* tulžies pūslės uždegimą (cholecistitą);

Tam, kad išvengti minėtų sutrikimų, atliekama tulžies pūslės pašalinimo operacija (cholecistektomija).

Operacija

Tulžies pūslės operacijos dažniausiai atliekamos laparoskopu. Laparoskopinė kamera įvedama į pilvo ertmę pro bambą, o instrumentai – pro kitus du mažus pjūvius. Tada surandama tulžies pūslė, nupjaunamos jos kraujagyslės bei latakai ir ji pašalinama.

user posted image
Atviros cholecistektomijos operacija (atveriant pilvo ertmę) atliekama, jei tulžies pūslė yra infekuota arba echoskopiškai joje buvo rasta didelių akmenų. Žemiau šonkaulių lanko, dešinėje pilvo pusėje, padaromas nedidelis pjūvis. Pūslė geriau matoma, kai kepenys kiek patraukiamos. Tulžies pūslės latakas ir arterija nupjaunamos ir pūslė pašalinama. Patikrinama ar nėra akmenų bendrajame tulžies latake. Jeigu randami uždegimo ar infekcijos požymiai, tai po operacijos keletui dienų uždegiminio skysčio drenažui paliekamas nedidelis, plokščias vamzdelis.
user posted image
Sveikimo periodas

Po laparoskopinės cholecistektomijos į namus galima vykti dažniausiai tą pačią arba kitą dieną ir valgyti rekomenduojamą maistą bei daryti kasdienius darbus. Po atviros cholecistektomijos reikalinga 5-7d. hospitalizacija, o kasdieniniais darbais rekomenduojama užsiimti tik po 4–6 savaičių.


šaltinis baltijos amerikos klinika
Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2008 10 26, 19:55)
Čia kiek paskaitai, tai nemažai žmonių yra susikūrę valgymo kultą, t.y. jei nepavalgys ko nori, tai gyvenimas patampa bergždžiu dalyku. Tačiau sveikas maistas yra, kaip taisyklė, neskanus. Bet prie jo galima priprasti, ir dabar gyvenimas tam suteikė progą.

taip aš gi visada ta ir bandau pasakyt , kad susidaro įspūdis kad iki to laiko valge tik kepta rūkyta ir ttt maistą doh.gif tiesiog jis prikrautas riebalais padažais ir kitokiais dalykais todėl ir atrodo skanu . prie sveiko maisto galima priprast , jis tampa skanus , o kai galvoji kad ir sveika išvis pasidaro miela, aš tris metu laikiausi dietos gana grietos dabar valgau viska tik su protu , galiu ir gabaliuką lašiakų tik maža ir retai , galiu ir rūkytos žuvies bet retai ir nedaug , ir nieko smile.gif

einu pažiūrėsiu ką vovere priraše ir bandysiu pacituot smile.gif
Atsakyti
vovere74, pasistengsiu ryt cia perkelti atmintine, kas galima ir kas ne. Man ja dave po operacijos tas pats gydytojas, kuris operavo ir vi_ (temoj perskaiciau). mirksiukas.gif Gal nors kiek pagelbes.
Svarbu, be panikos ir ramiai. 4u.gif
Atsakyti
Voverei

Ir dar su nervais tau reikia tvarkytis. Kažkada dėl jų buvau įsivarius kokį 1000 virškinamojo trakto sutrikimo simptomų, nors neturėjau jokios ligos. Kai nervus sutvarkiau (beje, buvo ir panikos priepuoliai), visi 1000 kaip mat išnyko. Iki šiol stebiuosi, ką gali išpaišyti nervai, o tiksliau mūsų kreivai mąstantis protas.

Lera

Gražiai užkūrei naują temutę. Ačiū. smile.gif


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vi_: 26 spalio 2008 - 20:26
QUOTE(Paja @ 2008 10 26, 21:00)
vovere74, pasistengsiu ryt cia perkelti atmintine, kas galima ir kas ne. Man ja dave po operacijos tas pats gydytojas, kuris operavo ir vi_ (temoj perskaiciau). mirksiukas.gif Gal nors kiek pagelbes.
Svarbu, be panikos ir ramiai. 4u.gif

Ačiū labai, būsiu labai labai dėkinga 4u.gif

Dabar sėdžiu čia prie kompo ir galvoju. Vat nesuprantu kodėl varškės negalima, o jos sūrį galima? Kame čia paslaptis?
O aš nusipirkau virtų bulvių cepelinų...su varške hihihi.gif Tai reiks namiškiams sumaitinti g.gif Ir varškėtukų-virtinukų prisiruošiau lotuliukas.gif
Dar įdomus dalykas. Nusprendžiau labiau savimi ir šeima pasirūpinti. Kai jau perku dabar ką nors tai labai atidžiai sudėtį nagrinėju. Kad jokių konservantų, jokių E. Ale kaip sudėtinga rasti produktų be to brudo doh.gif Bet įmanoma. Nors tarkim jogurto neradau schmoll.gif O vat peniškas dešreles vienas radau be ir jos vištienos, labai švelnios ir skanios. Jaučiasi vištienos skonis, o ne popieriaus biggrin.gif Jų užtat ir galiojimas daug trumpesnis nei kitų.
Man vat ir įdomu kiek tanme yra tiesos? Na ar jeigu rašoma, kad be konservantų, jei rašoma - jokių E, ar tuo galima tikėti? Ar tai tik apgaulė? Kaip manot?
Papildyta:
QUOTE(vi_ @ 2008 10 26, 21:24)
Voverei

Ir dar su nervais tau reikia tvarkytis. Kažkada dėl jų buvau įsivarius kokį 1000 virškinamojo trakto sutrikimo simptomų, nors neturėjau jokios ligos. Kai nervus sutvarkiau (beje, buvo ir panikos priepuoliai), visi 1000 kaip mat išnyko. Iki šiol stebiuosi, ką gali išpaišyti nervai, o tiksliau mūsų kreivai mąstantis protas.

Lera

Gražiai užkūrei naują temutę. Ačiū. smile.gif

Žinau, kad reik su nervais tvarkytis. Tvarkausi. Stenguosi. Aš jau apsireiškiau temoje apie PA. Lankausi pas psichologą, geriu xanaxą, bet labai mažom dozėm. Pradėjau ir homeopatinius vartot, noriu xanaxo atsikratyt, bet negalima jo staiga nutraukt, tai po truputį keičiu į tuos homeopatinius. Pati su savimi kalbuosi ir tariuosi. Esu savo pasaulėžiūrą peržiūrėjusi ir lengviau į viską žiūriu, reaguoju. Dar norėčiau į jogą užsirašyti. Sako irgi gerai padeda.
O kad visos ligos nuo nervų tai jau tikrai. Pastebėjau - negaliu nesirgti, na būtinai turi man būti kas nors blogai. Ir kokią ligą tik benagrinėtum - visų simptomus gali sau pritaikyti doh.gif Stenfgiuosi iš to išlipti.
Aš vat ir vakar jau galvojau, kad man buvo blogiau dėl to, kad esu panikuotoja. Gal kitam tai neatrodytų taip baisu ir blogai. O aš jau iškart apie ligoninę galvot pradėjau doh.gif
Šiaip vat žinau, kad bet kada gali man būti priepolis, ar bent jau koks nors blogumas dėl ko nors ne to suvalgyto. Juk daug kam būna ir daugiau laiko praėjus po operacijos. O aš dar kol atsirinksiu kas man tinka, o kas ne...O tai ką tuomet daryt? Ar gerai, kad nošpą gėriau? Ar dar ką nors reikia? Mane buvo pradėje ir pykinti, galvojau eit išsivemt, bet pamaniau, kad tikriausiai nepadės.... Tai kokios pirmos pagalbos reik imtis tokiose situacijose? Ar jums nebūna? Netenka?


Aš ir prisidedu prie padėkos Lerai. Labai labai gražūs šie namučiai thumbup.gif
Atsakyti
Ryt daugiau pacituosiu nes jau einu miego neturiu jėgu , pirma pagalba padėt virškint , tai butu mezim , pangrol ar panašus preparatai . tik aišku nepiktnaudžiaujant jais . jokie vėmimai nepadės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2008 10 26, 21:47)
Dabar sėdžiu čia prie kompo ir galvoju. Vat nesuprantu kodėl varškės negalima, o jos sūrį galima? Kame čia paslaptis?

Aš vat ir vakar jau galvojau, kad man buvo blogiau dėl to, kad esu panikuotoja. Gal kitam tai neatrodytų taip baisu ir blogai. O aš jau iškart apie ligoninę galvot pradėjau doh.gif
Šiaip vat žinau, kad bet kada gali man būti priepolis, ar bent jau koks nors blogumas dėl ko nors ne to suvalgyto. Juk daug kam būna ir daugiau laiko praėjus po operacijos. O aš dar kol atsirinksiu kas man tinka, o kas ne...O tai ką tuomet daryt? Ar gerai, kad nošpą gėriau? Ar dar ką nors reikia? Mane buvo pradėje ir pykinti, galvojau eit išsivemt, bet pamaniau, kad tikriausiai nepadės.... Tai kokios pirmos pagalbos reik imtis tokiose situacijose? Ar jums nebūna? Netenka?
Aš ir prisidedu prie padėkos Lerai. Labai labai gražūs šie namučiai thumbup.gif

Panikuotojams, kad nepanikuoti ir nekomplikuoti situacijos, visų pirma reikia suvokti, jog tų priepuolių/skausmelių priežastis – tai bandantys prasitampyti naujai sumontuoti tulžies latakai. Suvalgius ko nors netinkamo, per daug ar ne laiku, kas pareikalauja staigesnio tulžies išsiliejimo, latakams tenka atlaikyti spaudimą ir jie suspazmuoja. Gali būti taip, jog tulžies nepakanka, o 12-pirštė jos prašosi. Vėl spazmai. Bet tai laikina. Latakai su laiku prasitampys ir pasidarys reikiamos išmieros. O tulžies gaminsis tiek, kiek reikia. Beje, jei kepenis netinkamu maistu pastoviai prievartauti gaminti tulžį, jos prisimokys jos gaminti per dideli kiekį, ir kadangi tulžies pūslės nėra, pils ją be sustojimo nepaisydama ar maistas yra, ar nėra.

Jei spazmuoja ir kentėti neišeina, Nošpa gerai. Šiluma gali suveikti įvairiai. Aš nesišildyčiau. Atsigerčiau šilto (bet ne karšto) vandens su medumi, atsigulčiau į tinkamą pozą ir palaukčiau kol praeis. Kartais taip pavykdavo sustabdyti beįsisiūbuojančius priepuolius.

Kodėl varškė blogai, o sūris gerai? Nežinau, bet spėju, jog sūris yra labiau nutolęs nuo pieno ir įgavęs tinkamesnę konsistenciją. Beje, varškės kremai, jei jie neprisaldinti, geriau nei varškė. O varškė virtinukuose jau nėra blogis. Tik miltų reikėtų dėti kuo mažiau – kuo skystesni, tuo geriau. Virtų bulvių cepelinai su varške irgi neturėtų pakenkti. Tik pradžiai reiktų pasitikrinti ar išties, t.y. suvalgyti kokį nediduką ir pažiūrėti kas bus. Be to, tikėti, jog viskas bus gerai. smile.gif


Atsakyti
Labas rytas 4u.gif
smagu naujoje temeleje smile.gif o dar smagiau, kad jau galiu pasigirti, jog nebeturejau kas savaitinio priepolio rolleyes.gif esu labai laiminga ir jau dabar tikiu, kad mes apsieisim be operacijos! Lankiausi pas gastroenterologe alytuje, po to kaune... pirma karta isgirdau praktiskai vienodas prognozes ir jom patikejau. Mano akmenukai maziukai maziukai... gresme yra minimaliu minimaliausia... Pirmas patarimas abieju gydytoju buvo susitvarkytiu su baime... nes as kiekviena kasni i burna dejau su baime... o dabar jau ne... valgau sveikai... neriebiai, bet valgau daug ka ir nejauciu jokio skausmo... mirksiukas.gif tikiuosi, kad ir nebepajausiu... dar paskyre vaistuku, kurie man turi tirpdyti akmenukus o kai jau ka nors tokio sunkesnio uzkremtu isgeriu pangrolio... bet praktiskai dar jo negeriau...

vovere74, ir tau linkiu susitvarkyti su baimem 4u.gif zinau, kad pasakyti lengva, o tai padaryti yra kur kas sunkiau... bet imanoma 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(JasVita @ 2008 10 27, 09:26)
Labas rytas  4u.gif
smagu naujoje temeleje  smile.gif o dar smagiau, kad jau galiu pasigirti, jog nebeturejau kas savaitinio priepolio  rolleyes.gif  esu labai laiminga ir jau dabar tikiu, kad mes apsieisim be operacijos! Lankiausi pas gastroenterologe alytuje, po to kaune... pirma karta isgirdau praktiskai vienodas prognozes ir jom patikejau. Mano akmenukai maziukai maziukai... gresme yra minimaliu minimaliausia... Pirmas patarimas abieju gydytoju buvo susitvarkytiu su baime... nes as kiekviena kasni i burna dejau su baime... o dabar jau ne... valgau sveikai... neriebiai, bet valgau daug ka ir nejauciu jokio skausmo...  mirksiukas.gif tikiuosi, kad ir nebepajausiu... dar paskyre vaistuku, kurie man turi tirpdyti akmenukus o kai jau ka nors tokio sunkesnio uzkremtu isgeriu pangrolio... bet praktiskai dar jo negeriau...

vovere74, ir tau linkiu susitvarkyti su baimem  4u.gif  zinau, kad pasakyti lengva, o tai padaryti yra kur kas sunkiau... bet imanoma  4u.gif


Dziugu kad susitvarkei jasvita su baime viskas bus gerai.
Susigyvensim manau merginos mes ar su ta tulzim ar be jos. maziau nervintis daugiau demesio sau ir viskas bus gerai.
Atsakyti
QUOTE(Paja @ 2008 10 27, 14:21)
Nerandu lapuko... verysad.gif Ir pačiai reikia. Nu, ieškosiu labai-ten taip viskas aiškiai ir konkrečiai parašyta. Blogiausia, kad niekaip neįprantu daiktų į vietas pasidėti. blush2.gif

Oi kaip gaila verysad.gif
Na gal dar atsiras ax.gif

Ačiū visoms už palaikymą. Kažkaip net ir drąsiau pasidaro čia pabendravus.
Tik su siaubu laukiu savaitgalio. Reikia važiuoti pas gimines. Pusbrolio vaiko gimtadienis ir giminės susitikimas. Turiu ant tėvų kapų nuvažiuot. Tai jau mastau kaip reiks visą savaitgalį maitintis esant ne namuose.
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2008 10 27, 18:15)
Oi kaip gaila verysad.gif
Na gal dar atsiras ax.gif

Ačiū visoms už palaikymą. Kažkaip net ir drąsiau pasidaro čia pabendravus.
Tik su siaubu laukiu savaitgalio. Reikia važiuoti pas gimines. Pusbrolio vaiko gimtadienis ir giminės susitikimas. Turiu ant tėvų kapų nuvažiuot. Tai jau mastau kaip reiks visą savaitgalį maitintis esant ne namuose.


Ir nereikia jokiais budais taip is karto nusiteikti kad bus blogai,
ar tu nebandei tokiu vaistuku rowocholio nu man tai jis pasaka nuo pirmos tabletytes pasijutau sveika jis kazkaip gerina skystina tulzies ta skysti ir seip geras vaistukas ji galima ir ilgesni laika vartoti ir dar gerdavau virskinimo tabletes Kreon. aisku jei nesilauki mirksiukas.gif man dar visai padedavo stikline alaus pries ar po valgio. o skausmo metu gerdavau nospa forte arba dvi tas mazytes nospos tabletytes
Atsakyti
QUOTE(birgiolita @ 2008 10 28, 11:52)
Ir nereikia jokiais budais taip is karto nusiteikti kad bus blogai,
ar tu nebandei tokiu vaistuku rowocholio nu man tai jis pasaka nuo pirmos tabletytes pasijutau sveika jis kazkaip gerina skystina tulzies ta skysti ir seip geras vaistukas ji galima ir ilgesni laika vartoti ir dar gerdavau virskinimo tabletes Kreon. aisku jei nesilauki  mirksiukas.gif man dar visai padedavo stikline alaus pries ar po valgio. o skausmo metu gerdavau nospa forte arba dvi tas mazytes nospos tabletytes

rowocholio ir rowatinexo gėriau dar prieš operaciją. O juos ką, galima ir po gert?
Aš nesilaukiu, deje verysad.gif Dabar ir negalėčiau. O noriu lėliuko. Tik kol kas niekaip schmoll.gif Turiu būtinai pastoviai gerti kraujospūdį mažinančius, ritmą reguliuojančius, nuo refliukso omeprozolį, nuo PA xanaxą, dėl darinio krūtyje ir įtampos galvos skausmų homeopatinius doh.gif Dar dėl nervinės bulimijos, kuri išsivystė iš persirgtos anoreksijos, turėjau gerti fluoxetiną, bet nebegeriu schmoll.gif Jau ir taip kaip vaistinė mano namai. Nes širdelei dar reik visokių magnių, kalių, ir akim vitaminų. Nu žodžiu... Iš kur gali būti organizmas, ypač virškinimo sistema, tvarkoje, jei pastoviai vaistai vaistai vaistai....
O va tu rašai ką gerdavai. Tai čia turi omenyje po operacijos? Kai be tulžies pūslės jau būnant priepoliai ištikdavo?
Atsakyti