Įkraunama...
Įkraunama...

Tulžies akmenligė

QUOTE(vi_ @ 2008 11 09, 19:30)
Pažįstama moteriškė po operacijos pusę metų jautėsi blogiau nei prieš operaciją. Po to viskas stojo į savo vietą. Šiaip jau reikalai po operacijos išsyk pagerėja tiems, kam prieš operaciją skaudėjo tik tulžiapūslę. Jei dėl akmenligės buvo sutrikusi skrandžio motorika bei buvo nuvarginta kasa, reikalų pagerėjimo teks palaukti, ir laukti ne rankas sudėjus. Be dietos, be to griežtos, tokiais atvejais tikrai neapseisi, o gal dar teks ir virškinimo fermentų pavartoti.

Gaila, kad neatsigaivina VGPUL nuoroda (mano e-mail‘as nepadėjo), kur tinkami/netinkami produktai surašyti. Kitą savaitę skambtelsiu šios info bendraautoriui, gal jis ką sumenedžins mūsų naudai...

Na tai gali būti, kad aš tų antrųjų nelaimėlių saraše verysad.gif Su kasa neturėjau bėdų, bet su skrandžiu tai taip. Ir aš tikrai stengiuosi. Laikausi dietos. Jau net juokiasi kiti, kad per griežtai save prižiūriu. Na, bet eina kakot, nenoriu tokių skausmų, jau geriau valgysiu viską tik virtą, be druskos, prieskonių nei, kad kentėsiu skausmą. Juolab, kad pripratau ir man tas maitinimasis netgi labai patinka. Taigi nematau jokios bėdos ir problemų taip ir toliau maitintis. Nei jokių saldumynų man nereik. Niekada jų nereikėjo. Alkoholio ir taip beveik nevartojau, o dabar net ir nereikia man visai jo. Nerūkau. Nebegeriu kavos. Net nežinau ką dar galėčiau dėl savęs padaryti... Galvoju gal pas kokį dietologą reik kulniuot? Nes sunku pačiai valgiaraštį susidaryti, kad gautų organizmas visų reikalingų medžiagų. Nes jau plaukai slenka, tai siaubas doh.gif Mano kirpėja išsigando kai pamatė, kad gal pusė beliko verysad.gif Nors girdėjau, kad būna taip ir nuo narkozės, gal atsistatys.
Dėl tos nuorodos tai tikrai gaila. Šiais laikais, tokiame "visagaliame" internete negali žmogus rasti tokios, atrodytų, paprastos informacijos. Kai man ligoninėj nedavė tos rekomendacijos aš pamaniau - ai, taigi internete susirasiu. O pasirodo tai misija neįmanoma.
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2008 11 09, 21:29)
Su kasa neturėjau bėdų, bet su skrandžiu tai taip. Ir aš tikrai stengiuosi. Laikausi dietos. Jau net juokiasi kiti, kad per griežtai save prižiūriu.

Aš kasa irgi nesiskundžiau, bet po operacijos gydytojas pasakė, jog ji kiek pavargus, nors dar normos ribose. Iki ir po operacijos man pasitaikydavo ir pasitaiko vidurių paleidimai, regis lygioj vietoj. Sako, jog čia taip kasa reiškiasi – virškinimo fermentų nepakankamai paduoda.

Beje, iki operacijos tulžiapūslės priepuoliai man buvo dažnesni, kai daugmaž dietos laikydavausi. Kai pradėjau kožną dieną gerti kavą, jie pastebimai suretėjo. Matyt, kava padėdavo „numelžti“ tulžį. smile.gif Vat ir eik žinok, kaip geriau. Po operacijos kavą pradėjau gerti maždaug po mėnesio ar kiek daugiau, o likęs maistas buvo dietinis.

Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2008 11 09, 22:03)
Aš kasa irgi nesiskundžiau, bet po operacijos gydytojas pasakė, jog ji kiek pavargus, nors dar normos ribose. Iki ir po operacijos man pasitaikydavo ir pasitaiko vidurių paleidimai, regis lygioj vietoj. Sako, jog čia taip kasa reiškiasi – virškinimo fermentų nepakankamai paduoda.

Beje, iki operacijos tulžiapūslės priepuoliai man buvo dažnesni, kai daugmaž dietos laikydavausi. Kai pradėjau kožną dieną gerti kavą, jie pastebimai suretėjo. Matyt, kava padėdavo „numelžti“ tulžį. smile.gif Vat ir eik žinok, kaip geriau. Po operacijos kavą pradėjau gerti maždaug po mėnesio ar kiek daugiau, o likęs maistas buvo dietinis.

Man kasą tyrė, sakė kažkiek yra pakitusi, bet dar normos ribose. Ir esą neturėčiau jausti nepatogumų dėl jos. O va dėl vidurių tai ir man taip. Tai gal tikrai dėl kasos g.gif
Aš pradžioje labai kavos norėdavau, buvau pripratus rytą pradėt kavos puodeliu. O dabar visai jau nebenoriu, atpratau.
Užsiregistravau pas savo gydytoją, bet tik trečiadieniui, eilės. O kol dar kokius tyrimus padarys, tai visai pražilsiu. Eilės echoskopui po mėnesį doh.gif
Atsakyti
varyk į privatu eho , pažiūrės ta pačia dieną nereikės tiek laiko laukti wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Lera @ 2008 11 10, 13:06)
varyk į privatu eho , pažiūrės ta pačia dieną nereikės tiek laiko laukti wink.gif

Pas mus nėra. O kai Klaipėdoj į privatų važiavau, dėl kitų bėdų, tai dvi savaitęs laukiau. Na žiūrėsiu ką pasakys man trečiadienį...
Atsakyti
Sveikos mergytes , gal galite man padet ieskau mitybos po tulzies pusles operacijos ir nieko nerandu , gal kam daktarelis parase koki popieriuka kaip maitintis kokius produktus galima valgyti kokiu ne ..... labai buciau dekinga jei kuri nors parasytumet i AZ , buciau tikrai dekinga 4u.gif
Atsakyti
Atsiprašau, kad vakar neparašiau, ačiū už rūpestį 4u.gif
Taigi va. Nuėjau vakar pas savo gydytoją ir ją prigąsdinau. Ji stebėjosi nes man turėtų gerėt, o ne blogėt. Po to ji mane prigąsdino. Sako arba skrandyje kokia žaizdelė atsirado arba kasa streikuoja. Pankreatitas ar kažkas tokio g.gif Dar sako gali būti, kad latakuose smėliukas kaupiasi arba net akmenukas koks susidarė. Iškart padarė kraujo tyrimą. Sako jeigu leukocitai rodys didelį uždegimą - varysi į ligoninę. Valandą laukiau to tyrimo, ir meldžiaus, kad tik nereiktų man tos prakeiktos ligoninės. Žodžiu kraujas rodo šiokį tokį uždegimą, bet dar ne tokį, kad reiktų skambint pavojaus varpais. Taigi rytoj ryte varau ryti tą nesamonę į skrandį. Turiu siuntimą vidaus organų echoskopijai. Šiandien reiks kažkaip susiorganizuot greičiau nes parašyta extra, o eilės mėnesiui doh.gif Ir turiu siuntimą pas chirurgą. Tai pas tą patį kur operavo važiuosiu. Tik turiu turėt jau visus tyrimų atsakymus.
Dar gydytoja sako - dietos žinok reik laikytis kurį laiką. Oi sakau, žinokit - laikaus. Kai papasakojau kaip maitinuos ji net juoktis pradėjo. Na nereikia tokios griežtos. Bet jeigu jau taip griežtai prisižiūri, o priepoliai dažnėja ir stiprėja, vadinasi tikrai kažkas negerai verysad.gif
Atsakyti
ege007 palengvintum sau ir mums dalia jei pavartytum mūsų buvusiais temas apie mitybą buvo lb daug diskutuota , nepradėsim tikrai atskirai kiekvienai į AŽ dar rašyt , tiesiog jei tau aktualu pavartyk bent jau buvusios temos paskutinius 15 pusl wink.gif

Vovere nu nenusimink reikia išsitirt tik taip tavo kančiom bus pastatytas taškas laikykis brangioji.. console.gif
Atsakyti
QUOTE(Lera @ 2008 11 13, 12:49)
Vovere nu nenusimink reikia išsitirt tik taip tavo kančiom bus pastatytas taškas laikykis brangioji.. console.gif

Kartais pažintys gerai. Va taip aš rytoj tirsiuos skrandį, na su tuo endoskopu, brrr ...šlikštynė. Echoskopijai vietą gavau 25 d., bet ir vėl kai kas padėjo, taigi pirmadienį varysiu. Paskambinau užsiregistruot konsultacijai pas mane operavusį chirurgą - tik gruodžio vidurį doh.gif Tai paskambinau jam pačiam ir sutariau antradienį mane ligoninėj priims. Tik jis operacijų turės ir pan. tai net nežinau kiek ten reiks laukt jo ir kiek dėmesio galės man skirt. Bet bent jau kažkaip ramiau pasidarė. Nereiks ilgai laukti. Nes kai jam papasakojau telefonu kas man darosi, tai sako negerai. Jis irgi mano, kad gal koks akmenukas liko kur užstrigęs, arba smėlis kaupiasi. Nu jau vėl ant operacinio stalo tai nesigulsiu, eina sau doh.gif Tikiuos, kad nereiks.
Aš taip susigyvenau su naujuoju meniu, kad net nebenoriu nieko kitko. Tik vat šiandien labai liūdna buvo. Maniau draugę apvogsiu lotuliukas.gif Ji su kolege pietavo kavinėj. Valgė silkę su bulvėm ir salotom. Maniau, kad griebsiu su rankom tą silkę visą ir susigrūdus į burną bėgsiu lauk lotuliukas.gif Nu taip nerealiai jos norėjau doh.gif Niekada silkės nevalgydavau, negalėdavau net matyt kaip kiti ją valgo....
Atsakyti
nu jo.. gulsi ir vėl jei reikės wink.gif nes kitaip kentesi .. o taip neturėtu būti smile.gif

aš kai lb lb kažko norėdavau tai pakramtydavau ir išspjaudavau blush2.gif biggrin.gif

dabar turiu lb daug rūpesčiu ir nervu irgi sveikata parėjo... dar vaikas lb karščiavo kelias paras..
Atsakyti
QUOTE(Lera @ 2008 11 13, 20:11)
nu jo.. gulsi ir vėl jei reikės wink.gif nes kitaip kentesi .. o taip neturėtu būti smile.gif

aš kai lb lb kažko norėdavau tai pakramtydavau ir išspjaudavau blush2.gif biggrin.gif

dabar turiu lb daug rūpesčiu ir nervu irgi sveikata parėjo... dar vaikas lb karščiavo kelias paras..

Kaip tavo vaikutis? Sveiksta? Kaip pati?
Man tai šiandien padarė endoskopinį. Sakė dvylikapirštė ideali, o skrandyje yra šiek tiek paraudimo, bet vos vos. Tikrai ne skrandyje bėda. Gydytoja mano, kad kasa visgi verysad.gif Irgi sako, kad gal smėliukas ar koks akmenukas. Tik stebisi, kad nesu geltona. Per tiek laiko jau turėjau gelta susirgt. Sako, kad paprasčiausiai gal man jau tikrai ta akmenligė įsisenėjusi buvo ir kasą nuvargino. Raminuosi, kad gal nėra nieko labai blogo ir su paprastais kokiais vaistais praeis. Sakė, kad jeigu tik nedidelis uždegimas ar smėliukas, tai ir rovaxolio užteks pagert.
Atsakyti
QUOTE(vovere74 @ 2008 11 14, 19:46)
Man tai šiandien padarė endoskopinį. Sakė dvylikapirštė ideali, o skrandyje yra šiek tiek paraudimo, bet vos vos. Tikrai ne skrandyje bėda. Gydytoja mano, kad kasa visgi verysad.gif  Irgi sako, kad gal smėliukas ar koks akmenukas. Tik stebisi, kad nesu geltona. Per tiek laiko jau turėjau gelta susirgt. Sako, kad paprasčiausiai gal man jau tikrai ta akmenligė įsisenėjusi buvo ir kasą nuvargino. Raminuosi, kad gal nėra nieko labai blogo ir su paprastais kokiais vaistais praeis. Sakė, kad jeigu tik nedidelis uždegimas ar smėliukas, tai ir rovaxolio užteks pagert.

Smėliuko, o tuo labiau akmenukų nė nesitikėk – taip lengvai neatsipirksi. smile.gif Juosiantys skausmai (kaip tu rašei, „tartum diržu veržia“) yra klasikinis kasos išsidirbinėjimas. Bet kol kas palikime ją ramybėj, nes ji tikrai pavargusi. Tulžies pasišalinimą įtakoja nervinė būsena. Posakis „išlieti tulžį ant <ko nors>“ ne iš piršto laužtas – tulžies pasišalinimas susijęs ir su nervine įtampa (pykčiu, baime, pergyvenimu, etc.). Man kol dar nebuvo akmenukų, bet reiškėsi tulžiapūslės diskinezijos (motorikos sutrikimas), tokie dalykėliai susigeneruodavo, jog neduok tu Dieve (skaudėdavo VISKĄ). O priežastis – nervai. Kaip jau minėjau, tulžiapūslės motorikai turi įtaka nervinė įtampa – tulžis ima šalintis į 12-pirštę, kai to nereikia, t.y. kai pastarojoje nėra maisto. Jei tai užsitęsia, prasideda kiti virškinamojo trakto funkcijiniai sutrikimai, kurie, savo ruožtu, didina nervinę įtampą. Gaunasi uždaras ratas... Kadais iš tokio uždaro rato ištrūkau tik tada, kai nuodugniausi tyrimai nerado visame virškinamajame trakte jokių nukrypimų, o konsultacijai pasitelktas profesorius (deja, neprisimenu jo pavardės), paglostęs mano galvą, papasakojo tai, ką tau dabar rašau.

Nervų lengvai nenuraminsi, bet reikėtų jų bent papildomai nekiršinti mintimi, jog viduj vyksta kažkas baisaus. Tai tik laikini funkcijiniai sutrikimai, atsiradę dėl operacijos (fizinis ir psichinis stresas) ir pastovaus nerimo, kitais žodžiais tariant, NERVŲ. Vot i vse dela. smile.gif Viskas bus gerai.

Atsakyti